Premiant, trestanec i ostuda. Jak pilotům F1 vychází sezona?

Kimi Räikkönen za volantem nijak excelentního Lotusu dokazuje, že je skutečnou závodnickou hvězdou formule 1. Prohlédněte si v galerii, jak si v první půlce sezony vedlo jeho 21 soupeřů.
PROPADLÍK. Felipe Massa to má u Ferrari zase nahnuté. Tři nehody v rychlém sledu a umístění většinou až ve druhé polovině bodované desítky jsou pro Ferrari usilující o Pohár konstruktérů málo.
SMOLAŘ. Když mechanici Red Bullu zapomenout dotáhnout kolo, je to zásadně u auta Marka Webbera. V Číně mu upadlo na trati, v Německu ještě v boxech a ještě stihlo zranit kameramana.
MR. POLE POSITION. Lewis Hamilton si na Mercedes zvyknul velmi rychle, takže je už lídrem v počtu vítězných kvalifikací. Co je pro odchovance McLarenu mnohem důležitější, v Maďarsku konečně přetavil pole position ve vítězství. Stal se tak prvním Britem od roku 1955, který vyhrál závod F1 za volantem Mercedesu. Tehdy triumfoval Stirling Moss.
LÍDR. Ať se vám to líbí, nebo ne, spojení Sebastian Vettel - Red Bull už čtvrtý rok po sobě válcuje soupeře a také letos je německý jedzec v čele seriálu. Ale pro fanoušky je to asi už trošku nuda. Na Hungaroringu při procházce VIP diváků v boxech se na jeho podpisy zrovna fronty netvořily, narváno bylo totiž u Räikkönena.
Foto: Reuters
Radek Vičík Radek Vičík
2. 8. 2013 6:00
Podívejte se, kdo je největším překvapením i zklamáním formule 1 po deseti závodů z letošní 19dílné sezony.

Praha - Podívejte se, kdo je největším překvapením i zklamáním formule 1 po deseti závodech z letošní 19dílné sezony.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Severovýchod Kanady zápasí s prudkou zimní bouří, pomáhají dvě stovky vojáků

Do provincie Nový Foundland na severovýchodě Kanady v neděli vláda vyslala dvě stovky vojáků, kteří mají pomoci místním obyvatelům zvládnout prudký nápor zimní bouře. Oznámil to ministr obrany Harjit Sajjan. Spolu s vojáky směřují do oblasti nákladní letouny a vrtulníky.

Správní středisko provincie St. John's zasypalo 75 centimetrů sněhu a situaci komplikuje vítr o síle až 130 kilometrů v hodině. Mnoho silnic je kvůli kalamitě neprůjezdných, v provincii byl vyhlášen stav nouze. Pomoc armády se v příštích dnech zvýší, do regionu zamíří další vojáci, řekl ministr Sajjan.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Účastníci berlínské konference se dohodli na dodržování embarga v Libyi

Účastníci konference o Libyi se v neděli dohodli na dodržování stávajícího zbrojního embarga a jeho lepší kontrole. Zavázali se také, že ukončí vojenskou podporu znesvářených stran. Na tiskové konferenci po skončení konference to uvedli generální tajemník OSN António Guterres německá kancléřka Angela Merkelová, která schůzku na nejvyšší úrovni svolala.

"Nemůžu dostatečně zdůraznit, že neexistuje žádné vojenské řešení konfliktu v Libyi, na tom se shodli všichni účastníci konference," řekl Guterres. "A dnes se také všichni účastníci této konference zavázali do tohoto ozbrojeného konfliktu nebo vnitřních záležitostí Libye nezasahovat," poznamenal.

"Můžu potvrdit, že všichni jsou zajedno, že chceme respektovat zbrojní embargo, a že bude také více kontrolováno než v minulosti," uvedla zase Merkelová, podle níž je důležité, aby závěry konference nyní potvrdila také Rada bezpečnosti OSN.

Berlínského jednání se zúčastnili mimo jiné ruský prezident Vladimir Putin, francouzský prezident Emmanuel Macron nebo americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy