Hamilton odstartuje v Brazílii z prvního místa, Rosberga bude mít hned po boku

Radek Vičík Radek Vičík
12. 11. 2016 18:05
Na okruhu Interlagos může Nico Rosberg v neděli získat svůj první titul mistra světa formule 1. Do důležité Grand Prix odstartuje z druhého místa, pole position získal jeho poslední zbývající rival v boji o korunu šampiona Lewis Hamilton.
Lewis Hamilton je stále ve hře o svůj čtvrtý titul mistra světa formule 1.
Lewis Hamilton je stále ve hře o svůj čtvrtý titul mistra světa formule 1. | Foto: Reuters

Sao Paulo - Obhájce titulu Lewis Hamilton z Mercedesu vyhrál kvalifikaci na Velkou cenu Brazílie formule 1.Jeho rival a týmový kolega Nico Rosberg byl v rozhodující části boje o pole position o desetinu vteřiny pomalejší.

Německý jezdec si může vítězství zajistili svůj první titul mistra světa v kariéře. Pokud vyhraje Brit, odloží rozhodnutí letošní sezony na polední závod v Abú Zabí.

Další varianty, kdy může Rosberg získat titul, najdete zde:

Hamilton vyhrál už jubilejní šedesátou kvalifikaci kariéry, více pole position  získali  už jen Ayrton Senna (65) a Michael Schumacher (68).

"Nic lepšího jsme si před závodem nemohl přát. Vždycky jsem se v Brazílii trápil, tak mě těší, že jsem na čele. Zítra může přijít déšť, ale to mě netrápí. Stát se může cokoliv a já jsem  na cokoliv připravený," uvedl Hamilton, jenž ještě nikdy GP Brazílie nevyhrál.

Do druhé řady startovního roštu nedělního závodu se probojovali Kimi Räikkönen ve Ferrari a Max Verstappen s Red Bullem.

Velmi špatně dopadla kvalifikace pro tým Williams. Ani jeden z jeho jezdců se nedostal do top 10, což bylo hlavně pro Felipeho Massu velkým zklamáním. Brazilec totiž na konci sezony uzavře svoji kariéru v F1  a toto je tak jeho poslední domácí Grand Prix.

Felipe Massa zdraví domácí fanoušky:

Velká cena Brazílie formule 1 startuje v neděli v 17:00 hodin našeho času,  vysílá ji stanice Sport 2 HD a online přenos můžete sledovat ZDE.

Kvalifikace na Velkou cenu Brazílie, závod mistrovství světa vozů formule 1:

1. Hamilton (Brit./Mercedes) 1:10,736, 2. Rosberg (Něm./Mercedes) -0,102, 3. Räikkönen (Fin./Ferrari) -0,668, 4. Verstappen (Niz./Red Bull) -0,749, 5. Vettel (Něm./Ferrari) -0,759, 6. Ricciardo (Austr./Red Bull) -0,804, 7. Grosjean (Fr./Ferrari) -1,201, 8. Hülkenberg (Něm./Force India) -1,368, 9. Pérez (Mex./Force India) -1,429, 10. Alonso (Šp./McLaren) -1,530.