Abraham znovu exceloval v mokrém tréninku MotoGP, byl čtvrtý

Radek Vičík Radek Vičík
9. 11. 2012 15:03
Motocyklová sezona končí Velkou cenou Valencie, na okruhu Ricarda Torma pršelo.
Karel Abraham se ve Valencii s Ducati rozloučí.
Karel Abraham se ve Valencii s Ducati rozloučí. | Foto: Reuters, Jakub Šafránek

Valencie - Poslední páteční dávka tréninků této sezony světového šampionátu silničních motocyklů se nesla ve znamení vody.

Okruh ve Valencii prakticky po celý den nevyschl, takže šanci zazářit dostali jezdci ze spodních pater výsledkové listiny. Plně toho využil i český pilot Karel Abraham, který se ve Španělsku loučí s polotovární Ducati.

Dopoledne zajel jezdec stáje Cardion AB Motoracing až dvanáctý nejlepší čas, ale na sušším odpolední trati stačil výkon 1:37,782 minuty na čtvrté místo. Porazil tak například Valentina Rossiho, obhájce titulu Caseyho Stonera a nového šampiona Jorge Lorenza. Posledně dva jmenovaní jeli jen v prvním tréninku.

Jezdci své nejrychlejší časy zajížděli jen v poslední desetiminutovce druhého tréninku, kdy alespoň ideální stopa na trati oschla.

„Před druhým tréninkem začala trať schnout. Na okruhu je letos nový asfalt, který je mnohem tmavší a není na něm vidět, jestli je mokrý nebo ne. Na začátku tréninku všichni zkoušeli mokré pneumatiky, ale nemělo to cenu. Proto jsme si počkali a vyjeli až na konci tréninku. Stopa na trati už byla sušší, jenže pořád nebyla vidět. Proto jsem do první zatáčky najížděl zbytečně pomalu, protože jsem neviděl, kde je sucho,“ popsal dramatické podmínky tréninku Abraham.

Z nejlepšího času dne se může radovat Randy de Puniet na motocyklu ART, tedy stroji slabší specifikace CRT.

Jakubu Kornfeilovi na stroji FTR Honda se ve třídě Moto3 už tak dobře nevedlo. Po dopolední 22. pozici se posunul alespoň o šest pozic kupředu. Na překvapujícího pátečního krále, Johna McPhee na prototypu KRP M3-01, ztratil český zástupce téměř 2,5 vteřiny.

S Mahindrou se po čtvrté v této sezoně objevil Miroslav Popov. Ani jemu déšť neseděl. Z posledního místa se nakonec na osychající trati propracoval alespoň na 32. příčku.

Druhé měření sil Moto2 proběhlo na výrazně sušším asfaltu, takže výjimečně měl první muž pořadí této třídy lepší čas než premiant MotoGP- Jistý šampion Marc Marquez na Suteru byl časem 1:36,090 o devět desetin vteřiny rychlejší než de Puniet.

Na startu nedělního však bude bez ohledu na výsledek kvalifikace stát jako poslední. Dostal trest za to, že v tréninku srazil Simone Corsiho. Marquez už dostal jedno varování po kolizi s Mikou Kalliem v Motegi.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy