Ledecká se vrací do závodů, příští týden by měla jet na snowboardu Světový pohár

ČTK ČTK
9. 3. 2023 18:10
Trojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká by měla příští týden startovat v závodech Světového poháru v paralelních disciplínách na snowboardu. O jejím návratu na závodní svahy po vleklém léčení zlomené klíční kosti informoval na webu Svaz lyžařů ČR. Jeho snowboardový úsek po dlouhých jednáních uzavřel s Ledeckou reprezentační smlouvu.
Ester Ledecká
Ester Ledecká | Foto: Ivana Roháčková

Česká hvězda zimních sportů kvůli letní zlomenině klíční kosti a následných dvou operacích přišla o oba světové šampionáty na snowboardu i na lyžích. Celou sezonu ale neodepsala. Ve středu 15. března by měla absolvovat paralelní obří slalom ve slovinském středisku Rogla, o tři dny později Světový pohár v paralelních disciplínách vyvrcholí slalomem v německém Berchtesgadenu.

Na lyžích už do konce vrcholné mezinárodní sezony Ledecká závodit nebude. I proto zatím nepodepsala reprezentační smlouvu s úsekem alpských disciplín. Ta má stejný text jako smlouva na snowboarding, liší se pouze sportem, uvedl svaz.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 33 minutami

Maďarská vláda chce postupně zrušit cenové stropy na potraviny a hypotéky, uvedl Orbán

Maďarská vláda hodlá postupně zrušit cenové stropy na základní potraviny a hypotéky, jakmile se inflace sníží. Ve státním rozhlase to dnes řekl premiér Viktor Orbán. Míra inflace v Maďarsku v únoru poprvé po více než roce klesla, byla však nejvyšší v Evropské unii. Ohledně rušení cenové regulace Orbán ale nezmínil žádný časový harmonogram, uvedla agentura Reuters.

Míra inflace v Maďarsku v únoru podle národní metodiky klesla na 25,4 procenta z lednové hodnoty 25,7 procenta. V růstu ale pokračovaly například ceny potravin. Orbán tak v ekonomice čelí největším problémům od nástupu k moci v roce 2010. Ekonomika prudce zpomaluje a úrokové sazby centrální banky jsou nejvyšší v EU.

Orbán uvedl, že cenové stropy, které jeho vláda zavedla, byly užitečné v boji proti inflaci. Zároveň ale podle něj narušovaly trh. Vláda pracuje na plánech, jak je postupně zrušit. "Pokud jde o potraviny, jakmile se inflace sníží, postupně zrušíme stávající cenové stropy, podobně jako (stropy na úrokové sazby) u bankovních úvěrů," řekl.

"Pokud inflace zpomalí pod určitou úroveň, budeme muset přijmout rozhodnutí vzdát se obranných mechanismů, které jsme zavedli kvůli vysoké inflaci," řekl maďarský premiér. Neupřesnil ale, při jaké úrovni k tomuto kroku vláda přistoupí. Loni v prosinci byla maďarská vláda nucena ukončit cenový strop na pohonné hmoty, protože jich byl nedostatek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy