Krejčí smutným hrdinou. Po centru Hancka si dal vlastní gól a Girona v LM prohrála

před 2 hodinami
Fotbalisté Girony i kvůli vlastnímu gólu Ladislava Krejčího prohráli v Lize mistrů také druhý zápas ligové fáze. Katalánský tým podlehl doma prosincovému soupeři pražské Sparty Feyenoordu Rotterdam 2:3. Oba týmy neproměnily penaltu, domácí si navíc dali dva vlastní góly. Bergamo zvítězilo v Gelsenkirchenu nad Šachtarem Doněck 3:0.
Ladislav Krejčí v souboji
Ladislav Krejčí v souboji | Foto: Reuters

Souboj Girony s Feyenoordem svedl dohromady Krejčího a hostujícího trenéra Briana Priskeho, kteří se Spartou získali v minulých dvou sezonách dva tituly a jeden domácí pohár.

Na současné adresy přestoupili z Letné v červnu. Český reprezentant Krejčí nastoupil v Lize mistrů i podruhé, navíc si zahrál proti bývalému spoluhráči ze Sparty stoperovi Dávidu Hanckovi.

Třetí tým uplynulého ročníku španělské ligy se v historické domácí premiéře v LM dostal do vedení v 19. minutě zásluhou Davida Lópeze. Po chvilce si však dal vlastní gól Herrera a za dalších 10 minut dokonal obrat hostů Milambo.

Pro Gironu mohlo být ještě hůře, jenže brankář Gazzaniga zneškodnil Uedovu penaltu, čímž napravil svou předchozí chybu v rozehrávce, po níž rozhodčí pokutový kop nařídil.

Také na druhé straně po změně stran se gólman Wellenreuther zaskvěl při penaltě, neúspěšným exekutorem byl Miovski. V 74. minutě už srovnal Van de Beek. Jenže o pět minut později si Krejčí srazil do vlastní branky Hanckovu přihrávku. Girona je v soutěži stále bez bodu, Feyenoord si připsal první výhru po úvodním domácím debaklu 0:4 s Leverkusenem.

Bergamo rozhodlo o triumfu proti Šachtaru, který kvůli ruské vojenské agresi na Ukrajině hraje evropské poháry v Německu, už v první půli. Lookman se nejprve podílel asistencí na úvodní trefě Djimsitiho a poté před koncem poločasu zvýšil. Ihned po přestávce přidal další zásah Bellanova.

Poslední vítěz Evropské ligy má na kontě čtyři body, v prvním utkání remizoval doma s Arsenalem bez branek. Stejným výsledkem do LM vstoupil před dvěma týdny i Šachtar v Boloni.

Fotbalová Liga mistrů - 2. kolo:

Girona - Feyenoord Rotterdam 2:3 (1:2)

Branky: 19. D. López, 74. Van de Beek - 23. vlastní Herrera, 33. Milambo, 79. vlastní Krejčí. Rozhodčí: Schnyder (Švýc.).

Šachtar Doněck - Bergamo 0:3 (0:2)

Branky: 21. Djimsiti, 44. Lookman, 48. Bellanova. Rozhodčí: Pinheiro (Portug.).

21:00 Aston Villa - Bayern Mnichov, Benfica Lisabon - Atlético Madrid, Dinamo Záhřeb - Monako, Lille - Real Madrid, Liverpool - Boloňa, Lipsko - Juventus Turín, Štýrský Hradec - FC Bruggy.

1. Dortmund 2 2 0 0 10:1 6
2. Brest 2 2 0 0 6:1 6
3. Leverkusen 2 2 0 0 5:0 6
4. Inter Milán 2 1 1 0 4:0 4
Manchester City 2 1 1 0 4:0 4
6. Sparta Praha 2 1 1 0 4:1 4
7. Bergamo 2 1 1 0 3:0 4
8. Sporting Lisabon 2 1 1 0 3:1 4