Krejčí bez červené? Není prokazatelné, že chtěl Chytila zranit, tvrdí komise sudích

13. 5. 2024 15:46
Kapitán fotbalistů Sparty Ladislav Krejčí v sobotním utkání skupiny o titul se Slavií nebyl za zákrok na Mojmíra Chytila vyloučen správně, protože se nedá prokázat, že ho chtěl zranit. Tvrdí to komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR.
Ladislav Krejčí
Ladislav Krejčí | Foto: Milan Kammermayer

Letenští dohrávali derby bez vyloučeného Lukáše Haraslína, který dostal druhou žlutou kartu ve druhém poločase.

Velký ohlas ovšem vzbudil také souboj z 30. minuty, kdy Krejčí stáhl Chytila, jehož ruka se ohnula do velmi nepřirozeného úhlu.

Rozhodčí Dalibor Černý měl podle komise nařídit přímý volný kop pro Slavii za držení soupeře.

"Z dostupných záběrů není prokazatelné, že se jednalo o úmysl zranit Chytila, proto rozhodčí správně neudělil Krejčímu červenou kartu za hrubé nesportovní chování a videorozhodčí správně neintervenoval," tvrdí komise.

Letenští si stěžovali v 78. minutě, kdy před rozehráním standardní situace zůstal po střetu se Schranzem ležet na trávníku Sadílek.

"Z dostupných záběrů nelze prokázat přestupek hráče hostujícího družstva," zní podobný verdikt jako v prvním případě.

Ve skupině o záchranu si Karvinští stěžovali, že v utkání se Zlínem (2:2) měl Ladislav Szikszay vyloučit Vukadina Vukadinoviče za pokus o udeření soupeře loktem v přerušené hře.

Komise však potvrdila, že udělení žluté karty bylo dostatečným trestem. Vukadinovič soupeře nezasáhl. Pokud by se tak stalo, následovat by muselo vyloučení za hrubé nesportovní chování.

Chyba se nestala ani v odvetě semifinále skupiny o Evropu mezi Olomoucí a Hradcem Králové (1:3). V 80. minutě utkání sudí Dominik Starý na základě intervence kolegy u videa Ondřeje Berky správně neuznal branku Hanáků pro ofsajd. Yunusa Muritala v ofsajdové pozici svedl se soupeřem souboj o míč a tím ho ovlivnil.

Komise rozhodčích se od této sezony veřejně vyjadřuje vždy ke čtyřem situacím z kola, které vyberou média. Ostatní momenty si komise vyhodnocuje pouze interně.