reklama
 
 
17:00 • Tipsport extraliga • 4. finále
1:2
0:0 0:1 1:0 0:1
Logo HC Oceláři Třinec
HC Oceláří Třinec
Logo Bílí Tygři Liberec
Bílí Tygři Liberec
 • 57:54 Ciencala (Roth, Dravecký)
 • 36:15 Lenc (Kvapil, Redenbach)
 • 74:09 Havlín (Birner, Valský)

Dobrý den, vítejte u online přenosu 4. finále hokejové Tipsport Extraligy mezi Třincem a Libercem. Zápas začíná v 17:00.

Ve finále Tipsport Extraligy začíná pořádně přituhovat. Za sebou už mají týmy Třince a Liberce tři odehraná utkání. Dnes tedy jeden z týmů může jít do trháku a být krůček od titulu, nebo může být stav opět srovnaný.  Jde možná o klíčové utkání celé série. A blíž ke kýžené trofeji je zatím Třinec. Oceláři totiž vedou 2:1 na zápasy, navíc budou v tom čtvrtém hrát na vlastním ledě ve Werk Areně. Slezský celek to však nedostane zadarmo, Bílý Tygři nechtějí dopustit stav 1:3 a chtějí se na sever Čech vrátit za vyrovnaného stavu. Musí však přidat.

hokej, extraliga 2018/2019, finále, Třinec - Liberec, třetí zápas, Michal Kovařčík radost hokej, extraliga 2018/2019, finále, Třinec - Liberec, třetí zápas, Michal Kovařčík radost | Foto: Lukáš Filipec / HC Oceláři Třinec

Finálová série nám zatím ukázala, jak důležité je v utkání vést. Třinečtí v prvním utkání na ledě Liberce vedli celou třetí třetinu a skvěle si vedení pohlídali. Dobře bránili střední pásmo a nepouštěli Liberec do šancí. To ukázali už v sériích s Vítkovicemi či Plzní. Jenže v druhém zápase hraném v pátek se vše obrátilo. Jako první udeřili Bílí Tygři, navíc krátce po sobě. Ti volili jiný způsob obrany, chtěli hodně hrát v útočném pásmu. Taktika to byla ale také úspěšná a na zápasy bylo před velikonočním víkendem srovnáno.

3. finále hokejové extraligy 2018/19, Třinec - Liberec: Jaroslav Vlach (Liberec) a Ethan Werek (Třinec) 3. finále hokejové extraligy 2018/19, Třinec - Liberec: Jaroslav Vlach (Liberec) a Ethan Werek (Třinec) | Foto: ČTK

Na velikonoční pondělí se hrál třetí duel, poprvé však v třinecké Werk Areně. A první dvě třetiny popíraly veškeré zaběhlé pořádky. V první třetině dominovali domácí Oceláři, jenže z ojedinělého brejku skóroval liberecký Marek Kvapil. Bílé Tygry dlouho držel nad vodou fantastický Roman Silům zatím asi nejlepší hráč finálové série. Hosté měli v druhé třetině několik šancí zvýšit, Vlach dokonce minul odkrytou bránu. Pak ale taktiku předčil záblesk geniality Davida Ciencaly s pomocí poprvé chybujícího Willa. A rázem se utkání obrátilo, Třinec brzy přidal druhou branku a od té chvíle šel suverénně za vítězstvím. Ve třetí části zvýšil a skvělou defenzívou náskok uhájil. Bude tak zajímavé sledovat, jak bude utkání probíhat dnes.

Sestava Třince

 

Hrubec (Kantor) - Gernát, Roth, Galvinš, D. Musil, Husák, M. Doudera - Chmielewski, P. Vrána, Martin Růžička (A) - Werek, Marcinko (A), Hrňa - Adamský (C), Polanský, Dravecký - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Svačina - Cienciala.

Sestava Liberce

 

Will (Schwarz) - Šmíd (A), T. Hanousek, Derner, Stříteský, Ševc, Havlín, Doherty - Birner, Filippi, Lenc - M. Kvapil, L. Hudáček, Valský - L. Krenželok, P. Jelínek (C), M. Zachar - J. Vlach, Redenbach, Ordoš.

Třinecký kouč Václav Varaďa sestavu ze včerejšího duelu nezměnil. Vladimír Dravecký začne opět v útoku a možná se stejně jako včera časem dostane do obrany, aby měl víc prostoru třináctý útočník David Ciencala. To Filip Pešán změny udělal. Kohlmana nahradil v sestavě Havlín a svá místa si prohodili první dva centři Hudáček s Filippim.

V závěru třetího duelu došlo dokonce k potyčkám. Ty vyprovokovali zejména liberečtí Doherty s Vlachem. Nejspíš i věřili, že svůj tým do čtvrtého utkání trošku nakopnou. Bílí Tygři totiž působí jako na dietě, chybí jim energie, bojovnost i lehkost z předešlých kol play-off. To moc dobře ví i zkušený obránce Ladislav Šmíd.

4. finále bylo zahájeno. 

0:20

Gernátův pokus od modré čáry zablokoval Radan Lenc. 

1:24

První práce pro Šimona Hrubce. Petr Jelínek nepříjemně nastřelil puk přes clonu od modré čáry. Třinecký brankář ale kotouč vyrazil. Krenželok ani Zachar se k dorážce nedostali. 

2:13

Z úhlu chtěl překvapit Polanský, ale jeho pokus zamířil vedle. 

2:56

Aron Chmielewski měl šanci, když zůstal před bránou volný na dorážku, Willa však nepřekonal. 

3:35

Ciencala zpoza brány servíroval puk Michalu Kovařčíkovi, ten však z dobré pozice minul bránu Liberce. 

6:38

Ordoš z pravého křídla zkoušel pálit, ale minul zadní tyč Hrubcovy brány. 

8:18

Další bolístka Liberce v akci, zbytečné vyloučení. Valský na modré nedovoleně bránil Draveckého a usedl na trestnou lavici. 

9:19

Vrána zůstal v dobré pozici, potáhl si puk a bekhendem jej poslal na bránu. Jeho pokus ale skončil na tyči. 

10:13

Chmielewski pálil z mezikruží, Will ale vše viděl a dokázal jeho pokus vyrazit. 

10:53

Liberec přežil první oslabení a hned poté se do zakončení rval Valský po přihrávce Kvapila. 

12:55

Ladislav Šmíd skvěle zasáhl při situaci 2 na 1, když padl do kličky Martina Růžičky.

autor: Tomáš Chudý | 23. 4. 2019 16:15

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama