Česká pojišťovna play off • 6. semifinále • 18:20

2:3
Třinec
33. Sabolič (Vondrka, Piskáček), 49. Buchtele (Hlinka)
15. Polanský (Irgl), 17. Hrňa (Roth, Orsava), 57. Irgl (Polanský)

Dobrý den, vítejte u textového online přenosu ze zápasu 6. semifinále mezi Spartou a Třincem. Utkání začíná v 18:20.

Třetí semifinále hokejové extraligy - Sparta vs. Třinec
Třetí semifinále hokejové extraligy - Sparta vs. Třinec | Foto: Milan Kammermayer

V šesté semifinálové bitvě přivítá Sparta na vlastním ledě Oceláře z Třince, a to za nepříznivého stavu 2:3 na zápasy z pohledu Pražanů. Celek z hlavního města tedy bude odvracet mečbol svého soupeře, pokud se jim to podaří, vynutí si tím rozhodující sedmý zápas v třinecké Werk areně.

Ve vyrovnané a vypjaté sérii plných tvrdých osobních soubojů zatím platí pravidlo můj dům – můj hrad, obě mužstva si totiž drží svou domácí neporazitelnost. Pokud by tato zákonitost byla naplněna i dnes, sparťané by se určitě nezlobili. Oceláři ale do Prahy dorazili s touhou toto pravidlo zlomit a postup do finále chtějí oslavovat již dnes.

O vyrovnanosti celé série hovoří rovněž fakt, že hned ve třech případech nebylo o vítězi rozhodnuto v normální hrací době a muselo se prodlužovat. V minulém utkání dokonce nestačila ani tato nadstavba a zápas šel až do samostatných nájezdů, kde Slezany spasil navrátilec do sestavy Zbyněk Irgl.

Doposud odehrané semifinálové zápasy mezi Spartou a Třincem:

28.3. HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 6:2

29.3. HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 5:4 po prodl.

1.4. HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 4:1

2.4. HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 2:1 po prodl.

4.4. HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 3:2 po s.n.

HC Sparta Praha: Novotný (Janus) – Ďaloga, Mikuš, Pilař (A), Polášek, Piskáček, Barinka, Eminger – Kumstát, Pech, Rolinek (C) – Sabolič, Hlinka (A), Vondrka – Forman, Přibyl, Buchtele – Černoch, Dragoun, Dvořáček – Réway

Trenér: Josef Jandač

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Roth, Klesla (C), Galvas (A), Linhart, Hrabal, M. Doudera, Nosek, Foltýn – Dravecký, Klepiš, Ružička – Irgl, Polanský (A), Adamský – Hrňa, Plíhal, Orsava – Cienciala, Růžička, Matuš

Trenér: Jiří Kalous

Dnešní utkání budou řídit Vladimír Pešina a Oldřich Hejduk. Na čarách jim bude asistovat dvojice Jiří Gebauer a Vít Lederer.

Hráči Sparty za světelných efektů vjíždí na ledovou plochu, za malou chvíli se začne.

1

Utkání právě začalo.

1

Na vhazování úspěšnější hosté, kteří už zakládají svou první útočnou akci.

1

Polanský vybruslil před branku Sparty a zakončoval do pravého betonu Novotného.

2

Vondrkovo nahození od modré čáry sráží obranným zákrokem Doudera do střední třetiny.

3

Dvořáček dojel kotouč u zadního mantinelu, jeho střelecký pokus byl však zablokován. Šimon Hrubec stále bez zákroku.

4

Ale teď proti střele Pecha už zasahovat musel, úspěšným zákrokem vyrážečkou kotouč sráží do rohu hřiště.

6

Žádné z mužstev se zatím nemůže na delší dobu usadit v útočném pásmu soupeře, hraje se bez větších šancí.

7

Sparta si zahraje první přesilovku. Galvas (TRI) zahákoval rozjetého Ďalogu a za tento prohřešek si na trestné odsedí dvě minuty.

7

Ďaloga vypálil od modré, v leže se ještě snažil kotouč do třinecké klece dorazit Kumstát, ale Hrubec zmatek před svým brankovištěm uhasil.

8

Pilař nabil na střelu Poláškovi, rána sparťanského obránce byla sražená do ochranné sítě.

9

Třinec je kompletní.

10

Martin Adamský dobře napadal rozehrávku Sparty a dostal se i k zakončení, mířil ale nad sparťanskou klec.

10

Vyloučen Roth (TRI) za faul loktem. Sparta si zahraje další přesilovku.

10

Střelu Poláška Hrubec dobře viděl, kotouč bezpečně vyráží mimo hrací plochu.

11

Třinec se úspěšně brání. Hra je teď přerušena ve středním pásmu, zbývá 16 sekund přesilové hry.

12

Vladimír Roth se vrací do hry. Třinec přečkal i druhé oslabení.

12

Klepiš hledal před brankou Sparty Růžičku, ten se však k zakončení neprobojoval. Hra se otáčí na druhou stranu kluziště.

14

Kumstát se neprokličkoval přes pozorně bránícího Galvase, k puku se ale dostal Rolinek, který nebezpečně nahazoval na třineckou klec, Hrubec kryje.

15

GÓÓÓL! Třinec vede 1:0! Jiří Polanský se kličkou na střed prosadil přes Poláška a střelou po ledě překonává Novotného.

Jiří Polanský a Zbyněk Irgl
Jiří Polanský a Zbyněk Irgl | Foto: Milan Kammermayer
16

Jaroslav Hlinka mohl rychle odpovědět. Sparťanský útočník se zjevil zcela sám před třineckým brankářem, ten jeho pokus nadvakrát kryje.

17

GÓÓÓL! Třinec vede už 2:0! Roth od pravého mantinelu nahazoval na Novotného, ten jeho pokus pouze vyrazil před sebe a Erik Hrňa se z následné dorážky nemýlil.

Hokejová extraliga: Plzeň - Třinec
Hokejová extraliga: Plzeň - Třinec | Foto: Tomáš Liška
19

Sparta je z aktuálního skóre značně opařena, nedaří se ji rozehrávka a Třinec se v poklidu brání.

20

Od pravého mantinelu to zkoušel Ďaloga, trefil však pouze strážce třinecké branky. Následuje zakázané uvolnění Ocelářů.

20

První třetina právě skončila.

Po úvodní dvacetiminutovce jsou o poznání spokojenější hosté. Oceláři se v průběhu třetiny nejdříve úspěšně ubránili dvěma sparťanským přesilovým hrám, následně se pak gólově prosadili Polanský a Hrňa. Uvidíme, jak na vedení hostů zareaguje Sparta, která dnes nutně musí zvítězit, jinak ji čeká konec sezóny.

21

Začala druhá třetina.

21

Sparta prostřídala své brankáře, do klece se postavil Jaroslav Janus.

22

Třinec začal velmi aktivně a zatlačil Spartu v útočném pásmu. K zakončení se ale nedostal, Janus čeká na první zákrok.

23

Na druhé straně však musel zasahovat Hrubec proti pokusu Saboliče.

23

Piskáček od modré napálil kotouč na třineckou branku, Hrubec jeho ránu tlumí ve své rukavici.

23

Zajímavá situace nastala na třinecké střídačce. Vrata umožňující hráčům vstup na hrací plochu nejdou zavřít a prozatím se tak nemůže pokračovat ve hře.

23

Problém vyřešen. Vhazuje se před třineckým brankářem.

24

Janus zaznamenává první vážnější zákrok, ránu Klepiše úspěšně kryje.

24

Za Hrubcem teď proběhla menší šarvátka. Vylučovat se nebude.

24

Pilař napřáhl od modré, Šimon Hrubec jeho střelu ukořistil rozklekem.

25

Hlinka se u mantinelu za třineckou klecí neprosadil, a tak ve hře pokračují Oceláři.

26

Zakončení Buchteleho od pravého mantinelu Hrubec zkontroloval svým pohledem.

26

Plíhal vybruslil z rohu kluziště a svým bekhendovým pokusem zaměstnal Januse. Nový muž ve sparťanském brankovišti byl pozorný.

27

Eminger nahazoval kotouč do třineckého pásma, tam ale dobře zapracoval Roth, který uklidňuje hru vyhozením do střední třetiny.

28

Spartě se nedaří probojovat k vážnějšímu ohrožení třinecké branky. Hosté dobře brání svou modrou čáru a zachytávají sparťanské nájezdy již v zárodku akce.

29

Teď se ale před brankovištěm Třince zajímavě s pukem obtočil Forman a vyslal jej na třineckou klec. Kotouč doklouzal jen těsně vedle Hrubcovy pravé tyče.

30

Po vhazování vyloučen Polanský (TRI) za vysokou hůl. Sparta si zahraje svou třetí přesilovku.

31

Pilař se na modré zbavil třineckému forčekingu a nabil na střelu Přibylovi. Jeho rána z první ale Hrubce nemohla ohrozit.

31

Spartě se nedaří kombinace v útočném pásmu, Třinec se vyhozením přes všechny čáry osvobozuje a střídá.

32

Třinec je kompletní. V závěru přesilovky se ale k zakončení dostal Pech, Hrubec se ke své levé tyči přesunul včas a připisuje si další úspěšný zákrok.

33

GÓÓÓL! Sparta snižuje na 1:2! Vondrka od pravého mantinelu skvěle našel rozjetého Saboliče, který bekhendovým blafákem překonává Hrubce. Třinecký brankář máchl svou lapačkou naprázdno.

ELH, Sparta-HK: radost Sparty (Jan Buchtele, Adam Polášek a Karel Pilař)
ELH, Sparta-HK: radost Sparty (Jan Buchtele, Adam Polášek a Karel Pilař) | Foto: Milan Kammermayer
35

Polanský nahazoval před Januse, Irgl se k zakončení neprobojoval.

35

Protiútok Sparty táhl podél pravého mantinelu Rolinek, ten se snažil ještě přihrávat na najíždějícího spoluhráče, ale Hrabal vytáhl skvělý obranný zákrok a nebezpečí uhasil.

36

Na druhé straně pálil švihem těsně mimo Klesla, Janus zasahovat nemusel.

39

Lukáš Galvas (TRI) vyhazuje kotouč mimo hrací plochu a na trestné lavici si odsedí dvě trestné minuty.

39

Na třineckou klec pálil Ďaloga, Hrubec jeho ránu vyrazil pouze před sebe, ale žádný ze sparťanů se k dorážce neprobojoval.

40

V závěru třetiny ještě dobře vypálil Polášek, třinecký brankář přesně zasáhl svou vyrážečkou.

40

Skončila druhá třetina.

Ve druhém dějství padla jedna branka, ze které se radovala Sparta. Na nabídku Vondrky si najel Sabolič, který se přes Hrubce prosadil bekhendovým blafákem a snížil tak vedení Ocelářů. Třetí třetina tak zcela jistě ještě nabídne velké drama.

41

Začala třetí třetina.

41

Sparta pokračuje ve své přesilové hře ze druhé třetiny, Oceláři se ještě 20 sekund budou muset bránit.

41

Galvas opouští trestnou lavici. Třinec v plném počtu.

42

Hraje se ve středním pásmu, ani jednomu z týmů se nedaří překročit modrou čáru.

43

Forman přihrával na Buchteleho, do sparťanské kombinace se dobře vložil třinecký Klepiš a překazil tak domácím zakončení.

44

Další nedovolený zákrok hostů. Polanský (TRI) hokejkou zasáhl do obličeje Piskáčka a dostává dvě minuty.

44

Pilařovi se nabízelo zakončení do odkryté třinecké branky, kotouč ale nedokázal zpracovat, a tak z nadějné příležitosti nic nebylo.

45

Sparťanskou rozehrávku teď dobře brzdí Dravecký.

46

Třinec je v plném počtu, Sparta z přesilové hry nic nevytěžila. Pražané rozehrávají od vlastní branky další útočnou akci.

46

První přesilovku v zápase si zahraje Třinec. Kumstát (SPA) potrestán za vysokou hůl.

47

Klepiš zachytil rozehrávku sparťanského brankáře a založil útočnou kombinaci hostů. K zakončení se dostal Nosek, ale z dobré pozice minul.

48

Je tady další vyloučení. Za nedovolený zákrok na trestnou lavici usedá Hrabal (TRI). Počet hráčů na ledě se vyrovná.

48

Kumstát skáče na led, Spartě začíná další přesilová hra, která bude trvat minutu a půl.

49

GÓÓÓL! Sparta vyrovnává na 2:2! Zkrácenou početní výhodu za domácí využívá Buchtele, který se prosadil střelou pod horní tyč Hrubcovy svatyně. Třinecký brankář byl bez šance.

6. semifinále extraligy: Sparta - Třinec
6. semifinále extraligy: Sparta - Třinec | Foto: Milan Kammermayer
49

Sparta po vyrovnávací brance zatlačila svého soupeře a ohrožuje jeho klec dalšími střeleckými pokusy.

50

Sabolič (SPA) zcela zbytečně atakoval třineckého protivníka a vysloužil si dvě minuty za hrubost. Třinec má možnost rychle odpovědět.

51

Irgl se dostával do dobré palebné pozice, zabrzdilo ho ale postavení mimo hru.

52

V oslabení vybojoval před třineckým brankovištěm puk Buchtele, v nadějné šanci byl ale faulován. Nosek (TRI) potrestán za hákování. Hraje se ve stejném počtu.

52

Sparta je kompletní. Polášek si teď několikrát na modré vyměnil kotouč s Piskáčem, druze jmenovaný se odhodlal vyslat nebezpečnou střelu na třineckou klec. Hrubec kryje.

54

Sparta byla ve velkém tlaku, nebezpečné chvilky ale Oceláři přežili. Nosek už z trestné naskočil do hry.

56

Po komerční přestávce bude následovat přesilová hra Třince. Barinka (SPA) dostává dvě minuty za hrubost.

56

Do rány Noska se obětavě vložil Kumstát, Oceláři pokračují v přesilovkové kombinaci.

57

Janus si připisuje důležitý zákrok proti střele Klesly a přerušuje hru. Sparta střídá.

57

GÓÓÓL! Třinec vede 3:2! Hosté využívají přesilovou hru. Polanský přihrávkou zpoza brány našel mezi kruhy volného Irgla, který ranou mezi Janusovy betony posílá Oceláře do vedení.

Zbyněk Irgl
Zbyněk Irgl | Foto: Milan Kammermayer
58

Třinec měl příležitost rozhodnout zápas. Z pravé strany ujížděl Polanský, který mířil nad sparťanskou klec.

59

Sparta odvolává Januse z branky a hraje v šesti mužích. Moc času na vyrovnání ji ale nezbývá.

60

Pražané si berou oddechový čas.

60

Zbývá 40 sekund do konce třetí třetiny, vhazuje se ve středovém kruhu.

60

Sparta se dostala do útočné třetiny, kotouč za brankou však vybojovali Oceláři a vyhazují ho mimo hrací plochu. Puk se však ještě otřel o plexi, proto se vylučovat nebude. Spartě zbývají 3 sekundy, vhazuje se před Hrubcem.

60

Je tady konec utkání! Třinec vítězí 3:2 a postupuje do finále!

Ve třetí části se ve 49. minutě Spartě podařilo vyrovnat skóre zásluhou Buchteleho a vše už pomalu nasvědčovalo tomu, že utkání dospěje opět do prodloužení. Tři minuty před koncem ale využil Zbyněk Irgl početní výhodu Ocelářů a týmu ze Slezska tak svým gólem zajistil finále. V něm se Třinec utká s Litvínovem.

Pro dnešek se s Vámi loučím. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.