3:4
HC Oceláři Třinec
8. Pacovský, 10. Pacovský (Tenkrát, Vallin), 33. Bahenský (Milam, Ton)
2. Polanský (Klimenta), 27. Bonk (Varaďa), 40. Růžička (Hrabal), 49. Roth (Adamský, Peterek)

Vítejte u sledování online reportáže z utkání 6. kola hokejové Tipsport extraligy. Sparta na svém ledě přivítá Třinec. Utkání začíná v 18:10.

Domácí už potřebují nutně zabrat, aby utli sérii tří porážek. Oceláři zase přijíždějí do Prahy ve velké pohodě. Čtyři z pěti zápasů letos vyhráli, v jejich útoku navíc září navrátilec z KHL Martin Růžička.

HC Sparta Praha: Neuvirth - Vallin, Husák, Kočí, Milam, Gawryletz, Philipp, Krstev - Rachůnek, Luňák, Hlinka, Foster, Žalčík, Bahenský, Tenkrát, Pacovský, Treille S., Jánský, Ton, Forman, Simon.

HC Oceláři Třinec: Hrubec - Zíb, Hrabal, Galvas, Lojek, Klouček, Roth, Ovčačík - Růžička, Bonk, Varaďa - Rákos, Polanský, Klimenta - Adamský, Peterek, Květoň - Orsava, Zagrapan, Hrňa - Podešva.

Na Spartě je vše připraveno k začátku utkání, které dnes rozhodně nebude sledovat početná návštěva. Počítadlo za brankou domácích zatím ukazuje číslo 3 150 diváků.

Utkání bylo zahájeno.

0:45

První formace Třince zatím nepůjčila Spartě puk, ale ke střele se nedostala. Domácí výborně brání modrou čáru.

1:19

Neuvirth si připsal první úspěšný zákrok. Proti střele jednoho z Třineckých zasáhl u levé tyče lapačkou.

1:35

Oceláři vedou 1:0! Třinec dokázal hned na začátku využít svou velkou aktivitu, když se puk po ráně Klimenty odrazil mezi kruhy a JIŘÍ POLANSKÝ ho rychlou ránou z otočky zasunul přímo pod víko!

Český hokejista Martin Podešva v dresu klubu HC Oceláři Třinec.
1:55

Sparta mohla velmi rychle vyrovnat, puk se v útočném pásmu odrazil přímo na hůl Rachůnka, jenže Hrubec stihl zaklapnout betony včas.

3:32

Sparta bude hrát první přesilovou hru. Sacha Treille se vřítil do třetiny, přebruslil obránce a málem se dostal až k Hrubcovi. Jeho výpad hákováním na poslední chvíli zbrzdil Polanský. Dostává za to dvouminutový trest.

3:40

Sparta se rychle tlačila do koncovky. Od modré čáry napřáhl Ton, ale střela se mu nevyvedla a Hrubec neměl lapačkou žádné problémy.

3:59

Hrubec přikryl slabé nahození pod lapačku a znovu kouskuje pokus o sparťanský tlak.

4:25

Varaďa přečetl Hlinkův úmysl a ztečoval jeho přihrávku daleko do středního pásma.

4:55

Hlinka střílel po zemi, ale Hrubec dokázal zasáhnout betonem.

5:26

Obrovská šance Sparty přišla až na samém konci přesilovky. Rachůnek se proháčkoval před Hrubce, ale nedokázal trefit skulinku mezi jeho chrániči. Puk se ovšem odrazil přesně na hůl Bahenského. Ani on ale klečícího gólmana nepropálil!

6:25

Sparta se v přesilovce zvedla a je aktivnější. Kočí od modré ale trefil jen hůl bránícího Rotha.

7:10

Sparta srovnává na 1:1! Šimon Hrubec vyrobil obrovskou chybu, za kterou se hned omlouval všem svým spoluhráčům. Třinecký brankář vyjel až k modré pro vyhození Sparty a chtěl rychle rozehrát zpět na útočnou modrou, trefil ale hůl DOMINIKA PACOVSKÉHO, který mohl v klidu mířit do odkryté brány!

Útočník pražské Sparty Dominik Pacovský
Útočník pražské Sparty Dominik Pacovský | Foto: hcsparta.cz
7:25

Hned po buly zahrozila první formace Třince. Po akci Růžičky puk prolétl brankovištěm bez povšímnutí až do rohu.

9:10

Forman pálil z pravého kruhu. Hrubec ráně nastavil svůj beton.

9:51

Sparta už vede 2:1! Tenkrát šikovně prostrčil hůl na DOMINIKA PACOVSKÉHO, který z pravého kruhu mířil přesně!

Fanoušek klubu HC Sparta Praha v prvním kole hokejové Tipsport extraligy 2012/13 s Energií Karlovy Vary. | Foto: CPA - Eduard Erben
11:45

Třinec je po dvou rychlých brankách jako opařený. Sparta má jasně navrch a valí do hostující defenzívy jeden útok za druhým.

13:18

Růžička už napřahoval od pravého mantinelu, ale puk v poslední chvíli změnil směr. Třinecká první lajna hyříla aktivitou. Neuvirth nakonec před Bonkem přikryl puk.

13:48

Třinec se v posledních vteřinách zvedl. Sparta vyhazuje na zakázané uvolnění.

6:06

Hned po vhazování to byla ale Sparta, kdo zahrozil. Sacha Treille zavezl přes celé hřiště puk až do útočné třetiny a snažil se rychle objet bránu. To, co se včera dařilo v O2 areně Plekancovi, ale napodobit nedokázal. Taky proto, že Hrubec při zákroku posunul bránu.

15:10

Sólo Růžičky přes celé hřiště skončilo v lapačce Neuvirtha. Třinecký snajpr se dostal do moc velkého úhlu.

15:55

Vallin jen nahodil puk na Hrubce. Sparta ale získala vhazování v útočném pásmu.

16:20

Teď už měl Hrubec mnohem těžší pozici. Na ránu Milama moc neviděl, reflexivně ale stihl betonem zasáhnout.

17:04

Třinec teď pálil ze všech stran. Nejprve napřáhl až za hlavu Lojek, ale trefil jen zadní mantinel. Pak z mezikruží velice tvrdě vypálil Polanský. Neuvirth nadvakrát jeho dělovku zkrotil.

17:31

Hosté budou hrát přesilovku. Pacovský v rohu za soupeřovou bránou zbytečně fauloval. Z nepřehledné situace vyvázl s dvouminutovým trestem za hrubost.

18:00

Třinci chybí přesnost, proto Sparta drží puk a šetří cenné vteřiny.

18:43

Trápení Ocelářů pokračuje. Klouček navíc hrál ve středním pásmu vysokou holí, takže se hra stěhuje před Hrubce.

19:16

Hrabal s Růžičkou zavezli puk do pásma. Prvně jmenovaný to ale přehnal s důrazem, upadl a skončil i s Neuvirthem v bráně. Rozhodčí vykazuje hru do středního pásma. Přesilovka hostů se chýlí ke konci.

19:39

Pacovský se hned po návratu z trestné lavice zapojil do přečíslení a nebyl daleko od hattricku. Přihrávka Rachůnka mu ale přeskočila hůl.

20:00

První třetina skončila.

Sparta po první třetině zaslouženě vede 2:1. Třinec sice začal velkým tlakem a hned ve 2. minutě otevřel ránou Polanského skóre. Jenže to bylo asi tak vše, co hosté v Praze zatím ukázali. Pak se jen bránili a přihlíželi na show Dominika Pacovského, který dvěma góly otočil skóre. O převaze Sparty svědčí také poměr střel na bránu, který je 16:8 v její prospěch.

Druhá třetina začne zhruba v 19:03.

20:01

Druhá třetina začala.

21:00

Začalo se hodně svižně. Na jedné straně střílel těsně vedle Milam, na druhé v dobré pozici promáchl Hrabal.

21:45

Střela Peterka z úhlu byla sražena do ochranné sítě.

22:53

Milam se ujal v rohu hřiště puku a snadno se zbavil bránícího Bonka. Najednou byl až před bránou, jenže Hrubec jeho bekhend nadvakrát dokázal zlikvidovat.

23:05

Sascha Treille byl úplně sám mezi kruhy a měl před sebou velkou dálnici a brankáře Hrubce. Rozhodl se k rychlé střele nad ledem. Hrubec po ní sáhl lapačkou.

23:46

Sascha Treille v další obrovské šanci! Tentokrát se na Hrubce řítil sám od červené čáry, hezky ho vymíchal, jenže pak netrefil bránu.

23:52

Tlak Sparty musel utnout Klimenta. Dostává dvě minuty za podražení.

24:22

Třinci se situace ještě zkomplikuje. Bonk to přehnal s důrazem na brankovišti a dostává dvě minuty za krosček. Sparta má výhodu minutu a půl dlouhé přesilovky 5 na 3.

25:00

Třinec se brání a vyhazuje do středního pásma. Trojice Ocelářů ale nestihla vystřídat.

25:32

Povedlo se jim to až poté, Sparta si stejně vytvořila obrovský tlak a div, že to neskončilo brankou. Vallin od modré čáry trefil spojnici tyče a břevna, puk spadl na brankovou čáru a Petr Nekrát nepochopitelně při dorážce selhal. Bránu vysoko přestřelil!

25:55

Třinec už brání ve čtyřech. Do pásma se v plné rychlosti vyřítil Ton, ale Hrubec dokázal zasáhnout.

26:22

Třinec nejhorší přežil. Hrubec přikryl puk pod lapačku přesně v momentě, kdy se Bonk vrátil na led.

26:43

Třinec vyrovnává na 2:2! Václav Varaďa přejel modrou čáru a vystřelil. Puk se od zadního mantinelu odrazil před Radka Bonka, který z velkého úhlu propasíroval puk do brány.

27:18

Třinec okamžitě znovu útočil. Neuvirth upadl na zem a Daniel Rákos byl kousek od toho, aby se mu podařilo puk zpoza brány zasunout k levé tyči. Puk mu ale v poslední chvíli sjel z čepele.

28:17

Klimenta v brejku 1 na 1 nevyzrál na bránícího Gawryletze a pak se děly věci na druhé straně. Aktivní Pacovský nejprve nahodil puk na Hrubce, který skákavý pokus nedokázal zachytit. Pacovský pak objel bránu a z mezikruží pálil na hattrick. Puk zastavila tyč!

29:02

Třinec bude hrát přesilovku. Radek Philipp dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

29:42

Růžička trefil z první jen bránící protihráče. Rachůnek vyvezl puk do bezpečí´.

30:17

K nadějné střele se dostal Hrabal, po něm promáchl Varaďa. Sparta vyhazuje.

30:27

A Třinec se jen tak zpět do útoku nedostane. Jeho pokus o rychlé přejití středního pásma končí přihrávkou na zakázané uvolnění.

30:42

Hrabal dostal nabitu křižnou přihrávkou přes celou třetinu. Mířil do protipohybu brankáře těsně pod lapačku. Neuvirth ani nevěděl jak, ale dokázal ostrý pokus vyrazit.

31:40

Sparta je kompletní. Růžička pálil z brejku jen do připraveného brankáře.

31:22

Peterek připravil svými kličkami palebnou pozici pro Adamského. Ten z levého kruhu napálil puk jen do náruče Neuvirtha. Bude se vhazovat po jeho pravici.

32:49

Sparta se po nenápadné akci vrací do vedení. Milamovo nahození za záda Hrubce šikovně tečoval ZDENĚK BAHENSKÝ - 3:2!

33:29

Stav 3:2 málem dlouho neplatil! Bonk s Varaďou vymíchali obranu a připravili skvělou pozici pro Růžičku. Ten si položil Neuvirtha, ale nedokázal trefit poloprázdnou bránu. O pár vteřin později pálil tvrdě a neúspěšně také Bonk.

34:38

Husák od modré nepříjemně protáhl Hrubce.

35:07

Přesilovka pro Spartu. Klouček dostává dvě minuty za podražení.

35:26

Vallin trefil obětavého Bonka. Puk se odráží ven z útočného pásma Sparty.

36:00

Hrubec si našel v kloubku těl před ním skulinku, aby dokázal pohlídat nepříjemnou střelu Tenkráta od modré.

36:24

Počet hráčů na ledě se srovná. Petr Tenkrát trefil Růžičku holí do obličeje a dostává kvůli krve v jeho tváři 2+2 minuty. 43 vteřin se bude hrát ve čtyřech, pak začne dlouhá třinecká přesilovka.

37:20

Ton vyvezl puk za bránu Hrubce a Sparta se formuje do defenzívy. Třinci začala přesilovka.

38:01

Oceláři mají ale problém získat pásmo. Hrozila naopak Sparta ránou Rachůnka.

39:14

Třinec v přesilovce srovnává na 3:3! Série pokračuje. MARTIN RŮŽIČKA střílí i v šestém utkání branku a odchází na šití rány, která znamenala třineckou přesilovku. Oceláři vymíchali Spartu, Hrabal křižnou přihrávkou našel Růžičku a ten propálil Neuvirtha!

39:52

Sparta začne s největší pravděpodobností poslední třetinu ve čtyřech. Foster dostává dvě minuty za hrubost.

40:00

Druhá třetina skončila.

Jednadvacet střel nestačilo Spartě k tomu, aby zvýšila náskok. Naopak o něj ve druhé části přišla. Třinec ukázal domácím lekci z produktivity. V poslední minutě třetiny vyrovnal svým sedmým gólem v sezoně Martin Růžička.

Třetí třetina začne přibližně ve 20:02.

40:01

40:30

Třinec začíná přesilovkou a velku šancí Martina Růžičky. Klasická akce - křížná přihrávka a palba z první do skoro prázdné brány. Neuvirth tentokrát fantasticky chytá!

41:50

Sparta se nakonec ubránila. Neuvirth musel řešit ještě nepříjemnou ránu Polanského.

42:25

Ton si nabruslil mezi kruhy, ale jeho rána byla sražena do ochranné sítě.

44:30

Třinec na ledě převzal iniciativu, ale Neuvirth zatím všem nájezdům odolává.

45:44

Zakázané uvolnění Třince.

46:40

Sparta v krátkém tlaku, Hrubec ale nic ošemetného řešit nemusel. Lapačkou pouze zlikvidoval snadné nahození.

47:52

Obrovská chyba hostujících hráčů, kteří úplně zapomněli na dva Sparťany, kteří šli sami na Hrubce. Ton vzal vše na sebe, ale bekhendovým blafákem netrefil prostor pod břevnem!

48:34

Třinec se podruhé v tomto zápase dostává do vedení - 3:4. Střela VLADIMÍRA ROTHA z prostoru mezi kruhy skončila přesně v levém horním rohu Neuvirthovy brány. Asistenci si připsali Martin Adamský a Jan Peterek.

50:15

Sparta je teď dole. Růžička vjel do otevřené obrany, ale netrefil bránu.

52:06

Ze závaru před bránou Hrubce se puk odrazil vysoko do ochranné sítě. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

52:57

Sparta se nadechuje k závěrečnému tlaku. Hrubec musel likvidovat skákavý puk před svým brankovištěm. To nejhorší ho ale ještě čeká. Varaďa dostává dvě minuty za hákování a Sparta může hrát přesilovku.

53:19

Spartu žene dopředu návštěva 3 778 diváků. Přesilovka se ale zatím nedaří, vhazování ve středním pásmu.

53:40

Zíb od modré pálil příklepem do betonu Neuvirtha.

53:52

Polanský přišpendil na mantinel Jánského až moc tvrdě. Dostává dvě minuty za vysokou hůl a Sparta bude hrát další minutu 5 na 3.

54:02

Bonk z buly vyhazuje.

54:30

Spartě utíká puk. Jen těžko si vytváří střelecké pozice.

54:55

Po střele Vallina se hosté dostali k puku a vyhazují. Už jsou na ledě ve čtyřech.

55:09

Hrubec přikryl puk a před jeho brankovištěm se strhla drobná mela. Rozhodčí vylučovat nebude.

55:35

Milam střílel jen doprostřed brány. Bonk vyhodil.

56:40

Třinec je v pěti poskládaný ve středním pásmu. Sparta si neví rady. Polanský navíc dlouho podržel puk za bránou Neuvirtha.

57:20

Philipp předvedl kus dobré práce v útočném pásmu, jenže se mu bez pomoci spoluhráčů nepodařilo puk dostat od mantinelu. Tam to Třinci vyhovuje.

57:55

Spartě se situace komplikuje. Jeden z třineckých hráčů ležel na ledě a Vallin ho ještě dohrál pěstí do hlavy. Hloupý faul oceněn dvouminutovým tresten a klidem pro Třinec.

58:02

Hlinka se i ve čtyřech sympaticky pustil do útoku, ale proti přesile neměl nárok. Nedostal se ani ke střele.

59:30

Třinec si v přesilovce hlídá závěr, nestřílí. Jen drží puk a čeká na konec.

60:00

Zápas skončil. Třinec vítězí 4:3.

Třinec se tak po páté výhře v sezoně posouvá do čela tabulky, Spartě naopak po čtvrté prohře v řadě hrozí, že po pátečních zápasech klesne na dno tabulky.

Tímto se s vámi loučím a u další hokejové online reportáže se těším na shledanou.