Play off Tipsport extraligy • Finále - 4. zápas • 18:15

5:2
PSG Zlín
15. Balej (Petruška), 15. Straka (Johnson, Kovář), 25. Jeřábek (Kratěna, Kašpařík), 27. Vlasák (St. Pierre), 38. Sýkora (Petruška)
10. Linhart (Kostourek), 27. Holík

Dobrý den, vítejte u online přenosu ze čtvrtého utkání finále play off extraligy mezi Plzní a Zlínem. Zápas začíná v 18:15.

Hokej, extraliga, Plzeň - Slavia: fanoušek
Hokej, extraliga, Plzeň - Slavia: fanoušek | Foto: CPA

Druhý dvojzápas finále na plzeňském ledě začal stejně jako ten první ve Zlíně. Hosté vyhráli 3:0, když dokázali eliminovat útočnou sílu soupeře a využít šance. O góly se už během první poloviny zápasu podělili Hamrlík, Kostourek a Čech (reportáž si přečtěte ZDE).

Sami Plzeňáci po střetnutí přiznali, že hráli dost v křeči (čtěte ZDE). To tým Zlína potvrdil, že se mu venku hraje dobře (ohlasy hostů čtěte ZDE).

Škoda je tak v docela nepříjemné roli. Prohrává 1:2 na zápasy a případná další porážka by znamenala zlínský mečbol. To si však na západě Čech nikdo nepřipouští, zvláště ne těch osm tisíc fanoušků, kteří už začali zaplňovat ČEZ arénu. I dnes bude vyprodáno.

Na domácí soupisce oproti včerejšku chybí Václav Pletka a Ryan Hollweg.

HC Škoda Plzeň: Mazanec (Svoboda) – Slovák, Hanzlík, Poživil, Jeřábek, Frolo, St. Pierre, Mozík, Boháč – Johnson, Kovář, Straka – Kratěna, T. Sýkora, Lev – Balej, Kašpařík, Vlasák – Dvořák, Vampola, Petruška.

PSG Zlín: J. Sedláček (Štůrala) – Tesařík, Řezníček, Hamrlík, Linhart, Urbanec, Matějíček, Horák, Zámoský – Okál, Čajánek, Veselý – Balaštík, Leška, Köhler – Ondáček, Holík, Čech – Šlahař, Kostourek, Fořt – P. Sedláček.

Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek – Barvíř, Blümel.

Mezi častými návštěvníky zápasů Škody bývají fotbalisté Viktorie, například Pavel Horváth či Vladimí Darida. Ti však dnes hráli na Slovácku (Plzeň vyhrála 2:0), a tak si kamera vybrala slavného rodáka Karla Gotta, který se v Plzni narodil.

Domácí hráči za mohutného jásotu zaplněných tribun nastupují na led. Po nich vyjíždějí hosté, ty však vítá pískot.

Halou se nese zpěv státní hymny.

2.

Týmy si vyměnily první propagační střely i první střety.

3.

U tyčky vystřelil Dvořák, Sedláček byl na místě a kotouč vyrazil.

3.

Kovář zavezl puk do pásma, kde jej přistrčil Strakovi, jenž přes ležící clonu pálí nad.

5.

Fořt dojel nahozený kotouč a z kruhu hned pálil, Mazanec byl u tyčky připraven.

6.

Sedláček musel likvidovat dvě pumelice od modré.

7.

Zlín se dostal do první gólovky. Plzeňští chybovali na útočné modré, odkd vystartovali tísněni obránci Okál s Čajánkem, nakonec ale situaci i vinou faulu Poživila nevyřešili dobře.

8.

Zatím z úvodní přesilovky rezultovaly pouze střely Zámorského a Tesaříka od modré.

9.

Na konci oslabení ujel po straně Kovář, ale jeho střela nebyla přesná. Podobnou akci předvedl na druhé straně Holík.

9:46

GÓÓL! Zlín vede 1:0. Hostům se povedl rychlý protiútok. Po pravé straně zavezl kotouč do pásma Kostourek, nahrál za sebe, kde našel ze třetí vlny najetého TOMÁŠE LINHARTA. Ten si puk potáhl na kruh, odkud střelou ke vzdálenějčí tyči překonal Mazance.

Hokej, extraliga, Zlín - Plzeň: radost Zlína
Hokej, extraliga, Zlín - Plzeň: radost Zlína | Foto: Lukáš Drštička
12.

Od modré pálil Tesařík, Mazanec chvíli nevěděl, kde má kotouč, nakonec jej našel ve výstroji.

12.

První ostřejší potyčka se odehrála před brankou Zlína. Vylučovat se však bude za přecházející zákrok. Urbanec se provinil hákováním.

14.

Plzni trvalo dlouho, než se usídlila v útočném pásmu. Z dobré pozice střílel Vlasák, ale jeho pokus nebyl dostatečně razantní.

14:06

GÓÓL! Plzeň srovnává na 1:1. Z prostoru před brankovištěm se bekhendem prosadil JOZEF BALEJ.

14:37

GÓÓL! Plzeň vede 2:1. MARTIN STRAKA objel z bekhendové branku a po pohotovém půlobratu se trefuje přesně k tyči, kde Sedláček nechal nezakryté místečko.

HC Sparta vs Škoda Plzeň
HC Sparta vs Škoda Plzeň | Foto: Eduard Erben
16.

Bleskový obrat domácí diváci mohutně oslavují, na gól svého celku už čekali opravdu hodně dlouho.

17.

Moravané vytahují forčekink, uvidíme, jak tento zvrat napomůže hře.

19.

Za držení je vyloučený zlínský Horák.

20.

Střelu od modré vyrazil Sedláček před Johnsona, ten si však s dorážkou nevěděl rady.

20.

Poživil vyslal od modré ještě jednu jedovku.

20.

První třetina skončila.

První třetina přinesla mnohem zajímavější hokej, než jaký jsme sledovali včera. Do vedení šli opět hosté, ovšem domácí dvěma góly v rozmezí 31 sekund stav otočili.

21.

Začala druhá třetina.

21.

Plzeň ještě dohrávala přesilovku, a tak pochopitelně začala náporem.

22.

Mezi kruhy dostal přihrávku Kašpařík, ale mířil jen do boční konstrukce.

23.

Vampolu trefil hokejkou do obličeje Köhler, za což inkasuje dvouminutový trest.

24.

Dobrou práci před Sedláčkem odváděl Johnson, dorazit kotouč do brány e mu však nepodařilo.

24:03

GÓÓL! Plzeň vede 3:1. Přesilovkovou ránou od modré propálil Sedláčka JAKUB JEŘÁBEK.

Hokej, extraliga, Zlín - Plzeň: Plzeň vede 2:1
Hokej, extraliga, Zlín - Plzeň: Plzeň vede 2:1 | Foto: Lukáš Drštička
25.

Za podražení jde ven plzeňský Mozík.

27.

Ve velké šanci byl ale Sýkora, ovšem neprosadil se.

27.

Na Mazance ujížděl Holík, ale byl zastaven nedovoleným hákováním. Pojede se trestné střílení.

26:41

GÓÓL! Zlín snižuje na 2:3. PETR HOLÍK bekhendovým blafákem nájezd proměňuje.

27:00

GÓÓL! Plzeň vede 4:2. Trochu nenápadnou střelou vyslal před kruhy TOMÁŠ VLASÁK, překvapený Sedláček puk přes clonu asi neviděl a ten mu prošel mezi betony.

Slavia Praha - Škoda Plzeň (radost Vlasáka)
Slavia Praha - Škoda Plzeň (radost Vlasáka) | Foto: ČTK
28.

Plzeň pokračuje v nadšeném výkonu a Sedláček je v ohni střel. Tentokrát měl i notnou dávku štěstí.

30.

Před Sedláčkem tečoval Kašpařík, ale puk poslal mimo brankový prostor.

31.

Do útočného pásma se odvážně pustil Vampola, objel branku, ale bekhendem se mu nepodařilo kotouč do okryté klece zasunout. Asi to chtělo ještě chvilku se zakončením počkat.

32.

Mazanec ve stoprocentní šanci vychytal Köhlera.

33.

Hraje se nahoru dolů a oba týmy se snaží zakončovat, hokej dnes zatím rozhodně baví.

Hokej, extraliga, Zlín - Plzeň: Balaštík srovnal na 2:2
Hokej, extraliga, Zlín - Plzeň: Balaštík srovnal na 2:2 | Foto: Lukáš Drštička
33.

Z levé strany se prohnal Vlasák, jeho střelu Sedláček vyrazil do ochranné sítě.

Další slavnou nehokejovou osobností, která je přímo na stadioně, je rychlobruslařka Martina Sáblíková. Jelikož má na sobě dres Škody, je poměrně jasné, že fandí domácím.

34.

Rychlý brejk Plzeňských vedl Lev, ale bekhendovým zakončením si na Sedláčka nepřišel.

35.

Tesaříkovu střelu od modré tečoval Köhler těsně vedle Mazancovy svatyně.

36.

Nyní je to Zlín, kdo se logicky tlačí do útoku, domácí sázejí na rychlé brejky.

37.

Z druhé vlny pálil Dvořák, Sedláček zasáhl lapačkou.

37:30

GÓÓL! Plzeň vede 5:2. TOMÁŠ SÝKORA přesně zakončil ukázkové přečíslení dvou na jednoho, do něhož ujel spolu spolu s Petruškou.

Hokej, extraliga, Slavia - Plzeň: fanoušek Plzně
Hokej, extraliga, Slavia - Plzeň: fanoušek Plzně | Foto: CPA
38.

Plzeň je znovu v útočném pásmu, Sedláček čelí dalším střelám.

40.

Ukázkovou bitku ála NHL předvedl Vampola s Horákem. Plzeňský útočník za všeobecného jásotu sundal soupeře na led. Oba hráči dostávají 2+2 minuty.

40.

Druhá třetina skončila.

V Plzni pokračuje skvělý hokej, který obě mužstva. S větší chutí však hrají domácí a zaslouženě vedou už 5:2. Zlín se držel i díky proměněnému trestnému střílení v závěsu, díky Sýkorově gólu v závěru třetiny však náskok Škody narostl na rozdíl tří tref, což už Zlín bude dohánět hodně těžko. Důležitý bude nástup do třetí části.

41.

Třetí třetina začala.

41.

A stejně jako včera tu máme střídání gólmanů. Místo Sedláčka jde do brány Zlína Štůrala.

41.

A hned musí likvidovat velkou šanci Plzně. Kratěna si však na něj nepřišel.

42.

Plzeň bude hrát v oslabení, na dvě minuty jde ven Frolo.

43.

Moravanům přesilovka příliš nejde.

43.

Poměr sil na ledě se vyrovná. Ven jde i Leška, který se provinil nebezpečnou hrou vysokou holí.

45.

Kratěna si vylámal zuby na Štůralovi u podruhé.

45.

Zlín se osvobozuje, toto oslabení už ubrání.

47.

Plzeň ani nyní nepolevuje v aktivní hře, nyní Zlínu zatopil Kovářův útok.

49.

Beranům dělá přechod do útočného pásma velké problémy, domácí brání parádně.

50.

Deset minut před koncem třetí třetiny to nevypadá, že by Zlín měl ještě síly na zvrat.

51.

Navíc je tu další zlínské vyloučení. Za držení je potrestán Šenkeřík.

53.

Přes minutu teď domácí kombinovali v útočném pásmu. I když pořádně nevystřelili, oceňují jejich hrátky s pukem fanoušci bouřlivým potleskem.

55.

Mazanec musel po delší době řešit střelu na svou branku. Poradil si i s Leškovou dorážkou.

55.

Indiáni mají k dispozici další přesilovku, vyloučen je Zámorský.

56.

V oslabení se do rozhozené plzeňské obrany prokousal Ondráček, ale Mazanec domácí tým podržel.

57.

Domácí sice přesilovku k dalšímu gólu nevyužili, ovšem nastřádali další sekundy. Srovnání série je blízko.