Play off extraligy • Pátý zápas finále • 18:15

1:2
HC Škoda Plzeň
7. Köhler (Zámorský, Linhart)
40. Kovář (Balej, Straka), 46. Johnson (Kovář, Straka)

Dobrý den, vítejte u dnešního online přenosu z pátého finále mezi Zlínem a Plzní, které startuje v 18:15.

Po čtyřech zápasech je stav série vyrovnaný 2:2. Jeden z týmů bude mít po dnešku výhodu mečbolu. O to, aby jej získala na svou stranu Plzeň, bude bojovat také naganský šampion Jaroslav Špaček. Asistent trenéra Milana Razýma pomůže zacelit mezery v obraně Západočechů a vrátí se na led (více čtěte ZDE).

PSG Zlín: Sedláček (Štůrala) – Hamrlík, Linhart, Řezníček, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Matějíček, Horák – Balaštík, Leška, Köhler – Okál, Čajánek, Veselý – Ondráček, Kostourek, Holík – Okál, Fořt, Šlahař – P. Sedláček.

HC Škoda Plzeň: Mazanec (Svoboda) – Frolo, Jeřábek, Špaček, St. Pierre, Hanzlík, Havíř, Mozík – Balej, Schleiss, Vampola, Sýkora, Kratěna, Vlasák, Straka, Kašpařík, Lev, Kovář, Dvořák, Petruška, Johnson.

Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek – Bláha, Kostka.

Oba týmy už krouží po hrací ploše. Utkání i s dalším naganským šampionem Jaroslavem Špačkem za malou chvíli začne.

1

Utkání právě začalo.

1

Špaček naskočil do první formace Plzně a hned dvakrát nahodil puk do útočného pásma. Zlín byl v soubojích v rohu hřiště silnější.

2

Po nahození Köhlera zasahoval Mazanec, na puk dobře viděl a neměl složitou práci.

2

Před plzeňskou bránou to poprvé pořádně zahučelo, dopředu se ale v plné rychlosti vydal i na druhou stranu Balej. Sedláček jeho tvrdou ránu vyrazil.

3

Hamrlík od modré tvrdou ránou minul zhruba o půl metru.

5

Plzeň zahrála asi třetí zakázané uvolnění v řadě. Zlín hraje od začátku jen na tři pětky a jeho pohyb dělá soupeři problémy.

6

Melenovský nedokázal dorazit ránu Okála. Chyběly mu asi dva metry.

7

Po obrovské chybě Plzně střílel z mezikruží sám Okál, ale Mazanec stačil betonem hosty zachránit!

7

GÓÓÓL! Zlín vede 1:0! Zámorský se na modré podíval a přesným pasem poslal do samostatného úniku Bedřicha Köhlera který rychlou ránou na stojnou nohu nedal Mazancovi šanci!

Hokej, extraliga, Zlín - Plzeň: radost Zlína
Hokej, extraliga, Zlín - Plzeň: radost Zlína | Foto: Lukáš Drštička
8

Zlín se tlačí dopředu dál. Ránu Řezníčka srazili obránci do ochranné sítě.

8

Trošku se nám to pošťuchovalo na brankovišti. Holík a Kašpařík dostávají po dvou minutách za hrubost.

10

Špaček v poslední chvíli uplatnil své zkušenosti a vypíchl puk znovu unikajícímu Köhlerovi.

11

Kratěna si vyjel zpoza brány a z otočky vypálil. Sedláček jeho akci kontroloval.

12

Plzeň držela domácí pod tlakem, ale Sedláček díky dobré obraně nemusel zasahovat.

13

No a hned v zápětí Jan Kovář zbytečně fauloval na útočné modré a Zlín bude hrát přesilovku.

14

Zlín se ale nemůže dostat do pásma. Z jeho přesilovky uběhla už minuta.

15

Až na konci se to povedlo a Balaštík tečoval nahození Hamrlíka těsně vedle Mazancovy brány.

16

Plzeň už je v plném počtu a hraje v útočném pásmu. Lev střílel vedle.

17

Johnson se obtočil kolem brány, ale Sedláček si bližší tyč znovu dobře pohlídal.

19

Plzeň tlačí, ale do zlínské zdi buší marně. Ondráček pak vyrazil do brejku, uvolnil se kličknou na střed, ale trefil jen střed brány.

20

Už se hraje poslední minuta třetiny. Zlín nikam nespěchá, hraje Plzeň.

20

První třetina skončila.

První třetina končí a na ledě se to trošku popralo. Je možné, že nějaké tresty padnou, ale budeme je počítat až na začátku druhé dvacetiminutovky. Tu první začal lépe Zlín, který se po úniku Köhlera dostal do vedení 1:0 a pak náskok bráni. Sedláček žádnou vyloženě gólovou šanci Plzně zatím řešit nemusel.

Po dvou minutách nakonec dostávají za lehkou šarvátku ze závěru první části Kovář se Zámorským.

21

Druhá třetina začala.

21

Zlín se pustil do útoku. Čajánek ale nedokázal nahození Řezníčka tečovat mezi tři tyče.

22

Hanzlík střílel z dálky a Sedláček neměl problém jeho ránu vyrazit.

24

Mazanec chytá ránu zlínského hráče a bude se vhazovat po jeho pravici.

25

Straka přenechal puk Špačkovi, který pálil a Sedláček puk vyrazil jen před sebe. Byl z toho obrovský závar, který trochu předčasně přerušil hvizdem rozhodčí a teď se za to Plzni omlouvá.

26

Zlín cestu do útoku nenašel, tak jen nahozením odevzdal puk, aby mohl střídat.

27

Köhler nabil Leškovi, který z pravé strany trefil Mazance do hrudi.

28

Balej vypálil, ale znovu jen z velké dálky. Hraje se opatrně. Zlín nikam nespěchá a Plzeň se zase bojí udělat druhou chybu.

30

Sedláček chytil nadvakrát ránu Vampoly hned po buly.

31

Zlín bude hrát přesilovku. Petr Vampola dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

31

Čajánek ale v souboji veterénů trefil Špačka holí do obličeje a přesilovka Zlína končí. Bude se hrát čtyři na čtyři.

32

Plzeň ve čtyřech zatlačila Zlín, ale St. Pierre v dobré pozici trefil jen Sedláčka a nic už pak nezmohl ani z dorážky Balej.

32

A za další vzájemnou potyčku dostávají po dvou minutách Balej a Matějíček.

33

Plzeň dohrávala krátkou přesilovku a Špaček střílel těsně mimo.

34

Tohle bylo obrovská šance Kováře na vyrovnání! Jan Kovář jel z úhlu sám na Sedláčka, blafákem si ho i položil na zem, ale trefil jen jeho brusli, o kterou se puk zastavil před brankovou čárou!

36

Sedláček si připsal hodně důležitý zákrok proti ráně Kašpaříka z mezikruží. Plzeň dobré dvě minuty tlačila Zlín v pásmu a domácí nemohli střídat. Sotva motali nohama, ale díky Sedláčka si mohou odpočinout.

37

Plzeň má jasně navrch a tlačí zalezlý Zlín. Hanzlík střílel od modré dvakrát těsně vedle.

38

Po dlouhé době si na puk sáhl i Mazanec, který si v této třetině připisuje teprve čtvrtý zákrok. Balaštík střílel přes beka ale jen doprostřed brány a trefil přesně jeho hruď.

39

Zlínu se tlak Plzně podařilo rozkouskovat, Čajánek navíc tečoval nahození od modré těsně vedle.

40

GÓÓÓL! Plzeň snižuje - 1:1! Zlín 13 vteřin před koncem druhé třetiny přichází o vedení! Jan Kovář lehkou tečí usměrnil prudkou ránu Baleje přesně do brány!

Hokej, extraliga, Plzeň - Slavia: radost Plzně
Hokej, extraliga, Plzeň - Slavia: radost Plzně | Foto: CPA
40

Druhá třetina skončila.

Je za námi čtyřicet minut utkání a oba soupeři mají stejně blízko i daleko k prvnímu mečbolu této finálové série. Plzeň totiž byla ve druhé třetině jasně lepší tým a za svou aktivitu byla v samotném závěru odměněna vyrovnávací brankou. Páté finále půjde do třetí třetiny za stavu 1:1.

41

Třetí třetina začala.

41

Plzeň začala třetinu velkým tlakem a bude hrát přesilovku. Ve výhodě pálil dvakrát nepřesně Špaček a dorážet se nepovedlo Strakovi.

41

Dvě minuty za hru vysokou holí dostává Zámorský.

42

Zlín první minutu oslabení ubránil s pukem daleko od své brány.

43

A stejně tak i tu druhou. Matějíček dokonce v závěru oslabení pálil těsně vedle vzdálenější tyče.

44

Leška za bránou Mazance nic nevymyslel, Plzeňští si dali na jeho kouzla majzla.

45

Kovář trefil Sedláčka a Zlín bude hrát další oslabení. Ondřej Veselý dostává dvě minuty za to, že hned poté úmyslně posunul bránu.

46

GÓÓÓL! Plzeň vede 2:1! Kovář natáhl k ráně a trefil jen Sedláčka, jenže před bránou výborně dotíral Nicholas Johnson a pohotovou dorážkou dostal Plzeň poprvé v zápase do vedení.

Hokej, extraliga, Slavia - Plzeň: radost Plzně
Hokej, extraliga, Slavia - Plzeň: radost Plzně | Foto: CPA
47

Zlín teď musí hrát do plných a z toho plynou také okénka v obraně. Vampola jel po pravém křídle a s nápřahem až za hlavu minul.

49

Balaštík byl v obrovské šanci, puk se jen záhadou nedostal za brankovou čáru, ale rozhodčí si v nejbližším přerušení pojede prohlédnou video!

50

Mezitím se hraje dál. Balej se štěstím protečoval puk do středního pásma a to Plzni stačí, Zlín totiž potřebuje střídat.

50

Rozhodčí po dlouhé poradě rozpažuje. Balaštík totiž svou ránu odraženou od zadního mantinelu sice dojel, ale pak trefil obětavého Jeřábka do ramene přímo na brankové čáře.

52

Plzeň se nikam nežene a nechává Zlín hrát. Domácí to ale proti pětici hráčů na modré mají hodně těžké.

53

Mazanec vyrazil ránu Linharta a Plzeň znovu dostala puk do středního pásma.

54

Straka se v brejku v plné rychlosti zbavil Matějíčka a střílel. Sedláček chytá.

56

St. Pierre fauloval Lešku a Zlín bude hrát přesilovou hru.

56

Holík střílel z dobré pozice mezi kruhy vedle a Tesařík pak na modré nezachytil přihrávku. Zlín se sám připravuje o pásmo a minuta přesilovky je pryč.

57

Zbytek oslabení Plzeň ubránila a od třetího vítězství ve finále jí dělí necelé tři minuty.

58

Zlín drží puk, ale absolutně neví, jak přejít přes střední pásmo. Závěrečný nápor se zatím nekoná.

59

Necelé dvě minuty do konce a vhazovat se bude před Sedláčkem. Buly získal nahozením Dvořák.

59

Leška nenašel přihrávkou před bránu nikoho, puk je zase ve středním pásmu.

60

Běží poslední minuta a Zlín se pod tlakem napadajících hráčů nemůže dostat ze své třetiny... Plzeň hraje výborně!

60

A je zřejmě po zápase. Radim Tesařík sestřelil krosčekem do hlavy mimo hru Jeřábka a dostává dvě minuty. 23 vteřin před koncem třetí třetiny se vhazuje před Sedláčkem a Zlín hraje ve čtyřech!

Tohle je nepříjemné. Na stadionu ve Zlíně právě zkolaboval fanoušek a na pomoc sprintuje na tribuny i plzeňský lékař.

Naštěstí to dobře dopadlo a zlínská divačka je snad v pořádku. Hra pokračuje.

60

Utkání skončilo. Plzeň vyhrála 2:1 a vede finále 3:2 na zápasy. V pátek může doma vedení potvrdit a poprvé v historii zvednout nad hlavu mistrovský titul!

Zlín sice lépe chytl začátek utkání a dostal se do vedení, další dvě třetiny ale byla lepší Plzeň, která nakonec rozhodla v přesilové hře po hloupém posunutí brány Veselého. Zlín bude v pátek odvracet konec sezony, Plzeň může přepsat své klubové dějiny.