Kladno
25. Hemský (Kousal, Kolář), 26. Zohorna (Šagát, Somík), 35. Bartek (Krejčí, Hemský), 52. Buchtele (Zohorna, Bartek), 53. Kousal (Ďaloga, Nosek), 55. Bartek (Píša, Zohorna)
7. Jágr (Černošek), 17. Plekanec (Černošek, Jágr), 21. Plekanec, 28. Plekanec (Hlaváč, Židlický), 29. Valský (Mocek), 32. Dragoun (Kuchejda), 37. Patera (Hlaváč), 41.Patera (Tlustý, Plekanec), 46. Patera (Plekanec, Židlický)
-

Sledujte podrobnou on-line reportáž ze šlágru 18. kola hokejové Tipsport extraligy, ve kterém přivítají mistři z Pardubic našlapané Rytíře Kladno.

-

Pardubičtí i s hvězdami NHL Hemským a Krejčím momentálně okupují sedmé místo tabulky, Kladenští vedení elitní letkou Tlustý-Plekanec-Jágr figurují na třetím místě o bod za Brnem (zápas k dobru) a pět za lídrem z Plzně.

-

Možná i proto nemá zápas favorita. Na domácí je kurz 2,4, na hosty pak 2,45. Na remízu si můžete vsadit při kurzu 4,1 ku 1.

-

Letos zatím Kladno vyhrálo nad Pardubicemi jak v přípravě (5:1), tak v prvním vzájemném duelu v rámci 5. kola v pražské O2 Aréně. I díky hattricku Tomáše Plekance zvítězili "domácí" 6:3.

-

Pardubice doma v posledních pěti kolech prohrály pouze jednou, Kladno naopak venku vyhrálo z posledních pěti zápasu "jen" dvakrát.

Rozhodčí zápasu Pardubice - Kladno:

Mikula, Šír – Barvíř, Blümel.

-

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice:

Salfický (M. Růžička) – Benák, Kolář, Kindl, Vašíček, Píša, Kočí, Ďaloga – Hemský, Krejčí, Kousal – Bartek, Zohorna, Somík – Buchtele, Nosek, Starý – Cetkovský, Beech, Šagát – Semorád

Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina.

-

Rytíři Kladno:

Chábera (Cikánek) – Židlický, Černošek, Majeský, Macholda, Mocek, Drtina, D. Růžička, Kameš – Jágr, Plekanec, Tlustý – Bicek, Patera, Hlaváč – Kuchejda, Dragoun, Kuchler – Valský, Melka, Eberle

Trenéři: Zdeněk Vojta, Jiří Kopecký a Petr Tatíček.

-

Oba celky jsou již na ledě...

-

Úvodní čestné buly vhodil ministr zahraničí Karel Schwarzenberg...

00:00

Teď už klasické buly, které vyhrál nad Krejčím Plekanec a v prvním útoku hosté.

1.

Jágr hned v prvním střídání u mantinelu na kolenou zásluhou obránce Koláře, ani jedna z úvodních pětek se výrazněji neprosadila.

2.

Hlaváč hledal Eberleho u druhé tyče, ten ale promáhl kotouč, následně z druhé straně našel Hlaváč Židlického, jeho ránu ale Růžička lapil do plastronu.

3.

Buchtele si na dvakrát nepřišel na Cháberu.

03:18

Prvním vyloučením hráčem je hostují Mocek, za hákování.

5.

Kindlovu ránu Chábera viděl a neměl s ní problém.

6.

To jeho druhá rána byla výrazně nebezpečnější, k dorážce z otočky se dostal Krejčí, branku ale netrefil.

6.

Píša i Kočí ostřelovali Cháberu, ten odolal, přesilovka končí, hosté mají na ledě tři obránce, Mocek totiž nestihl prchnout z trestné na střídačku, domácí už další minutu mačkají soupeře v obranném pásmu.

7.

Tlak ale zakončují nepřesnou rozehrávkou a vlastním zakázaným uvolněním.

06:38

Góóól!!!! Jágr otevírá skóre! Na ledě, kde vstřelil legendárnímu Haškovi svůj první extraligový gól, se prosazuje hvězdná "68" jako první v dnešním duelu. Na modré se zbavil Jágr obránce, přihrál na Černoška, sám si najel před brankou, kde dorazil do sítě kotouč, který vyrazil Salfický betonem po střele Černoška přesně na čepel hole lídra Kladna.

9.

Na dvakrát se snažil Bartek vyzrát na Cháberu, kladenský gólman ale v obou případech obstál.

09:26

Na trestnou lavici míří hodně přísně vyloučený Aleš Píša, který trefil ramenem Jaromíra Jágra a ten skončil v brance i s brankářem Salfickým. O faul se ale nejspíše nejednalo, Jágr jednoduše neudržel rovnováhu na bruslích.

12.

Domácí se celkem v pohodě přesilovce hostí ubránili, ti si nepřipravili jedinou velkou gólovou šanci.

12:12

A další vyloučení, Aleš Hemský ve středním pásmu zbytečně fauloval Kuchejdu a jde ven.

13.

Židlického bomba si cestu za Salfického nenašla.

14.

Ani druhá přesilovka Kladenským příliš nevychází...

15.

Domácí jsou v plném počtu.

16.

Jágr vybojoval kotouč ve středním pásmu, přenechal ho na modré Plekancovi, ten ale už svou přihrávkou najetého Tlustého nenašel.

16:25

A Kladno vede 2:0!!! Videorozhodčí branku uznává! Jágr výbornou akcí zavezl kotouč do útočného pásma, Černoškova střela z mezikruží, kde byl úplně sám, orazítkovala jen zadní mantinel. Puk se ale vrátil zpět před branku, kde si ho našel Plekanec, kterým svým 10. gólem v sezóně zvýšil vedení hostí. Zákrok Salfického a jím posunutí branky přišlo pozdě.

18.

Jágrova letka opět motala obranu hosté, vše skončilo opět posunutím Salfického branky.

18.

Domácí kouč točí sestavou, v elitní formaci chybí Hemský, nahradil ho Bartek a nejlepší střelec domácích posledních dvou sezón se dostal hned do dvou velkých šancí.

19.

A také třetí, který už snese označení "gólová". Krejčí vyvezl kotouč od mantinelu na střed, kde jej přisunul Bartkovi, ten ale skvělého Cháberu nepřekonal.

19:30

Tak dlouho se hosté dožadovali výměny Kuchlera za Černoška, aby Kladenští neměli na ledě 4 útočníky a jen 1 obránce, až hlavní sudí udělil hostím dvě minuty za zdržování hry. Což pořádně naštvalo Jágra, který třískl dvířky od střídačky a zamířil do kabiny.

20.

Do přečíslení se ale dostali hosté, Plekanec ani Tlustý ale v oslabení tváří v tvář na Salfického nevyzráli.

Přestávka

První třetina je u konce, hosté ji zaslouženě vyhráli 2:0, v útočném pásmu jsou efektivnější a údernější, navíc mají v zádech bezchybného Cháberu. Druhá třetina začne cca v 19:01 přesilovkou domácích, ze které zbývá ještě 90 vteřin.

20:01

Druhá třetina začala... Hemský zpět na ledě, jeho absence nebyla z výkonnostních důvodů, ale kvůli bruslím.

20:47

Kladno vede 3:0!!!! Nejprve se ocitl ve velké šanci Krejčí, jenže poté Hemský nahrál hodně prudce na modrou Kolářovi, tomu kotouč přeskočil hůl, k černé gumě se dostal Tomáš Plekanec a Salfický neměl nárok! Plekanec vyrovnává bodově Jágra, oba mají 22 bodů celkem, Plekanec krásnou bilanci 11+11.

22.

Přesilovka u konce, domácí na kotoučí, ale nic z toho není.

24:10

Pardubice snižují!!! Kousal ve středním pásmu našel rozjetého Hemského, tomu sice visel na zádech Růžička, šikula z Edmontonu si ale poradil náramně, jeho 17. bod a 8. gól v sezóně, Hemský navíc bodoval již v 10. zápase v řadě.

25:53

A Pardubice snižují na rozdíl jedné branky!!! Domácí motali Kladenské v jejich obranném pásmu snad minutu, než za brankou vybojoval kotouč kapitán Somík, na kruhy jej posunul po jeho přiťuknutí Šagát a slovenskou spolupráci pak dokončil střelec Zohorna.

26:43

Tlak domácích ale končí faulem Vašíčkem, který zezadu zajel sice tělem, ale přesto nedovoleným způsobem do Jágra.

27:40

Kladno využívají přesilovku! Na jedné straně neproměnil tutovku Somík, na druhé zatáhl kotouč po křídle Plekanec, který střelou z úhlu nedal Salfickému šanci. Druhý zápas čísla 41 proti Pardubicím v této sezóně, druhý hattrick, tentokrát zkompletovaný za 10 minut hry, přičemž se centr elitní řady Kladna trefil nejprve ve hře 5 na 5, poté v oslabení a následně v přesilovce.

28:55

A Kladno vede 5:2!!! Valský byl nejdříve faulován ve střední pásmu, následně si ale najel před branku na přihrávku Mocka od střídaček a dalším blafákem do forehandu vykoupal Salfického.

31:16

Šestý gól Kladna!!! Domácí jsou zralí na ručník, Kuchejda objel s klidem celou pardubickou branku, přes brankoviště přihrál na nekrytého Dragouna a ten vyhnal čtyřicetiletého Salfického na střídačku. Do domácí branky nastupuje Růžička.

33:31

Hosté byli v tlaku, z toho se ale Pardubičtí vymanili a vše končí faulem Černoška na Somíka, který jde ven za hákování.

34:24

A domácí si zahrají přesilovku 5 na 3, Macholda totiž vyhodil kotouč do hlediště a za zdržování hry dostal 2 minuty.

34:45

Pardubice ji využívají po 21 vteřinách! Plekanec s Tlustým se vysunuli příliš na modrou čáru a domácí situaci 3 na 1 před Cháberou využili, respektive pardubický kanonýr Bartek. Pardubice tak mají ještě k dispozici více jak 90 vteřin klasické přesilovky.

37.

Přesilovka domácích končí střelou Krejčího zpoza kruhů a následnou dorážkou Hemského, levý beton Chábery byl na místě.

37.

Hned po buly se dostal do šance Nosek, Chábera na dvakrát chytá.

36:58

Góóól Kladna! Patera se dostal s kotoučem za branku domácích. Následně si zpoza ní vyjel, místo přihrávky se ale zastavil metr před Růžičkou a beckhandem poslal kotouč pod jeho rukou do sítě.

38:46

Benákova střela končí mimo, autor střely následně fauloval Jágra a už je třetím hráčem, který se na hostující hvězdě s číslem 68 vyfauloval.

40.

Jágr napřáhl ze svého oblíbeného místa z mezikruží, svou střelou ale trefil jen kotník jednoho z obránce.

Přestávka

Druhá třetina končí, padlo v ní 8 branek, pět z toho do domácí sítě a hosté tak vedou po 40 minutách hry 7:3. Třetí třetina odstartuje zhruba ve 20:00 hodin.

40:43

Góóól! Hosté vedou 8:3! Rychlá kombinace hostí podél mantinelu - Jágr na modrou na Židlického, ten na Plekance, který střílenou přihrávkou našel zcela volného před brankou Pateru a Růžička neměl šanci.

43.

Jágr chyboval ve středním pásmu, Kris Beech ale střelou švihem zpoza obránce na Cháberu nevyzrál.

44.

Domácí se tlačí před Cháberu, Bartek si na něj ale nepřišel.

44:32

Beech fauloval Kuchejdu a dal hostům šanci na devátou branku v zápase.

45:36

A hosté této šance využívají!!! Patera završuje hattrick. Po valné hromadě před Růžičkou se opět rozjelo ofenzivní kolečko hostí zakončené křižnou přihrávku Plekance na zcela volného zakončujícího Patery. Druhý hattrick zápasu.

46:04

A vyloučení i na druhé straně, ven jde Drtina za podražení.

48.

Domácí byli nastěhovaní před Cháberu, gólově ale tlak v přesilovce zúročit nedokázali.

49.

A hosté jsou v pěti.

-

10 194 diváků... vyprodáno, 12 branek, paráda, jen asi domácí fanoušci nečekali takovou exhibici Kladenských.

51.

Exhibice, pohodička, hosté se hokejem baví, domácí trpí, především díky parádnímu výkonu gólmana Chábery.

51:30

Pardubice dávají gól! Zohorna s Bartekem zakombinovali, Buchtele pak již neměl problém z mezikruží zavěsit pod víko. Chábera neměl nárok.

52:20

A Pardubice snižují na 5:9!!! Kousal dotlačil kotouč do pardubické branky poté, co jej zavezl do pásma Nosek a před branku posunul se štěstím Ďaloga.

52:45

Marek Židlický je vyloučen za podražení Semoráda.

54.

První minutu oslabení hosté přežili bez úhony.

54:40

A už je to "jen" 6:9!!! Domácí utahali obránce Kladna, kteří byli na oslabení snad celé dvě minuty, a jejich únavy dokázali Pardubičtí využít. Píša přihrál na mezikruží Bartekovi a ten překonal šikovou střelou Cháberu.

55.

A už to mohlo být 6:10, Plekanec jel sám na branku, Růžička ale jeho nájezd zlikvidoval a Jágr z dorážky přestřelil prázdnou branku!

58.

Bartek se snažil nadvakrát překonat Cháberu, hattrick mu ale dopřán nebyl.

59.

Střela Ďalogy trefila boční síť kladenské branky...

60.

Na začátku poslední minuty zápasu vylekal tečovanou střelou Cháberu domácí Drtina.

Konec

Parádní hokejové představení ve stylu exhibičních duelů je u konce. Hosté vítězí 9:6, což je nejdivočejší duel této sezóny, především díky dvěma hattrickům svých elitních centrů - Pavla Patery a Tomáše Plekance, který ke třem brankám přidal i dvě asistence.

Konec

Já vám děkuji za pozornost, ohlasy, další výsledky 18. kola a i ostatní zprávy ze světa sportu naleznete na našem webu. Příjemný zbytek pátečního večera.