Hokejová Tipsport extraliga • 4. finále • 17:20

HC Verva Litvínov
3:0
HC Oceláři Třinec
31. Gula (Trávníček, Pavelka), 37. Hanzl (Ručinský, Sklenička), 56. Hübl

Dobrý den, vítejte u online reportáže ze 4. finále hokejové extraligy mezi Litvínovem a Třincem. Zápas začíná v 17:20.

3. finále: Třinec - Litvínov
3. finále: Třinec - Litvínov | Foto: ČTK

Oceláři se ve včerejším duelu prezentovali zcela odlišným hokejem, než jak tomu bylo v prvních dvou utkáních finálové série. Na Litvínov se vytáhli pozornou obranou a ukázkovou disciplínou, čímž Vervu nepustili k jejich velké zbrani v podobě přesilové hry. To vše slavilo úspěch a zásluhou branky Štefana Růžičky z 6. minuty utkání nakonec Třinec ubojoval své první vítězství v sérii a snížil tak na zápasy na 1:2.

Doposud odehrané finálové zápasy:

11. 4.: HC Oceláři Třinec - HC VERVA Litvínov 1:3

12. 4.: HC Oceláři Třinec - HC VERVA Litvínov 2:3

15.4.: HC VERVA Litvínov – HC Oceláři Třinec 0:1

Stav série: HC VERVA Litvínov – HC Oceláři Třinec 2:1

Litvínovští fanoušci jsou již na svých místech a fandí už při rozbruslení.

HC Verva Litvínov: Francouz (Soukup) – Chaloupka, Kubát, Pavlík, Sklenička, Gula, Pavelka, Baránek, Kokeš – Jánský, Hübl, Lukeš – Petružálek, Hanzl, Ručinský – Martynek, Gerhát, Trávníček – Jurčík, Piroš, Hořava
Trenér: Radim Rulík

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Klesla, Roth, Linhart, Galvas, Doudera, Trončinský, Foltýn, Nosek – Ružička, Klepiš, Dravecký – Adamský, Polanský, Irgl – Orsava, Plíhal, Hrňa – Matuš, Růžička, Cienciala
Trenér: Jiří Kalous

Rozhodčí: Fraňo, Hribik – Lederer, Tošenovjan

Slezané před včerejším finálovým utkáním udělali změnu v brankovišti, oproti předchozím duelům nahradil v brance Hrubce Peter Hamerlík, který svou úlohu zvládl na jedničku a důvěru od trenérů dostane i dnes. Po zápase však slovenský brankář vyzdvihoval i hru svých spoluhráčů před ním: "Kluci mi pomohli. Jsem dost starý a mám dost zkušeností, abych se na to uměl připravit, ale kluci hráli výborně. Blokovali střely, vraceli se, nepouštěli je ani do přesilovek ani do brejků. Hlavní dík patří jim," řekl novinářům Hamerlík. (Více ZDE).

TELH, Třinec-Sparta: Peter Hamerlík slaví vítězství Třince
TELH, Třinec-Sparta: Peter Hamerlík slaví vítězství Třince | Foto: Lukáš Filipec

V doposud odehraných zápasech play off stihl nejvíce bodů nasbírat litvínovský Robin Hanzl (4+9), který je zatím také s devíti asistencemi nejlepší nahrávač vyřazovacích bojů. Mezi střelci kraluje s osmi trefami Jakub Petružálek. Na druhé straně bojiště se za Oceláře prozatím nejvíce bodově prosazuje Erik Hrňa (6+5).

Brankářským statistikám kraluje Pavel Francouz s úspěšností zásahů 95,15 % a průměrem gólů na zápas 1,34.

Pavel Francouz
Pavel Francouz | Foto: Lukáš Filipec
1

Utkání právě začalo.

1

Oceláři se rychle dostali před Francouze, litvínovský brankář přerušuje hru.

1

Po zakázaném uvolnění Třince se bude vhazovat před Hamerlíkem.

2

Pavelka u mantinelu obehrál Plíhala a založil výpad Vervy, Litvínov však o kotouč rychle přišel.

3

Matuš vyslal první pokus na litvínovskou klec, Francouz zasahovat nemusel.

4

Po tvrdém souboji o puk mezi Lukešem a Rothem za brankou Třince sudí Fraňo přerušuje hru.

4

V obranném pásmu Litvínova vystihl rozehrávku Třince Jánský, Oceláři se útočné akci první litvínovské formace ubránili pouze za cenu zakázaného uvolnění.

5

V probíhající první pětiminutovce utkání ještě ani jednomu brankáři nemusel být připsán úspěšný zákrok, hraje se velice opatrně.

6

Domácí si zahrají přesilovou hru. Na trestnou lavici míří třinecký obránce Klesla za sekání.

6

Hosté se rychle osvobozují.

7

Verva se nakrátko usadila v útočném pásmu, o puk však rychle přišla.

8

Litvínovu se zatím přesilová hra vůbec nedaří, Verva se nemůže dostat přes útočnou modrou.

8

Třinec je v plném počtu.

9

Gerhát se z velkého úhlu snažil překvapit Hamerlíka, slovenský brankář našel kotouč ve své výstroji.

9

Hned po vhazování to zkusil Pavelka a následně z dálky pálil Martynek. Hamerlík má další dva zákroky. Na druhé straně Francouz ještě stále zasahovat nemusel.

10

Třinec se dostal do pásma Vervy a domácí se teď dvakrát prezentovali zakázaným uvolněním.

10

V desáté minutě si Francouz poprvé musel sáhnout na puk proti ráně Trončinského od modré čáry.

11

V útočném pásmu kroužil nebezpečně Irgl, nic kloudného ale nevymyslel.

12

Do střílené přihrávky Linharta vložil svou hůl Martynek. Kotouč opustil hrací plochu, bude se vhazovat ve středním pásmu.

13

Ani jeden z týmů se prozatím nemůže na delší dobu usadit v pásmu soupeře.

13

Hamerlík musel zasahovat vyrážečkou proti ráně Guly od modré.

15

Kubátova střela zápěstím z pravého kruhu zamířila mimo tři tyče. Následuje zakázané uvolnění Třince.

15

Na druhé straně zahrozil Štefan Růžička, radost mu překazila rychlá lapačka Francouze.

16

Útočnou kombinaci Vervy rozjížděl Ručinský, Chemici se ale opět v pásmu neudrželi příliš dlouho. Po následném zakázaném uvolnění Ocelářů se bude vhazovat před Hamerlíkem.

17

První početní výhodu si zahraje celek ze Slezska. Za vysokou hůl potrestán Trávníček.

17

Francouz musel zasahovat proti nebezpečnému pokusu Rotha. Třinec dále pokračuje v přesilovskovém tlaku.

17

A opět od modré bez přípravy pálil Roth. Francouz jeho střelu ale dobře viděl a po zásahu lapačkou přerušuje hru.

18

Chaloupka osvobozuje Litvínov, domácí mohou vystřídat.

19

Litvínov je kompletní. Také Třinci se přesilová hra příliš nepovedla.

20

Probíhá poslední minuta první třetiny, hraje se bez vyložených šancí na obou stranách.

20

Těsně před sirénou to ještě zkoušel od pravého mantinelu Trávníček. Hamerlík jeho střelu svým betonem vyráží do bezpečí.

20

Skončila první třetina.

V úvodním dějství 4. finálové bitvy mezi Litvínovem a Třincem diváci na Zimním stadionu Ivana Hlinky branku neviděli. Ani jedna strana si nevypracovala vyloženější příležitost. Po přestávce se bude pokračovat za stavu 0:0.

21

Právě začala druhá třetina.

21

Litvínovskému Pavlíkovi se nepodařilo udržet kotouč na útočné modré. Hra se stěhuje před Francouze.

22

První třinecká formace se snažila několika přihrávkami způsobit rozruch v pásmu Litvínova. Domácí se však v klidu ubránili.

23

Přihrávku Trončinského před litvínovskou klec zachytila obrana domácích. Následně tlumí kotouč ve své rukavici Francouz.

23

Po vhazování to zkoušel překvapivě Doudera, Francouz zasahovat nemusel.

24

Irgl se snažil dojet puk mířící na zadní mantinel Litvínova, ale neúspěšně. Odpískáno zakázané uvolnění Třince.

25

Ručinský se s pukem snažil natlačit před třinecké brankoviště, proti trojnásobné přesile ale neměl příliš šancí.

26

Francouz si připsal pohodové dva zákroky proti nahozením Růžičky a Plíhala.

27

První vážnější rozruch před brankou Litvínova. Klesla ze strany bekhendem nahazoval do litvínovského brankoviště, kde se důrazně za kotoučem dral Hrňa. Francouz ale před ním stihl puk rychle přikrýt.

27

Po komerční přestávce si domácí brankář musel zajet na střídačku opravit si masku. Hra pokračuje ve středním pásmu.

28

Klepiš neohroženě vjel do litvínovské třetiny a ohrozil litvínovskou branku, jeho skrytou střelu vyrazil Francouz do hlediště.

29

Hra nyní nabrala tempo. Hamerlík se musel mít na pozoru proti nebezpečnému pokusu Martynka.

29

Obrovskou příležitost měl na hokejce domácí Lukeš, který se skvěle prokličkoval až před branku Hamerlíka a třinecký brankář musel nechat vyniknout svou vyrážečku.

30

Na druhé straně z velkého úhlu pálil Dravecký, Francouz si s jeho pokusem poradil.

30

Za hrubost nyní vyloučeni Kubát a na druhé straně Marek Růžička. Hraje se ve čtyřech.

31

Litvínov vede 1:0! Litvínovští fanoušci si poprvé v domácím finálovém utkání zakřičeli gól. Radost jim udělal Gula, který od modré propálil Hamerlíka. Třinecký brankář vůbec nic neviděl.

TELH finále, Třinec - Litvínov: radost Litvínova
TELH finále, Třinec - Litvínov: radost Litvínova | Foto: Lukáš Filipec
32

V hale je nyní velmi rušno. Po zakázaném uvolnění domácích se bude vhazovat před Francouzem.

32

Oba tábory hrají v plném počtu.

32

Marek Růžička, který naskočil z trestné lavice, se hned prezentoval tvrdou střelou na litvínovskou branku. Francouz ramenem vyráží.

33

Následovala krátká přestávka pro úpravu ledu. Vhazuje se po pravici Francouze.

33

Domácí hráz teď obětavě zastavila ránu Klesly od modré.

34

Adamský od zadního mantinelu hledal před brankou někoho ze svých spoluhráčů. U puku ale byly rychleji domácí hokejky.

34

Následně se ještě před branku tlačil Polanský, domácí obraně vypomohl skvěle Ručinský.

35

Piroš nahodil kotouč na Hamerlíka a dral se za dorážkou. Litvínovský útočník byl následně po odpískání zbytečně atakován Trončinským.

35

Třinecký obránce Trončinský dostává za svůj nedovolený počin dvě trestné minuty.

36

Šanci si ale v oslabení vypracovali hosté. Hrňa z prostoru mezi kruhy nebezpečně ohrozil Francouze.

37

Do secvičené přesilovkové kombinace domácích se z první opřel Lukeš, jeho střela je sražena do ochranné sítě.

37

Třinec je kompletní.

37

Litvínov zvyšuje na 2:0! Domácí pokračovali dále ve svém tlaku z přesilové hry. Hanzl si dobře počkal na přihrávku Ručinského podél zadního mantinelu, zpoza brány si vybruslil před Hamerlíka a překvapivou ranou překonal třineckého brankáře.

Robin Hanzl (Verva Litvínov)
Robin Hanzl (Verva Litvínov) | Foto: ČTK
38

A Litvínov mohl přidal další gól. Domácí skvěle provedli přečíslení 3 na 2, které zakončoval Lukeš. Třinecký brankář vytáhl vleže senzační zákrok.

39

Třinec má šanci zkorigovat výsledek. Za podražení vyloučen střelec druhé litvínovské branky Hanzl.

39

Z postu falešného obránce vypálil od modré Hrňa, Francouz si s jeho pokusem poradil. Litvínov se následně osvobozuje.

40

Třinečtí vybojovali pásmo nahozením kotouče na Francouze. Litvínovský strážce klece uklidňuje hru přikrytím kotouče.

40

Skončila druhá třetina.

Domácí ve druhé části přidali na obrátkách, z čehož vytěžili hned dva gólové úspěchy. Po trefě Guly a Hanzla vkročí do třetí třetiny za stavu 2:0.

41

Začala třetí třetina.

41

Hosté pokračují v přesilové hře ze druhé třetiny. Verva se bude bránit ještě 24 sekund.

41

Oceláři krouží v pásmu Litvínova, Hanzl naskakuje na led.

42

Trávníček se na útočné modré zbavil Foltýna, třetí litvínovská formace kombinuje v útočném pásmu.

43

Rozehrávku Vervy zachytil Hrňa, který hned prověřil Francouze.

43

Sám na Hamerlíka unikal Jánský, ale ve vyložené příležitosti netrefil branku!

44

Po dalším zásahu Francouze proběhla potyčka, v níž byl aktivní Marek Růžička. Rozhodčí vylučovat nebude.

44

Třinec zakládal od vlastní branky útočnou akci, na jejímž konci pálil Adamský do chráničů jednoho z litvínovských obránců.

45

Na druhé straně neobešel Kubát Plíhala, hraje se ve středním pásmu.

46

Ručinský našel dlouhou přihrávkou Hořavu, který kotouč na své holi v útočném pásmu příliš dlouho neudržel.

47

Růžička hledal zpoza brány Draveckého, tomu však kotouč přeskočil hokejku.

47

Z protiútoku zahrozil Petružálek s Ručinským, druze jmenovaný zakončoval do betonů třineckého brankáře. Následně měl ještě velkou příležitost Kubát, ale minul.

48

Hraje se ve velkém tempu, tato hra se musí divákům líbit.

48

Francouz zastavil na brankové čáře zakončení Rotha, který chtěl kotouč zpoza brány zasunout do litvínovské branky. Francouz se stihl včas přesunout a puk se mu podařilo vykopnout.

50

Třineckým se krátí čas na zkorigování výsledku a k tomu všemu se ještě musí bránit dalšímu útoku domácích.

51

Nyní se však hra po zakázaném uvolnění Vervy přesouvá opět před Francouze.

51

Litvínov pozorně brání, na své modré včas zastavil výpad hostů.

52

Verva na několik sekund zakombinovala v pásmu Třince a vyslala na Hamerlíka nebezpečnou ránu od modré čáry.

53

Třinci se nedaří založení útoku. Domácí diváci jsou velmi spokojeni a dávají to svým skandováním patřičně najevo.

53

Trončinský získal útočnou třetinu střelou od půlící čáry. Francouz přerušuje hru.

54

Za faul vysokou holí vyloučen Chaloupka. Hostům se nabízí přesilová hra.

55

Třinec hraje bez brankáře! Přesilovka 6 na 4!

55

Oceláři se usadili v útočném pásmu. Snížení měl na holi Polanský, tomu se ale do zakončení obětavě položil Martynek a zachránil tak svůj tým.

56

Trončinského ránu od modré zablokoval před brankou vlastní spoluhráč. Třinec je v obrovském náporu.

56

Litvínov navyšuje své vedení na 3:0! V obranném pásmu se puku zmocnil Viktor Hübl a přes celé kluziště poslal kotouč do prázdné třinecké klece. O vítězi dnešního duelu je pravděpodobně rozhodnuto.

57

Za brankou Francouze se nyní strhla obrovská šarvátka!

57

Rozhodčí nyní u časoměřičů řeší udělení trestů.

57

Rozhodčí udělili celkem čtyři tresty, dva na každé straně. Cienciala a Marek Růžička obdrželi pětiminutové tresty + do konce utkání.

57

Pokračuje se v pěti. Hra je však přerušena kvůli další potyčce. Na litvínovském ledě to teď pořádně vře.

57

Za hrubost obdrželi dvě minuty Jánský a Plíhal. Bude se hrát ve čtyřech.

58

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny, hra je nyní nastěhována před Francouzem.

58

Dravecký to z pravé strany zkoušel bekhendem, Francouz se dobře přitlačil na svou bližší tyč. Po zakázaném uvolnění Vervy se bude vhazovat po jeho levici.

59

Za podražení je dvouminutovým trestem potrestán třinecký Irgl. Litvínov bude hrát přesilovku 4 na 3.

59

Verva je usazena v pásmu soupeře, se zakončením ale nehodlá spěchat.

59

Hraje se v pěti proti čtyřem.

60

45 sekund před zazněním sirény zakončoval do Hamerlíkovy hrudi Jánský.

60

Půl minuty do konce, stále se hraje v pásmu Třince. Verva toto utkání v poklidu dohraje.

60

Litvínov si tak připisuje svou třetí výhru ve finálové sérii a v neděli v Třinci může zaútočit na mistrovský titul!

Pro dnešek se s Vámi loučím. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.