26:24 Filippi (Kvapil)
28:13 Hudáček (Birner)
57:46 Vlach (Krenželok, Šmíd)
37:50 Marcinko (Růžička, Vrána)

Hezký den. vítejte u online přenosu 2. finále hokejové Tipsport Extraligy mezi Libercem a Třincem. Zápas začíná v 17:00.

Finále extraligy neodpočívá ani přes velikonoční svátky. Také na Velký pátek nás čeká pokračování této velké bitvy o titul. Tentokrát s pořadovým číslem 2. Tuhý boj se rozhořel včera na severu, kde bude série pokračovat i dnes. Favoritem finálové série byli zřejmě Bílí Tygři, jenže nijak výrazné to nebylo. Přeci jen se utkávají první dva týmy po základní části, které navíc suverénně zvládly první kolo. V tom druhém se více nadřel Třinec, který musel po dvou domácích utkáních proti Plzni otáčet z 0:2. O svém postupu Oceláři rozhodli až v sedmém utkání. Libereckým stačilo zápasů na vyřazení dvojnásobného obhájce z Brna.

Oba týmy se v play-off opírají o skvělé výkony svých brankářů. Roman Will i Šimon Hrubec jsou opravdovými oporami svých týmů a dodávají svému týmu sebedůvěru. Také ve včerejším prvním utkání hráli oba brankáři výraznou roli. Moc branek totiž fanoušci neviděli i přes účast střelců jako Kvapil nebo Růžička. A první bod si ve finálové připsal Třinec, který vyhrál v Liberci 2:1. Zajímavostí je, Třinec vyhrál v tomto play-off páté ze šesti venkovních utkání. O výhře Ocelářů rozhodla zejména famózní efektivita v přesilových hrách. Využili totiž 2 ze 3, v početní výhodně se prosadili Hrňa a Vrána.

Třinec navíc perfektně zvládl odbránit třetí třetinu podobně jako v sedmém zápase s Plzní nebo obou čtvrtfinálových utkáních na ledě Vítkovic. Výborně organizovaná obrana od středního pásma, která nedovolala domácím kontrolovaně pronikat s pukem na holi do útočného pásma. Trenérský tým Liberce určitě na tento aspekt hry bude chtít dnes zareagovat a uspět svými zbraněmi, kterými přehráli Kometu v semifinálové sérii. Hlavně první dvě formace ale musí přidat na výkonu.

Oceláři vedení koučem Václavou Varaďou včera splnili do puntíku svůj plán, proto ve své sestavě nemuseli nic měnit. Nastupuje totožná sestava jako včera. Univerzál Vladimír Dravecký tam bue opět plnit roli obránce.

To lodivod Bílých Tygrů Filip Pešán udělal hned dvě změny. Do sestavy se poprvé v play-off podívá obránce Matěj Stříteský a po zranění se vrací křídelník Jakub Valský. Ten se postaví do útoku k Tomáši Filippimi a Marku Kvapilovi.

V Liberci je téměř vše připraveno ke startu 2. finále.

Druhé finále odstartovalo. Bílý Tygři hrají v domácích bílých dresech, Oceláři v červeném.

0:22

Krenželok se hned cpal do zakončení. Bekhendem z úhlu ale Hrubce nepřekvapil.

1:58

Polanský to zkoušel podobně jako na druhé straně Krenželok, ale ani přes skrumáž těl puk Willa nepřekvapil.

3:59

Gernát si pěkně najel z druhé vlny na přihrávku Hrňi, jenže z mezikruží puk na bránu Liberce neprocpal.

4:37

Liberec se dostal pod tlak po chybě Ševce. Svačina se rval před bránu, ale zakončit nedokázal.

6:16

Galvinšova rána byla sražena do ochranné sítě.

7:20

Aaron Chmielewski je prvním potrestaným hráčem tohoto zápasu. V obranném pásmu totiž podrazil útočníka Liberce Libora Hudáčka.

8:02

Filippi chtěl přihrát na modrou čáru Ševcovi, ale to přihrávky se vložil velmi dobře Petr Vrána.

9:20

Třinec je kompletní po tom, co skvěle zvládl oslabení.

9:58

Ondřej Kovařčík musel opustit hrací plochu, když se po hitu Valského udeřil obličejem do hrany plexiskla.

10:15

Další nepříliš pozitivní informace pro Třinec. Dravecký při vyhazování puku trefil do brady svého kolegu Chmielewskiho.

10:30

První přesilovka pro Třinec. Doceal nepochopitelně po čistém střetu s Adamským dostal Vlach dvě minuty plus dalších deset navrch za úder do hlavy a krku. Ačkoliv bylo trefeno rameno.

11:36

Růžička křižným pasem našel Hrňu, jeho ránu Will ale vyrazil.

11:43

Vrána hledal na kruhu Růžičku, ale ten promáchl v klíčovém momentu.

12:30

Ani Třinec dneska svou první přesilovku nevyužil.

13:50

Liberec se dostal do menšího tlak, jenže Stříteského pokus žádnou hokejku na teč nenašla.

14:25

Ondřej Kovařčík ani Aaron Chemielewski zatím nepokračují ve hře, Vladimír Dravecký je tak opět v útoku.

15:34

Doudera zkoušel pálit z velké vzdálenost, ale před Willem nebyla žádná clona a neměl tak problém.

16:19

Asi největší šance Liberce v utkání. Kvapil pěkně přenechal kotouč Ševcovi, který ale z mezikruží Hrubce nepropálil. Dorážet chtěl ještě Redenbach, ale nedosáhl na kotouč.

16:21

Filippi vyhrál buly a Kvapil zkoušel hned pálit, třineckou bránu ale přestřelil.

17:05

Svačina objel bránu a zkoušel pálit zápěstím, Will však jeho pokus vyrazil.

17:55

Chmielewski je ve hře, Ondřej Kovařčík však ne. Vladimír Dravecký je tak místo něj zpět v útoku, v obraně zasáhl do hry Husák.

18:44

Derner pálil z dobré pozice, k dorážce se před odkrytou bránu dostal Zachar, ale promáchl v klíčový moment.

První třetina končí, branku jsme neviděli. Střelecky aktivnější byli poměrem 12:8 Bílí Tygři.

První třetina nám toho moc nenabídla, oba týmy jsou hodně trpělivé a čekají na chybu soupeře. Jednou mohly udeřit z přesilové hry, jenže obě početní výhody nebyly sehrány úplně dobře. Přičemž liberecké vyloučení bylo značně sporné. Kvůli zranění vypadl ze hry Ondřej Kovařčík.

Druhá třetina začala.

20:11

Liberečtí můžou být právem naštvaní, Marek Zachar totiž dostal dvě minuty za nesportovní chování vůči gólmanu Šimonu Hrubcovi. Jenže nic nestandardního se nestalo a Třinec má podruhé darovanou přesilovou hru.

20:11

21:16

Filippi vyhodil puk do hlediště a Liberec bude hrát 55 vteřin ve třech.

22:01

Hrňa z první pálil mimo bránu.

22:01

22:13

Fantastický zákrok Romana Willa. Ten se přesunul proti střele Růžičky z první do odkryté brány a puk skryl mezi rukou a tělem.

23:16

Liberec přežil těžké chvíle a všechny přesilovky Třince.

24:52

Přesilovku si teď zahrají Bílí tygři. David Ciencala za bránou soupeře zbytečně poslal k zemi Kohlmana.

25:36

Tečovaná střela Šmída nadělala Hrubcovi problémy, nakonec ale třinecký gólman sám hokejkou odpálil puk do bezpečí.

26:04

Filippi zkoušel pálit z první z pravého kruhu, Hrubec ale vyrazil puk.

26:24

Tomáš Filippi se ale prosazuje o dvacet vteřin později. Nejlepší střelec Liberce v play-off se prosazuje posedmé. Valský s Lencem v rohu vybojovali puk, ten pak převzal Kvapil s naservíroval puk Filippimu do střelecké pozice.

27:30

Liberec by mohl teď získat potřebné sebevědomí, protože přežil kritické chvíle v oslabení po špatně posouzených faulech a poté udeřil.

28:13

Bílí Tygři se dostávají do dvoubrankového vedení. Gernát chtěl vyhodit kotouč ze třetiny, jenže trefil rozhodčího stojícího u mantinelu, od něj se odrazil puk k Birnerovi. Ten prvním dotekem přiťukl puk Hudáčkovi a slovenský útočník procpal puk přes Hrubce.

29:20

Třinečtí ale začínají kousat, nebezpečně pálil Růžička a Oceláři se usadili v útočném pásmu.

32:01

Jelínek se otáčel zpoza brány a zkoušel překvapit třineckého gólmana, Hrubec byl ale na tuto variantu připraven.

34:52

Lenc vymáčkl puk z početní přesily třineckých v útočném pásmu, Vlach toho mohl využít, ale střela se mu nepovedla.

36:05

Třinec bude mít šanci vrátit se do utkání. Lukáš Krenželok hned po vhazování podrazil jednoho ze svých soupeřů a Oceláři tak budou hrát přesilovou hru. Ty jim dnes na narozdíl od včerejška nejdou.

36:22

Roman Will je dnes perfektní. Zvládl opět pokrýt ránu Růžičky i dorážku Vrány z druhé strany.

36:26

Doherty zahodil před bránou Marcinka a poslal svůj tým do tří. Dlouhá víc jak minutu a půl trvající převaha Třince 5 na 3.

37:15

Jelínkovi se povedlo vyhrát vhazování a Ševc vyhodil puk.

37:27

Roman Will opět v akci po kombinaci Růžička - Hrňa. Hrňovu střelu pokryl ve své výstroji.

37:40

Vrána byl ve velké šanci, ale do odkryté brány tyč.

37:50

Třinec nakonec svou výhodu 5 proti 3 využil. Růžička našel na brankovišti Marcinka, který jako první odčaroval kouzlo Romana Willa.

39:00

Liberec je konečně v plném počtu a chce uklidnit hru a do přestávky už udržet jednobrankové vedení.

Druhá třetina je za námi a Liberec po ní vede 2:1.

Druhá část utkání nám nabídla mnohem více zajímavých momentů než ta první. Nejprve se třinecký tým dostal k možnosti hrát přesilovku 5 na 3 i kvůli chybnému vyloučení Zachara. Tuto možnost nevyužil a Liberec trestal. Nejprve využil přesilovou hru Filippi a po chvilce přidal druhou trefu Hudáček. Před koncem třetiny ale Oceláři hráli podruhé dvojnásobnou přesilovku a Tomáš Marcinko snížil stav utkání. Před posledním dějstvím je tak vše otevřené.

Třetí třetina začala.

41:05

Hudáček hledal na středu útočného pásma volného Birnera, ten ale prudkou přihrávku nedokázal trefit.

42:10

Musil z úhlu nahodil puk směr Will, trefil ale jen oblouk brány.

42:35

Ethan Werek je zraněný a nebude moct pokračovat ve hře, alespoň prozatím. Vypadalo to na zranění pravé nohy, na kterou nedokázal přenést váhu.

43:57

Dravecký měl před bránou několik volných spoluhráčů, ale do jeho přihrávky se položil Derner a zablokoval ji.

44:59

Birner před svou střídačkou složil k zemi Polanského.

45:30

Třinecké dnes trápí zdravotní problémy. Werek vypadá, že už do zápasu nezasáhne, ošetřován je i Jiří Polanský. Ondřej Kovařčík a Aron Chmielewski ale překonali svá zranění z první třetiny.

47:20

Ethan Werek rozchodil své zranění a je zpátky na ledě.

47:44

Puk se odrazil k Michalu Kovařčíkovi, jeho ránu ale Will vyrážečkou poslal mezi diváky.

48:41

Filippi si vyměnil puk s Valským, ale bekhendový blafák z úhlu si Hrubec pohlídal.

50:01

Hrubec si poradil i s ranou Hanouska, Liberec ale brání vedení aktivně.

52:47

Domácím se daří držet puk daleko od své brány. Je to urputný boj bez šancí, což zatím vyhovuje právě Bílým Tygrům, kteří mají jednobrankový náskok.

55:00

5 minut do konce základní hrací doby. Liberec stále vede.

56:22

Liberec teď podržel kotouč a dokonce zásluhou Lence ještě stihl zahrozit.

57:31

Dvě a půl minuty před koncem a tlak Třince nepřichází. Navíc Oceláři teď vyhodili na zakázané uvolnění.

57:46

Místo tlaku Třince a snahy o vyrovnání přichází zřejmě vítězná pojistka Liberce. Šmíd chytře vyhodil a obranu Ocelářů dost propadla. Liberečtí rázem měli přečíslení 2 na 1, Krenželok posunul Vlachovi a ten bekhendovým blafákem překonal Hrubce.

58:28

Dvojí vyloučení na obou stranách za vzájemné potyčky. Na trestnou lavici míří Marcinko a Adamský v barvách Třince, za liberecké Filippi a Krenželok. Pokračovat se bude v 5 na obou stranách.

59:10

Ordoš zůstal úplně volný před bránou Třince, ale blafákem Hrubce nepřekonal. Libereckým to ale zatím stačí.

59:35

Další vyloučení. Vladimír Dravecký dostal 2+2 minuty za hrubost.

Je konec, Liberec zvládl druhé utkání finále a srovnal stav série na 1:1.

Do Třince se finálová série přesune za stavu 1:1. Liberec totiž druhý domácí zápas už zvládl a nepřipustil kritický stav 0:2. O výsledku dnes rozhodla především druhá třetina, ve které Bílí Tygři skvěle bránili v oslabení, což byl velký pokrok proti prvnímu zápasu. Výborně chytal gólman Will a navíc se povedlo skórovat dvakrát krátce po sobě. Třinec sice snížil, ale výborně odpracovaná třetí třetina znamenala výhru Liberce.

Finálová série bude pokračovat zápasy 3 a 4 v pondělí a úterý v třinecké Werk Areně. Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek velikonočního víkendu.