reklama
 
 
17:00 • Tipsport extraliga • 2. finále
3:1
0:0 2:1 1:0
Logo Bílí Tygři Liberec
Bílí Tygři Liberec
Logo HC Oceláři Třinec
HC Oceláři Třinec
 • 26:24 Filippi (Kvapil)
 • 28:13 Hudáček (Birner)
 • 57:46 Vlach (Krenželok, Šmíd)
 • 37:50 Marcinko (Růžička, Vrána)

Hezký den. vítejte u online přenosu 2. finále hokejové Tipsport Extraligy mezi Libercem a Třincem. Zápas začíná v 17:00.

Finále extraligy neodpočívá ani přes velikonoční svátky. Také na Velký pátek nás čeká pokračování této velké bitvy o titul. Tentokrát s pořadovým číslem 2. Tuhý boj se rozhořel včera na severu, kde bude série pokračovat i dnes. Favoritem finálové série byli zřejmě Bílí Tygři, jenže nijak výrazné to nebylo. Přeci jen se utkávají první dva týmy po základní části, které navíc suverénně zvládly první kolo. V tom druhém se více nadřel Třinec, který musel po dvou domácích utkáních proti Plzni otáčet z 0:2. O svém postupu Oceláři rozhodli až v sedmém utkání. Libereckým stačilo zápasů na vyřazení dvojnásobného obhájce z Brna.

Oba týmy se v play-off opírají o skvělé výkony svých brankářů. Roman Will i Šimon Hrubec jsou opravdovými oporami svých týmů a dodávají svému týmu sebedůvěru. Také ve včerejším prvním utkání hráli oba brankáři výraznou roli. Moc branek totiž fanoušci neviděli i přes účast střelců jako Kvapil nebo Růžička. A první bod si ve finálové připsal Třinec, který vyhrál v Liberci 2:1. Zajímavostí je, Třinec vyhrál v tomto play-off páté ze šesti venkovních utkání. O výhře Ocelářů rozhodla zejména famózní efektivita v přesilových hrách. Využili totiž 2 ze 3, v početní výhodně se prosadili Hrňa a Vrána.

Třinec navíc perfektně zvládl odbránit třetí třetinu podobně jako v sedmém zápase s Plzní nebo obou čtvrtfinálových utkáních na ledě Vítkovic. Výborně organizovaná obrana od středního pásma, která nedovolala domácím kontrolovaně pronikat s pukem na holi do útočného pásma. Trenérský tým Liberce určitě na tento aspekt hry bude chtít dnes zareagovat a uspět svými zbraněmi, kterými přehráli Kometu v semifinálové sérii. Hlavně první dvě formace ale musí přidat na výkonu.

Oceláři vedení koučem Václavou Varaďou včera splnili do puntíku svůj plán, proto ve své sestavě nemuseli nic měnit. Nastupuje totožná sestava jako včera. Univerzál Vladimír Dravecký tam bue opět plnit roli obránce.

To lodivod Bílých Tygrů Filip Pešán udělal hned dvě změny. Do sestavy se poprvé v play-off podívá obránce Matěj Stříteský a po zranění se vrací křídelník Jakub Valský. Ten se postaví do útoku k Tomáši Filippimi a Marku Kvapilovi.

V Liberci je téměř vše připraveno ke startu 2. finále. 

Druhé finále odstartovalo. Bílý Tygři hrají v domácích bílých dresech, Oceláři v červeném. 

0:22

Krenželok se hned cpal do zakončení. Bekhendem z úhlu ale Hrubce nepřekvapil. 

1:58

Polanský to zkoušel podobně jako na druhé straně Krenželok, ale ani přes skrumáž těl puk Willa nepřekvapil.  

3:59

Gernát si pěkně najel z druhé vlny na přihrávku Hrňi, jenže z mezikruží puk na bránu Liberce neprocpal. 

4:37

Liberec se dostal pod tlak po chybě Ševce. Svačina se rval před bránu, ale zakončit nedokázal. 

6:16

Galvinšova rána byla sražena do ochranné sítě. 

7:20

Aaron Chmielewski je prvním potrestaným hráčem tohoto zápasu. V obranném pásmu totiž podrazil útočníka Liberce Libora Hudáčka. 

8:02

Filippi chtěl přihrát na modrou čáru Ševcovi, ale to přihrávky se vložil velmi dobře Petr Vrána. 

9:20

Třinec je kompletní po tom, co skvěle zvládl oslabení. 

9:58

Ondřej Kovařčík musel opustit hrací plochu, když se po hitu Valského udeřil obličejem do hrany plexiskla. 

10:15

Další nepříliš pozitivní informace pro Třinec. Dravecký při vyhazování puku trefil do brady svého kolegu Chmielewskiho. 

10:30

První přesilovka pro Třinec. Doceal nepochopitelně po čistém střetu s Adamským dostal Vlach dvě minuty plus dalších deset navrch za úder do hlavy a krku. Ačkoliv bylo trefeno rameno. 

11:36

Růžička křižným pasem našel Hrňu, jeho ránu Will ale vyrazil. 

autor: Tomáš Chudý | 19. 4. 2019 16:12

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama