Play off hokejové extraligy • 1. finále • 17:20

1:3
Sparta Praha
13. Řepík (Ševc, Vampola)
31. Forman (Hlinka, Hrbas), 37. Hlinka, 49. Buchtele (Hlinka, Forman)

Dobrý den, vítejte při sledování online reportáže z prvního finále play off hokejové extraligy mezi Libercem a Spartou. Utkání začíná ve čtvrtek 14. dubna v 17:20.

Finále hokejové extraligy startuje dnes v Liberci. Bílí Tygři pokračují v play off v krasojízdě letošní sezonou a v soubojích s Chomutovem a Mladou Boleslaví neztratili jediný zápas. Severočeši si užijí první extraligové finále v klubové historii. Sparta hrála o titul naposled v roce 2007 a tehdy ho také získala. V letošním ročníku vyřadil druhý tým po základní části Zlín (4:1) a v semifinále Plzeň poměrem 4:2.

Sestava Liberce:

Lašák (Schwarz) - Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Výtisk (C), Vitásek, Plutnar - Bakoš, Vampola (A), Radivojevič (A) - Řepík, Bulíř, Birner - Valský, Jelínek, Krenželok - Stránský, Lakatoš, Špaček - Ordoš. Trenér: Filip Pešán.

Sestava Sparty:

Pöpperle (Taylor) - Polášek, Eminger, Barinka, Hrbas, Mikuš, Švrček, Kalina - Buchtele, Hlinka (C), Forman - Kumstát (A), Pech, Procházka - Hamilton, Klimek, Sabolič - Kudrna, Dragoun, Netík (A) - Černoch. Trenér: Josef Jandač.

Zatímco Liberec jde do finále s kompletním mužstvem, sparťané jsou před vrcholem sezony oslabení. Do prvního zápasu v Liberci nezasáhnou obránci Jan Piskáček ani Michal Čajkovský. Útočné řady se musejí obejít bez Lukáše Cingela, ale hlavně bez Daniela Přibyla, nejproduktivnějšího hráče základní části. Více čtěte ZDE, kde se také dozvíte, na jaké rekordy Bílí Tygři ve finále útočí.

Extraliga, páté čtvrtfinále, Sparta - Zlín, Daniel Přibyl
Extraliga, páté čtvrtfinále, Sparta - Zlín, Daniel Přibyl | Foto: Zlata Vostrá

Jsou to dva týmy s podobnými styly a rozhodují maličkosti a góly v přesilovkách. Každá chyba se trestá. Budeme ty chyby budeme muset minimalizovat. Sparta to umí využít. Obě mužstva jsou ve finále zaslouženě. Myslím, že to bude pěkný ofenzivní hokej," tvrdí před startem finále liberecký útočník Branko Radivojevič. Slovenský forward je v play off se třinácti body (3+10) nejproduktivnějším hráčem Bílých Tygrů. Radivojevič očekává velmi těžkou sérii.

Branko Radivojevič
Branko Radivojevič | Foto: Milan Kammermayer

Liberec nastupuje do prvního utkání se Spartou s jedinou změnou v sestavě.

Takto vypadalo dopolední rozbruslení sparťanů. Jejich nejproduktivnějšími hráči ve vyřazovacích bojích jsou Jaroslav Hlinka (8+4), Daniel Přibyl (5+6) a Lukáš Pech (5+6). Přibylovi už ale sezona kvůli zranění kolene skončila.

Sparťani právě absolvují dopolední rozbruslení na libereckém ledě.

Fotka zveřejněná uživatelem hcspartapraha (@hcspartapraha),

Pražané jsou jediným týmem, který dokázal Liberec v základní části třikrát porazit. Bílí Tygři zvítězili pouze na konci září, kdy doma Spartu přehráli 5:4 po samostatných nájezdech. Sparťané pak stejným poměrem vyhráli doma a v dalších dvou zápasech proti Liberci uspěli shodně, 5:2.

Utkání Liberce se Spartou v základní části byla velmi vyhrocená, což se samozřejmě čeká rovněž od finálové série. Ve statistice Radegast indexu play off je nejúspěšnějším sparťanem Michal Dragoun (53 bodů), z Liberce je to Martin Ševc se 43 body.

ELH, Sparta-Liberec: Jan Švrček - Petr Gřegořek
ELH, Sparta-Liberec: Jan Švrček - Petr Gřegořek | Foto: Milan Kammermayer

Hlavními rozhodčími jsou Martin Fraňo a Pavel Hodek. Na čarách budou Miroslav Lhotský a Jiří Svoboda.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Bakoše ubránil v prvním libereckém výpadu Eminger. Ševc na chvilku zachytil puk v útočném pásmu, ale dlouho se tam Liberec neudržel.

1.

Procházka, novic v sestavě Sparty, se protáhl za Lašákovou brankou, avšak k zakončení se nepropracoval. S pukem hrají nadále hosté.

2.

Valského nahození zachytil Mikuš a sparťané zpacifikovali liberecký útok. Sabolič rozehrává a vyváží puk po levém křídle.

3.

Stránský obkroužil Pöpperleho branku a bekhendem zakončoval těsně vedle. Zatím se stále hraje bez jediného přerušení.

3.

Šimek může s kotoučem na holi hru trochu uklidnit. Rozehrává zpoza Lašákovy branky, na led se vracejí elitní formace obou mužstev.

4.

Buchtelemu nevyšel průnik po pravém křídle. Svrček pak rozehrál na Hlinku, který to zkouší druhou stranou. Sparta se dostává do útočné třetiny.

4.

Švrček dostal prostor ke střele, ale upadl. Kotouč se dostal k druhému obránci Mikušovu, jehož střelu vytěsnil Lašák vyrážečkou do ochranné sítě.

5.

Emingerovo nahození ze středního pásma Lašák zkrotil a znovu se bude vhazovat před jeho brankou. V úvodu se hraje zatím bez větších šancí.

5.

Klimek se dral po levé straně a chtěl přihrávat před branku na Saboliče. Ševc ke Klimkovi brzy přistoupil a přihrávku nedovolil.

6.

Kudrnova střela přes obránce libereckou svatyni minula. Na druhé straně je zatím nejnebezpečnějším hráčem Stránský, jehož pokus Pöpperle udržel a přerušil hru.

6.

Ševcova střela z levé strany Pöpperlemu vypadla a u puku byl nejdříve Vampola. Neměl to ale ideálně na střelu, a tak bránu ještě jednou objíždí.

7.

Bulíř se octl za zády Hrbase a ujížděl sám na Pöpperleho. Sparťanský gólman ale dokázal zasáhnout, puk vyrazil a dosud největší příležitost zneškodnil.

8.

Valský se prezentoval nádhernou individuální akcí. Prokličkoval mezi sparťany až před branku, ale Pöpperle jeho střelu udržel. Dvě liberecké šance v posledních momentech.

8.

Liberec se po vhazování udržel v útočné třetině. Odražený kotouč sebral na modré čáře Výtisk, ale pak jeho střela na branku nedošla.

9.

Klimek nabil na modrou čáru Švrčkovi, jehož ránu zablokovali liberečtí obránci. Lakatoš bojuje u mantinelu o puk s Barinkou.

9.

Daniel Špaček (LIB) je vyloučen na dvě minuty za napadení. Špaček před brankou Lašáka fauloval Netíka a Sparta si ve finále zahraje první přesilovku.

10.

Hlinka s Buchtelem se svou rychlou akcí neuspěli a Liberec se rychle osvobodil. Bílí Tygři vyhodili také poprvé a první půlminutu oslabení zvládli.

10.

Buchtele si vyměnil puk s jedním ze spoluhráčů a vyplul sám před Lašákem. Rovnal si kotouč na bekhend, ale nestihl zakončit do odkryté branky. Poláškovu ránu od modré ukryl brankář Liberce.

11.

Mikuše připravili liberečtí obránci o kotouč a Vampola vyhodil až k brance Pöpperleho. Sparta musí zakládat nový útok.

11.

Emingerovu nabídku tečoval Pech těsně vedle Lašákovy branky. Mezitím už je Liberec v plném počtu a oslabení ubránil.

12.

Švrčkovi byla odpískána hra vysokou holí a vhazuje se před Pöpperlem. Spartě se přesilovka příliš nepovedla. Buchtele měl sice velkou příležitost, ale jinak se Pražanům nedařilo usadit v útočné třetině.

12.

Vitáskův oblouček z velké dálky sebral Pöpperle do lapačky a znovu přerušil. Na vhazování se utkají Vampola s Dragounem.

12.

Vyloučení také na straně Sparty. Jan Švrček (SPA) sice v souboji s Radivojevičem přišel o helmu, ale je to on, kdo je potrestán dvěma minutami za krosček. Početní výhoda pro Bílé Tygry.

13.

Vampolova střela končí mimo branku. Liberec je ale v útočném pásmu pevně usazen a sebevědomě kombinuje.

13.

Liberec využívá přesilovku a v prvním finále se ujímá vedení! Vampola přihrál na modrou čáru Ševcovi, který nádherně přihrál MICHALU ŘEPÍKOVI před branku a liberecký útočník mistrně usměrnil nabídku od Ševce za záda Pöpperleho - 1:0! Asistence: Martin Ševc, Petr Vampola.

14.

Sparta dostává okamžitě možnost k vyrovnání. Jan Stránský (LIB) fauloval Pecha a je vyloučen na dvě minuty za podražení. Pražané si zahrají druhou přesilovku.

14.

Pech měl na modré čáře štěstí, že jeho přihrávka přes Valského prošla. Barinka se k puku dostal mezi kruhy a střelou z bekhendové otočky trefil tyč.

15.

Sparta hraje svou druhou přesilovku lépe než tu první. Stále je v útočné třetině a stihla vystřídat. O puk se bojuje v rohu kluziště.

15.

Síly na ledě se vyrovnají. Poláškovu střelu od modré vyrazil Lašák a Miroslav Forman (SPA) následně fauloval Ševce a je potrestán dvěma minutami za nedovolené bránění.

16.

Domácí jsou kompletní a začíná jim zkrácená, ale i tak docela dlouhá přesilovka. Lašák přihrál Radivojevičovi a Bílí Tygři se pokoušejí usadit vepředu.

16.

Sparťané dokázali již dvakrát v tomto oslabení vyhodit. Lašák přistavil kotouč Šimkovi, jenž si bere na starost rozehrávku další akce.

17.

Vampola si vyměnil kotouč s Birnerem a pokračuje v manévrování na pravém kruhu. Mistr světa z roku 2010 přemýšlí, komu by přihrál.

17.

Ševc na modré čáře objel sparťanského útočníka a přihrál na kruh Řepíkovi, proti jehož střele se stihl přesunout Pöpperle.

18.

Sparta musela odolávat libereckému tlaku ještě několik desítek sekund po návratu Formana na led, ale vše zvládla.

18.

Hlinka a Stránský bojují o kotouč v rohu kluziště za Lašákem. Kotouč se odráží ke Špačkovi, ten ho veze za branku.

19.

Pöpperle musel zasahovat proti Lakatošově ráně od modré čáry. Liberec se drží v útočné třetině a Sparta má problémy.

19.

Barinkova přihrávka proskákala středním pásmem až na Saboliče. Slovinský útočník si připravil puk ke střele, Lašák vyrazil betonem.

20.

Bulířova střela byla nejprve zablokována, ta druhá se odrazila od dvojice hráčů před brankou. Zbývá poslední půlminuta první třetiny.

20.

Úvodní perioda se dohrává v útočné třetině Sparty. Švrček se dostává k puku na modré čáře a nahazuje po mantinelu.

První třetina skončila.

Druhá třetina začne přibližně v 18:11.

Zajímavá první třetina úvodního finále je minulostí. Začátek vyšel lépe Liberci, skóre mohli otevřít Bulíř nebo Valský, ale Pöpperle jejich nájezdům odolal. Po vyloučení Špačka měl dobrou šanci v přesilovce Buchtele, ale nestihl po vyjetí před branku zakončit. Na opačné straně byl vyloučen Švrček, Ševc v přesilové hře nádherně přihrál Řepíkovi, jenž usměrnil kotouč do sítě. V dalším průběhu třetiny si oba týmy zahrály ještě po jedné přesilovce a Barinka nastřelil tyč. Liberec vstoupí do prostřední periody s hubeným náskokem.

Statistiky po první třetině:

Střely: 8 - 10

Střely mimo: 3 - 2

Hity: 13 - 7

Vhazování: 10/14 - 4/14

Trestné minuty: 4 - 4

Liberec je po první části ve vedení zásluhou Michala Řepíka, který umě tečoval Ševcovu přesilovkovou nabídku od modré čáry.

„Michal Řepík se mi tam skvěle ukázal a já jsem mu to dával do prázdné. Nejdříve jsem myslel že budu střílet, ale kdyby tam Michala neviděl, tak by to bylo na odevzdání výzbroje," okomentoval s úsměvem gólovou situaci nahrávač Martin Ševc v rozhovoru pro Českou televizi.

21.

Druhá třetina právě začala.

21.

Druhá část odstartovala. Šimkovo nahození po mantinelu nikdo z Bílých Tygrů nezachytil, a tak se píská zakázané uvolnění a vhazuje se před Lašákem.

21.

Eminger vyzýval k útočné akci Formana, u kotouč však byli dříve liberečtí obránci. Bílí Tygři už jsou vepředu, Bulíř se točí v rohu kluziště.

22.

Pöpperle zvládl vyrazit Bulířovo nahození, přestože mu Birner řádně clonil. Další pokus Mojžíše od modré čáry už sparťanský gólman udržel.

22.

Řepík už možná mohl střílet, ale ještě se pokoušel přihrát Birnerovi na levou stranu útočné třetiny. Do přihrávky pohotově sáhl Barinka.

23.

Klimek ujížděl proti Vitáskovi, ale ani nadvakrát nedokázal bránícího Severočecha prostřelit. Kotouč se odráží k hrazení.

23.

Jelínek se napodruhé dostal k puku ve středním pásmu a posunul ho do útočného. Šimkovu střelu od modré skvěle tečoval Špaček, avšak Pöpperle reflexivně zasáhl a nadvakrát zkrotil neposedný kotouč.

24.

Liberec se usadil v útočné třetině. Bakoš přihrál mezi kruhy Radivojevičovi, slovenská kombinace skončila střelou mimo branku.

24.

Bakoše nedokázal Barinka zbavit puku, a tak mohl znovu vypálit Radivojevič. Také tentokrát to pro Spartu dopadlo dobře.

25.

Bulíř nezachytil za Pöpperleho brankou Birnerovu přihrávku. Liberec musel na chvíli vyklidit útočné pásmo, teď už se do něj zásluhou Řepíka zase vrací.

25.

Řepík nahazoval kotouč před branku, jako vítěz vyšel z celé situace Pöpperle. Po nahození Šimka se neúspěšně snažil o dorážku Jelínek.

26.

Petr Jelínek (LIB) se provinil útočným faulem a připravil Liberec o slušný nápor. Jelínek je potrestán dvěma minutami za podražení Poláška. Sparta se během výhody nastěhovala do útočného pásma, ale zakončit nedokázala.

26.

Poláškovu ránu zablokoval Špaček a Bílí Tygři poté vyhodili kotouč z obranného pásma. Zatím se brání relativně v pohodě.

27.

Formanova střela Lašákovi vypadla a Klimkovu dorážku do prázdné branky zablokoval Výtisk. Teď byli sparťané velmi blízko k vyrovnání.

27.

Pražané vybojovali kotouč v rohu kluziště a neustále se drží před Lašákovou brankou. Liberecká čtyřka už mele z posledního.

28.

Lašák zakryl volný kotouč mimo brankoviště a přerušil hru. V rohu kluziště se následně strhla potyčka všech hráčů na ledě kromě Poláška. Nic vážného, vylučovat se nebude.

28.

Bílí Tygři se ubránili, přečkali jednu velkou šanci Klimka a jsou v plném počtu. Bulíř si udělal cestu do útočného pásma a nahazuje po mantinelu.

29.

Bulíř dostal ještě jednu šanci, střelu od modré ale pokryl Pöpperle. Sparťanský gólman o chvíli později vystartoval proti Birnerovi a o puk přišel. Naštěstí pro Spartu se puk odrazil k hostujícímu obránci.

29.

Birner se zranil v souboji za brankou Pöpperleho, kde byl dohrán jedním z obránců. Liberecký útočník se dává dohromady na střídačce.

30.

Radivojevič tečoval Výtiskovo nahození do útočného pásma. Spartě se rozehrávka nepovedla, puk končí na zakázaném uvolnění.

30.

Jelínek se octl sám před brankou Spartu, ale mezeru mezi Pöpperleho betony nenašel. To byla po dlouhé době obrovská šance.

31.

Sabolič trefil bekhendem tyčku, další útok Sparty už ale končí vyrovnávacím gólem! Hlinka dostal puk ve středním pásmu, prokličkoval se dopředu a v situaci dvou proti jednomu přihrál MIROSLAVU FORMANOVI. Liberecká obrana nepokryla útočníka Sparty, jenž zamířil mezi nohy Lašáka - 1:1! Asistence: Jaroslav Hlinka, Marek Hrbas.

31.

Řepík se snažil v útočné třetině o rychlou odpověď. Nahození z ostrého úhlu si ale Pöpperle pohlídal a kotouč udržel. Vhazuje se před jeho brankou.

32.

Sparťané ujeli do dalšího přečíslení tří proti Výtiskovi. Procházka to vzal na sebe, ale Lašák jeho střelu s vypětím všech sil do branky nepustil.

32.

Na druhé straně se blýskl dalším zákrokem Pöpperle, po vhazování se hraje okolo branky Sparty. První finále je opravdu velmi vyrovnané.

33.

Na záda Jelínka se zavěsil Dragoun a nepustil libereckého útočníka ke střele. Dvojice hráčů odjela s pukem až za branku.

33.

Jelínek sice upadl v souboji s Mikušem, avšak k volnému puku se natlačil Valský a bekhendem vystřelil. Pöpperle kotouč udržel a nepřipustil žádné dorážky.

34.

Řepík nakopl motory a objel po levé straně Poláška. Prudká střela rozvlnila jen boční síť, přesto na sekundu rozradostnila několik fanoušků Liberce.

34.

Radivojevič dostal puk do útočného pásma a Vampola bojuje u mantinelu se Švrčkem. Liberec se chce usadit v útočné třetině.

35.

Bakoš překonal modrou čáru a ještě přihrával před branku Jelínkovi. Sparťané útočníka Bílých Tygrů ubránili a Pöpperle zasahovat nemusel.

35.

Vyloučení na straně Pražanů. Petr Kumstát (SPA) vyhodil puk bekhendem mimo ledovou plochu, a tak si odsedí dvě minuty za zdržování hry - vystřelení puku.

36.

Severočeši se nemohou usadit před Pöpperleho brankou. Nedostali kotouč pod kontrolu, a tak se musí Šimek vracet dozadu.

36.

Klimek s Dragounem zavezli puk do útočného pásma. Liberci se v přesilovce nedaří, Kumstát bude za pár desítek sekund zpět na ledě.

37.

Vampola se prodral do útočného pásma a ještě uvolnil Řepíka za sebou. Řepíkovu ránu vyrazil Pöpperle a Sparta se v oslabení ubránila.

37.

Derner rozehrál velmi špatně a Sparta se dostala do obrovské šance. Hlinkova rána buď zacinkala o tyč, anebo to byl gól. Rozhodčí bude po přerušení hry telefonovat.

37.

Je to gól a Sparta obrací vývoj prvního finále! Dernerovu přihrávku zachytil JAROSLAV HLINKA a skvělou formu v play off potvrdil přesnou střelou, která se odrazila od konstrukce uvnitř branky. Rozhodčí Fraňo se ani dlouho nemusel radit, bylo to jasné - 1:2!

38.

Další komplikace pro Bílé Tygry. Branko Radivojevič (LIB) zasáhl Klimka do obličeje a je potrestán dvěma minutami za hru vysokou holí. Sparta hraje přesilovku.

39.

Vystřelený puk z hole Tomáše Mojžíše (LIB) skončil až v ochranné síti za Pöpperlem. Liberecký obránce to s razancí přehnal a odsedí si dvě minuty za zdržování hry - vystřelení puku. Minutu a tři čtvrtě budou hrát hosté dvojnásobnou přesilovku.

39.

Hlinka přihrál na pravý kruh Poláškovi, který se mohl do puku z první opřít. Výtisk zaklekl do obranné pozice a odrazil puk do ochranné sítě.

39.

Tentokrát střílel z pravého křídla po nabídce od Hlinky Buchtele. Lašák skvěle zasáhl, ale Sparta nadále tlačí na Bílé Tygry.

40.

Forman nedorazil kotouč za záda Lašáka, Buchtelemu sjel puk z hole před střelou. Liberec se konečně dokázal osvobodit.

40.

Liberec už je ve čtyřech a odpočítává poslední sekundy druhé třetiny. Radivojevič získal po návratu na led kotouč, nedokázal ale přihrát Špačkovi.

Druhá třetina skončila.

Třetí třetina začne přibližně v 19:10.

Ve druhé třetině zasáhl Pöpperle skvěle proti Špačkově teči, na opačné straně zablokoval při oslabení Liberce Klimkovu dorážku do odkryté branky Výtisk. Na přelomu první a druhé poloviny utkání neprostřelil Jelínek v samostatném úniku Pöpperleho, na druhé straně přihrál v přečíslení Hlinka Formanovi, který mezeru mezi betony Lašáka našel. Následovaly neproměněné šance Procházky a Řepíka, než Sparta otočila průběh zápasu. Hlinka zachytil špatnou rozehrávku Dernera a trefil se přesně. Gól posvětil videorozhodčí. V závěru si sparťané zahráli dlouhou přesilovku pět na tři, třetí gól už ale nepřidali.

Statistiky po druhé třetině:

Střely: 21 - 20

Střely mimo: 5 - 4

Hity: 22 - 14

Vhazování: 18/36 - 18/36

Trestné minuty: 10 - 6

Nováčkem sezony, vyhlašovaným každoročně redakcí sportu v České televizi, se stal liberecký útočník Dominik Lakatoš. Ve finále ankety porazil vítkovického Zdráhala a Skleničku z Plzně.

Kemp juniorů před MS 2015, Dominik Lakatoš
Kemp juniorů před MS 2015, Dominik Lakatoš | Foto: Milan Kammermayer
41.

Třetí třetina právě začala.

41

Hlinka hned po sedmnácti sekundách třetí třetiny jel sám proti Lašákovi. Slovenský brankář ve službách Liberce zasáhl a udržel puk ve výstroji.

41.

Útok Sparty přerušilo postavení mimo hru. Po vhazování ve středním pásmu byl faulován Vampola a Liberec hraje ve výhodě.

42.

Výhoda stále pokračuje. Výtiskovo nahození bylo tečováno těsně vedle. V útočné akci okolo Pöpperleho branky ještě pokračuje Vampola.

42.

Martin Procházka (SPA) je vyloučen na dvě minuty za faul kolenem proti Vampolovi. Liberec má šanci na vyrovnání, hraje přesilovku.

43.

Bulířovo nahození od modré čáry bylo Klimkem sraženo do ochranné sítě. Vhazuje se před Pöpperlem, na buly změří síly Vampola s Dragounem.

43.

Bílí Tygři sahali po vyrovnání. Ševcovu střelu vyrazil Pöpperle, k puku se dostal Krenželok, ale nedokázal ho bekhendem dopravit do odkryté branky!

44.

Vampola udržel útočné pásmo, do návratu Procházky zbývá už jen pár sekund. Ševcovu ránu Pöpperle dobře viděl a kotouč udržel.

44.

Procházka se po návratu na led vrhl do útočení, Lašák jeho tvrdou ránu vyklepal. Po nahození Hrbase se zakázané uvolnění nepíská.

45.

Kumstát se střelou z bekhendu neprosadil, sparťané ale zůstávají v útočné třetině. O puk se bojuje u modré čáry.

45.

Liberec reklamuje zákrok jednoho ze sparťanů na Vampolu, ale marně. Puk byl sražen mimo hrací plochu a vhazuje se před Pöpperlem.

46.

Řepíkova přihrávka nakonec neproskákala až k Birnerovi. Na poslední chvíli ho odehrál pryč z nebezpečného prostoru Klimek.

46.

Birnerovu přihrávku přizvedl Klimek a Bílí Tygři už útočnou třetinu neudrželi. Oba týmy střídají, Sparta rozehrává zpoza Pöpperleho.

47.

Tečovaná střela Libereckých v brance Pöpperleho neskončila a brankář hostí si posléze volný kotouč našel. Bude se vhazovat před jeho brankou, Liberec usiluje o vyrovnání.

47.

Krenželok se prodral až do útočné třetiny, nic nevymýšlel a nahodil na Pöpperleho. Gólman Sparty kotouč bez problémů pokryl.

48.

S průnikem Netíka si poradil Vitásek, po přihrávce Bakoše nahodil do útočného pásma Radivojevič. Tam pokračuje ve hře obránce Švrček.

48.

Eminger šikovně pronikl do útočného pásma a byl faulován Birnerem. Pöpperle je na střídačce, Sparta se ve výhodě pokouší usadit v útočné třetině.

48.

Michal Birner (LIB) je potrestán dvěma minutami za hákování. Eminger tomu pádu trochu přidal, ale i tak si Sparta zahraje přesilovku a může navýšit náskok.

49.

A tak se skutečně děje! Pražané vedou už o dvě branky. Výtisk přišel v oslabení o hůl, Hlinka přihrál od tyčky do mezikruží JANU BUCHTELEMU, jehož rána zápěstím vymetla horní růžek Lašákovy branky - 1:3! Asistence: Jaroslav Hlinka, Miroslav Forman.

50.

Sparta propadla v bránění a Radivojevič mohl snížit. Octl se na pravé straně sám před Pöpperlem, ale nenašel recept na gólmana Sparty.

50.

Sparta si navíc zahraje další přesilovku. Petr Vampola (LIB) je vyloučen na pět minut plus do konce utkání za nedovolené bránění. Odnesl to ve středním pásmu Pech, který se ze souboje dostává na střídačce. Trest odpyká Jan Ordoš.

50.

Vampola postrčil Pecha při jeho cestě na střídačku a útočník Sparty narazil do otevřených vrátek. Velmi přísné vyloučení do konce zápasu.

51.

Po kratší prodlevě se znovu hraje a Sparta hraje dlouhou přesilovku. Vitásek posunul puk po mantinelu, v rohu kluziště o něj se sparťany bojuje Špaček.

51.

Sparta se sama připravuje o možnost přesilovky. Jan Buchtele (SPA) byl čistě dohrán Výtiskem, načež ho sám fauloval a odsedí si dvě minuty za nedovolené bránění.

52.

Bakoš dostal ve středním pásmu skákavý puk pod kontrolu, ale přechod do útočného pásma mu trval příliš dlouho. Ofsajd.

52.

Bulíř se natlačil k odraženému kotouči a zaměstnal Pöpperleho. Birner na pravém křídle uvolnil Řepíka, který však znovu střílel jen do boční sítě.

53.

Birner se Řepíkem operují v útočném pásmu s pukem. Naposled jim předávka úplně nevyšla a Birner před bránou na přihrávku hokejového dvojčete nedosáhl.

53.

Sparta už je v plném počtu a ještě jí zbývají necelé dvě minuty z přesilovky. Forman ale rozehrává z obranného pásma.

54.

Hlinka uvolnil mezi kruhy Buchteleho, který mohl znovu po Hlinkově přihrávce přidat svůj druhý gól, jenže Lašáka neprostřelil. Hra je přerušena.

54.

Pöpperle si pohrál se Stránským, počkal si s pukem na holi na jeho pohyb a rozehrál přesně na svého obránce. Sparta hraje pořád v početní výhodě.

55.

Špaček nevyhodil vůbec dobře a ke střele od modré čáry se dostal Eminger. Do rány mu obětavě skočil Vitásek a nepustil puk na Lašáka.

55.

Další pokus Emingera už prošel a Lašák musel zasahovat. Vyrazil kotouč k mantinelu a Liberec už je v plném počtu. Do konce zbývá něco přes pět minut.

56.

Polášek inkasoval tvrdý hit v jednom ze soubojů a za asistence spoluhráčů se dobelhal na střídačku, kde je ošetřován.

56.

Radivojevičovo nahození pokryl Pöpperle lapačkou a Liberec získal vhazování v útočné třetině. To je teď pro Bílé Tygry velmi důležité.

57.

Vitásek zkusil vystřelit z pravé strany, ale Pöpperle dobře viděl a v pohodě kotouč ukryl. Liberec se nemůže dostat do větší šance.

57.

Zpoza brány se kotouč odrazil přímo před Pöpperleho, který celou situaci s přehledem zvládl. Sparta dostala puk z obranné třetiny.

58.

Ševcovo nahození tečoval Stránský a teď už Pöpperle tak dobrý výhled neměl. Přesto puk vyrazil a vzápětí bylo Špačkovi odpískáno postavení v brankovišti.

58.

Už po odpískání se chytli Jan Švrček (SPA) a Dominik Lakatoš (LIB). Bitka se nakonec nekonala, oba si ale odsedí dvě minuty za hrubost. Bude se pokračovat v pěti na obou stranách.

58.

Do konce utkání zbývá ještě sto padesát sekund. Lašák už byl na střídačce, ale musí zpět na led, protože se vhazuje ve středním pásmu.

59.

Rozběhly se poslední dvě minuty třetí periody. Lašák je na střídačce a Liberec v šesti. Sparta dokázala šikovně vyhodit do útočného pásma.

59.

Po Radivojevičově nahození se Bílí Tygři pomalu usazují v útočné třetině. Ševc zachycuje puk na modré čáře a znovu nahazuje.

60.

Už běží poslední minuta. Pöpperle zasáhl betonem proti Valskému, na opačné straně nestihl volný kotouč dosprintovat Pech.

60.

Sparťané jsou znovu ve středním pásmu. Pražané už to dnes zvládnou a získají důležitý první bod ve finálové sérii.

Utkání skončilo.

První finálová runda je u konce. Sparta vítězí a Bílí Tygři musejí skousnout první porážku v letošním play off. V dnešním utkání rozhodla druhá třetině a trhák Sparty. Ve třetí části vychytal Lašák Hlinku, v největší šanci před Pöpperlem selhal Krenželok. Jedenáct minut před koncem využila Sparta přesilovku a po přihrávce od tříbodového Hlinky se prosadil pěknou ranou Buchtele. V závěru si Pražané náskok hlídali, pomohlo jim také vyloučení Vampoly do konce utkání. Po závěrečném hvizdu se strhla menší rozmíška, hráči si ale jistě vše vyřídí v zítřejším druhém zápase.