5:4
Pardubice
4. Jágr (Patera, Plekanec), 43. Látal (Lukáč), 47. Jágr (Majeský), 54. Jágr (Plekanec), 58. Dalecký (Plekanec, Jágr)
5. Kousal (Kočí, Radil), 44. Krejčí (Kindl, Benák), 44. Krejčí (Hemský, Starý), 48. Bartek (Nosek, Somík)

Dobré odpoledne, vítejte u online reportáže z utkání hokejové Tipsport extraligy. Ve šlágru kole se střetnou týmy Kladna a Pardubic. A máme se na co těšit, minulé vzájemné střetnutí obou celků totiž skončilou neuvěřitelnou výhrou Rytířů 9:6. Zápas začíná v 17:30.

V dnešním utkání uvidíme celkem pět hokejistů ze zámořské NHL. Rytíři mají tentokrát k dispozici jen hvězdnou dvojici Jaromír Jágr - Tomáš Plekanec. Zato hokejistům z města perníku pomůže trojlístek Aleš Hemský, David Krejčí, Jakub Kindl.

Jaromír Jágr (uprostřed) odehrál na Spartě rozporuplný zápas. Jako hráč si připsal dva body, ale jako majitel klubu se musel smířit s porážkou. | Foto: Eduard Erben

Oba celky dělí v tabulce osm bodů. Kladno jich má 49 a po posledních nepřesvědčivých výkonech se propadlo na páté místo tabulky. Pardubice zatím zůstávají hodně za očekáváním, jsou desáté se ziskem 41 bodů.

Hostující Pardubice nastoupí v této sestavě: Růžička - Píša, Kindl, Benák, Vašíček, Gawryletz, Kočí, Drtina - Hemský, Krejčí, Somík - Bartek, Nosek, Starý - Radil, Kousal, Buchetele - Semorád, Zohorna, Nahodil - Šagát.

Domácí Rytíři posílají do hry tyto muže: Chábera - D. Růžička, Černošek, Procházka, Piskáček, Majeský, Macholda, Mocek - Jágr, Plekanec, Dalecký - Kuchler, Patera, Hlaváč - Eberle, Lukáč, Látal - Strnad, Lukáč, Melka - Obdržálek.

Hlavními rozhodčími jsou pánové Turčan a Hribik.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Hned po pětadvaceti vteřinách první velká šance domácích! Po špatné rozehrávce se do výtečné pozice dostal Jaromír Jágr, obránci ale stihli gólovou střelu zablokovat.

2.

Kladenský obránce Růžička zachránil Rytíře. Obětavým zákrokem odzbrojil útočníka Somíka, který už už postupoval sám na Cháberu.

3.

Po útoku Rytířů z levého křídla skončil puk v ochranné síti. Vhazovat se bude před Růžičkou.

3.

Nahození Semoráda v pohodě chytil do lapačky kladenský brankář Chábera.

4.

Po ráně od modré čáry zasahoval Chábera svým levým betonem.

4.

Plekanec ve velké šanci! Lídr prvního útoku si poradil s Jakubem Kindlem a šel sám na branku. Střela se mu nepovedla, ale pardubický obránce fauloval. První přesilovka domácích.

4.

Rytíři využívají přesilovku a vedou 1:0! Patera si vyměnil puk s Jaromírem JÁGREM, ten vyjel zpoza branky a bekhendem zamířil přesně mezi betony brankáře Růžičky. Jágr střílí svůj devatenáctý gól v letošní sezoně.

Jaromír Jágr slaví se spoluhráčem svůj jediný gól proti Spartě.
Jaromír Jágr slaví se spoluhráčem svůj jediný gól proti Spartě. | Foto: Eduard Erben
5.

Pardubice bleskově srovnávají na 1:1! Ránu Václava Kočího dorazil za Cháberova záda Robert KOUSAL.

5.

V duelu Kladna a Pardubic to po úvodní pětiminutovce znovu vypadá na pořádný brankostroj. Máme se na co těšit.

6.

Jágrova formace znovu v akci a Pardubičtí pod tlakem. Do dobré pozice se řítil Plekanec, ale beci ho nakonec o kotouč připravili.

7.

Na druhé straně vyrazil Chábera Bartekovu propagační střelu.

8.

První přesilovku si zahrají také hosté. David Růžička jde pykat na trestnou lavici za faul na Zohornu.

9.

Perníkáři dobře uzamkli svého soupeře v obranné třetině a tlak vyvrcholil nebezpečným nahozením Kindla. Chábera si s pukem, který nemusel vidět, dobře poradil.

9.

Píša pálil z první, obrana Kladna ale postavila před Cháberou neprostupnou zeď.

10.

Růžička je zpět na ledě. Pardubice se v přesilovce sice usadili v útočném pásmu, chyběl ale větší tlak do branky.

10.

Po akci Jágra se dostával ke střele jeho dvaadvacetiletý spoluhráč Dalecký. Hosté ránu zblokovali.

11.

Hostující Šagát byl při napadání příliš agresivní a jde na dvě minuty sedět za hákování. Druhá přesilovka Kladna je tady, ta první skončila Jágrovým gólem.

11.

Kladenští si dobře vyměňovali puk a střela od modré nakonec výrazně zaměstnala brankáře Růžičku.

11.

Po skvělé křížné přihrávce Jágra pálil z vynikající pozice obránce Majeský, Růžička výtečně zasáhl.

12.

Píša před brankou ostře odzbrojil Jágra, faul se ale nepíská.

12.

Krejčí a Buchtele vyrazili dopředu v oslabení, druhý jmenovaný na skákavou přihrávku nedosáhl.

13.

Jágr trefil tyč pardubické branky! Po kombinaci s Plekancem vypálila slavná osmašedesátka z levého kruhu a trefila po zemi bližší tyč.

13.

Hosté jsou v plném počtu.

14.

Jenže pardubičtí opět faulují a nabízejí Kladnu už třetí přesilovou hru během první dvacetiminutovky. Na trestnou lavici putuje Jiří Vašíček.

14.

Jágr stejně jako před chvílí nabil Majeskému, který tentokrát netrefil branku.

15.

Velký tlak hostující brankář Růžička ustál. Plekanec trefil pouze obránce Kočího a Jágrovu ránu po ledě vzápětí zpacifikoval pardubický gólman.

15.

Po další Jágrově střele dorážel z úhlu Patera, Růžička se skvěle přemístil.

15.

A Jaromír Jágr vzápětí hákoval a půjde na dvě minuty sedět. Při odjezdu na trestnou lavici předvedl svůj široký úsměv.

15.

Benákovu ránu zblokovali kladenští obránci. Ještě minutu se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.

16.

Hostující Somík ve velké šanci! Skvěle si najel do útočného pásma, Chábera však na jeho úmysl zakončit mezi betony nenaletěl.

16.

Pardubice hrají zkrácenou přesilovku.

17.

Do brejku vyrazil Plekanec, ale byl skvěle odzbrojen Kindlem. Jágr je na ledě.

17.

Do obrovské šance se dostal Jan Starý a trefil pouze masku brankáře Chábery!

18.

Chábera zlikvidoval Radilovu ránu od pravého mantinelu.

18.

Ivan Majeský odklidil od Chábery nedovoleně útočníka Pardubic a dostává menší trest. Dvě minuty a jednu vteřinu před koncem první části tedy velká šance pro hosty.

19.

Benákova dělovka se odrazila od výstroje Chábery před branku, kladenští beci situaci zvládli.

20.

Hemský se výborně dostal do pozice mezi kruhy, prováhal ale ideální moment ke střele.

20.

Pardubice ve velkém tlaku, ale už mají málo času.

První třetina skončila.

V duelu dvou ambiciózních týmů sledujeme opět krásný útočný hokej. Domácí šli do vedení už ve čtvrté minutě, kdy využil přesilovku Jaromír Jágr. Jenže ani ne za minutu vyrovnal hostující Kousal. Brankostroj se poté zastavil, šance však byli na obou stranách. Jágr trefil tyč, Starý zase spálil tutovku.

21.

Začala druhá třetina.

21.

Kladenským se první akce nepovedla, zahráli na zakázané uvolnění.

21.

Mladík Dalecký se vrhnul do protiútoku a jeho nadějnou akci zastavil až brankář Růžička.

22.

Velká šance Pardubic! Po pěkné kombinace se ocitl před Cháberou Radovan Somík a kladenský brankář úžasně zasáhl.

23.

Obrovská šance i na druhé straně! Na Růžičku najížděl sám Piskáček, před brankou ale ještě nesmyslně šperkoval akci. Pardubičtí faulovali a Kladno si zahraje čtvrtou dnešní přesilovku.

23.

Pardubičtí v oslabení ujeli a vybojovali vhazování před Cháberou.

24.

Plekanec skvěle zastavil brejk Buchteleho.

24.

Jakub Kindl nešikovně vyhodil puk až na střídačku a půjde si sednout za zdržování hry. Kladno bude mít přesilovku 5 na 3, po dobu jedné minuty a osmi vteřin.

25.

Pardubice už jsou ve čtyřech. Velký tlak Kladna ukončil Růžička, který chytil bombu Majeského.

26.

Jágrovi a spol. se tentokrát nedaří ani přesilovka proti čtyřem. Kindl je zpět ve hře, hraje se v plném počtu.

27.

Krejčí dobře zavezl puk do útočného pásma, ale v klíčové chvíli nechal puk za sebou.

28.

Oba týmy teď kupí nepřesnosti a nedostávají se do šancí.

29.

Kuchejda vypálil z krkolomné pozice. Z té nemohl brankáře Růžičku výrazněji vystrašit.

29.

Teď už to bylo mnohem nebezpečnější. Pálil Mocek, ale Růžička sklapl své betony v pravý čas.

30.

Jágrovo nahození před branku na Daleckého sebral pardubický obránce.

31.

Kladno bylo v tlaku, ale do brejku vyrazil hostující Bartek. Chábera ho vychytal.

31.

Kontroverzní moment! Plekanec jel sám na branku, Růžička ho vychytal, ale podle sudích hodil hokejku. Bude to trestné střílení!

31.

Plekanec trestné střílení neproměnil! Kladenská hvězda zkusila dlouhou bekhendovou kličku, ale nedokázala zakončit do horní poloviny branky.

32.

Kuchlerovi se ve výborné pozici hrubě nevydařilo zakončení.

33.

Plekanec odvedl v útočném pásmu výbornou práci, ale finální kotouč na najíždějícího beka nebyl přesný.

34.

Piskáček putuje na trestnou lavici, Pardubice budou hrát v početní výhodě.

34.

Po špatné rozehrávce Pardubic mohl jít do protiútoku Plekanec, ale neměl hokejku. Půjčili mu jí spoluhráči ze střídačky, útočník Kladna ovšem mezitím ztratil drahocenné vteřiny.

35.

Pardubicím se přesilová hra vůbec nedaří.

35.

Ne, to byla velká bída. Piskáček je na ledě, je po přesilovce.

36.

Po vzájemném souboji putují na trestnou lavici domácí Růžička a hostující Zohorna.

37.

Jágrovu rychlou akci zastavil Vašíček pouze za cenu faulu. Kladno bude hrát přesilovku 4 proti 3.

37.

Plekanec s Jágrem si několikrát vyměnili puk a nakonec vypálil druhý jmenovaný. Růžička byl na místě.

37.

Do velké šance se nakonec dostal veterán Patera a Růžička tentokrát zachránil hostující tým.

37.

Majeský si najel před prázdnou branku, přihrávka Patery ale byla příliš prudká!

38.

Majeský vypálil velmi prudce, Růžička měl ale naprosto čistý výhled, a tak vyrážel v pohodě do rohu.

38.

Už jen půl minuty přesilovky 5 proti 4.

39.

Ještě stihl vypálit Libor Procházka, ale Pardubice už jsou kompletní.

40.

Bojuje se v rozích hřiště v útočném pásmu Pardubic.

40.

Somík a Bartek vypálili, oba ovšem velmi nepřesně.

Druhá dvacetiminutovka je u konce.

Tak nakonec to dnes žádné gólové hody pravděpodobně nebudou. Po dvou třetinách platí stav, který určily branky vstřelené v úvodní pětiminutovce. Ve druhé části mělo větší šance domácí Kladno. Plekanec neproměnil trestné střílení a neujaly se ani přesilovky pět proti třem a čtyř proti třem, které měli Rytíři k dispozici.

41.

Třetí třetina začala.

41.

Lépe začínají Pardubice, které se usadily v útočném pásmu.

41.

Jágr bekhendovou přihrávkou trefil pouze brusli Davida Krejčího.

41.

Propagační pokus Plekance bez potíží zkrotil Růžička.

42.

Růžička vyrazil Hlaváčovu střelu z velmi ostrého úhlu.

42.

Radil nasměroval nečekanou přihrávku do brankoviště a kotouč se od brusle Libora Procházky odrážel směrem na branku. Chábera výborně zareagoval.

43.

Znovu výborný Růžička zachránil Pardubice! Sám na branku postupoval domácí útočník Antonín Melka a hostující brankář ho vychytal.

43.

Kladno jde do vedení! Rytíři se dočkali, ránu od modré vyslal Lukáč a mimo dosah Růžičky jí tečoval Martin LÁTAL.

44.

Pardubice za deset vteřin vyrovnávají! To je neuvěřitelné, Kladno znovu neudrželo vedení ani minutu. Střelcem šokujícího gólu je David KREJČÍ.

44.

Pardubice za další půlminutu otáčejí skóre a vedou 3:2! Hemský a Krejčí ujeli obraně Kladna, prvně jmenovaný vykouzlil milimetrovou finální přihrávku, kterou David KREJČÍ nemohl neproměnit.

46.

Velký tlak Kladna! Od modré pálil Procházka, ovšem nepřesně. Domácí mají výhodu, pardubičtí faulovali.

46.

Vyloučen pardubický Robert Kousal.

47.

Kindl obětavě zblokoval bombu Pavla Patery.

47.

Kladno vyrovnává v přesilovce na 3:3! Ivan Majeský na modré oklamal protihráče, vypálil a jeho střelu před Růžičkou tečoval pod horní tyč kdo jiný než Jaromír JÁGR.

47.

Kladenský Růžička v šanci, pardubický Růžička ale chytá.

48.

Pardubice v signalizované výhodě střílejí gól a vedou 4:3! Po akci Somíka se před brankou prosadil Martin BARTEK. Tak brankové hody se nakonec na Kladně konají!

48.

Dalecký za vlastní brankou ostře atakoval kličkujícího Hemského.

49.

Pardubice teď na ledě působí lépe, hodně bruslí a Kladno zmatkuje ve svém obranném pásmu.

51.

Plekanec zamířil prakticky z nulového úhlu pouze do boční sítě.

51.

Po brejku hostů byl ve výborné pozici mezi kruhy Buchtele, nicméně jeho rána z první mířila vedle branky.

53.

Pardubice podníkají smrtelné kontry, tento však nevyšel. Bartekovu ránu zblokoval až do ochranné sítě obránce Piskáček.

54.

Kladno vyrovnává a Jaromír Jágr završuje hattrick! Kladenská hvězda zůstala osamocena před brankou, kam zamířila výborna přihrávka Tomáše Plekance. Jednadvacátý gól Jaromíra JÁGRA v letošní sezoně extraligy.

54.

Martin Růžička předvedl vynikající semafor proti dělové ráně Martina Látala.

55.

Domácí diváci pískají, Chábera skončil v leže ve své brance. Hlavní rozhodčí ale nic nedovoleného neviděli.

56.

Akci hostů zastavilo postavení mimo hru.

56.

Kladno operuje v útočném pásmu. Přibývá osobních soubojů.

57.

Třetí útok Kladna rozjel sympatický kolotoč, vše ukončil brankář Růžička, který lapačkou přikryl puk.

58.

Kladno vede 5:4! První extraligový gól střílí dvaadvacetiletý Jan DALECKÝ! Mladý útočník dorazil do prázdné branky Plekancovu ránu, kterou pouze vyrazil brankář Růžička.

58.

Pardubice se znovu snaží o bleskovou odpověď, tentokrát se jim ale nedaří.

59.

Pardubice ve velkém tlaku, Růžička míří z branky, bude to power play hostů.

59.

Jaromír Jágr mohl rozhodnout, ale neproměnil!

59.

Pardubice si berou oddechový čas. Do konce chybí minuta a osmnáct sekund.

59.

Růžička zpět v brance, vhazuje se v obranném pásmu Pardubic.

60.

Kladno se stále drží v útočném pásmu. Skvěle pracuje Jágr.

60.

Jágr se vzteká! Zezadu strčil do Píšy a rozhodčí ho posílá na trestnou lavici! Půl minuty zbývá do konce třetí třetiny.

60.

A k tomu power play, takže šest proti čtyřem.

60.

Domácím divákům se vyloučení Jágra nelíbí. Naházeli na led odpadky.

60.

Černošek vyhazuje!

60.

Krejčí střílí pět vteřin před koncem, Chábera chytá!

Utkání skončilo.

Třetí třetina nabídla fantastický hokej! Viděli jsme sedm gólů během dvaceti minut. Skóre nejprve otočili ve svůj prospěch hosté, stejnou mincí jim ovšem nakonec vše oplatili domácí Rytíři. Hrdinou zápasu pochopitelně Jaromír JÁGR, autor hattricku a jedné asistence. Rozhodující gól nakonec zařídil dvě minuty před koncem jeho mladý spoluhráč z první formace Jan Dalecký.

To už je z dnešního hokejového onlinu vše, díky za pozornost a pěkný zbytek večera.