Extraliga • Předkolo play off • 17:30, konec

2:1
Pardubice
37. Piskáček (Hořava, Patera), 45. Valský (Dalecký, Dragoun)
26. Zohorna (Semorád, Nosek)

Dobrý podvečer, vítejte u online reportáže z prvního utkání předkola play off hokejové extraligy, v němž se utká Kladno na domácím ledě s Pardubicemi. Duel začíná v 17:30.

Rytíři Kladno: Chábera - Černošek, Růžička, P. Hořava, Piskáček, Doudera, Černošek, Kameš - Eberle, Lukáč, Látal - Jass, Patera, M. Hořava - Valský, Dragoun, Kuchler - Dalecký, Melka, Strnad - Kuchejda.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Salfický - Benák, Kočí, Píša, Vašíček, Gawryletz, Ďaloga, Marušák, Mocek - Bartek, Cetkovský, Somík - Radil, Kousal, Buchtele - Brendl, Rolinek, Starý - Zohorna, Nosek, Semorád.

Ještě jednou hezký podvečer z Kladna. Na zdejším stařičkém zimním stadionu je vše připraveno k tomu, abychom za pár okamžiků rozehráli letošní souboje ve vyřazovacích bojích extraligy. O čtvrtfinále se v sérii na tři vítězné zápasy utkají domácí Rytíři s Pardubicemi.

Oba týmy prožívaly úplně rozdílnou sezonu. Zatímco Rytířům hodně pomohly hvězdy z NHL s Jaromírem Jágrem a Kladno díky nim mělo postup do play out několik kol před koncem zajištěný, Pardubice se rvaly až do posledního kola ale teď cítí šanci: Podle expertů i sázkových kanceláří jsou také jasným favoritem této série.

Oba týmy už jsou připraveny na hrací ploše. Za malou chvíli začneme.

1

Utkání začalo.

1

Hned v první minutě se dostal do šance Bartek po přihrávce Somíka. Chábera drží Rytíře.

2

Kladno se v úvodu těžce rozjíždí. Salfický je stále bez práce, domácí zastavil ofsajd.

4

Teď už měl ale Salfický velké štěstí! Po velkém závaru na brankovišti dorážel Eberle do tyče!

4

Pardubice byly dvě střídání pod obrovským tlakem. Patera pálil od levého mantinelu, zkušený gólman byl připraven.

5

Kladnu dvě povedená střídání hodně pomohla. Domácí dobře napadají a Pardubice mají problémy s rozehrávkou.

6

Oba týmy ale poctivě brání tak, jak je v play off potřeba. Hraje se hlavně ve střední třetině.

7

Nic se nezměnilo ani po akci Cetkovského, po které hned zpoza modré pálil Bartek. Obránci střelu zblokovali.

8

Domácí brankář Chábera v malérech! Po ráně Semoráda dorážel Kousal. Obrovský závar ale domácí brankář se štěstím ustál.

9

Pavel Brendl nestihl dlouhý pas, píská se zakázané uvolnění Pardubic.

9

Látal se prosmýkl kolem obránce Pardubic a Salfický musel proti jeho ráně vytáhnout další těžký zákrok.

10

Na druhé straně předvedl rutinní zákrok Chábera. Rána Kousala z levého kruhu totiž mířila přesně doprostřed brány.

11

Patera žabkou před bránu hledal hůl Hořavy, Salfický výborně přečetl hru a zasáhl včas. Puk se k číhajícímu útočníkovi vůbec nedostal.

12

Nápor Kladna pokračoval! Hořava byl úplně sám na levém kruhu ale těsně minul! Kladno nicméně bude hrát přesilovku.

Pardubický obránce Petr Mocek, který zahájil sezonu na Kladně, dostává dvě minuty za podražení. Hosté budou hrát v oslabení.

13

První minuta přesilovky ale Kladnu nešla. Po dlouhé rozehrávce Chábery dokonce puk končí až na zakázaném uvolnění.

13

Na led teď naskočila první formace Kladna a to už je pořádný rozdíl. Kombinaci zakončil Jass ránou do bránce. Salfický by bez něj měl velké problémy.

15

Hosté už jsou kompletní, ale dlouho se bránili. Bránící čtveřice doplněná navrátilcem z trestné lavice byla na ledě hodně dlouho a potřebovala střídat. Kladno toho využilo dlouhým tlakem, který hodně chytrým zákrokem nakonec přerušil Salfický.

16

No hostům to zatím moc nejde. Rozehrávka od obrany skončila na zakázaném uvolnění. Pardubice se vracejí do svého obranného pásma.

16

Jenže Kladno prohrálo buly, hosté vyrazili dopředu a byla z toho tutová šance! Buchtele stál úplně sám před Cháberou a měl několik vteřin na to, aby rozhýbal Cháberu. Ten se ale po jeho bekhendovém zakončení dokázal natáhnout!

17

Brendl nepropálil brusle stínujícího Procházky. Teď byli dvě střídání pod tlakem zase Rytíři, ale puk už je zase ve středním pásmu, kde se bude vhazovat.

19

Další obrovská šance Kladna! Zatím největší šance zápasu! Salfický nedokázal udržet ránu od modré, ale Lotyš Jass před odkrytou klecí nedokázal trefit puk. Půl stadionu se už přitom radovalo z gólu!

20

Růžička střílel od modré, Salfický znovu jen vyrazil puk před sebe. Naštěstí ale tentokrát na hole obránců, kteří okamžitě vyhazují puk přes všechny čáry.

20

První třetina skončila.

Viděli jsme super hokej se šancemi na obou stranách. Kladno bylo asi mírně aktivnějším týmem, na úvodní branku ale stále čekáme. To třeba neplatí o souběžně hraném zápase České Budějovice - Vítkovice, kde po první třetině vedou gólem obránce Frühaufa domácí 1:0.

21

Druhá třetina skončila.

22

Druhá třetina začala náporem domácích a další obrovskou šancí! Pavel Patera netrefil úplně prázdnou bránu!

23

Další útok Kladna zastavil ofsajd.

23

Cetovský vyhrál buly pro Martina Barteka, který byl úplně sám na levém kruhu. Ve své první velké šanci elitní střelec Pardubic selhal.

25

Kladno si nevědělo rady s rozehrávkou, a tak se do šance dostali znovu hosté. Rána Brendla ale mířila vysoko nad.

25

Valský si tělem pokryl puk a pak se rychlou otočkou uvolnil ke střele. Salfický těžkou ránu na zadní tyč vykopl špičkou betonu.

26

Kuchejda vypálil od modré. Salfický na ránu sice dobře viděl, jenže domácí výborně dorážejí a dva hráči nadělali brankáři velké problémy. Na tenhle důraz si hosté budou muset dávat bacha.

26

GÓÓÓL! Pardubice vedou 1:0! Domácí propadli na modré čáře a hosté vyrazili do přečíslení 2 na 1. Semorád přihrával a Tomáš Zohorna přesnou bombou pod víko nedal Cháberovi šanci.

27

Pardubice jsou nahoře a Buchtele mohl vedení navýšit. Střílel ale pouze po ledě a Chábera stihl zasáhnout.

30

Kladno se trochu oklepalo, zvýšilo obrátky a bude hrát přesilovku. Faulu předcházely tři hraniční zákroky, rozhodčí ale zvedli pravici až při přestupku Jiřího Marušáka.

32

Jenže Kladnu se přesilovka vůbec nepovedla a na jejím konci mohlo dokonce inkasovat. Jiří Marušák z trestné lavice naskočil do samostatného úniku a trefil tyč!

33

Kladno se tlačí za vyrovnáním. Hosté jen odpalují puky na zakázané uvolnění.

34

Salfický pod palbou: Doudera, Kuchler ani Černošek ale neuspěli. Domácí tlak sílí.

36

Salfický neví jak, ale drží svůj tým dvěma hodně nejistými zákroky! Lukáč pálil tvrdě z mezikruží nejprve nad, pak jen nahazoval na brankáře a Salfický měl obrovské problémy udržet puk před brankovou čárou.

37

GÓÓÓL! Kladno srovnává na 1:1! A to je logické vyústění tlaku Kladna, protože gól dlouho visel na vlásku! Miloslav Hořava sice ještě blafákem v úniku neuspěl, ale dojíždějící Jan Piskáček dorazil puk za ležícího Salfického!

38

Tlak Kladna pokračuje i po vstřelené brance. Dragoun operoval na brankovišti, Salfický to tentokrát ustál.

38

Pardubice po dlouhé době v útoku. Chábera vytáhl důležitý zákrok proti zakončení Radila.

39

Emoce by se daly krájet. Jeden z pardubických hráčů vyhodil puk vysoko do hlediště, ale hlavní rozhodčí vylučovat nebudou a signalizují teč. Pavel Patera zuří, ale není mu to nic platné.

39

Další přečíslení Pardubic po chybě domácího beka na modré. Rolinek se ale k ničemu nedostal, protože se mu Piskáček obětavě vrhl pod nohy a ČEZ Stadion na Kladně znovu bouří nadšením. Kladno jde dopředu...

40

Salfický slabou ránu od mantinelu chytá.

40

Teď už se Kladno přesilovky dočká. Jiří Cetkovský sekl do rukou Kuchlera. Do konce třetiny zbývá 34 vteřin, pokud Kladno nestihne dát gól, přenese si početní výhodu i do třetí třetiny.

40

Kladno tlačilo bránící čtveřici, ale Miloslav Hořava pálil nad.

40

40

Máme za sebou čtyřicet minut parádního zápasu a viděli jsme dva góly. Hosté se dostali do vedení přesnou trefou Semoráda z 26. minuty, jenže Kladno pak totálně ovládlo zápas a zatlačilo favorizované hosty do urputné defenzívy. Tu prolomil tři minuty před odchodem do šaten Jan Piškáček. Hosté mohou děkovat Salfickému, že je stav stále nerozhodný. Zkušený brankář byl totiž v ohni střel a zlikvidoval několik gólových šancí zatím lepšího Kladna.

O drtivé převaze Kladne svědčí i poměr střel na bránu ve druhé třetině. Domácí tuto statistiku ovládli poměrem 18:8.

Podíváme se alespoň stručne i na druhý souběžně hraný zápas předkola. Budějovice přidaly i ve druhé třetině jednu branku, ve 26. minutě se trefil Mertl, a vedou v prvním zápase nad Vítkovicemi po 40 minutách 2:0.

Kladno začne třetí třetinu ještě minutu a půl dlouhou přesilovou hrou. Na trestnou lavici už si usedl Jiří Cetkovský.

41

Třetí třetina začala.

42

Cetovský si hodně oddechl. Už je na ledě, jeho nárvatu ale předcházela tutová šance Kladna. Eberle našel na brankovišti Lukáče, jenže ten sám před Salfickým promáchl.

43

Kočí střílel od modré. Před Cháberou stálo asi pět hráčů, kladenský brankář ale dokázal i tak zasáhnout betonem.

43

Další faul Pardubic. Dnes už čtvrtý. Jan Buchtele podrazil rozjetého Daleckého a dostává možná trochu zbytečné dvě minuty.

44

Rytíři se nemohou prosadit do útočného pásma. Pardubice zvládají oslabení v pohodě. Už mají za sebou první minutu.

45

GÓÓÓL! Kladno vede 2:1! Nebyla to povedená přesilovka, ale stejně si v ní Rytíři našli prostor k zakončení. Jedenáct vteřin před návratem Buchteleho na led Jakub Valský z brankoviště doklepl puk za bezmocného Salfického!

46

Hosté dostanou šanci v přesilové hře: Růžička poslal k ledu Brendla a Kladno se dnes bude poprvé bránit ve čtyřech.

47

Kladnu se daří odpalovat puku. Víc než minuta přesilovky je pryč.

48

Nejtěžší zákrok si za celé dvě minuty nakonec připsal Dušan Salfický. Hořava ve vlastním oslabení vyrazil dopředu a od modré napálil Salfického do hrudi.

48

Kladno je kompletní a hned se tlačilo do brány. Tak silně, že Salfický přišel o masku a rozhodčí museli hru přerušit.

50

Pardubice se snaží zatlačit Kladno. Nahození Zohorny k Cháberovi neprošlo. Hosté se nemohou dostat k přímému ohrožení brány a tahají puk kolem mantinelu.

52

4 150 diváků už zase sledují, jak Rytíři dobývají bránu Salfického.

53

Vašíček hodně nepříjemně nastřelil Marka Černoška, který se jen s pomocí spoluhráčů zvedl z ledu. Vlastním tělem ale obětavě zastavil nebezpečnou ránu, na kterou Chábera asi dobře neviděl, takže mu fanoušci tleskají dvojnásob.

55

Kladno dobře brání a v podstatě jen odpalují puky do bezpečí. Teď se o útočnou třetunu hosté připravili sami. Rána Benáka se totiž svezla po hrazení až do střední třetiny.

56

Martin Látal měl na hokejce možná rozhodnutí! Dostal se do samostatného úniku, jenže Salfický jeho blafák chytá a drží hostům naděje!

57

Další velká příležitos Kladna, jak pojistit náskok! Jenže osamocený obránce Petr Hořava ze tří metrů pálil mimo!

58

Tři minuty do konce. Hosté nejsou schopni projít přes modrou čáru, obrovské šance si naopak vytvářejí domácí. Růžička měl nabito na levém kruhu, rána mířila zase těsně mimo.

59

Dvě minuty do konce. Pardubice zastavil ofsajd.

59

Kladno ale následně zahrává jen na zakázané uvolnění. Salfický zatím vyčkává stejně jako trenéři hostů s oddechovým časem.

59

Kuchler vyvezl puk ven ze třetiny, hostům běží čas hrozně rychle.

60

Minuta do konce. Salfický vyjíždí z brány a hrají v šesti

60

Pardubice tlačí, ale Chábera všechny rány likviduje. Rytířm se nedaří vyhodit puk ze třetiny.

60

Je konec! Kladno vyhrálo 2:1 a dostává se do vedení v sérii. Pardubice už vyrovnat nestihly, domácí obětavě bránili a ČEZ Stadion bouří nadšením.

Kladno dnes zaslouženě zvítězilo, protože bylo po celý zápas výrazně lepším týmem. Pardubice tady toho moc nepředvedly. Pro dnešek se s vámi z Kladna loučím, série pokračuje odvetou na Kladně už zítra odpoledne. Na závěr ještě přidám informaci z druhého stadionu, kde si Budějovice poradily 3:0 s Vítkovicemi a rovněž se ujaly vedení v sérii.