Video: Tvrdá msta. Dacjuk byl poprvé v kariéře vyloučen do konce zápasu

Sport Sport
13. 3. 2017 7:50
Podívejte se na tvrdý hit, který předvedl v druhém kole play-off KHL Pavel Dacjuk. Někdejší hvězda NHL se takto mstila Alexeji Cvetkovovi za faul jeho spoluhráče.
Pavel Dacjuk
Pavel Dacjuk | Foto: ČTK

Moskva - Vůbec první vyloučení do konce zápasu v kariéře vyfasoval v Kontinentální lize vyhlášený hokejový gentleman Pavel Dacjuk

Ve včerejším utkání druhého kola play-off Gagarinova poháru si počkal na Alexeje Cvetkova, kterého bezprostředně po vystřelení poslal k ledu tvrdým hitem. 

Dacjuk se na Cvetkovovi mstil za faul jeho spoluhráče Martinse Karsumse, který o pár chvil předtím někdejší hvězdu Detroitu narazil hlavou napřed na hrazení. Na rozdíl od tohoto zákroku ale tentokrát rozhodčí zapískal a navzdory protestům Ilji Kovalčuka poslal Dacjuka do sprch. 

Petrohrad ale i přes oslabení o jednu z hlavních hvězd nakonec zápas vyhrál 4:2 a v sérii vede 2:1. 

 

Právě se děje

před 3 minutami

V Broumově hořela kotelna v průmyslovém areálu, škoda je 15 milionů korun

V areálu firmy Veba v Broumově na Náchodsku v úterý večer hořela kotelna na topný olej. Škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na 15 milionů korun, upřesňovat se bude stejně jako příčina požáru ve středu dopoledne. Na webu hasičů Královéhradeckého kraje to uvedl jejich mluvčí Ondřej Sezima.

O požáru v areálu v broumovské části Olivětín hasiči dostali zprávu po 19:00. Hořela kotelna přistavená k výrobní hale. "V kotelně se nacházela nejenom technologie, ale také velké množství topného oleje," uvedl mluvčí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s použitím vody a hasební pěny, aby před ohněm uchránili výrobní stroje v přilehlé hale, kde navíc byly další hořlaviny.

"V pozdních večerních hodinách se jim podařilo požár dostat zcela pod kontrolu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn," uvedl Sezima. Zaměstnanci budovu včas opustili. Škodu oheň způsobil na vnitřním vybavení kotelny, silně zakouřené byly prostory v nadzemním podlaží přilehlé budovy, které slouží jako šatny a sociální zázemí pro zaměstnance.

Zdroj: ČTK
před 5 minutami

USA zablokovaly přístup k desítkám zpravodajských serverů kvůli dezinformacím z Íránu

Americké ministerstvo spravedlnosti se zmocnilo zhruba 30 webových stránek, z nichž řada byla spojena s dezinformačními aktivitami Íránu. Podle agentury Reuters to uvedl nejmenovaný americký vládní činitel. Íránská státní agentura IRNA předtím oznámila, že Spojené státy zablokovaly přístup na několik zpravodajských serverů napojených na íránský stát, napsala agentura AFP.

Na stránkách se místo tradičního obsahu objevila zpráva, že se serveru zmocnily americké úřady, doplněná pečetí Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) a ministerstva obchodu. Mezi zasažené servery patří například Al-Alam, který poskytuje informace v arabštině, anglická mutace webu íránské státní televize PressTV, či server Al-Masíra, který patří jemenským povstalcům z řad Húsíů podporovaným Íránem. Výpadek postihl i několik dalších webů.

Podle agentury AP, která se rovněž odvolává na zdroj z americké vlády, je krok USA součástí rozsáhlejšího zákroku proti íránským médiím v době vyhrocených vztahů s Teheránem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy