8. 4. 2009 19:37
Slavia Praha - Karlovy Vary 4:6 (3:3, 1:2, 0:1)
Skuhravý a Němec se radují z gólu v síti Slavie Praha.
Skuhravý a Němec se radují z gólu v síti Slavie Praha. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Hokejisté Karlových Varů jsou po středečním čtvrtém finálovém utkání blízko titulu. Svěřenci Josefa Palečka zvítězili i ve druhém zápase na ledě pražské Slavie a po výsledku 6:4 jim schází k zisku extraligové trofeje jediné vítězství.

Toho budou moci Západočeši dosáhnout již v pátek, kdy se odehraje v O2 Aréně další střetnutí.

Úřadující mistr vstoupil do důležitého utkání jako ze špatného snu a už po sedmadvaceti vteřinách hry musel dohánět jednobrankové manko.

Zasloužil se o to agilní Václav Skuhravý, jenž nejprve pálil bekhendovou střelou do tyče a následně si mezi paralyzovanými obránci dojel i pro dorážku, kterou už z bezprostřední blízkosti usměrnil za záda brankáře Nerudy.

Platnost úvodní trefy následně posvětil po konzultaci s videorozhodčím i hlavní arbitr Hradil.

Hosté se však z tohoto vedení dlouho neradovali. O necelých pět minut později se po vyhraném buly opřel do rány Kolařík a jeho pokus ještě tečoval těsně před Mensatorem Vladimír Růžička mladší.

Rychlé vyrovnání ovšem Západočechy neotrávilo a odměnou jim byla další branka. A znovu se z ní mohl radovat Václav Skuhravý. Toho našel chytrou přihrávkou z levé strany Kumstát a třicetiletý útočník už jen pohotovým přizvednutím překonal Nerudu podruhé.

V euforii hrající Vary následně přečkaly i oslabení a po jejím uplynutí udeřily potřetí. Tentokrát si Skuhravý připsal asistenci, když jeho tvrdou ránu vyrazil Neruda jen před sebe a dojíždějící obránce Ondřej Němec už měl snadnou úlohu - 3:1.

Nejistý Neruda nedohrál

Příznivci Slavie hnali svůj celek vpřed a připravili mu dokonce v ochozech choreografii, v níž vzkázali: „Víme, co chceme"

Ještě před koncem druhé třetiny snížil Jaroslav Bednář na 4:5 pro Slavii.
Ještě před koncem druhé třetiny snížil Jaroslav Bednář na 4:5 pro Slavii. | Foto: Ondřej Besperát

Jejich hráči se toužili dostat hlavně zpět do hry a to se jim podařilo prakticky ihned. Po nezištné přihrávce Slobody snížil střelou do prázdné brány Michal Vondrka.

Ani to však nebylo ze strhující úvodní třetiny vše. Probuzená Slavia si následně vybojovala další početní výhodu a tu už zahrála o poznání lépe. Výsledkem bylo i další vyrovnání z hole Tomáše Micky, jenž si vybruslil do ideální pozice a střelou švihem rozjásal domácí fanoušky potřetí.

Začalo se tak prakticky od začátku. To však neznamenalo, že by se gólové hody nějak zastavily. Ba právě naopak, pokračovaly.

Více také: Kalous opouští Růžičku. Povede Liberec jako trenér

Navíc to byly opět Vary, které mohly v prostřední části opět disponovat vedením. A nestál za ním nikdo jiný, než Václav Skuhravý. Střelec zápasu využil v osmadvacáté minutě další přihrávku Kumstáta a završil svůj hattrick.

Brankář Neruda si v tu chvíli nemohl připadat zrovna jako opora svého týmu a jeho špatný zápas nakonec završil o chvíli později i Petr Sailer. Ten dalším čistým průstřelem zvýšil na 5:3 a vyhnal zkušeného gólmana definitivně na střídačku.

Ani tentokrát ale Pražané nesložili zbraně a ještě ve druhé třetině vykřesali jiskru naděje. V pravý čas se připomenul karlovarským zadákům Jaroslav Bednář, který pohotově dorazil do sítě pokus Červenky.

Kadlec netrefil prázdnou bránu. Zhatil tak naděje

Obhájce extraligového titulu se ve třetí části soustředil především na trvalý nápor, zatímco jejich soupeř zhušťoval střední pásmo a bránil těsné vedení.

Kotel Slávistů vyslal hned na začátku zelenožlutým fanouškům vzkaz.
Kotel Slávistů vyslal hned na začátku zelenožlutým fanouškům vzkaz. | Foto: Ondřej Besperát

Obrovskou příležitost vyrovnat mohl v sedmačtyřicáté minutě Hruška, tomu ale zabránil ve skórování zákrokem hokejkou Mensator.

Slavistický tlak byl místy drtivý a ještě větší příležitost měl vzápětí obránce Petr Kadlec, který zmátl obranu i brankáře a měl před sebou jen odkrytou prázdnou bránu. Ve stoprocentní pozici ovšem orazítkoval jen tyč.

A to nakonec rozhodlo. Minutu nato vypálil mezi kruhy Kristek a, i když se jeho rána odrazila jen od břevna, karlovarský útočník se dostal ihned k dorážce a zvýšil na 6:4. Konečné vítězství mohl ještě pečetit Sailer, ale puk za již překonaného Furcha už nedopravil.

To ho však nemuselo příliš mrzet, neboť Slavia se už na zdramatizování nevzmohla a po závěrečné siréně tak jen mohla přihlížet radosti svého soupeře.