Trápící se Olomouc mimo play off: Musíme jít do toho na krev

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
26. 1. 2015 6:15
Hokejová Olomouc prohrála popáté v řadě a vypadla z pozice pro předkolo play off.
Aby Olomouc opět začala vítězit, musí především střílet víc gólů
Aby Olomouc opět začala vítězit, musí především střílet víc gólů | Foto: Lukáš Drštička

Olomouc - Z minulých pěti zápasů jediný bod či ze čtrnácti posledních utkání pouze tři výhry. Takový rozměr má krize, v níž se od Mikuláše nacházejí hokejisté Olomouce.

Po domácí prohře s Třincem se navíc letošní extraligový nováček dostal mimo příčky zajišťující postup do vyřazovacích bojů a zároveň se přibližuje předposlednímu místu.

"Závěrečná kola budou pro nás jako play off, musíme do nich jít na krev a hrát na 120 procent. Věřím, že tohle mužstvo má na to, aby se zvedlo a tím pořadím ještě zamíchalo," burcuje obránce Martin Vyrůbalík.

Málo gólů, špatné přesilovky

Výše nedělní porážky se suverénním Třincem 2:4 sice s nepříjemnou sérií zase tolik nekoresponduje, ovšem i ona ukázala slabiny současných výkonů.

Přestože Hanáci Oceláře výrazně přestříleli, většinou nešlo o příliš nebezpečné šance, a oba góly vstřelili domácí až v závěru za rozhodnutého stavu. "V novém roce dáváme málo gólů, většinou tak jeden dva, to je pak znát a člověk je z toho špatný," smutnil po utkání Vyrůbalík.

Kromě toho vniveč přišly i dvě přesilovky pět na tři. "S vyžíváním přesilovek se v poslední době dost potýkáme. Akcím chyběl nápad, ale to je tím, že se trochu trápíme a nemáme sebevědomí.," je si vědom útočník Tomáš Rachůnek. "Musíme ale dál věřit, tvrdě pracovat, střílet na bránu."

Vzít si ze zlepšení příklad

Přestože Olomouc utrpěla další porážku v řadě, tým neklesá na mysli a výkon proti Třinci mu dodal optimismus. "Pozitivní je, že co se týče nasazení a bojovnosti, to bylo úplně rozdílné od těch předchozích utkání, především ve Varech a na Slavii. Hlavní rozdíl mezi námi a Třincem byl snad jen v přesilovkách, v nich nás porazili," myslí si asistent trenéra Jiří Dopita.

"Musíme si z toho vzít příklad, a když odstraníme chyby a vyloučení, tak sklidíme úspěch," věří Rachůnek.

"Dobrý závěr by nám mohl pomoct se zvednutím sebevědomí. Věříme, že se to zlomí a ty góly přijdou," doplnil jej Vyrůbalík.

Situace v tabulce nestraší

Nepříjemným faktem však je, že "kohouti" po 41. kole vypadli z elitní desítky, kterou díky sympatickým výkonům a efektivním výsledkům dlouho drželi. Na předkolo play off nyní Hanáci ztrácejí dva body, stejně malý rozdíl je však dělí od třináctých Karlových Varů.

"Občas se na tabulku podíváme, ale nějak se v tom nehrabeme. Pořád jsme na dostřel a máme to ve svých rukách. Ani ten spodek se snažíme příliš nesledovat a jdeme od zápasu k zápasu," komentuje situaci Olomouce Rachůnek.

"Z našeho postavení žádnou tragédii neděláme. Pořád jsme v kontaktu s týmy nad námi. Podstatné pro nás je, aby se tým herně a psychicky zvedl a o rval se o výsledek, což s Třincem bylo vidět," zahání ponurou náladu Dopita.

"Do sezony jsme šli s tím, že chceme být konkurenceschopní, což jsme v devadesáti procentech utkání dokázali. Cíle související s umístěním jsme si žádné nekladli. Kdyby nám před sezonou někdo řekl, že v této fázi budeme stále hrát o play off, tak bychom s tím byli spokojeni. Hrajeme tuto soutěž první sezonu a chceme ji dohrát tak, abychom se v ní udrželi, to je náš cíl," uzavřel Dopita.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy