Ton: Před 10 lety jsem si myslel, že teď budu hrát exhibice

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
Aktualizováno 8. 12. 2013 10:52
Petr Ton se oslav 110. výročí založení pražské Sparty nejenže přímo na ledě zúčastnil, gólem a dvěma asistencemi navíc pomohl Spartě k výhře 4:2 v sobotní předehrávce 29. kola proti Plzni.
Když Sparta před deseti lety slavila sté výročí založení klubu, Petr Ton byl u toho. V té době si však myslel, že už se sobotních oslav 110. výročí jako aktivní hráč nezúčastní.
Když Sparta před deseti lety slavila sté výročí založení klubu, Petr Ton byl u toho. V té době si však myslel, že už se sobotních oslav 110. výročí jako aktivní hráč nezúčastní. | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Když hokejová Sparta před deseti lety slavila sté výročí založení klubu, Petr Ton byl u toho. V té době si však myslel, že už se sobotních oslav 110. výročí jako aktivní hráč nezúčastní. Maximálně pouze jako 'starý pán' v exhibici.

Nejproduktivnější hráč v probíhající sezoně Tipsport extraligy (22+19) se jich však nejenže přímo na ledě zúčastnil, gólem a dvěma asistencemi navíc pomohl Spartě k výhře 4:2 v sobotní předehrávce 29. kola proti Plzni.

Čtyřicetiletého snajpra navíc potěšilo, že Sparta odčinila domácí porážku 1:5 od Znojma, kterou utrpěla při oslavách 100. výročí klubu.

"Takových velkých oslav se člověk trochu bojí, protože je máte v hlavě a části akcí se účastníte. Hostující tým bývá líp připravený, protože je toho ušetřený. Naštěstí to dnes docela navazovalo," řekl novinářům po zápase Ton.

Petře, měl jste v hlavě před zápasem fakt, že ve své první sezoně ve Spartě jste při oslavě stého výročí klubu doma podlehli Znojmu?
I kvůli tomu bylo pro všechny sparťany hodně důležité vyhrát. Takže hezká tečka na závěr dne. Mám to Znojmo pořád v hlavě, hrálo se desátého ledna, já se zrovna vracel po dlouhé léčbě zlomeniny kotníku.

Co si z tehdejšího zápasu nebo oslav ještě pamatujete?
Zrovna jsem si šel lehnout a vybavilo se mi to. Sparta slavila sto let, já měl podepsanou tříletou smlouvu. Tehdy jsem někomu říkal, že až se bude slavit sto deset let, já už budu hrát za veterány.

Jste tedy překvapen, že ve čtyřiceti stále hrajete a vévodíte produktivitě?
Koukám, jak strašně to uteklo. Ale člověk je šťastný, že pořád ještě může hrát. Těší mě to strašně moc. Narodil jsem se v nejsilnější generaci, kdy bylo hodně těžké projít tím tvrdým sítem.  

Jakých met ještě chcete ve vaší kariéře dosáhnout?
Jednoznačně chci vyhrát titul. Jsem rád, že pořád mám týmu co dát a stále mě něco žene dopředu. Čím se věk starších hráčů prodlužuje, tím více člověk myslí na týmové úspěchy, a to není jen žádná fráze. Už dvakrát jsem sice pohár zvedl nad hlavu, ale nějaký ten pátek od té doby utekl. 

Jak moc vám pomohlo, že jste podobnou slávu absolvovali v neděli v Pardubicích při rozlučce Dominika Haška?
Hosté jsou na tom vždy lépe, ale tentokrát vše dobře navazovalo a nemuselo se čekat tak dlouho jako v Pardubicích, kde byli domácí zpočátku zkoprnělí, čehož jsme v první třetině dokázali využít. 

Vnímal jste během zápasu i diváky, kterých přišlo přes deset tisíc?
Myslím si, že se musely líbit. Vedení klubu i Holdingu odvedlo skvělou práci. Byla to velká akce a člověk je pak šťastný, když přijde deset tisíc lidí. 

Fanoušci po porážce veteránů Sparty s výběrem Gazpromu 1:7 skandovali vaše jméno. Dokázal byste odehrát dva zápasy během jednoho dne?
Dvě utkání bych asi nezvládl, obzvláště když vím, že nešlo o žádný pouťák. Myslím si, že by to bylo znevážení soupeře, protože aktivní hráči hrát nemohou. Po zápase se s nimi potkáme na společném večírku, tak snad budou rádi, že jsme to zakončili výhrou.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Vláda Zemanovi navrhla, aby jmenoval druhou generálku české armády

Armáda by měla získat druhou generálku. Vláda dnes schválila návrh na jmenování rektorky Univerzity obrany plukovnice Zuzany Kročové do hodnosti brigádní generálky. Kabinet odsouhlasil také návrh na jmenování dalších deseti generálů. Pokud prezident Miloš Zeman vládní doporučení odsouhlasí, povýšeni budou k 8. květnu. Sdělil to v pondělí Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Návrh vládě předložil ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). "Přestože je většina pozornosti věnována pomoci armády v opatřeních proti covidu-19, nebylo možné opomenout tradiční a významnou událost, jmenování nových generálů," uvedl. "Všichni nově jmenovaní i povýšení generálové si uznání zaslouží, protože dlouhodobě prokazují, že patří k nejlepším vojákům z povolání, které ozbrojené síly České republiky mají," dodal ministr.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 51 minutami

Německá vládní CDU chce Lascheta jako kandidáta na kancléře, CSU zase Södera

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové dnes podpořila kandidaturu svého předsedy a premiéra Severního Porýní-Vestfálska Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Sesterská bavorská Křesťanskosociální unie (CSU) se následně jasně postavila za svého šéfa a bavorského premiéra Markuse Södera. Nyní je tak na Söderovi a Laschetovi, aby se dohodli, kdo z nich tedy konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede.

Generální tajemník CDU Paul Ziemiak na dnešní tiskové konferenci po jednání předsednictva CDU prohlásil, že podpora Laschetovi není konečným rozhodnutím. Postoj CDU ho totiž pověřuje k tomu, aby se nyní dohodl se Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě dnes. Söder k tomu uvedl, že s ním již jednal o záležitostech pandemie a že nevylučuje další telefonát. Dodal ale, že dnes nelze rozhodnutí o kandidatuře očekávat.

Další zprávy