Smolař Němec: Kam s Vránou vlezeme, tam to zkrachuje

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
17. 12. 2014 6:23
Rozhovor s obráncem Ondřejem Němcem na srazu hokejové reprezentace před Channel One Cupem.
Ondřej Němec zažil na jaře krach Lva Praha, nyní musel kvůli špatné ekonomické situaci odejít z Atlantu Mytišči
Ondřej Němec zažil na jaře krach Lva Praha, nyní musel kvůli špatné ekonomické situaci odejít z Atlantu Mytišči | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Hodně zvláštní konec roku zažívá obránce Ondřej Němec. Třicetiletý zadák ještě pár dnů před reprezentační přestávkou oblékal dres Atlantu Mytišči, po návratu z Channel One Cupu už však bude hrát za CSKA Moskva.

Atlant jej totiž kvůli velkým finančním problémům uvolnil do týmu jednoho z favoritů celé soutěže.

Pro mistra světa z roku 2010 je to v krátké době už druhý případ, kdy se musel z tohoto důvodu stěhovat. "Však už manželka Petra Vrány říká, že kam vlezeme, tam to zkrachuje," glosuje s trochou trpkosti Němec.

Více o zhoršující se ekonomické situaci v KHL čtěte ZDE.

Bylo pro vás v Atlantu hodně nepříjemné, že jste pořádně nevěděli, co se v klubu děje, a přitom slyšeli různé spekulace o finančních problémech?
"Všichni jsme věděli, že něco není v pořádku. Výplaty nechodily tak, jak měly, byly to jen části, takže jsme s agentem už řešili nějaký případný postup, co bude dál."

Nyní jste přestoupil do CSKA Moskva a jste v o poznání lepší situaci, že?
"Jsem rád, že ty spekulace konečně utichly a vím, na čem jsem. Vedení Atlantu jasně řeklo, že tam asi peníze nejspíše nebudou, a proto musí někteří hráči odejít. Já jsem rád, že to vyšlo a že můžu jít do CSKA, do top týmu, a můžu na jaře útočit na Gagarinův pohár."

Byl CSKA jedinou možností, nebo jste měl víc nabídek?
"Můžu říct, že tam byly ještě další dva kluby KHL, bylo tam Švýcarsko, ale chtěl jsem zůstat v Moskvě a CSKA byla asi nejlepší varianta, která mě mohla potkat."

Dostal jste už dlužnou částku na účet, nebo se to ještě bude řešit?
"To je otázka spíš na mého agenta Láďu Vůjtka, ale podle předběžných zpráv by to měl uhradit CSKA."

Nebylo by pro vás lepší nyní zůstat v Rusku a zařizovat si své věci?
"Nene. Hned jsem na nároďák chtěl jet, vůbec jsem nepřemýšlel o tom, že bych nejel, protože tady je vždycky skvělá nálada, pořád se smějeme. Co se vrátil Růža, tak je zde fantastická atmosféra."

Jak zvládáte stěhování? Přece jen nyní je to pro vás díky reprezentační akci asi o něco složitější.
"Akorát jsem si sbalil věci v kabině a ráno odletěl sem na sraz. Všechno budu řešit, až se vrátím do Moskvy. Ale zase na to nemám moc času, protože se do Moskvy vracím 22. a 24. už zase hrajeme v Rize. Zatím tedy ještě dva tři týdny zůstanu v Mytišči a teprve pak budu řešit co a jak."

Nasvědčovalo něco už dřív tomu, že Atlant postihnou takové problémy?
"Právě že začátek sezony, první dva měsíce byly úplně bez problému, výplaty chodily tak, jak měly. Pak se ale najednou něco stalo, objevily se první signály a dopadlo to tak, jak to dopadlo."

Na jaře zkrachoval Lev, nyní má velké problémy Mytišči. V obou klubech jste zrovna působil. Tomu se říká smůla...
"S Petrem Vránou jsme hodně velcí smolaři. Však už mu manželka řekla, že kam my vlezeme, tam to zkrachuje. Prostě takový je život. Nikdo nemohl čekat, že se to stane. Lev měl za sebou skvělou sezonu a v případě Atlantu mě všichni ujišťovali, že to je ekonomicky silný klub s bohatým majitelem. Určitě mě to mrzí, protože tam byli skvělí fanoušci a super zimák. Jenže bez peněz to prostě nejde."

Po velkém boomu se ekonomické problémy objevují u stále více klubů. Nezadrhává se trochu KHL?
"To bych neřekl. Ta liga má svou kvalitu pořád. Akorát to teď ovlivňuje víc věcí, jako jsou různé sankce od Západu, propad rublu a podobně. Máte nastavený určitý budget a nyní chcete koupit něco z Evropy, co je najednou o polovinu dražší. To není zrovna jednoduchá situace."

 

Právě se děje

před 29 minutami

Neznámí ozbrojenci v Bagdádu postříleli nejméně 15 lidí, 60 dalších zranili

Ozbrojenci v autech na bagdádském náměstí Chilání v pátek zastřelili nejméně 15 lidí včetně nejméně dvou policistů a 60 dalších zranili. Kdo za útokem stojí, zatím není jasné. S odvoláním na sdělení bezpečnostních složek a zdravotníků o tom informovala agentura AP.

Incident se stal v místě, kde se konají protesty. Lidé v panice začali před střelbou utíkat na nedaleké náměstí Tahrír a do blízkých mešit.

Střelba se odehrála ve chvíli, kdy demonstranti zablokovali tři důležité mosty v Bagdádu, které vedou k takzvané zelené zóně, kde sídlí vláda. Nejmenovaný demonstrant agentuře AP sdělil, že se protestující na mostě Sinak ocitli pod palbou a na místě jsou mrtví a zranění.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Fotbalisty Watfordu povede Pearson, bude třetím koučem v sezoně

Fotbalisty Watfordu povede ve zbytku sezony trenér Nigel Pearson, který se poslední celek tabulky pokusí zachránit v anglické lize. Na lavičce nahradí odvolaného španělského kouče Quiqueho Sáncheze Florese.

Šestapadesátiletý Pearson, bývalý trenér Leicesteru, bude už třetím koučem Watfordu v tomto ročníku. Mužstvo vstoupilo do ligy pod vedením Javiho Gracii, ten ale ve funkci vydržel jen do začátku září. Flores byl po špatných výsledcích odvolán v neděli.

Watford z patnácti ligových zápasů vyhrál jen jeden. Od udržení ho v současné době dělí sedm bodů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy