Slavia je jedno vítězství od semifinále, Kladno překvapivě ztrácí

4. 3. 2016 22:05
Už jen jedno vítězství a hokejová Slavia je v semifinále play off první ligy. Nad Prostějovem vede 3:0 na zápasy. Méně se daří Budějovicím a Jihlavě. Kladno, další favorit, překvapivě prohrává 1:2.
Slavii chybí k postupu do semifinále jediné vítězství.
Slavii chybí k postupu do semifinále jediné vítězství. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Pražská Slavia je už jen jedno vítězství od semifinále první hokejové ligy. Tým z Edenu vyhrál na ledě Prostějova přesvědčivě 6:2 a vede 3:0 na zápasy. Tápe naopak Kladno, vítězové základní části podlehli v Ústí nad Labem 2:3 a po třetím utkání série mají k postupu blíž Severočeši, kteří vedou 2:1.

Kladno se po domácím ztraceném utkání trápilo i na ledě Slovanu. Domácí celek působil sebevědomým dojmem a Rytířům rozhodně nepomohlo velké množství vyloučených. Ústecký celek sehrál několik výborných přesilovek a právě díky gólům v početní výhodě uspěl.

Denis Kindl sice dvakrát stihl odpovědět na vedení Slovanu, na branku Jaroslava Roubíka z 49. minuty už ale hosté nezareagovali. Roubík byl u všech tří branek v síti Lukáše Mensatora, během utkání si připsal gól a dvě asistence. Slovan půjde do sobotního duelu s vedením 2:1 na zápasy.

Slavia v Prostějově sehrála povedený zápas a v podstatě nedala domácím šanci. Klíčovou pasáží byly okamžiky v polovině druhé třetiny, kdy kanonýr David Hruška dvěma zásahy dostal svůj tým do tříbrankového vedení a vzal Jestřábům sebevědomí.

Téměř pět tisícovek domácích fanoušků se dočkalo první branky svého týmu až v poslední třetině, kdy Lukáš Luňák snížil na 1:5. Slavia nakonec vyhrála 6:2 a od postupu mezi nejlepší čtyřku ji dělí jediné vítězství.

České Budějovice vydřely v Přerově druhé vítězství v sérii díky důrazu Davida Kuchejdy, který na začátku druhé třetiny nečekaně vybruslil před domácí branku a procpal puk za záda Lukáše Klimeše. Hosté v tu chvíli vedli 2:1 a tento stav zůstal díky výborným brankářům platný až do konce utkání.

Čtvrtfinálovou sérii se podařilo zdramatizovat Havířovu, který si doma poradil s Jihlavou 5:2. Domácím vyšla hlavně první polovina utkání, v níž si vypracovali tříbrankový náskok, který pak už gólman Marek Laco uhájil. Střelecky se dařilo Antonínu Pechancovi a Zdeňku Okálovi, oba skórovali dvakrát.