Skvělý Kovář vychytal Čechům výhru. Finové poprvé bez bodu

Jakub Kovář i díky několika fantastickým zákrokům vychytal proti Finům čisté konto. O výhře českého týmu pak rozhodl kapitán Petr Nedvěd.
Čeští hokejisté díky gólu Petra Nedvěda mohou slavit teprve druhou výhru v sedmém zápase tohoto ročníku Euro Hockey Tour.
...za což si vysloužil od spoluhráčů gratulace.
Finský brankář Koskinen se za střelou Nedvěda z levého kruhu k bližší tyči mohl jen ohlédnout.
Ještě větší zásluhu na českém triumfu měl Jakub Kovář, který si připsal 39 úspěšných zákroků,...
19. 12. 2013 20:50
Čeští hokejisté porazili v úvodní zápase Channel One Cupu, který se hrál v pražské O2 areně, Finsko 2:0, na čemž má největší zásluhu především brankář Jakub Kovář.

Praha - Čeští hokejisté porazili v úvodním zápase Channel One Cupu, který se hrál v pražské O2 areně, Finsko 2:0. Největší zásluhu na vítězství má brankář Jakub Kovář, jenž díky 39 zákrokům a výbornému výkonu udržel čisté konto.

Vítězný gól vstřelil ve 38. minutě český kapitán Petr Nedvěd, do prázdné branky pak v závěrečné minutě při power play soupeře pojistil českou výhru Jaroslav Hlinka.

Finové tak nebodovali ve vůbec prvním zápase tohoto ročníku Euro Hockey Tour, přesto si však udrželi vedení v tabulce o čtyři body před Ruskem, které dnes v Soči porazilo Švédy 3:2.

Naopak Češi si připsali teprve druhou výhru a na vedoucí Finy ztrácejí pořád ještě propastných 10 bodů.

Přes úvodní nápor byli Češi malátní

Češi dostali hned úvodu skvělou možnost otevřít skóre, když díky slepeným finským vyloučením hráli dlouho v pěti proti třem. Přestože z této početní výhody neskórovali, udržovali si optickou převahu a tlak. Vondrka, Vincour ani Červenka však své šance neřešili dobře a česká hra upadla do letargie.

Vstup do prostřední třetiny patřil naopak Finům a Kovářovi začalo být pořádně horko. Často totiž musel kromě úvodních střel čelit i dorážkám, protože obránci proti důrazným finským útočníkům zasahovali se zpožděním.

Zlobil jej především Sallinen, kterého vychytal akrobaticky betony. Perfektně se roztáhl také při sledu střel Kemppainena, Karalahtiho a u tyče dotírající dvojici Koskiranta - Hartikainen.

Rozhodli extraligoví veteráni

Až v závěru třetiny o sobě dali vědět také domácí, kteří se konečně už prosadili i gólově. V přesilovce si Nedvěd vyjel zpoza brány do kruhu a chytrou střelou se trefil přesně do bližší šibenice.

Zkraje třetí části měli možnost dvojnásobné početní výhody také Finové, ovšem Kovář byl k nepřekonání. Snový zákrok vytasil zvlášť proti Pesonenovi, jenž u tyčky zakončoval krásnou kombinaci do poloodkryté branky.

Seveřané se tlačili za vyrovnáním, čehož se Češi snažili využívat k rychlým kontrům. Dramatické rozuzlení si utkání schovalo až na čas 59:14. To si před Kovářem přichystal puk Hlinka a střelou přes celé kluziště potrestal finskou hru bez brankáře.

Česko - Finsko 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávka: 38. P. Nedvěd (Červenka), 60. J. Hlinka. Rozhodčí: Nord, Sjöqvist (oba Švéd.) - Lederer, Tošenovjan (oba ČR). Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 13.096.
Česko: Jakub Kovář - T. Kaberle, Ševc, Krajíček, Barinka, Němec, Čáslava - P. Nedvěd, J. Hlinka, Červenka - Sekáč, Jan Kovář, Vondrka - Vincour, Novotný, Šimánek - T. Nosek, Kousal, Buchtele. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.
Finsko: Koskinen - Nummelin, Salmela, Karalahti, Mäenpää, Jaakola, Jalasvaara, Ohtamaa - Puustinen, Hytönen, Pesonen - Jormakka, Koskiranta, Hartikainen - Donskoi, Kemppainen, Rajala - J. Sallinen, T. Sallinen, Huhtala. Trenér: Erkka Westerlund.