Sekáč má první finálový bod, Kazaň ale na ledě CSKA neuspěla

18. 4. 2018 21:51
CSKA díky výhře 3:2 v prodloužení snížilo stav série s Kazaní na 1:2
Jiří Sekáč
Jiří Sekáč | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Hokejisté Kazaně poprvé ve finále Kontinentální ligy prohráli. Po dvou domácích vítězstvích dnes Ak Bars podlehli na ledě CSKA Moskva 2:3 v prodloužení, v 73. minutě rozhodl zápas gól Kirilla Petrova. První bod ve finálové sérii si připsal kazaňský útočník Jiří Sekáč, který přihrál na první branku hostů.

Nejproduktivnější český hráč v play off KHL Sekáč přitom do finále naskočil po zranění ze čtvrtfinálové série s Magnitogorskem a následné pauze. V 17. minutě asistoval u vyrovnávacího gólu Antona Landera na 1:1 a ve vyřazovací části ligy si vylepšil bilanci na čtyři branky a devět finálních přihrávek.

Hosté se ještě před koncem úvodní třetiny dostali v přesilovce do vedení, CSKA ale v 39. minutě vyrovnal. Prodloužení pak po dvanácti minutách ukončil druhým gólem v utkání Petrov a moskevský celek si po dvou těsných prohrách v Kazani připsal první finálový úspěch.