Růžička:Na rozjezd dobré. Místy jsem ale nebyl spokojen

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
10. 5. 2010 0:00
Česká reprezentace čeká postupné zlepšení výkonů
Vladimír Růžička
Vladimír Růžička | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Svůj úvodní zápas na mistrovství světa v Německu dovedli čeští hokejisté do zdárného konce.

Francii bez problémů porazili 6:2.

Přes jasnou dominanci se však vyskytly pasáže, s nimiž nemohli být hráči, natož trenér Vladimír Růžička, spokojeni.

Utkání jsme sledovali ŽIVĚ

"V první třetině jsme měli velmi dobrý nástup. Bylo tam asi osmnáct střel a získali jsme vedení 2:0. Ta první byla výborná, druhá už jen slušná a ve třetí jsme dělali nějaké chyby a nehráli jsme to, co bychom měli. S tím jsem byl nespokojený," zhodnotil jednotlivé partie utkání proti outsiderovi skupiny Růžička.

Celkový dojem z předvedeného výkonu však považuje za dobrý. "Není důležité, jestli vedete nad soupeřem 10:1, jde o to, jak vypadá hra a ta dvě třetiny šla. Soupeř byl houževnatý, dobře bránil, my máme tři body a jsme rádi, jak jsme to odehráli."

Čtěte také: První úkol splněn. Češi porazili Francii 6:2

Rovněž střelec úvodní branky Petr Hubáček hodnotí utkání z globálního hlediska jako vydařené. "S takovýmhle papírově slabším soupeřem pomůže rychlý gól. Pak bylo dobré, že jsme přestáli dvě přesilovky Francouzů a dali gól na 2:0. Zlepšili jsme pohyb, vynutili jsme si fauly a góly. Výsledek šest dva je solidní a je to dobrý odraz do dalších špílů."

Ve třetí třetině však Češi nechali svého soka dvěma góly snížit, což dojem trochu pokazilo. "Bylo to podobné jako v tom posledním přáteláku s Běloruskem. Trochu jsme přestali bruslit, Francouzi dali dva góly ze dvou ojedinělých útoků. Nemá cenu se v tom pitvat, pak jsme dali gól a bylo to v pohodě," bere Hubáček trefy Francouzů s nadhledem.

Příště to zas bude o něco lepší, říká kouč

Velká část českého výběru navíc nemá s tak důležitými turnaji příliš mnoho zkušeností. Vždyť hned sedm hráčů startuje na šampionátu poprvé. "Je to pro ně určitě nová zkušenost a myslím si, že první mistrovství světa není pro hráče tak jednoduché. Tím, že jsme hráli s Francií, si to hráči trošku osahali a budeme v tom pokračovat dál, i když Norsko už bude silnější," přípomíná Růžička úterní duel.

Naopak nejzkušenější hvězda týmu Jaromír Jágr svůj přínos znovu prokázala. Proti Francii Jágr přihrál na tři góly. "Myslím, že se bude každý zápas rozehrávat tak, že bude v dalších utkáních lepší a lepší," věří klíčovému útočníkovi reprezentační kouč.

 

Právě se děje

Další zprávy