Růžička se nevzdává, na MS chce Jágra. A Ručinského?

Adam Sušovský Adam Sušovský
9. 12. 2014 14:49
Vladimír Růžička letí do Ameriky. Od Jaromíra Jágra chce jasně slyšet, jestli s ním může počítat pro šampionát v Praze. Ve hře o Prahu je i extraligový veterán Martin Ručinský.
Vladimír Růžička poletí na inspekční cestu do zámoří. Od Jaromíra Jágra bude před domácím šampionátem chtít osobně slyšet, zda konec reprezentační kariéry myslel vážně.
Vladimír Růžička poletí na inspekční cestu do zámoří. Od Jaromíra Jágra bude před domácím šampionátem chtít osobně slyšet, zda konec reprezentační kariéry myslel vážně. | Foto: ČTK

Praha - Vladimír Růžička vyráží na první zámořskou cestu hlavně kvůli Jaromíru Jágrovi. Chce od něj slyšet upřímnou odpověď na jasnou otázku: Platí jeho konec reprezentační kariéry, nebo mohou Češi s Jágrem počítat na šampionát v Praze?

"Potřeboval bych to vědět, abych se podle toho mohl zařídit a stavět podle toho tým," řekl dnes Růžička.

Na tiskové konferenci před turnajem Euro Hockey Tour navíc zároveň přiznal další velké jméno zlaté generace z přelomu století, které je náhle a nečekaně ve hře o světový šampionát: A to v květnu už čtyřiačtyřicetiletý Martin Ručinský.

Ručinský? Sleduji ho. Bude záležet na jeho zdraví

Ručinský v létě uvažoval o konci kariéry, teď však válí extraligu za Litvínov, a to v takové formě, že v nedávných rozhovorech sám přiznával, že by případnou nabídku reprezentovat nejspíš neodmítal.

Že angažování hokejisty, který hrál za reprezentaci naposledy před osmi lety, není úplná utopie, dnes dokonce potvrdil i sám Růžička. "Ale nechal bych to hodně otevřené," prohlásil trenér.

"Martin hraje velice dobře, sleduji ho. V zápasech Litvínova, které jsem viděl, mi přišlo, že byl nejlepší hráč na hřišti. Šampionát je daleko, v případě jeho nominace bude důležitý jeho zdravotní stav. U něj není důležité jen to, co předvádí na ledě, ale i jeho úloha do kabiny," mluvil Růžička zaujatě o Ručinském.

Důležitý je Jágr. Vezme zpět konec reprezentační kariéry?

V tuto chvíli je však předmětnější otázka o rok mladšího Jaromíra Jágra, který je letos nejproduktivnějším hráčem New Jersey. V případě jeho nominace do Prahy bude záležet na dvou nejdůležitějších věcech:

1) Jestli, jako poněkolikáté v kariéře, vezme zpět svá květnová slova o konci reprezentační kariéry a přijme ještě jedno pozvání do národního dresu.

2) Jestli se New Jersey dostanou do play off. Zatím to tak nevypadá, po třetině základní části jsou Devils pod hranou play off.

"Chtějí se tam dostat, ale budou to mít těžké," říká trenér Růžička. "Právě proto chci od Jágra vědět, jestli platí jeho slovo," míní kouč, který má v New Jersey i další tři potenciální posily. Útočníky Patrika Eliáše s Martinem Havlátem a zejména pak obránce Marka Židlického.

"Toho budu přemlouvat. Takového obránce potřebujeme do přesilovek."

 

Právě se děje

Další zprávy