Radilův gól přispěl k výhře Spartaku v KHL proti Magnitogorsku

Aktualizováno 9. 12. 2015 22:38
Lukáš Radil pomohl brankou Spartaku Moskva k obratu v duelu s Magnitogorskem, kterému nestačilo ani vedení 3:2 dvě vteřiny před koncem normální hrací doby.
Lukáš Radil.
Lukáš Radil. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Gól českého útočníka Lukáše Radila nastartoval hokejisty Spartaku Moskva k obratu v utkání Kontinentální ligy s Magnitogorskem. Tým z ruské metropole ještě dvě vteřiny před koncem normální hrací doby prohrával, ale nakonec zvítězil 3:2 po samostatných nájezdech.

Hostujícímu Metallurgu stačilo 59 sekund k vybudování dvoubrankového náskoku, Zaripovovi přihrál ve 12. minutě v přesilovce na úvodní gól zápasu nejproduktivnější Čech v lize Jan Kovář. Radil snížil v 18. minutě rovněž v početní výhodě, trefil se posedmé v sezoně.

Spartak se pak snažil vyrovnat, v třetí třetině měl drtivou převahu a na Košečkina vyslal 15 střel, ale puk do jeho branky podruhé dopravil až vteřinu před koncem při power play. V nájezdech pak Kovář v druhé sérii neuspěl a o třetí prohře Magnitogorsku za sebou následně rozhodl Wellman.

Kontinentální hokejová liga:

Nižnij Novgorod - Čerepovec 3:1, Dinamo Minsk - CSKA Moskva 1:3, Dynamo Moskva - Kazaň 0:2, Petrohrad - Ufa 5:3, Spartak Moskva - Magnitogorsk 3:2 po sam. nájezdech (Radil1+0 - Kovář 0+1), Viťaz Podolsk - Lada Togliatti 0:2 (Zaťovič 0+1), Slovan Bratislava - HK Soči 4:5 (za domácí Kašpar 1+0, Nedorost 0+1), Záhřeb - Jaroslavl 1:2 v prodl. (za domácí Mertl 0+1).