Zlín otočil zápas v Třinci a má mečbol. Brno odvrátilo vyřazení

Aktualizováno 10. 3. 2016 20:19
Třinec doma ve třetím zápase série přivítal Zlín. Hosté dokázali otočit utkání a k postupu jim chybí jediné vítězství. Brno rovněž ve třetím zápase série doma s Chomutovem odvrátilo vyřazení.
Zlínští se radují z veledůležitého vítězství.
Zlínští se radují z veledůležitého vítězství. | Foto: ČTK

Třinec - Série mezi Oceláři a Zlínem se přesunula za stavu 1:1 na zápasy do Slezska. Zlín vyhrál po prodloužení 3:2 a k postupu mu chybí jediné vítězství. Zápas hattrickém rozhodl zlínský Petr Holík.

Kometa doma s Chomutovem rovněž ve třetím zápase odvracela vyřazení. Brno nakonec zvládlo těžký zápas a po vítězství 3:2 v základní hrací době sérii minimálně do zítřka prodlužuje. Vítěznou branku zaznamenal Rastislav Špirko.

Zlín může rozhodnout už zítra

V úvodu duelu to vypadalo, že se nehraje o mečbol v sérii. Místo úzkostlivé defenzívy se útoky valily ze strany na stranu a už v páté minutě mohl otevřít skóre hrdina druhé bitvy Svačina, ale příklepem z mezikruží zasáhl Kašíkův hrudník. Zběsilé zahajovací tempo polevilo s faulem Adamského a Zlín první přesilu hned zužitkoval. Veselý ještě bekhendem neuspěl, ale pak Bukarts neuspěchal situaci dva na jednoho a v nejlepší vhodný moment vybídl křížnou přihrávkou Holíka k druhé trefě v předkole play off.

Hosté hájili nejtěsnější vedení 33 minut, pak však po oslabení nestačili dostřídat a vyčerpaný Urbanec nedokázal před brankou zpacifikovat Tybora, který koncem hole usměrnil do horního růžku Adamského přihrávku z křídla. Oceláři si před Kašíkem počínali důrazněji než soupeř a díky tomu otočili skóre. Stejně jako v úterý u toho byl havířovský pomocník Pechanec, který šťastnou tečí z brankoviště "propašoval" puk mezi Kašíkovými betony za čáru a přesunul tlak na soupeře.

Pak navíc Kašíkovi ujely nervy, zezadu do břicha seknul špičkou holí Rákose a s trestem na pět minut a do konce utkání musel přepustit místo Horčičkovi. Jenže když to s hosty vypadalo bledě, stačila jediná nepozornost Třince a Holík při hře čtyři na čtyři ze sóla překonal Hamerlíka.

Prodloužení netrvalo ani tři minuty. Aktivní Holík si našel odražený kotouč a z úhlu ho poslal do odkryté branky potřetí.

Kometa prodloužila sérii

V sestavě Komety chyběl oproti předešlému duelu obránce Kuboš a zraněný útočník Němec, místo nějž nastoupil Raška. Trenér Chomutova Růžička vsadil na osvědčenou sestavu, v níž chyběl pouze obránce Mrázek.

Piráti v úvodních dvou minutách několikrát vyzkoušeli brankáře Čiliaka. V dalším průběhu první třetiny se ale dostali pod tlak, k němuž Brňanům napomohli i dvě přesilovky. Navzdory převaze se domácí hokejisté jen s obtížemi dostávali do slibnějších střeleckých příležitosti.

Chomutovu se vyplatilo čekání na chybu soupeře. Ta přišla hned v úvodu druhé třetině, kdy Červenka založil rychlý protiútok a po Tomicově přihrávce pohotový Račuk snadno překonal Čiliaka. Po inkasovaném gólu začala Kometa viditelně uvadat a režii zápasu převzali důraznější a rychlejší Piráti.

Do hry vrátil Brňany kapitán týmu Čermák, jenž ve vlastním oslabení získal na obranné modré čáře kotouč a při sólovém úniku jej podrazil obránce Rutta. Nařízené trestné střílení Čermák proměnil. Srovnání skóre dodalo domácím hokejistům sílu. Do jejich hry se vrátila bojovnost i agresivita, zápolili pouze s přesností v koncovce.

Oboustranná nervozita gradovala v závěrečné třetině zvýšenou tvrdostí i šarvátkami. Výsledkem byly i dvě přesilovky pět na tři, které v rozmezí 53 sekund využili Hynek Zohorna a Špirko k získání dvoubrankového náskoku.

Po faulu brněnského Malce na Tejnora dostal Chomutov pětiminutovou výhody přesilové hry, ve které se mu však podařilo skórovat jen jednou. Po rychlém protiútoku snížil v 51. minutě Kaše. Necelé tři minuty před koncem ještě zkusil Chomutov hru bez brankáře, navzdory velkému tlaku už ale Brno jednobrankový náskok udrželo.

Předkolo play off hokejové extraligy - 3. zápas:

HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 2:3 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 33. Tybor (Adamský, Hrabal), 39. Pechanec (Svačina, Kanko) - 9. P. Holík (Bukarts, Žižka), 53. P. Holík (Kotvan, Bukarts), 63. P. Holík. Rozhodčí: Fraňo, Šír - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:5, navíc Kašík (Zlín) 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 5136.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Galvas, Nosek, Jank, Slovák, M. Doudera - Kopecký, Plíhal, Dravecký - Kanko, Pechanec, Svačina - Rákos, Polanský, Adamský - Matuš, Kindl, Tybor. Trenéři: Dopita a Mucha.

Zlín: Kašík (53. Horčička) - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Urbanec, Řezníček - Bukarts, P. Holík, Říčka - Čachotský, Roman Vlach, Veselý - Okál, Cibák, Čech - D. Šťastný, Fořt, Kubiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

HC Kometa Brno - Piráti Chomutov 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 28. Čermák z trestného střílení, 44. H. Zohorna (Špirko, Kováčik), 45. Špirko (Trška, H. Zohorna) - 21. Račuk (Tomica, Červenka), 51. Kaše (Kämpf). Rozhodčí: Lacina, Pešina - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 6:9, navíc Malec (Brno) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7414. Stav série: 1:2.

Brno: Čiliak - Kozák, T. Kaberle, Kováčik, Hanzlík, Trška, Malec - H. Zohorna, L. Čermák, Ostřížek - Špirko, J. Hruška, J. Káňa II - Dostálek, Raška, Dočekal - P. Mrázek, Koreis, Burian. Trenéři: Zábranský, Pešout a Pokorný.

Chomutov: Kristan - Rutta, Skinner, Valach, Tejnor (49. Šidlík), Harant, Pereťagin - Račuk, Červenka, Tomica - Hřebejk, V. Růžička, Vondrka - D. Květoň, Kämpf, Sklenář - Ölvecký, D. Kaše, Dušek. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva a J. Šťastný.

Aktualizováno před 5 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.