Plzeňský kapitán Kratěna věří v postup do play off

ČTK ČTK
7. 9. 2015 11:40
Po odchodech opor Dominika Simona a Vojtěcha Mozíka se čeká, zda dokážou Indiáni bojovat o první šestku.
Ondřej Kratěna
Ondřej Kratěna | Foto: Tomáš Liška

Plzeň - Do nové sezony vstoupí hokejisté Plzně opět s kapitánem Ondřejem Kratěnou, který tuto funkci zastával již v minulém ročníku po skončení kariéry Martina Straky. Tým Indiánů opustilo několik zkušených hráčů, a tak bude na šikovném útočníkovi ležet ještě větší zodpovědnost než dříve.

"Já doufám, že budu lídrem na ledě i v kabině," prohlásil odhodlaně osmatřicetiletý křídelní hráč. Cílem Západočechů zůstává postup do play off. "Každý tým si dává za cíl postup do play off, bez toho by to nemělo smysl hrát," řekl Kratěna.

Po odchodech opor Dominika Simona a Vojtěcha Mozíka se čeká, zda dokážou Indiáni bojovat o první šestku. "Už ta příprava nám ukázala, že soutěž bude velmi náročná. Bude záležet na přístupu každého jednotlivce v každém jednotlivém zápase. Opravdu musíme udělat maximum, abychom byli úspěšní. Nejde něco podcenit," nabádal spoluhráče k maximálnímu úsilí od začátku sezony.

Chybí střelci

Největší problémy během přípravných utkání dělalo Plzni střílení branek. "Je to určitě náš největší problém. Góly rozhodují a my jsme jich dávali hodně málo. Do šancí se dostáváme, to jsme si v přípravě ověřili. Doufám, že to zlomíme," přál si bývalý reprezentant, jenž zatím nastupuje v prvním útoku s novou posilou Marcelem Hossou.

"Uvidíme, jak nám to půjde. Viděli jsme se minulý týden poprvé. Ty dva zápasy z naší strany nebyly vůbec dobré. Uvidíme, jak to trenéři nakonec postaví, jestli nás vůbec nechají hrát spolu," komentoval spolupráci s Hossou. "Je to hodně zkušený a kvalitní hráč a já věřím, že nám hodně pomůže," dodal směrem k hráči se zkušenostmi z KHL a NHL.

"Bude to vyrovnané"

Kratěna očekává, že nový extraligový ročník bude ještě vyrovnanější než ten uplynulý. "Musíme vstoupit do extraligy naplno, abychom zachytili start. Nesmíme se hned dostat do nějakých problémů, které by se poté těžko doháněly," přál si Kratěna.

"Člověk ví, jak jsou ty ostatní mančafty postavené. Podle mě se vykrystalizovala taková silná pětka. Tyhle týmy budou určitě nahoře a my ostatní budeme bojovat," prognózoval sezonu 2015/16. Teď je ale předčasné to více řešit, protože se rozhoduje až na ledě," dodal účastník mistrovství světa 1997, jehož vrstevníci pomalu končí s hokejem.

Odchovanec olomouckého hokeje zatím podobný krok neplánuje. "Já se cítím po zdravotní stránce dobře. Nebudu nic takového ohlašovat, uvidím po sezoně, jak se budu cítit," řekl Kratěna.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 57 minutami

Pražská energetika od začátku srpna zdražila elektřinu pro nově příchozí zákazníky

Pražská energetika (PRE) od začátku srpna zdražila elektřinu pro nově příchozí zákazníky, kteří nechtějí fixovat cenu. Současný produkt nahrazuje jiným, dražším. Cena za megawatthodinu tak stoupla o 63 procent z 4174 korun na 6800 korun. ČTK informaci potvrdil mluvčí PRE Karel Hanzelka. Nové ceny se týkají necelých dvou procent současných zákazníků a nově příchozích, nejde tedy o plošné zvýšení cen. O řadě změn v cenících platných od srpna firma informovala už dříve. Kvůli růstu velkoobchodních cen zvyšují výrazně ceny i další dodavatelé.

"Skladba produktového portfolia se v čase vyvíjí a mění. I na nás samozřejmě dopadají skokově rostoucí ceny elektřiny na burze, které minulý týden překročily hranici 400 eur (asi 9800 korun) za megawatthodinu. Nemáme jinou možnost, než současný stav promítnout do ceníku," řekl Hanzelka. PRE proto původní produkt nahrazuje novým. Oba produkty nabízí takzvanou hybridní smlouvu, která je uzavřená na dva roky s nefixovanou cenou, při její změně ale může zákazník smlouvu ukončit.

Kromě nefixovaných produktů změnilo PRE ceny také u produktu PREekoproud, kde firma garantuje dodávky stoprocentně zelené elektřiny. Cena megawatthodiny se zvýšila o 2626 korun z původních 4454 korun na 7080 korun. "U produktu PREekoproud je uvedená cena pro nové zákazníky. Nejde tedy o plošné zvýšení cen, stávajících zákazníků se nový ceník z velké části netýká," dodal Hanzelka. Pražská energetika zdražila od 1. srpna také nefixovaný produkt PRE Proud Nefix z původních 4879 korun na 7505 korun za megawatthodinu, tedy zhruba o polovinu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy