Plzeňský kapitán Kratěna věří v postup do play off

ČTK ČTK
7. 9. 2015 11:40
Po odchodech opor Dominika Simona a Vojtěcha Mozíka se čeká, zda dokážou Indiáni bojovat o první šestku.
Ondřej Kratěna
Ondřej Kratěna | Foto: Tomáš Liška

Plzeň - Do nové sezony vstoupí hokejisté Plzně opět s kapitánem Ondřejem Kratěnou, který tuto funkci zastával již v minulém ročníku po skončení kariéry Martina Straky. Tým Indiánů opustilo několik zkušených hráčů, a tak bude na šikovném útočníkovi ležet ještě větší zodpovědnost než dříve.

"Já doufám, že budu lídrem na ledě i v kabině," prohlásil odhodlaně osmatřicetiletý křídelní hráč. Cílem Západočechů zůstává postup do play off. "Každý tým si dává za cíl postup do play off, bez toho by to nemělo smysl hrát," řekl Kratěna.

Po odchodech opor Dominika Simona a Vojtěcha Mozíka se čeká, zda dokážou Indiáni bojovat o první šestku. "Už ta příprava nám ukázala, že soutěž bude velmi náročná. Bude záležet na přístupu každého jednotlivce v každém jednotlivém zápase. Opravdu musíme udělat maximum, abychom byli úspěšní. Nejde něco podcenit," nabádal spoluhráče k maximálnímu úsilí od začátku sezony.

Chybí střelci

Největší problémy během přípravných utkání dělalo Plzni střílení branek. "Je to určitě náš největší problém. Góly rozhodují a my jsme jich dávali hodně málo. Do šancí se dostáváme, to jsme si v přípravě ověřili. Doufám, že to zlomíme," přál si bývalý reprezentant, jenž zatím nastupuje v prvním útoku s novou posilou Marcelem Hossou.

"Uvidíme, jak nám to půjde. Viděli jsme se minulý týden poprvé. Ty dva zápasy z naší strany nebyly vůbec dobré. Uvidíme, jak to trenéři nakonec postaví, jestli nás vůbec nechají hrát spolu," komentoval spolupráci s Hossou. "Je to hodně zkušený a kvalitní hráč a já věřím, že nám hodně pomůže," dodal směrem k hráči se zkušenostmi z KHL a NHL.

"Bude to vyrovnané"

Kratěna očekává, že nový extraligový ročník bude ještě vyrovnanější než ten uplynulý. "Musíme vstoupit do extraligy naplno, abychom zachytili start. Nesmíme se hned dostat do nějakých problémů, které by se poté těžko doháněly," přál si Kratěna.

"Člověk ví, jak jsou ty ostatní mančafty postavené. Podle mě se vykrystalizovala taková silná pětka. Tyhle týmy budou určitě nahoře a my ostatní budeme bojovat," prognózoval sezonu 2015/16. Teď je ale předčasné to více řešit, protože se rozhoduje až na ledě," dodal účastník mistrovství světa 1997, jehož vrstevníci pomalu končí s hokejem.

Odchovanec olomouckého hokeje zatím podobný krok neplánuje. "Já se cítím po zdravotní stránce dobře. Nebudu nic takového ohlašovat, uvidím po sezoně, jak se budu cítit," řekl Kratěna.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Disney změnil jména filmových studií, už neobsahují označení Fox

Americký zábavní gigant Walt Disney se rozhodl změnit jména filmových studií, která loni získal od společnosti 21st Century Fox. Z jejich názvu vypustí označení Fox. Studia The 20th Century Fox tak nově ponesou jméno The 20th Century, zatímco z Fox Searchlight Pictures se stanou jen Searchlight Pictures. Podle časopisu Variety nechce být Disney spojován se jménem mediálního magnáta Ruperta Murdocha, který vlastní konzervativní stanici Fox News. Ta mimo jiné podporuje republikánského prezidenta Donalda Trumpa, kdežto Hollywood je považován za baštu liberálů. "Jméno Fox rovná se Murdoch, a to je toxické," cituje časopis Variety nejmenovaného zástupce Disneyho.

Zdroj: ČTK/Variety
Další zprávy