Schwarz čaroval v brance, přesto Orli prohráli potřetí v řadě a jsou krok od vyřazení

Lukáš Caha Lukáš Caha
3. 3. 2017 22:13
Pro znojemské hokejisty se play off mezinárodní EBEL ligy nevyvíjí zrovna nejlépe. Prohráli i třetí zápas čtvrtfinálové série s Klagenfurtem a v neděli tak budou odvracet konec sezóny.
Marek Schwarz předváděl v brance fantastické zákroky
Marek Schwarz předváděl v brance fantastické zákroky | Foto: Rostislav Pfeffer

Klagenfurt - Ani kouzla znojemského gólmana Marka Schwarze ve druhé a třetí třetině nezastavily rozjetý Klagenfurt v honbě za postupem do semifinále Erste Bank Eishockey ligy. Orli padli v Korutanech 0:3 a stejným výsledkem prohrávají i v celé sérii.

Už v první třetině to se Znojmem nevypadalo zrovna nejlépe. V šesté minutě využil defenzivní chyby Marco Richter, prodloužil puk na Slovince Žigu Panceho a domácí rázem vedli. Neuplynuly ani tři minuty a Marek Schwarz kapituloval znovu. Tentokrát po teči bývalého rakouského reprezentanta Thomase Kocha.

Jihomoravané byli oproti předchozím duelům poměrně pasivní, čemuž odpovídal i další vývoj zápasu. Schwarz byl daleko více zaměstnaný než jeho český kolega Tomáš Duba na druhé straně kluziště, avšak ve druhé třetině vytáhl ze svého klobouku několik skvělých zákroků, čímž stále držel naději Orlů. V osmadvacáté minutě nastřelil znojemský bek Libor Šulák tyčku.

Na začátku třetího dějství ujel do přečíslení Stefan Geier. Schwarz na jeho střelu z prostoru mezi kruhy nedosáhl a potřetí za večer inkasoval. Hosté se následně prezentovali dvěma šancemi ke snížení, ale Martin Podešva ani Libor Šulák Dubu nepřekvapili.

Poprvé v sérii se český celek nedokázal prosadit a po těsných prohrách 3:4 v prodloužení a 2:3 nyní ztratil zápas na plné čáře. Světlým momentem utkání je výkon bývalého libereckého brankáře Marka Schwarze, který zneškodnil třiatřicet nebezpečných střel.

Série pokračuje v neděli od 17:30 a Orli budou na domácí půdě odvracet konec sezóny. Čtvrtfinále pro ně bylo prokleté do loňské sezóny, kdy proklouzli po senzační jízdě až do finále. Roky předtím končili vždy hned v prvním kole vyřazovacích bojů. Poměrem 0:4 na zápasy však prohráli pouze ve svém prvním roce v mezinárodních vodách. To bylo v ročníku 2011/2012 a Znojmo tehdy nestačilo na chorvatský Záhřeb

Čtvrtfinále play off EBEL ligy - 3. zápasy:

Klagenfurt - Znojmo 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Pance (Richter), 9. Koch (Geier S., Kapstad), 42. Geier S. (Neal, Geier M.). Stav série: 3:0.

Další výsledky: Linec - Bolzano 0:2 (stav série 1:2), Salcburk - Graz 5:1 (stav série 3:0), Vídeň - Innsbruck 7:4 (stav série 3:0).

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

před 2 hodinami

Policie chce postavit nový hangár pro vrtulníky za 800 milionů

Policie chce nechat postavit na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni nový hangár pro vrtulníky a drony za 800 milionů korun. V pondělním vydání to píše deník E15.

Stavba by mohla začít v roce 2023 a trvala by asi dva roky. Policie podle deníku nyní provozuje devět vrtulníků EC-135 a šest vrtulníků Bell­ 412. Stávající ruzyňský hangár pro policejní vrtulníky je starý více než 100 let a během své existence byl podle policie jen částečně upraven. Policie má ještě druhý hangár, a to na letišti Brno-Tuřany.