Peterek je smířený i s koncem kariéry. Mohou za to junioři

Adam Sušovský Adam Sušovský
5. 4. 2013 13:00
Útočník Třince Jan Peterek možná bude muset v létě ukončit svou kariéru. Třinec kvůli pravidlu o juniorech nemá na soupisce pro "staré" hráče místo.
Janu Peterkovi bude letos 42 let, v Třinci ale nadále střílí branky a patří k tahounům útoku.
Janu Peterkovi bude letos 42 let, v Třinci ale nadále střílí branky a patří k tahounům útoku. | Foto: Marian Ježowicz

Třinec - Jan Peterek těžce vstřebává třinecké vyřazení v semifinále hokejové extraligy se Zlínem a uvědomuje si, že po něm možná bude muset ukončit svou kariéru. 

Osudným se mu může stát nové pravidlo hokejového svazu, které od příští sezony přikáže klubům nasazovat na soupisku juniory.

"Rád bych se o svém konci rozhodl sám, ale bohužel to mají v rukou lidé nahoře a já se jim budu muset podřídit," řekl včera po posledním utkání sezony třinecký veterán.

V říjnu mu bude už dvaačtyřicet let a byť patří stále mezi opory třineckého útoku, nemá na příští rok podepsanou smlouvu. Jako centr třetí formace přitom v letošním play off nastřílel pět branek a přidal k nim i tři asistence.

"Superpravidlům se budu muset podřídit"

Ze strany Třince by byl zájem logický, jenže pravidla obcházet nejde a to poslední může mít pro Peterka ty nejhorší možné následky.

Je totiž možné a vzhledem k okolnostem i dost pravděpodobné, že pro něj v už tak dost nabitém třineckém útoku příští rok prostě nebude místo.

Více o pravidlu, které extraliga chystá, čtěte ZDE.

"Moc rád bych ještě pokračoval, ale teď začnou platit ta nová superpravidla o nasazování mladých, tak nevím, jestli pro mě vůbec bude v sestavě místo. Jestli ne, budu muset skončit," je smířený Peterek.

Třinec má tři "staré" navíc

Pravidlo klubům povolí mít na soupisce maximálně patnáct hráčů starších dvaadvaceti let do pole. Tuto kvótu včera Oceláři i s o dvacet let starším Peterkem sice o jedno místo nenaplnili, na tribuně ale zůstali sedět ještě čtyři zranění "staří" hráči Klouček, Hrňa, Varaďa a Zagrapan.

Tři z nich se tak na třineckou soupisku příští rok nevejdou. V létě kromě Peterka končí smlouvy ještě Růžičkovi a právě zraněným Varaďovi a Zagrapanovi.

"Musím přiznat, že během sezony jsem už na konec kariéry myslel, protože mě hokej moc nebavil. Tohle play off jsem si ale na druhou stranu fakt užil a dostal jsem do hokeje zase chuť, takže bych chtěl pokračovat," řekl Peterek.

"Play off bylo krásné. Škoda, že je konec"

Že má velkou chuť ukázal i včera. Na ledě patřil zase k nejlepším a výkon korunoval i vstřelenou brankou. Jenže k vítězství to Ocelářům nestačilo. Třinec prohrál 3:4 a sezona pro něj v semifinále skončila.

"Play off je nevyzpytatelné, tahle soutěž je krásná. Opravdu jsem si to užil a je škoda, že nejdeme dál. S tímto mužstvem jsme si zasloužili hrát finále a porvat se s Plzní o pohár. Porážka mě hodně mrzí, ale bylo to pěkné a je škoda, že už to končí," popsal Peterek své pocity. 

Sám měl velkou šanci, aby zápas zvrátil. Ještě za stavu 1:2 se na začátku třetí třetiny rozjel proti Sedláčkovi, hezkým blafákem si ho položil na led, ale pak úplně prázdnou bránu bekhendem trestuhodně přestřelil. 

"Tu šanci si vyčítám. Udělal jsem to přesně tak, jak jsem chtěl, ale svezlo se mi to po bekhendu. Přestřelit z takové blízky kolmo do ochranné sítě, to jde z deseti pokusů možná tak jednou."

 

Právě se děje

Další zprávy