Pardubičtí vzteky házeli hokejkami o zem. Boj ale nevzdávají

Adam Sušovský Adam Sušovský
2. 3. 2013 21:34
"Ještě to nevzdáváme. Věřím, že v pondělí v domácím prostředí nastoupíme jako úplně jiný tým," říká kapitán Pardubic Radovan Somík. Úřadující mistři jsou přitom na hraně vyřazení z předkola play off.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Eduard Erben

Kladno - Bezradné Pardubice i podruhé prohrály s Kladnem a v předkole play off je dělí už jen jedna prohra od vyřazení. A to byly přitom v sérii jasným favoritem.

Kladno dnešní dramatický zápas strhlo na svou stranu v prodloužení, ujalo se vedení 2:0 v sérii a hodně nahlodalo pardubické sebevědomí.

Hosté při odchodu do kabin vzteky házeli hokejkami o zem. Moc dobře totiž věděli, že je právě dnešní prohra v zápase, který ještě tři minuty před koncem vedli 2:1, může hodně mrzet.

"Ale ještě se nevzdáváme. I tohle se dá zvrátit a já věřím, že v pondělí v Pardubicích nastoupíme jako úplně jiný tým," burcuje kapitán úřadujících mistrů na hraně vyřazení Radovan Somík.

Je lauf Pardubic z konce sezony, kdy jste na poslední chvíli urvali play off, pryč?
Asi je. Dvakrát jsme prohráli, těžko můžu říct, že se nám teď hraje dobře.

Cítíte už, že je nůž vašemu krku hodně blízko?
Nůž na krku cítíme celou sezonu, už bychom na to měli být zvyklí. Mají mečbol, ale pořád to není ztracené. Věřím, že v Pardubicích nastoupíme jako úplně jiné mužstvo.

Proč to dnes Pardubicím znovu nevyšlo?
Zápas byl celé tři třetiny vyrovnaný. Jenže momentálně nám rozhodují zápasy naše oslabení a my inkasovali, když jsme v závěru zápasu chtěli ubránit naše vedení.

Čím to ale je, že mělo Kladno v obou zápasech navrch?
Je to o tom, co nám dovolí. Hrají výborně, dobře bruslí. My nemáme žádné přečíslení, pořád útočíme do plných. Dělá nám to problémy i v našem útočném pásmu, protože hrajeme pořád v rozích jeden na jednoho. Kladno bruslí výborně dopředu i dozadu.

Co se vám i vzhledem k tomu, co jste teď řekl, honí hlavou? Prohráváte 0:2 na zápasy a dělí vás prohra od vyřazení...
Ještě není konec. I tohle se dá zvrátit. Jedeme k nám domů a já věřím, že nám domácí prostředí pomůže.