7. 9. 2012 21:40
Vítkovice porazily nováčka slovenské extraligy Piešťany.
Sparta uspěla na ledě Pardubic.
Sparta uspěla na ledě Pardubic. | Foto: Lenka Rybaříková

Praha - Hokejisté mistrovských Pardubic prohráli v generálce na nový ročník extraligy doma s pražskou Spartou 3:5. Poslední testy za sebou mají i další čtyři účastníci nejvyšší soutěže. V dalším souboji extraligových celků Karlovy Vary zdolaly Kladno 3:2. Slavia porazila prvoligové Ústí nad Labem 8:0 a Vítkovice vyhrály nad nováčkem slovenské extraligy Piešťany 4:2.

Sparťané se dostali do vedení v šesté minutě v přesilovce díky kapitánu Brošovi a ještě v úvodní části zvýšil náskok Pražanů dvěma góly Pacovský, který na 3:0 upravil také v početní výhodě. Po šancích domácích v druhé části ve 27. minutě skóroval sparťan Krstev, až vzápětí se dočkaly gólu i Pardubice v početní výhodě díky Šagátovi.

Ještě ve druhé třetině ale zvýraznil náskok Sparty také v přesilovce Ton. Porážku Východočechů v malé hale ČEZ Arény v závěrečném dějství zmírnili Semorád s Beechem. Pardubice tak zakončily přípravu třetí prohrou za sebou, Sparta si spravila chuť po dvou porážkách s Chomutovem.

Elitní útok Karlových Varů úřadoval

V dresu Karlových Varů úřadoval útok Kumstát, Pech a Zaťovič. Skóre otevřel v deváté minutě v početní výhodě Zaťovič, za dvě minuty odpověděl také v přesilovce Macholda. Náskok Energii vrátil 38 sekund před první pauzou Kumstát, na což odpověděl ve 24. minutě Patera. Zaťovičova druhá trefa v utkání při Bickově vyloučení ze 46. minuty už ale byla vítězná.

Vítkovice v polovině úvodní části vedly 2:0 díky Tomáši Káňovi a Ujčíkovi, který zužitkoval přesilovku. Pak snížil Saliji a na začátku druhé třetiny vyrovnal Otčenáš. Ve 46. minutě ale vrátil vedení Ostravanům Tomáš Káňa a výhru ještě pojistil Radim Hruška.

Slavia si s chutí zastřílela. Už ve 13. minutě vedla 3:0 po brankách Hertla, Kally a Micky. V druhé části vyhnali zkušeného Orcta z branky Tomica a opět Micka a Koutského překonali ve třetí třetině znovu Hertl a v početní výhodě Žejdl.

Přípravné hokejové zápasy:

HC Vítkovice Steel - ŠHK 37 Piešťany 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)

Branky: 7. T. Káňa, 11. Ujčík, 46. J. Káňa, 53. R. Hruška - 14. Saliji, 21. Otčenáš.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Sparta Praha 3:5 (0:3, 1:2, 2:0)

Branky: 28. Šagát, 49. Semorád, 51. Beech - 13. a 20. Pacovský, 6. Broš, 27. Krstev, 37. Ton.

HC Slavia Praha - HC Slovan Ústečtí Lvi 8:0
(3:0, 2:0, 3:0)

Branky: 4. a 41. T. Hertl, 13. a 32. Micka, 9. Kalla, 24. Tomica, 56. Žejdl, 60. Pospíšil.

HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno 3:2
(2:1, 0:1, 1:0)

Branky: 9. a 46. Zaťovič, 20. Kumstát - 11. Macholda, 24. Patera.