Pardubice musejí za Melichara zaplatit 360 tisíc

ČTK ČTK
29. 12. 2011 16:54
Východočeši nechtěli Budějovicím platit kvůli ukončení kariéry

Praha - Extraligové Pardubice musejí zaplatit Českým Budějovicím 360.000 korun za postoupení hráčských práv na obránce Josefa Melichara.

Zkušený bek se rozhodl před sezonou ukončit aktivní kariéru a Východočeši proto za jeho angažování nechtěli platit.

Smírčí komise Českého svazu ledního hokeje ale dnes rozhodla, že tak do konce ledna musejí učinit.

"Smírčí komise po prostudování všech předložených důkazů rozhodla, že klub HC ČSOB Pojišťovna Pardubice je povinen zaplatit klubu HC Mountfield částku 360.000 Kč," uvedla komise v oficiálním rozhodnutí. Členy smírčí komise jsou Stanislav Šulc, Vladimír Schiefner a Lukáš Kuhajda.

Čtěte také:
Hokej v ohrožení. Svaz dostal výpověď od klubů
Je Kusý neplatič? Smírčí komise zkoumá případ Melichar

Odchovanec českobudějovického hokeje Melichar působil v minulé sezoně v mateřském klubu a ve švédském Linköpingu. V létě se hráč, který má za sebou desetileté angažmá v zámoří, rozhodl vrátit domů a za své další působiště si vybral Pardubice.

S vedením Východočechů podepsal smlouvu, ale následně se obě strany dohodly na jejím ukončení, neboť Melichar necelý měsíc před začátkem extraligy nečekaně ohlásil konec kariéry, což vysvětlil osobními důvody. Proto Pardubice nechtěly za jeho hráčská práva zaplatit, neboť podle jejich výkladu měl hráč s klubem smlouvu od 1. srpna. Podle generálního manažera Zbyňka Kusého k týmu nikdy nenastoupil a k rozvázání smlouvy došlo už v červenci.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 16 minutami

Česko se v žebříčku čerpání z EU fondů dostala na čtvrté místo, dosud nejvýše

Česká republika v posledních měsících rychle stoupá v žebříčku čerpání evropských fondů, ke konci července se mezi členskými zeměmi dostala na čtvrté místo. Je to dosud nejvyšší dosažená pozice. Evropská komise na uskutečnění projektů do ČR poslala 81 procent vyčleněných peněz pro období 2014 až 2020, konkrétně 535 miliard korun. Ke konci června byla ČR v žebříčku sedmá z unijní sedmadvacítky. Vyplývá to z dnes zveřejněných informací ministerstva pro místní rozvoj (MMR).

Na hodnotu 80 a více procent se dostalo zatím jen pět států. V čerpání fondů byly podle nich ke konci července úspěšnější než ČR Irsko, Lucembursko a Finsko. Těsně za ČR se umístilo Portugalsko, které dostalo proplaceno 80,8 procenta vyčleněných financí. Polsko se dostalo na 79,8 procenta.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Cena emisních povolenek v EU se vyšplhala na rekordních 99,22 eura za tunu

Cena emisních povolenek v Evropské unii se dnes vyšplhala na rekordních 99,22 eura (zhruba 2450 Kč) za tunu. Informovala o tom agentura Bloomberg. Upozornila, že elektrárny a továrny v EU nyní v důsledku omezených dodávek zemního plynu více využívají uhlí a ropu.

Evropský systém obchodování s emisemi ETS je hlavním nástrojem pro snížení emisí skleníkových plynů. Stanovuje limity celkového množství skleníkových plynů, které mohou vypouštět sektory v jeho působnosti, a zároveň umožňuje podnikům získat nebo zakoupit emisní povolenky, s nimiž lze podle potřeby obchodovat.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Řetězec kin Cineworld se chystá vyhlásit bankrot. Působí i v Česku

Britská společnost Cineworld Group, která je druhým největším provozovatelem kin na světě, se chystá v příštích týdnech vyhlásit bankrot. Informoval o tom dnes list The Wall Street Journal (WSJ), který se odvolává na zdroje obeznámené se situací. Cineworld prostřednictvím divize Cinema City působí také v České republice.

Zdroje uvedly, že firma si kvůli chystanému vyhlášení bankrotu najala právníky ze společnosti Kirkland & Ellis a poradce ze společnosti AlixPartners. Podle zdrojů se předpokládá, že Cineworld požádá o ochranu před věřiteli ve Spojených státech, kde v roce 2018 koupil řetězec kin Regal. Firma zvažuje také insolvenční řízení v Británii, uvádí s odvoláním na zdroje WSJ.

Cineworld ve středu uvedl, že navzdory postupnému růstu poptávky z útlumu způsobeného pandemií covidu-19 zaostává návštěvnost kin za očekáváním, a to v důsledku omezené nabídky filmů. Firma nyní zkoumá své strategické možnosti, včetně případné restrukturalizace dluhu, která by pravděpodobně vedla k výraznému snížení podílů stávajících akcionářů.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Český čtyřkajak byl na kilometru na ME pátý

Čtyřkajak Tomáš Sobíšek, Michal Kulich, Vilém Kukačka, Martin Sobíšek obsadil ve finále mistrovství světa rychlostních kanoistů v Mnichově páté místo na kilometrové trati a postaral se o nejlepší český výsledek v dnešních bojích o medaile. Neolympijskou disciplínu ovládli domácí Němci, za kterými česká posádka zaostala téměř o pět sekund.

"Finále hodnotím kladně, jelo se nám super. Byl to náš první kilák, takže jsme úplně nevěděli, co od toho čekat. Předjely nás lodě se zkušenými kajakáři, takže si myslím, že to dopadlo dobře," řekl Tomáš Sobíšek.

Sedmý skončil na pětistovce kajakář Jakub Zavřel a na kilometru deblkajak Eliška Betlachová, Adéla Házová. Kanoistka Denisa Řáhová byla na pětistovce osmá. Ani jedna z těchto tratí v současnosti nepatří do olympijského programu.

Další zprávy