"Kadeřník" Kadri utrhl při bitce chomáč vousů Thorntonovi. To jsem nezažil, smál se Hertl

V zápase NHL byla k vidění velmi kuriózní situace. Nazem Kadri připravil vousáče Joea Thorntona při bitce o část jeho chlouby.
Nazem Kadri chytil Joea Thorntona místo dresu za jeho pověstný plnovous. | Video: Youtube

Toronto - Utkání NHL mezi Torontem a San José začalo velmi zprudka. Vůdci elitních formací Nazem Kadri a Joe Thornton se před úvodním vhazováním pozdravili několika sekyrami a po dopadu puku na led shodili rukavice. Bitka skončila vskutku kuriózním způsobem.

Zkušený útočník San José měl zpočátku rvačky navrch, ale nakonec skončili oba hokejisté v patové pozici na ledě. Když je rozhodčí roztrhl, zůstal pod nimi hutný chomáč Thorntonových vousů. "Je obrovský, nemohl jsem se mu dostat přes rameno. Měl jsem pocit, že ho držím někde uprostřed za dres," popisoval Kadri.

Místo toho však strhl kanadské legendě část její dlouho pěstěné chlouby. "Skončil jsem s rukama plnýma jeho vousů. Jsem hokejista, ne kadeřník," smál se osmadvacetiletý útočník Toronta. Zatímco oba rváči usedli na trestnou lavici, zbytek osazenstva se patrně dobře bavil.

"Snažili jsme se zjistit, co to vlastně je," vysvětloval Thorntonův spoluhráč Chris Tierney. Trs vousů nakonec skončil v lapačce náhradního brankáře Sharks Aarona Della, jenž se "cenným suvenýrem" chlubil na střídačce.

Český útočník Tomáš Hertl sdílel fotografii Dellovy lapačky na svém facebookovém účtu s komentářem, že nic podobného zatím v kariéře neviděl. Thornton nebyl po zápase k dispozici novinářům, a tak se k bitce z první minuty veřejně nijak nevyjádřil.

Osmatřicetiletý Kanaďan nasbíral v dosavadních 34 utkáních letošní sezony 27 bodů a spolu s dalším vousáčem Brentem Burnsem táhne San José. Kromě toho se podruhé porval. V dalším průběhu zápasu s Torontem nebodoval a Maple Leafs zvítězili 3:2 po nájezdech.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Na Facebook se kvůli únikům dat chystá hromadná žaloba

Irská organizace Digital Rights Ireland (DRI) připravuje žalobu na americkou internetovou společnost Facebook kvůli rozsáhlému úniku osobních údajů uživatelů. Vyzývá dotčené uživatele z Evropské unie, aby se k této žalobě připojili. Informují o tom server BBC a list The Irish Times. Podle DRI by jednotliví uživatelé, kteří se k žalobě připojí, mohli v případě úspěchu získat odškodné v rozsahu od 300 do 12 000 eur (zhruba 7800 až 311 000 Kč).

DRI tvrdí, že Facebook selhal při ochraně dat a neinformoval o úniku dotčené uživatele. Únik byl zjištěn již v roce 2019, nedávno se však uniklé údaje staly dostupnými na internetu, píše BBC. Portál Business Insider začátkem měsíce informoval, že na internetu se objevila soukromá data 533 milionů uživatelů ze 106 zemí, a to například jména, telefonní čísla, e-mailové adresy či data narození. Firmu Facebook již kvůli této kauze začala vyšetřovat irská Komise pro ochranu dat (DPC).

Šéf DRI Antoin Ó Lachtnain označil rozsah tohoto úniku za šokující. Varoval, že terčem podobných žalob by se v budoucnosti mohly stát i další velké internetové podniky. "Bude to první hromadná žaloba svého druhu, ale jsme si jisti, že nebude poslední," uvedl. "Existují tu zákony na ochranu spotřebitelů a jejich osobních údajů a nastal čas, aby tito technologičtí obři pochopili, že ochranu osobních údajů je zapotřebí brát vážně," dodal.

Facebook minulý týden uvedl, že pachatelé data získali před zářím 2019 využitím bezpečnostní slabiny v nástroji pro synchronizaci kontaktů. Podle antivirové firmy Avast jsou mezi uniklými uživatelskými daty také údaje o více než milionu Čechů. "Pokud by byla žaloba úspěšná, mohlo by to vytvořit precedent a otevřít dveře dalším hromadným žalobám," uvedl expert na digitální soukromí z organizace ProPrivacy. "Povinnost odškodnit jednotlivé uživatele by se pak pro velké technologické podniky mohla stát důraznou pobídkou k tvrdší práci na ochraně soukromí," dodal.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Rusko vyhostí v odvetě za krok Washingtonu deset amerických diplomatů

Rusko vyhostí deset amerických diplomatů a zváží další odvetné kroky vůči Washingtonu, oznámil v pátek ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Americkému velvyslanci zároveň doporučil, "aby se vrátil domů ke konzultacím". Moskva podle šéfa ruské diplomacie vyhostí i tři diplomaty z Polska v odpovědi na podobný krok Varšavy a ještě během pátku zveřejní sankční seznam, na kterém se ocitnou američtí činitelé. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury.

"Dostali jsme seznam deseti diplomatů s žádostí, aby opustili Spojené státy. Na toto opatření odpovíme recipročně a požádáme deset amerických diplomatů v Rusku, aby opustili naši zemi," citovala agentura AFP Lavrova.

Spojené státy ve čtvrtek přijaly sérii kroků, jejichž cílem je potrestat Rusko za údajné vměšování do loňských prezidentských voleb v USA, za kybernetické útoky proti americkým vládním agenturám, agresivní vystupování vůči Ukrajině a další škodlivé jednání. Kromě vyhoštění deseti ruských diplomatů Washington oznámil i uvalení sankcí na skoro čtyři desítky jednotlivců a firem.

Moskva podle Lavrova zveřejní seznam osmi amerických činitelů, proti kterým hodlá zavést odvetné sankce. Bude se jednat o jedince, "kteří reprezentují vládnoucí struktury washingtonské administrativy," dodal ruský ministr zahraničí.

Kromě Spojených států odvetná akce zasáhne i Polsko, které ve čtvrtek USA vyjádřilo solidaritu a vyhostilo tři ruské diplomaty, kteří podle Varšavy poškozovali její zájmy.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalistky USK i potřetí pokořily Hradec Králové a mají rekordní 15. titul

Basketbalistky ZVVZ USK Praha získaly rekordní 15. titul v samostatné české lize a překonaly Žabiny Brno. Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové ve třetím finálovém utkání vyhrály doma nad Hradcem Králové 105:66 a ovládly sérii 3:0 na zápasy. V soutěži triumfovaly pojedenácté v řadě, Žabinám se to povedlo třináctkrát za sebou. V součtu s federální ligou se USK vyrovnal s 23 triumfy dalšímu pražskému celku Spartě.

USK drží v domácí soutěži neporazitelnost už 213 utkání a přemožitelky nepoznaly osmou celou sezonu v řadě. Naposledy prohrály ve 3. utkání finále v roce 2013 s Žabinami (tehdy IMOS Brno). Hradecký Sokol vyrovnal stříbrem své největší úspěchy z let 2015 a 2017.

Zdroj: ČTK
Další zprávy