Hertl válí. Proti Anaheimu dvakrát asistoval a bodoval už pošesté v řadě

29. 10. 2018 8:31
Útočník Radek Faksa se dočkal prvního gólu v sezoně, Dallas přesto podlehl Detroitu 2:4.
hokej, NHL 2018/2019, San Jose - Anaheim, Tomáš Hertl slaví gól
hokej, NHL 2018/2019, San Jose - Anaheim, Tomáš Hertl slaví gól | Foto: ČTK

New York - Útočník Tomáš Hertl přispěl v nedělním utkání NHL dvěma asistencemi k výhře hokejistů San Jose 4:3 v prodloužení nad Anaheimem. Odchovanec Slavie bodoval v šestém duelu za sebou. Centr Radek Faksa se radoval z druhé branky v sezoně, ale Dallas nestačil na Detroit 2:4. Red Wings uspěli teprve ve druhém z jedenácti zápasů.

Hertl rozšířil bodovou sérii už ve třetí minutě. Z rohu přihrál na útočnou modrou obránci Brentu Burnsovi, jehož rána bez přípravy sice minula tři tyče, ale odrazila se z druhé strany k volnému Loganu Couturierovi.

Druhá Hertlova nahrávka přišla ve 23. minutě. Obtočil se kolem branky Anaheimu, v pádu zakončil a gólman John Gibson jeho střelu vyrazil k Rourkeu Chartierovi, jenž prvním zásahem v soutěži posunul Sharks do vedení 2:1.

Podívejte se na Hertlovu akci, která vedla ke druhému gólu Sharks:

Za dvě minuty hosté náskok zvýšili, ale švédský útočník Pontus Aberg dvěma trefami dovedl kalifornské derby do nastavení.

V něm rozhodl druhým gólem a celkově třetím bodem večera po závaru před brankovištěm Ducks Timo Meier. Švýcarský útočník bodoval v osmém zápase po sobě stejně jako Burns. Anaheim prohrál páté utkání v řadě.

Detroit v závěrečné části třemi góly zlomil stav 1:1. Faksa se prosadil 37 vteřin před koncem duelu, kdy tečí usměrnil do sítě střelu beka Johna Klingberga od modré a snížil na 2:3.

Podívejte se na Faksovu úspěšnou teč:

Jenže vzápětí Justin Abdelkader gólem při power play Stars pojistil Red Wings první domácí výhru v ročníku. Útočník Detroitu Martin Frk zůstal pouze mezi náhradníky.

Dallas venku neuspěl ani na třetí pokus. "Je to naprosto nepřijatelné. Nastoupili jsme proti trápícímu se mužstvu a hráli jsme na jeho úrovni. Nepřevzali jsme otěže. Podle mě jsme lepší, než jsme dneska předvedli," řekl brankář Stars Ben Bishop.

Gólman Petr Mrázek 18 zákroky nezabránil domácí prohře Caroliny s New York Islanders 1:2. Ostravský rodák nastoupil do třetího souboje za sebou, ale nenavázal na výhry nad Detroitem (3:1) a San Jose (4:3 po nájezdech).

Jeho protějšek Thomas Greiss zneškodnil 38 střel a oslavil 100. výhru v NHL. Německému brankáři, který se stal největší hvězdou večera, se proti Hurricanes mimořádně daří - porazil je pětkrát v řadě a v posledních třech zápasech zastavil 128 ze 130 střel. Už v prvním utkání sezony ho Carolina zasypala 46 střelami, ale prohrála 1:2 v prodloužení.

"Je to pěkně frustrující, protože jsme si vytvořili dostatek příležitostí, které musíme proměnit," štvalo útočníka Sebastiana Aha, který bodoval i v jedenáctém utkání od začátku sezony, což se žádnému jinému Finovi v historii ligy nepodařilo. Zároveň vyrovnal klubový rekord Rona Francise z ročníku 1984/1985, tehdy v dresu Hartfordu Whalers.

Los Angeles vítězstvím 4:3 nad New York Rangers ukončilo sérii šesti proher. Gólem a dvěma přihrávkami se na úspěchu Kings podílel Ilja Kovalčuk. Vítězný gól obstaral v poslední minutě zadák Alec Martinez.

"Byl to dobrý pocit, když zazněla závěrečná siréna, už jsme ho dlouho nezažili. Dnešek si vychutnáme, ale zítra nás zase čeká práce," uvedl autor rozdílové trefy.

Výsledky NHL:

Los Angeles - NY Rangers 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)

Branky: 32. D. Brown, 34. Kovalčuk, 51. Trevor Lewis, 60. Martinez - 12. Naměstnikov, 28. DeAngelo, 56. Spooner. Střely na branku: 40:25. Diváci: 18.230. Hvězdy utkání: 1. Kovalčuk, 2. D. Brown (oba Los Angeles), 3. DeAngelo (NY Rangers).

Detroit - Dallas 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)

Branky: 25. A. Mantha, 45. Bertuzzi, 50. Ericsson, 60. Abdelkader - 12. Gemel Smith, 60. Faksa. Střely na branku: 23:30. Diváci: 19.515. Hvězdy utkání: 1. J. Bernier, 2. A. Mantha, 3. Bertuzzi (všichni Detroit).

Anaheim - San Jose 3:4 v prodl. (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)

Branky: 37. a 49. Aberg, 5. Manson - 25. a 63. Meier, 3. Couture (Hertl), 23. Chartier (Hertl). Střely na branku: 30:49. Diváci: 17.099. Hvězdy utkání: 1. Meier (San Jose), 2. Aberg (Anaheim), 3. Couture (San Jose).

Chicago - Edmonton 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)

Branky: 12. Seabrook - 19. Kassian, 61. McDavid. Střely na branku: 32:26. Diváci: 20.987. Hvězdy utkání: 1. McDavid (Edmonton), 2. Seabrook (Chicago), 3. Talbot (Edmonton).

Vegas - Ottawa 4:3 v prodl. (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 36. a 49. Tuch, 39. Reaves, 63. Marchessault - 4. Duchene, 29. B. Ryan, 48. Dzingel. Střely na branku: 53:22. Diváci: 18.089. Hvězdy utkání: 1. Tuch, 2. Marchessault (oba Vegas), 3. C. Anderson (Ottawa).

Carolina - NY Islanders 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky: 22. Teräväinen - 4. Lee, 35. Pulock. Střely na branku: 39:20. Mrázek (Carolina) odchytal 58:09 minut, inkasoval dvakrát z 20 střel a měl úspěšnost zákroků 90 procent. Diváci: 10.367. Hvězdy utkání: 1. Greiss, 2. Pulock (oba NY Islanders), 3. Sebastian Aho (Carolina).