MS v hokeji • Skupina B • 15:20

Slovensko - Kanada

Slovensko
1:2
1:1, 0:0, 0:0, 0:0, 2:3
Konec zápasu
Kanada
16:08 Cehlárik (Hrivík, Hudáček)
07:46 Neighbours (McBain)
rozh. náj. Quinn

Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu z utkání základní skupiny B v rámci MS v hokeji mezi Slovenskem a Kanadou. Zápas začíná v pondělí 15. května v 15:20.

Cíl slovenských hokejistů je jasný, postoupit do čtvrtfinále. Naši východní sousedé odstartovali turnaj napínavým utkáním proti Česku, s nímž nakonec prohráli těsně 2:3. V dalším důležitém zápase Ramsayho družina tahala v dalším dramatickém klání do posledních minut za delší konec provazu, domácí Lotyše pokořila výsledkem 2:1. Slováci obhajují z minulého roku čtvrtfinále, v němž po sympatickém výkonu prohráli s pozdějšími mistry světa z Finska 2:4, přičemž neudrželi náskok 2:0.

Kanadští hokejisté těží z přijatelného losu na úvod turnaje, kdy se hráči z NHL mohou mezi sebou sehrát pro klíčová utkání ať už základní skupiny či vyřazovací fáze. Hráči s javorovým listem na prsou v prvním zápase rozstříleli Lotyše 6:0, načež po nepovedené první třetině otočili utkání se Slovinskem a vyhráli 5:2. Na loňském šampionátu Kanaďané sahali po zlatých medailích, avšak ve finále se nakonec museli sklonit před domácími Finy, s nimiž prohráli 3:4 po prodloužení.

Po vzájemném souboji znovu bratia. Slovenští fanoušci fandili Česku v jejich utkání proti Kazachstánu.

Slovensko

V sestavě Slovenska už je i posila ze zámoří Šimon Nemec.

Kanada

V bráně Kanady začíná Montembeault, třináctým útočníkem mladíček Fantili.

00:01

Začala první třetina.

00:10

Zápas odstartoval! První buly ovládli Slováci, kteří nakoukli do útočného pásma, ale ke střeleckému pokusu se žádný hráč nedostal.

00:42

Poprvé u puku posila v podobě Šimona Nemce, jenž volil nahození za soupeřovu svatyni, kam dojel nejrychleji MacKenzie Weegar.

01:12

Protože Scott Laughton tečoval nahození obránce, nepískalo se zakázané uvolnění. Samuel Hlavaj zpoza brány rozehrál na Tamášiho.

01:43

Navzdory velké snaze Michal Ivan neudržel kotouč v útočné třetině, načež musel zacouvat do obranného pásma, odtud rozehrál na Gajdoše.

02:17

Před bránu dostal zajímavou střílenou přihrávku Michael Carcone, ten na dlouhou hokejku tečoval touš jenom do brankářova betonu.

02:50

Zakázané uvolnění způsobil Šimon Nemec. Přecenil rychlostní schopnosti Viliama Čacha, který na hrací předmět nedosáhl.

03:07

První přesilovou hru si zahraje Slovensko. Na trestnou lavici usedl obránce Jacob Middleton, jenž podrazil rozjetého Okuliara.

03:30

První útočné snahy slovenskému celku nevyšly. Marek Hrivík poslal nahrávku na brusle Petera Cehlárika, úspěšně vyhodil Ethan Bear.

04:06

Uvidíme hru ve čtyřech na obou stranách. V početní převaze fauloval Oliver Okuliar, ten zahákoval Scotta Laughtona ve snaze o vyhození.

04:52

Zdálo se, že by do úniku mohl postupovat Matúš Sukeľ, ovšem výborně ho zakřižoval Cody Glass a soupeři znemožnil zakončení.

05:10

Trest Middletona je minulostí, startuje kanadská přesilovka. Tyler Toffoli po přisunutí od Quinna neprostřelil Hlavaje.

05:35

Velká komplikace pro Slovensko, které míří do tří! Richard Pánik vysekl hokejku z rukou Fantiliho, početní převaha 5 na 3 může trvat až 32 vteřin.

06:12

To nejhorší mají Slováci za sebou, už hrají ve čtyřech! Po výborné přihrávce Weegara byl sám před Hlavajem Tyler Toffoli, trefil ho ale pouze do pravého betonu.

06:39

Výbornou práci odvedl ve vlastním obranném pásmu Viliam Čacho. Sice nadvakrát, ale přece dokázal po levém mantinelu vyhodit.

07:09

Slovensko dokonce zahrozilo při vlastním oslabení. Přes obránce střílel Šimon Nemec, clonící Brad Hunt poslal touš do ochranné sítě.

07:46

Přesilovku sice Kanada nevyužila, ale důležitý vedoucí gól střílí jenom pár vteřin poté! Jake McBain vydoloval puk a od levého mantinelu vyslal křižnou přihrávku na JAKEA NEIGHBOURSE a ten sám před brankářem propálil Hlavaje mezi betony.

08:29

První zákrok byl pro Samuela Montembeaulta pořádný křes ohněm! Zpoza brány dostal mezi kruhy výborný pas Matúš Sukeľ, jehož pokus gólman kryl lapačkou.

08:46

Z pravého kruhu pálil forhendem nikým neatakovaný Libor Hudáček, připravený brankář předvedl bezproblémový zákrok levou rukou.

09:20

Brad Hunt se vydal vysoko napadat, ale nebylo mu to nic platné, protože Mislav Rosandič dokázal rozehrát na Kňažka.

09:59

Dobrou práci odvedl směrem dozadu Michael Carcone. Udržel na zádech Marka Hrivíka a vyslal touš do střední třetiny.

10:22

Další útočnou slovenskou akci zastavil svým hvizdem čárový rozhodčí, důvodem bylo ofsajdové postavení Petera Cehlárika.

10:52

MacKenziemu Weegarovi vůbec nevyšla rozehrávka, ale překvapený Okuliar mu puk vrátil, na druhý pokus našel Milana Lucice.

11:09

Cody Glass s hlavou nahoře posunul puk do levého kruhu, odkud Pierre-Olivier Joseph vypálil zápěstím, Hlavaj zasahoval pravým betonem.

11:38

Jako další střílel Scott Laughton, a to poměrně z velké dálky, Samuel Hlavaj v tomto případě použil k zákroku svou vyrážečku.

12:11

Do úniku vystartoval Libor Hudáček. Zezadu mu do hokejky lehce klepl Brad Hunt a rozhodčí nechali ve hře pokračovat, o faul se podle všeho nejednalo.

12:40

V akci znovu Libor Hudáček, který tentokráte pálil z pravého kruhu, kus černé gumy usměrnil o kousek nad horní tyčku.

13:00

Z ostrého úhlu vypálil bekhendem Lawson Crouse. Samuel Hlavaj u levé tyče nenechal volné místo, puk kryl betonem.

13:42

Slováci jsou po obdrženém gólu aktivnějším týmem, ale není jim to zatím nic platné. U nahození Rosandiče byl nejrychleji Weegar.

14:01

Talentovaný Adam Fantili získal kotouč a před bránou potom našel osamoceného Michaela Carconeho, jenž vystřelil do pravého ramene gólmana.

14:29

Slovensko má příležitost srovnat krok v početní převaze. Milan Lucic tak dlouho držel Adama Jánošíka, až nakonec rozhodčího donutil zvednout pravici.

15:03

O přihrávku si klepal Richard Pánik. V polední chvíli položil hokejku k ledu MacKenzie Weegar a touš poslal na vlastní střídačku.

15:35

Kanaďané v přečíslení postupovali dva na dva. Jake McBain hledal Michaela Carconeho, toho pohlídal Šimon Nemec.

16:08

Ano, tak tahle přesilovková kombinaci si zasloužila vyrovnání! Libor Hudáček posunul od mantinelu křižný pas do pravého kruhu na Marka Hrivíka, který po rychlém zpracování posunul touš do levého kruhu k PETERU CEHLÁRIKOVI, jenž propálil marně se přesouvajícího Montembeaulta.

16:50

Naši východní sousedé chtěli okamžitě dokonat obrat. Jmenovitě Viliam Čacho, sám proti třem konkurentům však neuspěl.

17:51

Weegar posouval touš po modré čáře na Jacoba Middletona, ten pod tlakem jenom nahazoval po mantinelu za bránu soupeře, kde byl protihráč Jánošík.

18:23

Obtěžovaný Michal Ivan dostal přihrávkou do těžké pozici Šimona Nemce, mladík si pomohl vysokým obloučkem do středního pásma.

18:53

Peyton Krebs přenesl hru doprava na Tylera Myerse, jehož dobře myšlenou nahrávku před bránu zblokoval Patrik Koch.

19:04

Peyton Krebs právě připravil Kanadu o přesilovku. Po skončení signalizované výhody z důvodu vražení na hrazení od Patrika Kocha zbytečně krosčekoval už po přerušení hry Hudáčka.

19:41

Střelu Šimona Nemce vyrazil Samuel Montembeault jenom před sebe, z otočky dorážející Marek Hrivík poslal touš vedle pravé tyčky.

20:00

Konec první třetiny.

Úvodní dvacetiminutovka utkání mezi Slovenskem a Kanadou přinesla po jednom gólu na každé straně. Vedení se ujal favorit, krátce po skončení přesilové hry skóroval střelou mezi brankářovy betony Jake Neighbours. Aktuální podobu výsledku určuje 17. minuta, parádní přesilovkovou kombinaci přetavil ve vyrovnávací trefu Peter Cehlárik.

STATISTIKY PO 1. TŘETINĚ

Střely na bránu: 5 - 13

Úspěšnost vhazování: 21,74 % - 78,26 %

Přesilové hry: 1/2 - 0/2

Druhá třetina začne přibližně v 16:17.

20:01

Začala druhá třetina.

20:10

Prostřední část začíná ve čtyřech na obou stranách. Šimon Nemec zavezl puk do útočného pásma, ale nedokázal vyprodukovat přesnou nahrávku.

20:43

Jake McBain vyvinul velký tlak na Samuela Kňažka, obránce dokázal po pravém mantinelu posunout puk na Libora Hudáčka.

21:28

Do rozehrávky se zapojil i brankář Samuel Hlavaj, když za vlastní bránou šikovně zpomalil touš pro Adama Jánošíka.

21:56

Sammy Blais si všiml na levé straně volného spoluhráče, Joe Veleno prováhal ideální možnost ke střele a nahrávku poslal nepřesnou.

22:01

Vzápětí Kanada míří do čtyř. Důvodem je hákování centra elitní lajny Joea Velena, ten hákováním zabránil ve střele Liboru Hodáčkovi.

22:29

Nechybělo moc, aby se Pavol Regenda šťastně zapsal mezi střelce, když obránce MacKenzie Weegar tečoval nahrávku před bránu na vlastní bránu, naštěstí přímo do Montembeaultova levého betonu.

23:02

Libor Hudáček se až s nečekanou lehkostí dostal přes tři protihráče až před bránu, dobře mířenou střelu do pravé šibenice Samuel Montembeault vytáhl vyrážečkou!

23:38

Znovu v akci Libor Hudáček, vyslal střílenou přihrávku před bránu, brankář včas srazil betony k sobě.

24:00

Slovensko bylo blízko obratu! Aktivní Hudáček posunul hrací předmět doleva na Richarda Pánika, ten místo prázdné brány trefil boční síť.

24:25

Krátce po vypršení jedné přesilovky si Slovensko okamžitě zahraje druhou. Důvod je krosček Tylera Myerse, který bolestivě poslal na mantinel Alexe Tamášiho.

25:15

Naši východní sousedé si nedokáží vytvořit souvislejší tlak v útočné třetině. Ostrá nahrávka Marka Hrivíka vyhnala Petera Cehlárika až za modrou čáru.

25:34

Zpoza pravého kruhu vypálil z první Marek Hrivík. Samuel Montembeault očekával ránu na přední tyčku, puk zdárně schoval do lapačky.

26:11

Výborně zapracoval u pravého mantinelu Pierre-Olivier Joseph. Nejenže získal puk, ale i forhendem zvládl úspěšně vyhodit.

26:30

Kanada odolala i druhé přesilovce soupeře v krátkém časovém sledu. Střetnutí pokračuje za vyrovnaného stavu.

26:46

Hra pět na pět k vidění příliš není. Početní převahu si pro změnu vyzkouší Kanaďané, Adam Jánošík vyfasoval dvě minuty za krosček.

27:14

Z levého kruhu střílel Tyler Toffoli. Samuel Hlavaj se bleskově přesunul k pravé tyči, aby zaznamenal úspěšný zákrok betonem.

27:55

Komplikace pro Slovensko! Miloš Kelemen při vyhození smolně poslal puk mimo hrací plochu bez doteku tvrzeného skla, Kanada má k dispozici téměř minutovou přesilovku o dva hráče, kouč Tourigny reaguje oddechovým časem.

28:15

Kanada přišla o útočnou třetinu. MacKenzie Weegar nedokázal včas zachytit vyhození směřující po pravém mantinelu.

28:54

Slováci se znovu ubránili ve třech! Adam Jánošík už je znovu v akci a okamžitě se právě on postaral o úspěšné vyhození středem.

29:21

Ne, hokejistům v bílých dresech v přesilovce vůbec nedaří. Střelu Brada Hunta od modré čáry pokryl Samuel Hlavaj bez problémů.

29:55

Naši východní sousedé hrají v plném počtu. S koncem Kelemenova trestu opět nahazoval Hunt, s drobnou tečí protihráče puk zamířil vedle pravé tyče.

30:25

Jake McBain dokázal přes dva konkurenty protlačit kus černé gumy na Adama Fantiliho, jeho zakončení z úhlu bylo nepřesné.

30:58

Joe Veleno posunul puk za bránu soupeře na Milana Lucice, toho Šimon Nemec odstavil od kotouče čistým způsobem.

31:22

Od modré vystřelil tvrdou ránu Jacob Middleton, úspěšným a obětavým blokem se prezentoval mladý obránce Samuel Kňažko.

31:57

Ještě pozastavil nahození Ethan Bear, posadil na led Okuliara a až pak nahodil, Samuel Hlavaj touš vykopl pravým betonem.

32:20

Z ostrého úhlu střílel Jack Quinn. Slovenský gólman má na kontě další úspěšný zákrok, v tomto případě hrací předmět podržel ve výstroji.

32:47

Pěkně podržel puk Miloš Kelemen, ale následně postupoval sám proti dvěma protihráčům, dle očekávání neuspěl.

33:13

Parádní nahrávku za obranu vyslal Jack Quinn. Našel Michaela Carconeho, který bekhendovým blafákem ztroskotal na levém Hlavajově betonu!

33:31

Ne, ani teď se Michael Carone neprosadil. Krásně si narazil s Jackem McBainem, z mezikruží potom vypálil dělovku, ale přímo doprostřed brány.

33:46

Po přerušení hry způsobené Hlavajovým zákrokem došlo k potyčce mezi Adamem Jánošíkem a Lawsonem Crousem, obě horké hlavy si vysloužily dvě minuty za hrubost.

34:16

Příliš dlouho Kanada v útočné třetině nepobyla. Tyler Myers totiž nezvládl zpracování těžké McBainovy přihrávky.

34:51

Ethan Bear se protlačil až do pravého kruhu, odkud střílel zápěstím na přední tyč, Hlavaj si pro puk sáhl lapačkou.

35:24

Zakázané uvolnění způsobil Richard Pánik. Hledal Marka Hrivíka, ale ten zůstal stát, zřejmě tušil, že by kotouč nedojel.

35:53

Od Carconeho dostal parádní nahrávku před bránu Jack McBain, avšak k asistenci gól nepřidal, forhendem vystřelil příliš vysoko.

36:16

Už se zase hraje pět na pět. Kanadský tlak pokračoval, Sammy Blais ránou z první nenašel mezeru mezi betony gólmana.

36:16

Problém pro Slovensko, zápas předčasně končí pro jednoho z nejlepších hráčů zápasu Libora Hudáčka! Útočník totiž dostává trest na 5 minut a do konce zápasu poté, co z bezprostřední blízkosti poslal na hranu mantinelu Weegara.

36:52

Po zmatcích v předbrankovém prostoru střílel forhendem Michael Carcone, v dobré pozici kotouč usměrnil jenom vedle pravé tyče.

37:22

Ne, tato kombinace nevyšla. Mezi kruhy nezpracoval přihrávku Peyton Krebs, následně bez větších problémů vyhodil Miloš Kelemen.

37:54

Nečekaný odraz od zadního mantinelu zmátl Hlavaje. Puk se odrazil před slovenskou bránu, kde byl nejrychleji pozorný Patrik Koch.

38:14

Naši východní sousedé dokonce zvládli v oslabení zaútočit. Od levého mantinelu vystřelil Richard Pánik, Samuel Montembeault zakročil lapačkou.

38:57

Spíše z nouze zkoušel štěstí MacKenzie Weegar a podle toho situace dopadla, napálil prvního clonícího konkurenta.

39:19

Hokejisté v modrých dresech brání velmi dobře. Miloš Kelemen ve snaze o vyhození poslal kotouč mezi vlastní spoluhráče na střídačku.

39:53

Cody Glass šikovně propasíroval puk před bránu na Michaela Carconeho, ostrý forhendový projektil zblokoval Michal Ivan.

40:00

Druhá třetina skončila.

Druhá třetina zápasu mezi Slovenskem a Kanadou branku nepřinesla, přetrvává nerozhodný výsledek 1:1. Zprvu části měli navrch Slováci, kteří měli dvě přesilové hry, ale když už se dostali do šance, tak výborně zakročil Montembeault. Poté převzala iniciativu Kanada, která si vybojovala i minutovou přesilovku pěti proti třem, ale neuspěla. Do třetí třetiny si Kanaďané ještě přenáší část z pětiminutové přesilovky, za ostrý zákrok na Weegara dostal trest do konce zápasu velmi dobře hrající Hudáček.

STATISTIKY PO 2. TŘETINĚ

Střely na bránu: 13 - 31

Úspěšnost vhazování: 30,23 % - 69,77 %

Přesilové hry: 1/6 - 0/8

Třetí třetina začne přibližně v 17:17.

40:01

Začala třetí třetina.

40:12

Kanaďané vstupují do třetí části v přesilovce způsobené faulem Hudáčka. Střelu Weegara z úhlu Samuel Hlava chytil bez problémů.

40:57

Scott Laughton přihrál do levého kruhu na Tylera Toffoliho, tvrdou forhendovou ránu vyrazil Hlavaj vyrážečkou.

41:30

Pětiminutové oslabení Slovenska je minulostí! Fanoušci tuto skutečnost ocenili hlasitým potleskem, který si jejich oblíbenci za svou bojovnost rozhodně zaslouží.

41:42

Ofsajd odpískán Richardu Pánikovi, do útočného pásma najel o něco málo dříve bez puku jedoucí Marek Hrivík.

41:53

Na trestnou lavici usedl Sammy Blais. Důvodem je sekání na Pavola Regendu, jímž útočník oplácel hit na svou osobu.

42:25

Úspěšné vyhození obstaral Lawson Crouse. Získal kotouč u pravého mantinelu a kus černé gumy poslal do bezpečí křížem.

42:58

Tyler Myers využil pomoci Joea Velena, společnými silami znovu dokázali usměrnit touš za vlastní modrou čáru.

43:17

V oslabení zahrozil Jack McBain. Ve finále mu ale sjel puk z čepele hole, takže z útoku nebylo vůbec nic.

43:55

Tak ani Slovákům se přesilová hra nepovedla. Za nahozením vyrazil Samuel Montembeault, rozehrál po levém mantinelu na Weegara.

44:20

Bekhendová přihrávka Codyho Glasse byla spíše naslepo. Až k modré čáře nedošla, úspěšně ji zastavil pozorný zadák Patrik Koch.

44:44

Proti dvěma soupeřům si Scott Laughton střeleckou pozici nenašel, ostrý forhendový projektil poslal vysoko nad bránu.

45:13

Tyler Toffoli vymyslel parádní pas zprava před bránu na v nápřahu čekajícího Jacka Quinna, jenž napálil bránícího Kocha.

45:50

Na druhé straně musel být v permanenci Samuel Montembeault, nahození od levého mantinelu ukryl do lapačky.

46:02

Hodně tvrdou ránu vyslal Pavol Regenda. Kanadský brankář měl velké štěstí, že puk zamířil o pár čísel nad břevno.

46:19

Po ztrátě MacKenzieho Weegara na útočné modré vyrazil do přečíslení Matúš Sukeľ, jehož nezastavil ani faul obránce a nahrál před bránu Chromiakovi, který nezakončil. Slovensko si zahraje další přesilovku.

47:03

Nahození Šimona Nemce vyrazil Samuel Montembeault jenom před sebe, Miloš Kelemen dorážel forhendem mimo tři tyče.

47:39

Marek Hrivík chtěl ještě vyšperkovat akci nahrávkou doprava na Petera Cehlárika, nepovedenou přihrávku zachytil Jacob Middleton.

48:20

Weegarův trest je minulostí. Kanada udržela nerozhodný výsledek, nyní zase může začít spřádat plány na vstřelení vedoucího gólu.

48:49

Viliam Čacho hledal vysokým obloučkem Alexe Tamášiho, jehož zradilo zpracování, volný kotouč sebral Jacob Middleton.

49:15

Nahození Adama Janošíka zastavil za vlastní bránou Tyler Myers, dlouhým pasem o středního pásma našel Peytona Krebse.

49:41

Cody Glass chtěl napadat, jenže čárový rozhodčí mu signalizoval ofsajd, takže centr čtvrté lajny musel opustit útočné pásmo.

50:10

Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. V utkání mezi Slovenskem a Kanadou přetrvává výsledek 1:1, o vítězi mohou rozhodovat maličkosti.

50:38

Po neúspěšném zakončení Tyler Toffoli neúmyslně trefil v brankovišti Samuela Hlavaje, rozhodčí správně vykázal hru do středního pásma.

51:08

Druhá kanadská lajna se až k zakončení nedostala, pod tlakem hrající Scott Laughton vycouval za útočnou modrou čáru.

51:45

Joseph se bez problémů vyhnul Rosandičovi, ale hned za ním stál Viliam Čacho, na něj už kanadský zadák nevyzrál.

52:17

Tvrdou střelu vyslal Tyler Myers. Obětavě do rány zaklekl Peter Cehlárik, výsledkem byl úspěšný blok, navíc hraje Nemec.

52:34

Znovu hráči v bílých dresech kombinovali před bránou soupeře, ale nahrávku Toffoliho zastavil Patrik Koch a zdárně vyhodil.

53:10

Dvě minuty dostal Patrik Koch. Nejčastěji hitující hráč české nejvyšší soutěže nedovoleným způsobem poslal na hrazení Jakea Neighbourse, prozatím jediného úspěšného kanadského střelce.

53:47

Peyton Krebs vymyslel zleva výbornou nahrávku před bránu na Codyho Glasse, forhendovou střelu dostal Hlavaj do výstroje.

54:18

Nejenže Pavol Regenda vyvezl puk z obranného pásma, ale dokonce pošetřil i pár cenných vteřin v tom útočném, nakonec ho zpacifikoval Hunt.

54:36

A další slovenské vyhození. Po levém mantinelu uspěl Adam Jánošík, marně se MacKenzie Weegar natahoval za prudce letícím kotoučem.

55:10

Patrik Koch míří zpátky na led, jeho faul nebyl potrestán. Adam Fantili se ještě natlačil přes dvojici soupeřů před bránu, ale už nevystřelil.

55:25

Velkou příležitostí pohrdl Marek Hrivík! V momentě nahrávky na jeho osobu byl sám před bránu, Samuel Montembeault jej vychytal pravým betonem.

56:20

Peyton Krebs vymyslel křižnou přihrávku na modrou čáru, kde operoval Brad Hunt, tvrdá střela se však mezi tři tyče nevešla.

56:52

Příliš dlouho se u puku neohřál Tyler Toffoli. Okamžitě soka dohrál Mislav Rosandič, ten kus černé gumy získal pro sebe.

56:50

Dlouhou nahrávkou o zadní mantinel MacKenzie Weegar našel Jacka Quinna, forhendovou ránu z první Samuel Hlavaj sebral do lapačky.

57:00

Podruhé v zápase usedá na lavici hanby MacKenzie Weegar. Přidržel Richarda Pánika, jemuž tímto způsobem zabránil v zakončení.

57:31

Slabé nahození Šimona Nemce bylo snadným soustem pro Samuela Montembeaulta, na rozehrávku si brankář netroufl.

58:05

Minuta z přesilovky je pryč. Od vlastní brány začíná Šimon Nemec poté, co po pravém mantinelu zdárně vyhodil Jack McBain.

58:36

Do dobré pozici obdržel puk Chromiak. Samuel Montembeault zasahovat nemusel, blokem možná zabránil nejhoršímu padající Crouse.

59:10

Kanada v plném počtu v momentě, kdy běží poslední minuta základní hrací doby. Prodloužení je blízko, naši východní sousedé by bod určitě brali.

59:37

Marek Hrivík chtěl body tři. Vystřelil od pravého mantinelu, Samuel Montembeault včas vystrčil proti kotouči vyrážečku.

60:00

Konec třetí třetiny.

Třetí třetina skončila bez gólů a zápas mezi Slovenskem a Kanadou tedy míří do prodloužení. Naši východní sousedé měli hned tři přesilové hry, ale neuspěli ani jednou. Slibnou příležitost měl v 56. minutě Marek Hrivík, avšak tváří v tvář Montembeaultovi neuspěl.

60:01

Začalo prodloužení.

60:10

Hra tři na tři slibuje strhující podívanou. První útok zkoušel Michael Carcone, leč jeden na jednoho proti Šimonu Nemcovi neuspěl.

60:42

Richard Pánik se natlačil až před brankáře, ale nepřipravenou forhendovou střelu poslal jenom do jeho levého betonu.

61:15

Proti Samuelu Kňažkovi si Lawson Crouse nevěřil. Otočil se a nahrál do zadních řad Peytonu Krebsovi.

61:42

Za volným pukem sprintoval Pavol Regenda, ale Tyler Myers přeci jen měl náskok, konkurenta udržel za zády bez problémů.

62:19

Zatím na výraznější příležitost čekáme. Z pravého kruhu střílel Cody Glass, Samuel Hlavaj bezpečně zakročil vyrážečkou.

62:30

Přes veškerou snahu Oliver Okuliar nestihl kotouč v útočné třetině, pod tlakem Glasse potom zacouval až do obranného pásma.

62:49

Kanada bude mít možnost rozhodnout v přesilové hře. Smolný moment pro Viliama Čacha, jenž vysokou holí trefil do obličeje Weegara.

63:13

Z levého kruhu vypálil ostrý forhendový projektil Tyler Toffoli. Samuel Hlavaj zasahovat nemusel, zakleknuvší Koch srazil touš k pravému mantinelu.

63:43

Z pravého kruhu střílel MacKenzie Weegar. Kus černé gumy vyletěl vysoko nad břevno, vzápětí po levém mantinelu zdárně vyhodil Adam Jánošík.

64:12

Mizérie v kanadské koncovce pokračuje. Peyton Krebs pálil z vrcholku pravého kruhu, Hlavaj úspěšně vyrážel do ochranné sítě.

64:47

Z ostrého úhlu vyslal tvrdou střelu Michael Carcone, ale Slováci mohli být v klidu, puk skončil totiž pouze na brankovém oblouku.

65:00

Konec prodloužení.

Ani pětiminutovka v prodloužení nerozhodla, v utkání mezi Slovenskem a Kanadou uvidíme samostatné nájezdy. Hokejisté s javorovým litem na prsou dostali příležitost rozhodnout v přesilovce 4 na 3, tu ovšem nesehráli vůbec dobře.

Samostatné nájezdy začínají.

1:0

Jako první se rozjel Richard Pánik. Zvolil forhendové zakončení k pravé tyči, na které Samuel Montembeault nedosáhl!

1:0

Na druhé straně zkoušel jako první štěstí Jack Quinn. Zamotal se do vlastních kliček, ze záklonu na Hlavaje nevyzrál.

1:0

Náskok mohl navýšit Marek Hrivík, ale neuspěl, hodně nepřipravený nájezd skončil neúspěšným bekhendovým blafákem.

1:0

Ne, Adam Fantili srovnání neobstaral, když po rychlé forhendové kličce vystřelil vedle pravé tyče.

1:0

Matúš Sukeľ byl blízko! Nevymýšlel nic složitého, svižnou forhendovou ránu poslal do pravé tyče.

1:1

Vyrovnáno! Cody Glass se nezalekl rychlé forhendové střely po ledě, Hlavajovi poslal kus černé gumy mezi betony.

1:1

Nepovedený nájezd absolvoval Peter Cehlárik. Kotouč smolně nechal za zády.

1:1

Strhnout vedení na stranu Kanady mohl Tyler Toffoli. Mířil na lapačku, právě v ní Samuel Hlavaj puk schoval.

2:1

Slovensko má mečbol! Martin Chromiak vymyslel parádní bekhendovou kličku, po níž touš poslal nad pravý beton brankáře.

2:2

Není konec! Michael Carcone udržel nervy na uzdě a forhendovou ránu poslal k levé tyčce.

2:2

Pořadí se otočilo. Jel Cody Glass, napodruhé ale neuspěl forhendovým pokusem.

2:2

Neúspěchem končí také druhý pokus Richarda Pánika. Marně hledal mezeru mezi brankářovými betony.

2:2

Mezi betony zkoušel rovněž Michael Carcone, Samuel Hlavaj uspěl.

2:2

Rozhodnout mohl Šimon Nemec. Nic nevymyslel, forhendový pokus zachytil brankář v lapačce.

2:3

Velmi blízko druhému bodu je Kanada. Jack Quinn si podržel kotouč na forhendu, zápěstím ho potom napálil nechytatelně do pravého víka.

2:3

Je konec! Martin Chromiak musel dát, ale neuspěl, po forhendovém blafáku nenašel mezeru mezi Montembeaultovými betony.

Nejlepší hráči: Samuel Hlavaj - Samuel Montembeault.

Parádní utkání mezi Slovenskem a Kanadou rozhodovaly samostatné nájezdy, v nichž nakonec uspěli favorizované hokejisté ze zámoří.

Oba góly základní hrací doby padly v úvodní dvacetiminutovce. Kanaďany poslal v 8. minutě do vedení Jake Neighbours, za Slováky v 17. minutě odpověděl Peter Cehlárik, jenž stál na konci parádní přesilovkové kombinace. Za stavu 1:1 utkání dospělo až do nájezdů. Na trefu Pánika zareagoval Glass, v páté sérii uspěli Chromiak s Carconem. Rozuzlení přišlo v osmé sérii, kdy uspěl kanadský Jack Quinn, zatímco na druhé straně Chromiak podruhé nikoliv.

Svěřenci kouče Tourignyho zůstávají i po třetím zápase neporaženi a s osmi body vévodí skupině B. Slováci si polepšili na čtyři body, nadále figurují na čtvrté příčce.

STATISTIKY ZÁPASU

Střely na bránu: 24 - 44

Úspěšnost vhazování: 40,58 % - 59,42 %

Přesilové hry: 1/9 - 0/10

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

České dráhy zahájily prodej lístků na noční vlaky k Baltskému moři

České dráhy zahájily prodej lístků na noční sezonní vlaky do Polska k Baltskému moři. Vlaky budou jezdit z Bohumína do mořských letovisek od 23. června do 3. září. Společnost to uvedla v tiskové zprávě. Ceny začínají na 578 korunách za jednosměrnou jízdenku. Do Polska k Baltskému moři jezdí z Prahy také autobusy FlixBus.

Noční vlaky Českých drah budou vyjíždět z Bohumína do Polska každý den. Do Kolobřehu pojede spoj Pirat v 21:18 s příjezdem po osmé ranní. V tomto vlaku nebude lůžkový vůz, lze zakoupit lístky pouze do klasických vozů první a druhé třídy. Dva lůžkové vozy nabídne druhý spoj Wydmy, který pojede z Bohumína do mořských letovisek Hel a Leba přes města Gdaňsk a Gdyně. Vyjíždět bude v 19:14, v Gdaňsku bude před pátou ráno, v poslední zastávce Leba zhruba v půl osmé ráno.

Cena jednosměrné jízdenky začíná na 578 korunách. Do prvního spoje do Kolobřehu 23. června lze podle dnešní nabídky e-shopu Českých drah zakoupit lístek za 699 Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy