MS 2019 • Skupina B • 20:15

Česko - Švédsko

Česko
5:2
1:0, 1:2, 3:0
Švédsko
1:55 Vrána (Kubalík)
36:36 Kubalík (Kovář)
40:33 Frolík (Simon, Voráček)
55:50 Vrána (Hronek)
59:05 Kovář (Voráček)
20:24 Hörnqvist (Nylander, E. Pettersson)
23:01 Lindblom (Gustafsson, Brätt)

Dobrý den, vítejte u sledování online přenosu z utkání mezi Českem a Švédskem v rámci MS v hokeji 2019 na Slovensku. Duel startuje 10.5. ve 20:15.

Dobrý večer. Mistrovství světa v ledním hokeji 2019 bylo v 16:15 zahájeno dvěma úvodními duely, avšak český fanoušek už je natěšený na večerní střetnutí. Kromě zápasu Slovensku - USA je totiž připraven očekávaný souboj mezi Českem a Švédskem, kterým svěřenci Miloše Říhy vstoupí do šampionátu.

Česko dnes nebude v pozici favorita, nicméně poslední vzájemný zápas ukázal, že dnes rozhodně není bez šance. Celkově je přáním fanoušků i hráčů zisk jakékoliv medaile, nicméně cesta k ní bude velmi náročná. Nejen český tým se totiž letos může opřít o nezvykle velký počet hvězd z NHL, především pak dnešní soupeř českého mužstva je vyloženě nabitý hvězdami.

Hodně štěstí kluci 🙌 A přivezte tu 🏅

Zveřejnil(a) Tomáš Hertl dne 10. May 2019

Miloš Říha měl poměrně těžkou pozici při výběru nominovaných hráčů. Mezi ně se nedostal například Martin Zaťovič či Tomáš Kundrátek a nakonec už není v Bratislavě ani brankář Jakub Kovář, který v posledních zápasech neměl zrovna ideální formu. Navíc se totiž čeká na přílet Pavla Francouze, který by měl doplnit dvojici Bartošák - Hrubec. Dnes tak na soupisce pochopitelně figurují právě poslední dva zmínění, přičemž do brány se postaví Patrik Bartošák.

Česko

SESTAVA ČESKA

 

Bartošák (Hrubec) - Kolář, Hronek, Moravčík, Rutta, Sklenička, Gudas, Musil - Frolík, Simon, Voráček - Jaškin, Chytil, Palát - Vrána, Kovář, Kubalík - T. Zohorna, Řepík

Švédsko

SESTAVA ŠVÉDSKA

 

Lundqvist (Enroth) - Larsson, Ekman-Larsson, Gustafsson, Ekholm, M. Pettersson, Hägg - Hornqvist, E. Pettersson, Nylander - Lindholm, A. Kempe, Lindblom - Bratt, Lander, Eriksson - Rasmussen, Krüger, M. Kempe

Poslední zápasy české reprezentace nebyly zrovna ideální, nicméně nutno říci, že po zapojení se hráčů z NHL tým potřeboval čas na nalezení správné chemie. Doufejme, že dobrou cestu ukázal na Carlson Hockey Games v zápase právě proti Švédsku. Po úvodní porážce 2:3 od Finů totiž Češi švédskou nabitou sestavu přehráli v poměru 3:0 a čisté konto si proti silnému soupeři připsal dnešní startér Patrik Bartošák. Abychom měli výsledky z brněnského turnaje kompletní tak musíme zmínit ještě závěrečnou porážku 1:4 od Rusů, nicméně v tomto zápase jsme hráli bez Voráčka, Gudase, Hronka či Vrány.

Rozhodčí

Hlavní rozhodčí: Roman Gofman (RUS), Brett Iverson (USA)

Čároví rozhodčí: Bill Hancock (USA), Hannu Sormunen (FIN)

Na rozdíl od českých hokejistů si Švédové v posledním přípravném turnaji v Brně připsali dvě vítězství a Carlson Hockey Games tak vyhráli. V úvodním utkání turnaje si Švédsko v poměru 6:4 poradilo s ruskou sbornou a na závěr zvítězilo těsně 2:1 nad Finskem. Mezi těmito zápasy přišla již zmiňovaná porážka 0:3 od českého výběru.

Česká reprezentace se dnes rozhodně bude moct opřít o silnou základnu fanoušků. Přeci jenom byly zápasy domácího Slovenska přesunuty do Košic primárně z důvodu blízkosti Bratislavy k Česku a také Rakousku. Očekává se opravdu výborná podpora.

Hokejisté už jsou na hrací ploše. Češi se dnes představí v bílých dresech, reprezentace Tre Kronor oblékla modrou barvu.

0:01

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

0:33

Registrujeme první zakončení. Po dobrém napadání Simona ho obstaral Jan Rutta, který však trefil blokujícího soupeře.

1:01

Švédové zaváhali při rozehrávce a kombinovat mohl Chytil s Palátem. První zmíněný však nezvládl přesnou zadovku.

1:16

Patrik Bartošák si poprvé sáhl na kotouč a hned po následném buly zasahoval proti Erikssonovi.

1:55

Je tady úvodní branka zápasu a končí v síti Henrika Lundqvista! Češi se usadili v útočném pásmu, načež Kubalík kotouč posunul na JAKUBA VRÁNU. Útočník Washingtonu natáhl ke své první střele v reprezentaci a z vrcholu levého kruhu propálil švédského gólmana. Asistence: Dominik Kubalík.

2:38

Švédové se podle očekávání usadili v útočném pásmu a pokoušejí se o rychlou odpověď. Zatím bez úspěchu.

3:24

Nyní se hraje nahoru dolů. K zakončení se tlačil Frolík, načež Bartošák čelil rychlé akci soupeře. Zakončení z mezikruží vytěsnil mimo tři tyče.

4:29

Jan Kovář se dobře tlačil mezi dva obránce, avšak v rozhodujícím okamžiku mu byla zablokována hokejka. Následná střela Hronka prověřila Lundqvista.

4:58

Další zákrok má Patrik Bartošák, kterému ještě musela pomoct defenzíva. Češi hru rychle dostávají k Lundqvistovi.

5:22

Sledujeme fantastický hokej. Rutta a Řepík to zkoušeli slepenými střelami. Švédský gólman byl připraven.

6:31

Rasmussen si našel prostor na pravém kruhu, avšak jeho razantní střela byla zablokována. Protiútok Frolíka nevedl k zakončení.

6:50

Dobré nahození od modré čáry. K dorážce se ještě tlačil Simon, ale Lundqvist si kotouč dokázal nalézt a bleskově jej schoval pod lapačkou! Je tady komerční přestávka.

7:09

Bekhendový pokus z levého kruhu si Lundqvist bezpečně pohlídal. Švédové se snaží o další steč Bartošákovy brány.

7:59

Kovář u zadního mantinelu nezískal kotouč. Švédsko přispěchalo s ofenzívou, která byla zastavena ofsajdem.

8:10

Nepřesná rozehrávka Jana Koláře. Výsledkem je zakázané uvolnění, neboť nikdo z Čechů na tento kotouč nedokázal reagovat.

8:37

Frolík si najel do dobré pozice. Neobsazený mezi Švédy si řekl o přihrávku od Voráčka a následně vypálil kousek vedle brány.

9:12

Jakub Rutta zaváhal za Bartošákovou bránou a Rasmussen toho bleskově využil. Jeho vyjetí před bránu si český gólman pohlídal.

9:32

Skvělá práce Paláta, který si kličkou proti Robertu Häggovi řekl o faul. Švédský obránce je potrestán za hákování.

9:50

Voráčkovo nahození zprava bylo nebezpečně tečováno. Lundqvist si poradil, ale pak ještě mohl dorážet Frolík. Střelu do prázdné brány mu znemožnil obránce.

10:43

Češi jsou usazeni v útočném pásmu. Zatím je to bez dalšího zakončení.

10:58

Hronkova dělovka od modré čáry byla zablokována, načež Palát trefil levé rameno Henrika Lundqvista. Švédský gólman teď drží svůj celek.

11:32

Švédsko v plném počtu.

11:47

Češi sice ztratili kotouč ve středním pásmu, ale díky rychlému a důraznému napadání soupeře nepustili před Bartošáka.

12:13

A nyní už je u puku znovu česká reprezentace. Skvěle teď napadala dvojice Simon - Voráček.

12:41

Nahození Marcuse Petterssona nedoputovalo až k Bartošákovi. Zablokoval jej jeden z českých beků.

13:24

Velmi dobře pracoval v útočném pásmu Palát s Chytilem a Jaškinem. Mladá útočná formace si nevypracovala gólovku.

13:54

Další tlak české ofenzívy. Dvě tečovaná nahození dolétla až k Lundqvistovi, který už má dvanáct zákroků.

14:45

S další akcí přispěchala česká ofenzíva. Michal Řepík střílel z těžké pozice pouze do brankáře.

15:11

Švédové teď vůbec neví, jak vyzrát na ofenzivní kombinace české reprezentace. Navíc se ani v útočném pásmu neprosazují k nebezpečnějším střelám.

16:07

Chytil kotouč zavezl do útočného pásma a český tým tak získal několik cenných vteřin u brankáře Švédska. Zakončení ovšem nepřišlo.

16:19

Filip Hronek chtěl kotouč razantně poslat na Lunqvista. Nakonec tak učinil, ale je pískán ofsajd Česka.

16:46

Chyba v defenzívě Česka. Rázem se tak Gustafsson zjevil sám na pravém kruhu, ale místo nebezpečného zakončení ještě hledal spoluhráče. Přihrávku před odkrytou bránu zablokoval český obránce.

17:36

Frolík se dostal pod tlak za bránou Henrika Lundqvista. Přesto se Češi nadále drží u kotouče a pokračují v ofenzivních výpadech.

18:23

Švédsko se sice dostalo do útočného pásma, ale žádné zakončení nepřišlo. Místo toho se puk po chvíli dostal do ochranné sítě.

19:10

Vrána se dostal ke kotouči ve středním pásmu a okamžitě se pokusil o založení rychlé akce. Kubalík těžkou přihrávku nezpracoval.

19:42

Švédové nyní trochu přidali, ale Bartošák je bez složitější práce. 

20:00

KONEC PRVNÍ TŘETINY.

Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a nutno říci, že český tým musí jít do kabiny velmi spokojený. Od úvodních vteřin totiž především napadání Česka činilo soupeři velké problémy a také díky dobrému forčekingu přišla první branka. Kubalík totiž získal kotouč u mantinelu a po jeho přihrávce se už v druhé minutě prosadil Jakub Vrána. Češi i po vstřelení branky pokračovali ve velmi precizní práci a jen zřídka soupeře pouštěli do větších šancí. Naopak ještě několikrát zahrozili, čímž Henriku Lundqvistovi nedali vydechnout.

 

Střely na bránu: 12 - 7

20:01

DRUHÁ TŘETINA PRÁVĚ ZAČALA.

20:24

Bohužel je tady blesková branka na úvod druhé třetiny. Elias Pettersson mezi dvěma hráči udržel kotouč a dokázal jej posunout před Bartošáka. Ten si sice poradil s prvním zakončením, ale na opětovný pokus PATRICA HÖRNQVISTA už nestačil. Asistence: William Nylander, Elias Pettersson.

21:25

Češi se prodrali do útočného pásma, ale Filip Chytil nakonec fauloval. Dvě trestné minuty za vysokou hůl.

21:29

Okamžitě po vyhraném buly Švédové zakončovali. Hornqvist však zablokoval střelu od modré čáry.

21:56

Frolík získal puk a bleskově spěchal vpřed. Nabídl se mu Simon, ale ten prudkou přihrávku při přečíslení netrefil.

22:26

Přečíslení na obou stranách. Hronek nejprve podpořil ofenzívu při oslabení, ale poté chyběl vzadu. Bartošákovi po zákroku vůči Erikssonovi pomohla tyč.

23:01

Švédové využívají přesilovou hru a otáčejí skóre zápasu. Kombinace v útočném pásmu vyústila v tvrdou střelu Gustafssona. Na toto zakončení by Bartošák stačil, nicméně teč OSKARA LINDBLOMA byla smrtící. Asistence: Erik Gustafsson, Jesper Brätt.

23:40

Adam Larsson teď neudržel nervy na uzdě a několikrát krosčekoval Dmitrije Jaškina. Na trestnou lavici však půjdou oba hráči. Larsson dostává dvě trestné minuty za krosček, Jaškin za nafilmovaný pád.

24:19

Simon sice dobře napadal, ale po zisku kotouče už nenavázal povedenější kombinací.

24:39

Oliver Ekman-Larsson to zkusil nahozením od mantinelu. Pokus z levé strany si Bartošák pohlídal.

24:59

Štěstí teď měli Češi. Bartošák sice vyrazil střelecký pokus zprava, ale poté jej ohrozila ještě dělovka z mezikruží. Ta šla mimo tři tyče.

25:18

Brätt si našel prostor na levém kruhu, nicméně svižnou střelu Bartošák vytěsnil mimo tři tyče.

25:40

Oba týmy v plném počtu.

26:12

Dvakrát se Češi pokusili prodrat do zajímavější střelecké pozice. Bohužel to bylo bez úspěchu.

26:39

Mario Kempe chtěl na druhé straně najít cestu mezi nohami Skleničky. Ten jeho pokus srazil.

27:26

Zakázané uvolnění Švédska. Je to dobře, neboť Sklenička s Moravčíkem měli velmi těžké střídání.

27:36

Vrána se obtočil kolem brány a přihrávkou hledal Kováře. Ten byl obsazený.

28:21

Vystřídat už potřeboval Filip Hronek, který tak kotouč od červené čáry nastřelil na bránu Henrika Lundqvista.

28:30

Hra vysokou holí od jednoho z českých hokejistů. Vhazovat se bude před Bartošákem.

28:46

Hned po buly si do střelecké pozice sjel Nylander, ale jeho dělovka minula bránu. Neuspěl pak ani Elias Pettersson.

29:06

S odpovědí přispěchal Michal Řepík. Jeho razantní střela z pravého kruhu byla sražena do ochranné sítě.

29:35

Po delší době výraznější ohrožení Henrika Lundqvista. Voráčkova přihrávka totiž na brankovišti našla Simona, který se tlačil k zakončení zblízka.

30:28

Jaškin se dokázal uvolnit v útočném pásmu. Švédskou bránu z vrcholu kruhu netrefil.

30:51

Češi jsou teď aktivnější a snaží se o vyrovnání. Střely zatím létají vedle.

31:21

Bartošák si bez problémů pohlídal nahození Adriana Kempeho. Švédsko se usazuje v útočném pásmu.

31:42

Elias Pettersson se nacházel v brankovišti a hra je proto přerušena. Vhazovat se bude v neutrální zóně.

31:56

Před Bartošáka si najel Elias Pettersson, který našel Hornqvistovu nabídku. Český gólman zasáhl skvěle.

32:13

Fantastický Bartošák! Larsson totiž od modré čáry oslovil Lindbloma, který okamžitě zakončoval do odkryté brány. Proti gólu byl pravý beton českého brankáře.

32:57

Dělovka od Davida Musila. K dorážce se ještě tlačil Jaškin, ale výsledkem byl jen Lundqvistův zákrok a následná strkanice.

33:18

Jan Kovář si po Ruttově střele najel mezi čtyři švédské obránce a vykoledoval si tak reakci ze všech stran. Zdá se, že Češi budou chtít být agresivnější.

33:58

Rychle se hra přesunula ze strany na stranu. Kromě jednoduchého zákroku Bartošáka nepřišlo nic, co by stálo za zmínku.

35:05

Poněkud neurovnaná pasáž po komerční přestávce. Ani jeden z celků si nevypracoval šanci.

35:21

Dobrou práci odvedl Hronek, který dokázal zbrzdit ofenzívu Švédska a vynutil si ofsajd soupeře.

36:02

Švédové pokazili rozehrávku, ale nikdo z českých hráčů je nedokázal potrestat. Puk jde až za Bartošáka.

36:36

Je vyrovnáno! Rychlou akci vpřed podnikla dvojice Kubalík - Kovář. Nejprve to ze střední vzdálenosti zkoušel DOMINIK KUBALÍK, který sice minul, ale ke kotouči se dostal Kovář. Ten pak bleskovou přihrávkou přes šíři útočného pásma oslovil nejproduktivnějšího hráče švýcarské ligy, který z prvního doteku propálil přesunujícího se gólmana. Asistence: Jan Kovář.

36:58

Do fantastické pozice se dostal David Musil, který do útočného pásma vjel z druhé vlny div, že z levého kruhu trefil jen lapačku Henrika Lundqvista.

38:02

Nebezpečně nyní kombinovali švédští hokejisté, kteří by druhou třetinu rádi zakončili ve vedení. Bartošák odolává.

38:33

Velký tlak Švédska. Ekman-Larsson zleva minul Bartošákovu bránu, ale soupeř Česka je stále u našeho gólmana.

38:59

Bleskově se musel přesunout Patrik Bartošák. Proti razantní střele Nylandera se skvěle postavil.

39:08

Velmi dlouhé střídání skončilo zakázaným uvolněním Česka a Miloš Říha si proto bere oddechový čas.

39:14

Gudas kotouč po vhazování dostal na střídačku. Český tým tak konečně může vystřídat.

39:41

Češi se přesouvají do útočného pásma. Uvidíme, zda ještě dokážou zahrozit.

39:55

Dvě rány ještě letěly na Henrika Lundqvista, který se dostal do kontaktu s Kubalíkem. Kotouč šel mimo.

40:00

KONEC DRUHÉ TŘETINY.

Čtyřicet minut zápasu je fuč a tentokrát už se jde do kabin ze vyrovnaného stavu. Výrazně lepší vstup do druhé části měli tentokrát hokejisté Švédska, kteří zásluhou Patrica Hornqvista vyrovnali už po 24 vteřinách druhé části. Navíc byl posléze vyloučen Chytil a Oskar Lindblom tečí střely od modré čáry otočil skóre. Až poté Češi zase začali vyrovnávat hru a ve 37. minutě přišla odměna. Po výborné přihrávce Jana Kováře se totiž prosadil Dominik Kubalík, který tak určil skóre po dvou třetinách.

 

Střely na bránu: 20 - 18

40:01

DRUHÁ TŘETINA PRÁVĚ ZAČALA.

40:33

Fantastický vstup do třetí třetiny. Elitní formace Česka se okamžitě usadila v útočném pásmu a získává vedení. Dvakrát se k zakončení dostal Voráček, který neuspěl. Stejně dopadl Simon, ale pak už byl před bránou MICHAEL FROLÍK, který prostřelil rozhozeného gólmana. Asistence: Dominik Simon, Jakub Voráček.

40:33

Tak pozor. Švédové ještě zkoušejí Coach's Challenge. Simon totiž spadl do brankoviště, kde se dostal do kontaktu s Lundqvistem.

40:33

K nevůli švédského realizačního týmu je branka české reprezentace potvrzena.

41:19

Švédsko přispěchalo s okamžitou ofenzívou, avšak český tým už hru zase přesunul daleko od Patrika Bartošáka.

42:03

Poměrně pozdě šel na led Lundqvist, který zřejmě nečekal rychlou tvrdou střelu Filipa Hronka. Švédský gólman ale dokázal zasáhnout.

42:48

Sražené zakončení Dominika Simona. Vhazovat se bude po pravici švédského gólmana.

43:10

Michael Frolík si počkal na nepřesnou akci švédského beka a získal kotouč. Nevýraznou střelou trefil jen soupeře.

43:47

Zakázané uvolnění českého mužstva. Hra se stěhuje před Bartošáka.

44:32

Jedovatou střelu z pravého kruhu vyslal Krüger. Bartošák na zakončení viděl a zasáhl.

45:17

Rychlá akce Čechů vyústila ve dvě zakončení Jana Rutty. Český obránce nejdříve vypálil jen do Lundqvista a po následné dorážce šel puk do brány. Jenže kousek před čárou zasáhl švédský brankář.

45:57

Další zakázané uvolnění Česka.

46:24

Mattias Ekholm to nyní nezvládl psychicky. Několik krosčeků do Gudasových zad mu prošlo, ale ten poslední už byl na dvě trestné minuty.

46:42

Tak to je hodně přísné vyloučení. Filip Hronek stál na útočné modré čáře, soupeř do něj naboural, ale je z toho vyloučení za nedovolené bránění.

47:34

Dobře to nyní myslel Erik Gustafsson, který kombinoval v útočném pásmu. Poslední přihrávku ale pokazil.

48:24

Švédsko v plném počtu.

48:35

Zablokovaná dělovka od modré čáry. Dobrou práci odvedl David Musil.

48:42

Česko v plném počtu.

49:25

Dvakrát v krátkém časovém úseku musel zasahovat Bartošák. Nejprve si poradil s nahozením od modré čáry, následně zlikvidoval dělovku z levého kruhu.

49:57

Kotouč je u zadního mantinelu v obranném pásmu Švédska. Bojuje o něj pětice hráčů.

50:08

To byla tutovka Jakuba Vrány! Střelec první branky obdržel přihrávku zpoza brány, ale stopku kotouči vystavil levý beton Lundqvista. Fenomenální zákrok.

50:19

Další pokus Vrány. Tentokrát to bylo z pravého kruhu a švédský gólman chvíli nevěděl, kde má kotouč. Nakonec to zvládl.

51:49

Teď ale měli gólovku také Švédové. Marcus Pettersson se zjevil před Bartošákem, který se však bleskově přesunul a znemožnil vyrovnání.

52:23

Bartošák si poradil s Ekholmovým zakončením a poté to ještě od Kováře s Řepíkem schytal Hörnqvist, který sekl do betonů českého gólmana.

52:44

Tomáš Zohorna si našel prostor na straně, žádal si přihrávku Jaškina, ale ten to vzal na sebe. Lundqvist zasáhl.

52:49

Ekman-Larsson zpackal zdánlivě jednoduchou rozehrávku a v šanci tak byl rázem Simon. Jeho bleskové zakončení šlo nad bránu.

53:31

Další příležitost pro Česko! Vrána si sjížděl před bránu, ale Lander jej na poslední chvíli odzbrojil.

54:04

Nervozita Švédů se stupňuje. Po faulu na Voráčka se rozpoutala menší strkanice. Uvidíme, jaké budou tresty.

54:04

Podražení na konto Eliase Petterssona. Za nesportovní chování je vyloučen Jan Kovář a Patric Hörnqvist. Přesilovka pro Česko.

54:30

Hronek si sjel před bránu, ale netrefil kotouč a pak musel rychle zpátky. Naštěstí byl odpískán ofsajd Švédska.

54:52

Špatná početní výhoda Česka skončila. Ondřej Palát se provinil nedovoleným bráněním.

55:05

Dvakrát musel dávat pozor Bartošák. Švédové jsou ve hře 4 na 4 výrazně lepší.

55:37

Řepík udělal chybu, ale poté to dokázal napravit a dostal kotouč do středního pásma.

55:50

Zničehonic je tady čtvrtá branka českého týmu! Švédové špatně střídali, čehož využil JAKUB VRÁNA. Mladý kanonýr si najel na dlouhou přihrávku Hronka, šel sám na Lundqvista a fantasticky trefil do horního rohu brány. Asistence: Filip Hronek.

56:04

Švédsko v plném počtu.

56:28

Švédsko to zkouší bez brankáře. Více než tři minuty před koncem zápasu.

56:41

Ofsajd Švédska vrací Lundqvista do brány. Vhazuje se ve středním pásmu.

56:52

Česko v plném počtu. Lundqvist je opět na střídačce.

57:15

Dělovka Mattiase Ekholma doputovala přesně do náruče pozorného Patrika Bartošáka.

57:23

Další střelecký pokus od modré čáry. Bartošák puk vyrazil a k dorážce se nikdo ze Švédů neprodral.

57:58

Další jistý zákrok Patrika Bartošáka. Český gólman opět zvládl zákrok proti střele Ekholma.

58:16

Znovu pozorný český brankář, tentokrát proti Nylanderovi.

58:40

Několik desítek vteřin Češi drželi kotouč mimo obranné pásmo. Vše končí ofsajdem Švédska.

58:55

Kotouč je ve středním pásmu. Češi už tohle snad zvládnou.

59:05

Je hotovo! Voráček ve středním pásmu vystihl špatnou rozehrávku soupeře, načež poslal kotouč podél mantinelu k JANU KOVÁŘOVI. Plzeňský útočník udělal několik kroků do útočného pásma a poté v pohodě zakončil do prázdné brány. Asistence: Jakub Voráček.

59:25

Švédové už jsou hodně podráždění a vyprovokovali strkanici u našeho brankoviště. Ještě se bude vylučovat.

59:25

Robert Hägg je potrestán za hrubost. Stejně tak Dennis Rasmussen, David Sklenička a Radko Gudas.

59:43

Češi mají kotouč na hokejkách a v pohodě hraje u mantinelu ve vlastním pásmu.

60:00

Ještě je tady závěrečná strkanice. Na fantastickém vítězství nad Švédskem už to nic nezmění.

60:00

KONEC UTKÁNÍ.

Dnešní utkání je tedy u konce a Česko se raduje z největšího vítězství proti Švédsku v historii MS. Naši hokejisté měli výborný vstup do zápasu a díky Vránovi šli brzy do vedení. Jenže po skvělé úvodní periodě přišel útlum a Švédové dvěma slepenými góly na začátku druhé části otočili skóre zápasu. To však českou reprezentaci nesložilo, neboť Řepík do konce druhé třetiny vyrovnali a ve třetí periodě se prosadili hned třikrát.

NEJLEPŠÍ HRÁČI ZÁPASU

 

Česko - Jakub Vrána

Švédsko - Elias Pettersson

 

STATISTIKY UTKÁNÍ

 

Střely na bránu: 32 - 32

Vyloučení: 7 - 7

Góly v přesilovce: 0 - 1

Vyhraná buly: 25 - 39

Právě se děje

před 2 hodinami

Babiš se má podle soudu omluvit za své výroky senátorovi Wagenknechtovi

Premiér Andrej Babiš (ANO) se má omluvit senátorovi Lukáši Wagenknechtovi (za Piráty) za výroky, že je psychopat, udavač a připravil ČR o 800 milionů korun, rozhodl v pátek Okresní soud Praha-západ. Wagenknecht, který byl náměstkem, když Babiš vedl ministerstvo financí, to uvedl na twitteru. Premiér si za svými výroky stojí a plánuje se odvolat, sdělil ČTK v textové zprávě.

Soud vyhověl žalobě na ochranu osobnosti, Babiš je povinen písemnou omluvu zaslat do tří dnů poté, co rozsudek nabude právní moci, uvedl Wagenknecht. Jeho asistentka Karolína Žďárská řekla ČTK, že písemné vyhotovení rozsudku by mělo být k dispozici do dvou týdnů. "Zatím nemáme písemné vyhotovení, takže neznáme argumenty soudu, ale za svými výroky si stojím, budu se odvolávat," reagoval Babiš.

Wagenknecht byl prvním náměstkem ministra financí od února 2014 do června 2015, kdy ho Babiš odvolal podle pozdějšího Wagenknechtova vyjádření bez udání důvodu. Wagenknecht se před tím dostal do sporu s tehdejší ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou (za ANO), když jeho auditorský tým našel chyby v tendru na monitorovací systém evropských fondů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy