reklama
 
 
20:15 • MS 2019 • Skupina A
5:6
2:2 2:3 1:1
Slovensko - vlajka - Sport 2016
Slovensko
Kanada - vlajka - Sport 2016
Kanada
 • 7:14 Sukel' (Studenič, Nagy)
 • 8:18 Liška (Jaroš, Lunter)
 • 21:49 Nagy (Marinčin, Lantoši)
 • 25:09 Liška (Buc, Lunter)
 • 51:45 Sukel'
 • 16:20 Mantha (Turris, McCann)
 • 18:10 Theodore (Mantha, Severson)
 • 27:01 Marchessault (Chabot)
 • 28:43 Cirelli (Reinhart, Theodore)
 • 36:40 Stecher (Turris, Severson)
 • 59:59 Stone (Chabot)

Dobrý den, vítejte u sledování online přenosu z utkání mezi Slovenskem a Kanadou v rámci MS v hokeji 2019 na Slovensku. Duel začíná 13.5. ve 20:15.

Přeji dobrý večer. Čtvrtý den MS v ledním hokeji 2019 se pomalu chýlí ke konci, ale nás ještě čekají dvě večerní utkání. V české skupině se Norsko představí proti Švédsku, ale my se dnes zaměříme na duel domácího Slovenska proti favorizované Kanadě.

Slovensko má za sebou dvě velmi těžká utkání. Na úvod domácího šampionátu se představilo proti USA, načež bojovalo s Finskem. Po tomto těžkém začátku mají Slováci možná trochu překvapivě tři body, neboť po výborném výkonu dokázali zvítězit nad hvězdným výběrem ze zámoří. Následně sice Slovensko padlo proti Finsku, nicméně jednalo se o velmi vyrovnaný zápas, který definitivně rozhodl až finský gól do prázdné brány. O vyrovnanosti zápasu svědčí také poměr střel 25 - 27. Aktuálně je tak Slovensko po dvou utkáních na páté pozici, avšak následující zápasy budou proti výkonnostně slabším celkům.

Také Kanada má za sebou dvě utkání a i u tohoto celku zatím registrujeme tři body. Na začátek šampionátu totiž Kanaďané po matném výběru prohráli 1:3 s Finskem, přičemž na bránu severského soupeře vyslali jen 21 střel. Až v druhém utkání základní skupiny tak Kanada získala tři body, neboť podle očekávání výrazně přehrála Velkou Británii. Ta od favorizovaného týmu schytala osm branek a žádnou nedokázala vstřelit. O vítězství nad slabým soupeřem se postaral především Anthony Mantha, jenž zaznamenal dvě branky a tři asistence.

Přestože Slováci na turnaji předvádí velmi dobré výkony, favoritem dnešního utkání rozhodně nebudou. Poslední vzájemný zápas sice Slovensko vyhrálo 4:3 po nájezdech, ale jednalo se o zápas v rámci Německého poháru, kde Kanadě pochopitelně chyběly hvězdy z NHL. Poslední srovnatelná konfrontace se odehrála na MS 2016 a hráči Javorového listu tehdy zvítězili 5:0!

SESTAVA SLOVENSKA

 

Rybár (Čiliak) - Sekera (C), Černák, Marinčin, Jaroš, Koch, Féherváry, Čajkovský - Tatar (A), Krištof, Pánik - Nagy (A), Sukel', Studenič - Daňo, Hudáček, Lantoši - Lunter, Buc, Liška - Zigo

SESTAVA KANADY

 

Murray (Hart) - Chabot, Stecher, Nurse, Severson, Theodore, Montour, Fabbro - Marchessault, Strome, Stone (A) - Cirelli, Couturier (A), Reinhard - McCann, Turris (C), Mantha - Jost, Henrique, Joseph - Dubois

Rozhodčí

Hlavní rozhodčí: Tobias Björk (SWE), Manuel Nikolic (AUT)

Čároví rozhodčí: Andreas Malmqvist (SWE), Brian Oliver (USA)

0:00

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

0:48

Po několika nepřesnostech v rozehrávce Slovenska se Kanada dostala k prvnímu zakončení. Nahození z levého kruhu bylo tečováno Černákovou bruslí a Rybár musel dávat pozor.

1:36

Až nyní se Slovensko dokázalo osvobodit a dostalo kotouč až do blízkosti Matta Murrayho.

2:03

Couturier se odhodlal k rychlému napadání a zpoza brány dostal kotouč k Rybárovi. Ten byl pozorný.

2:13

Boční síť nyní trefil jeden z domácích hokejistů. Následně ještě dorážel Daňo, avšak kotouč putoval mimo tři tyče.

2:39

Dante Fabbro teď schytal kotoučem do tváře. Nepříjemná situace, kterou už zná například Marek Ďaloga. Ten Slovákům v dnešním zápase chybí.

3:37

Dva důrazné souboje byly k vidění u mantinelu. Kanaďané se od prvních minut snaží dobře pracovat u hrazení a nedát soupeři čas na rozehrávku.

4:09

Marinčin si to nyní namířil do útočného pásmu. Obránce slovenské reprezentace pálil švihem, ale kotouč putoval pouze do ochranné sítě.

4:59

Do velké šance se prodral Marko Daňo. Mladý slovenský útočník si našlápl, dostal výbornou přihrávku do jízdy, ale švihem pak vypálil mimo.

5:12

Ještě jedna příležitost pro Slovensko. Hudáček zakončoval v tísni z mezikruží a výsledkem bylo zakončení do hrudi pozorného Murrayho.

5:28

Do masky Patrika Rybára šlo nahození Thomase Chabota. Nařízeno vhazování po pravici slovenského gólmana.

5:56

A tentokrát měl práci znovu Murray. Ten si pohlídal Liškovo nahození z levé strany, načež se před bránou kanadského gólmana strhla trochu ostřejší strkanice.

autor: Sport | 13. 5. 2019 19:45

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama