MS 2019 • Skupina A • 20:15

Slovensko - Kanada

Slovensko
5:6
2:2, 2:3, 1:1
Kanada
7:14 Sukel' (Studenič, Nagy)
8:18 Liška (Jaroš, Lunter)
21:49 Nagy (Marinčin, Lantoši)
25:09 Liška (Buc, Lunter)
51:45 Sukel'
16:20 Mantha (Turris, McCann)
18:10 Theodore (Mantha, Severson)
27:01 Marchessault (Chabot)
28:43 Cirelli (Reinhart, Theodore)
36:40 Stecher (Turris, Severson)
59:59 Stone (Chabot)

Dobrý den, vítejte u sledování online přenosu z utkání mezi Slovenskem a Kanadou v rámci MS v hokeji 2019 na Slovensku. Duel začíná 13.5. ve 20:15.

Přeji dobrý večer. Čtvrtý den MS v ledním hokeji 2019 se pomalu chýlí ke konci, ale nás ještě čekají dvě večerní utkání. V české skupině se Norsko představí proti Švédsku, ale my se dnes zaměříme na duel domácího Slovenska proti favorizované Kanadě.

Slovensko má za sebou dvě velmi těžká utkání. Na úvod domácího šampionátu se představilo proti USA, načež bojovalo s Finskem. Po tomto těžkém začátku mají Slováci možná trochu překvapivě tři body, neboť po výborném výkonu dokázali zvítězit nad hvězdným výběrem ze zámoří. Následně sice Slovensko padlo proti Finsku, nicméně jednalo se o velmi vyrovnaný zápas, který definitivně rozhodl až finský gól do prázdné brány. O vyrovnanosti zápasu svědčí také poměr střel 25 - 27. Aktuálně je tak Slovensko po dvou utkáních na páté pozici, avšak následující zápasy budou proti výkonnostně slabším celkům.

Také Kanada má za sebou dvě utkání a i u tohoto celku zatím registrujeme tři body. Na začátek šampionátu totiž Kanaďané po matném výběru prohráli 1:3 s Finskem, přičemž na bránu severského soupeře vyslali jen 21 střel. Až v druhém utkání základní skupiny tak Kanada získala tři body, neboť podle očekávání výrazně přehrála Velkou Británii. Ta od favorizovaného týmu schytala osm branek a žádnou nedokázala vstřelit. O vítězství nad slabým soupeřem se postaral především Anthony Mantha, jenž zaznamenal dvě branky a tři asistence.

Finsko vs. Kanada na MS 2019: Kaapo Kakko
Finsko vs. Kanada na MS 2019: Kaapo Kakko | Foto: Reuters

Přestože Slováci na turnaji předvádí velmi dobré výkony, favoritem dnešního utkání rozhodně nebudou. Poslední vzájemný zápas sice Slovensko vyhrálo 4:3 po nájezdech, ale jednalo se o zápas v rámci Německého poháru, kde Kanadě pochopitelně chyběly hvězdy z NHL. Poslední srovnatelná konfrontace se odehrála na MS 2016 a hráči Javorového listu tehdy zvítězili 5:0!

Slovensko

SESTAVA SLOVENSKA

 

Rybár (Čiliak) - Sekera (C), Černák, Marinčin, Jaroš, Koch, Féherváry, Čajkovský - Tatar (A), Krištof, Pánik - Nagy (A), Sukel', Studenič - Daňo, Hudáček, Lantoši - Lunter, Buc, Liška - Zigo

Kanada

SESTAVA KANADY

 

Murray (Hart) - Chabot, Stecher, Nurse, Severson, Theodore, Montour, Fabbro - Marchessault, Strome, Stone (A) - Cirelli, Couturier (A), Reinhard - McCann, Turris (C), Mantha - Jost, Henrique, Joseph - Dubois

Rozhodčí

Hlavní rozhodčí: Tobias Björk (SWE), Manuel Nikolic (AUT)

Čároví rozhodčí: Andreas Malmqvist (SWE), Brian Oliver (USA)

0:00

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

0:48

Po několika nepřesnostech v rozehrávce Slovenska se Kanada dostala k prvnímu zakončení. Nahození z levého kruhu bylo tečováno Černákovou bruslí a Rybár musel dávat pozor.

1:36

Až nyní se Slovensko dokázalo osvobodit a dostalo kotouč až do blízkosti Matta Murrayho.

2:03

Couturier se odhodlal k rychlému napadání a zpoza brány dostal kotouč k Rybárovi. Ten byl pozorný.

2:13

Boční síť nyní trefil jeden z domácích hokejistů. Následně ještě dorážel Daňo, avšak kotouč putoval mimo tři tyče.

2:39

Dante Fabbro teď schytal kotoučem do tváře. Nepříjemná situace, kterou už zná například Marek Ďaloga. Ten Slovákům v dnešním zápase chybí.

3:37

Dva důrazné souboje byly k vidění u mantinelu. Kanaďané se od prvních minut snaží dobře pracovat u hrazení a nedát soupeři čas na rozehrávku.

4:09

Marinčin si to nyní namířil do útočného pásmu. Obránce slovenské reprezentace pálil švihem, ale kotouč putoval pouze do ochranné sítě.

4:59

Do velké šance se prodral Marko Daňo. Mladý slovenský útočník si našlápl, dostal výbornou přihrávku do jízdy, ale švihem pak vypálil mimo.

5:12

Ještě jedna příležitost pro Slovensko. Hudáček zakončoval v tísni z mezikruží a výsledkem bylo zakončení do hrudi pozorného Murrayho.

5:28

Do masky Patrika Rybára šlo nahození Thomase Chabota. Nařízeno vhazování po pravici slovenského gólmana.

5:56

A tentokrát měl práci znovu Murray. Ten si pohlídal Liškovo nahození z levé strany, načež se před bránou kanadského gólmana strhla trochu ostřejší strkanice.

6:26

Za bránou Patrika Rybára byl důrazně dohrán Fehérváry. Kanada nadále pokračuje v aktivním a dotěrném pojetí.

7:14

Je tady první branka zápasu. Slováci se usadili v útočném pásmu, načež přišla tvrdá střela od modré čáry. Po Černákově pokusu dorážel Nagy, poté Studenič, ale až MATÚŠ SUKEL' byl finálním zakončovatelem, který pálil do prázdné brány. Asistence: Marián Studenič, Ladislav Nagy.

7:59

Kanaďané se stále snaží hodně dohrávat. Zatím to nevede k úspěchu.

8:18

A je to 2:0! Bleskové přečíslení čtyr proti dvěma už mohl zakončit Jaroš, který byl volný mezi kruhy. Jenže místo střely volil ottawský obránce přihrávku na ADAMA LIŠKU. Devatenáctiletý mladík se zjevil u brankoviště a dokázal kotouč protečovat za záda marně se natahujícího Murrayho. Asistence: Christán Jaroš, Mário Lunter.

9:51

Kanaďané jsou podráždění a jeden z nich šťoural do zasahujícího Patrika Rybára. Následovala šarvátka, ve které byl velmi aktivní Sekera a Čajkovský. Bude se vylučovat.

9:51

Na trestnou lavici usedá trojice hokejistů. Richard Pánik dostává dvouminutový trest za hrubost a stejným prohřeškem se provinila kanadská dvojice Jared McCann, Kyle Turris. To znamená přesilovou hru pro Slovensko.

10:17

Dobře sehraná kombinace domácích. Lantoši zakončoval z mezikruží, ale o kousek minul vzdálenější tyč Murrayho brány.

11:10

Kanada se vymanila z obranného pásma, avšak kotouč se poměrně rychle vrací za modrou čáru.

11:38

Studenič se zprava prodíral k zakončení. Nepodařilo se a kotouč letí až k Rybárovi.

11:51

Kanada hraje v plném počtu.

12:43

Slovenský veterán Ladislav Nagy prošel přes střední pásmo a hned za modrou čárou zkusil vypálit. Ranou ale trefil Chabota.

13:34

Aktivně hrající Nagy se znovu dostal do kombinace v útočném pásmu. Neuspěl sice s přihrávkou na Studeniče, ale pak se zodpovědně vrátil do obrany.

14:02

Absolutně bez podpory spoluhráčů byl v útočném pásmu Mark Stone. Střelou od mantinelu Rybára nezaskočil.

14:49

Stone tentokrát zkoušel přihrávku z pravého kruhu, ale puk šel po teči jen nad Rybárovu bránu.

15:39

Kanaďanům se nyní nedaří kombinace, naopak Slováci velmi dobře narušují hru soupeře. Na Rybára už nějakou dobu nešla nebezpečnější střela.

16:20

Jenže teď je tady snížení. Rychlou kombinaci rozjela Kanada na levé straně. McCann kotouč posunul více do středu a na to navázal Kyle Turris, který bekhendem oslovil najíždějícího si ANTHONYHO MANTHU. Kanonýr Detroitu natáhl k rychlé střele a Rybár se natahoval marně. Asistence: Kyle Turris, Jared McCann.

16:40

Nepříjemné chvíle pro domácí. Po inkasované brance se Christián Jaroš provinil zásahem vysokou holí do tváře Couturiera.

17:08

Tak teď to vypadalo na vyrovnání. Strome našel přihrávkou skvěle postaveného Marka Stona, který ale zboku netrefil prázdnou bránu!

18:10

Náskok domácí reprezentace je rázem fuč. Mantha kotouč na pravé straně posunul na modrou čáru, kde byl připravený SHEA THEODORE. Obránce Vegas Golden Knight si sjel trochu blíže k bráně a švihem propálil slovenského brankáře. Asistence: Anthony Mantha, Damon Severson.

18:57

Slováci si mohou vzít vedení zpět na svou stranu. Anthony Cirelli si pomohl držením.

19:30

Domácí hokejisté jsou dobře rozestavění v útočném pásmu. Dvě střely zatím letěly jen vedle brány.

19:55

Výborná příležitost pro Slovensko. Po naražení na hrazení vůči Hudáčkovi se jde na trestnou lavici uklidnit Damon Severson. Ten navíc dostává desetiminutový trest.

20:00

KONEC PRVNÍ TŘETINY.

Po úvodních dvaceti minutách se jde do kabin ze vyrovnaného stavu, což je trochu smutné pro slovenské hokejisty. Domácí totiž měli fantastický vstup do zápasu a v čase 7:14 se zásluhou Sukel'a dostali do vedení. Navíc se o 64 vteřin později prosadil i Adam Liška a Kanaďané byli hodně zaskočení. Jenže závěrečná pětiminutovka Kanadě vyšla skvěle. V 17. minutě se nejdříve prosadil produktivní Anthony Mantha a v následné přesilovce uspěl se svižnou střelou Shea Theodore. Slováci ale mohou přitlačit v úvodu druhé třetiny, neboť budou hrát zhruba minutu 5 na 3.

 

Střely na bránu: 11 - 10

20:01

DRUHÁ TŘETINĚ PRÁVĚ ZAČALA.

20:21

Slováci druhou třetinu zahajují v přesilovce 5 na 3, ale hned úvodní pokus o zisk útočného pásma nebyl úspěšný.

20:42

Kanaďané před bránou nechali osamoceného Pánika, který dvakrát dorážel. V obou případech uspěl Matt Murray.

20:57

Kanada hraje ve čtyřech.

21:34

Nyní už se Slováci nemohou dostat před Murrayho. Kotouč je vyvezen až do obranného pásma Slovenska.

21:49

Slovensko si bere vedení zpět na svou stranu! Po přihrávce od Marinčina pálil z vrcholu pravého kruhu LADISLAV NAGY. Velezkušený útočník sice trefil obránce Stechera, avšak od něj šel puk za záda překvapeného Murrayho. Asistence: Martin Marinčin, Richard Lantoši.

23:01

Mohlo být bleskově vyrovnáno. Mantha se zjevil za zády všech hráčů Slovenska, ale svižnou střelou na vyrážečku na Rybára nevyzrál.

23:55

Chabot nyní obkroužil bránu a hledal některého ze spoluhráčů. Kotouč nešel do nebezpečného prostoru.

24:35

Kanaďané se snaží kombinovat v útočném pásmu. Slováci s tím mají velké problémy.

24:55

Obrovský závar v brankovišti Kanady. Po zpětné přihrávce šel puk podél brankové čáry, ale nikdo z hráčů Javorového list jej neprotlačil přes Rybára. O všechny soky se postarala důrazná defenzíva Slovenska.

25:09

Slovensko jde podruhé v utkání do dvougólového vedení. Výborně teď domácí sehráli přečíslení, které vyústilo ve střelu z pravého kruhu. Murray sice dokázal zasáhnout, ale osamocený ADAM LIŠKA puk z brankoviště dorazil do brány. Asistence: Dávid Buc, Mário Lunter.

25:41

Zbytečný faul Tomáše Tatara. Útočník kanadského Montrealu se dopustil krosčeku.

26:11

Velmi dobře zapracoval Sukel', který kotouč dostal až do útočného pásma a dal spoluhráčům šanci na vystřídání.

27:01

Gólové hody pokračují. JONATHAN MARCHESSAULT sice první střelou z pravého kruhu neuspěl, ale po chvíli dostal kotouč do stejné pozice. Při druhém zakončení už kanadský střelec propálil blokujícího Marinčina a s ním také Patrika Rybára. Asistence: Thomas Chabot.

27:57

Slováci se snaží o to, aby Kanada nenapodobila rychlé vyrovnání z první třetiny. Díky dobrému napadání se teď hraje u Murrayho.

28:43

Kanada se po komerční přestávce nastěhovala do útočného pásma a výsledkem je srovnání. Několika přihrávkami se Javorovým listům podařilo rozhodit defenzívu Slovenska, což využil ANTHONY CIRELLI. Mladý útočník sice neuspěl tečí, ale dorážku už poslal mimo dosah marně se natahujícího Rybára. Asistence: Sam Reinhart, Shea Theodore.

29:36

Kanada je při chuti a znovu kotouč dvakrát dostala k Rybárovi. Ten si tentokrát věděl rady.

30:25

A teď práce pro Murrayho. Razantní střela od modré čáry byla kanadskému brankáři dobře cloněna, ale přesto si gólman našel kotouč.

30:53

Kanaďané teď dobře napadali v útočném pásmu, ale od mantinelu se s kotoučem nedokázali vymanit.

31:26

Tomáš Tatar se prodral přes jednoho soupeře, avšak jeho postupu na levém křídle učinil přítrž Stecher.

32:03

Na základě kanadské Coach's challenge se zkoumá video proti gólu Tomáše Tatara.

32:03

Tomáš Tatar dostal kotouč nadvakrát za záda Matta Murrayho, ale kvůli výraznému kontaktu Pánika s kanadským gólmanem je branka odvoláan.

32:17

Tatar měl druhou šanci na zapsání se mezi střelce. Okamžitě po neuznané brance se slovenský útočník zjevil sám před Murraym, ale ten jeho forhendovou kličku zneškodnil.

33:21

Po Turrisově nahození z pravé strany se kotouč odrazil do ochranné sítě. Vhazovat se bude po levici Patrika Rybára.

34:12

Montour podstoupil důrazný souboj s Jarošem a z ledu odjíždí poněkud otřesen. Na tohle nejsou kanadští hokejisté zvyklí a rozhodně jim to nevyhovuje.

34:58

Jedovatá střela letěla od modré čáry. Projektil kanadského obránce putovala jen vedle Rybárovy brány.

35:08

Na druhou stranu se vydal Lantoši. Rychlý slovenský útočník však nedokázal přihrát lépe postavenému spoluhráči.

36:40

Tak tohle si Rybár nedá za rámeček. Svižné nahození z pravé strany totiž nedokázal skrýt v náruči. Při pokusu TROYE STECHERA totiž kotouč slovenskému brankáři propadl výstrojí za brankovou čáru. Kanada se tak poprvé dostává do vedení. Asistence: Kyle Turris, Damon Severson.

36:40

Po páté inkasované brance Patrik Rybár končí učinkování v dnešním zápase. Nahrazen je Markem Čiliakem.

38:02

Kanaďané jsou samozřejmě při chuti a okamžitě hodlají zaměstnat čerstvého gólmana Slovenska. Čiliak zatím pozorný.

38:54

Další kanadská kombinace v útočném pásmu. Tentokrát to bylo bez ohrožení Čiliakovy brány.

39:46

Dvakrát se ještě Slováci prodrali do útočného pásma. V ani jednom případě si nevypracovali šanci na zakončení.

40:00

KONEC DRUHÉ TŘETINY.

Také druhá třetina je minulostí a tentokrát už jsou favorizovaní Kanaďané ve vedení. Přesto to ale na takový výsledek třetiny vůbec nevypadalo. Úvodní minuty periody totiž znovu patřily domácím a po brance Ladislava Nagyho šli Slováci zpět do vedení. To se navíc zvýšilo po trefě Adama Lišky. Jenže dvougólové vedení Slovensko znovu ztratilo. Přesilovku totiž využil Jonathan Marchessault, o 102 vteřin později vyrovnal Anthony Cirelli a obrat byl dokonán ve 37. minutě. To se totiž Troyem Stecherem nechal zaskočit Patrik Rybár, pro kterého to bylo to poslední, co v zápase udělal. Právě od stavu 4:5 totiž chytá Marek Čiliak, který bude čelit Kanaďanům ve třetí části.

 

Střely na bránu: 22 - 20

40:01

TŘETÍ TŘETINA PRÁVĚ ZAČALA.

40:28

Erik Černák podpořil ofenzívu slovenského týmu a přihrávkou před Murrayho hledal spoluhráče. Bez úspěchu.

40:51

Zajímavou střelu vyslal Ladislav Nagy. Zpoza obránce vypálil pouze do připraveného brankáře Kanady.

41:14

Kanaďané se odhodlali k napadání Marinčinovy rozehrávky. Jenže kotouč získat nedokázali.

41:55

Nečekanou Fehérváryho střelu od modré čáry se pokusil tečovat Marko Daňo. Jenže souhra mezi těmito dvěma hráči nevedla k Murrayho zákroku.

42:21

Po zakončení Stona z mezikruží byl kanadský hráč dohrán. Marko Daňo může být rád, že nedostal dvouminutový trest.

42:49

Tečovaný střelecký pokus Stona zamířil mimo tři tyče. Defenzíva Kanady teď soupeře nepouští do nebezpečnějších zakončení.

43:18

Zakázaným uvolněním si pomohli Kanaďané. Kotouč přes všechny čáry poslal Kyle Turris.

44:38

Ani jeden z celků se nyní ne a ne prosadit k zajímavější střele. Kanada se navíc nehrne do zběsilého útočení a snaží se spíše kombinovat ve středním pásmu.

45:22

Menší trable s rozehrávkou má Kanada. Jenže dva napadající hráči Slovenska zatím nezískali kotouč.

45:56

Nepřesnost na druhé straně. Koch si sice poradil s jedním soupeřem, ale kotouč dostal jen do středního pásma.

46:21

Po šikovné předávce se k zakončení dostal Libor Hudáček. Ještě se ke střele tlačil Lunter, avšak defenzíva Kanady si jej pohlídala.

46:33

Po vzájemném pošťuchování se na trestnou lavici poroučí Pierre-Luc Dubois a Adam Liška. První zmíněný je penalizován za krosček, druhý zmíněný za nafilmovaný pád.

47:06

Hra ve čtyřech na obou stranách zatím nenabídla nic zajímavého. Ani jeden celek dosud nezakončil.

47:48

Velmi dobře to teď udělal Nagy, který dlouho čekal na prostor pro přihrávku. Nakonec si vybral Černáka, jenž však z mezikruží netrefil bránu!

48:33

Oba celky hrají v plném počtu.

49:50

Slováci začínají hýřit aktivitou a pokouší se o usazení se v útočném pásmu. Zatím bez úspěchu.

50:19

Sekera si udělal prostor na modré čáře, ale místo střely ještě volil přihrávku na Tatara. K dobře postavenému útočníkovi kotouč neprošel.

50:56

První slovenský útok si v útočném pásmu vypracoval několik střeleckých pozic. Na Murrayho ovšem nevyzrál.

51:45

Slováci převzali iniciativu a po zásluze vyrovnávají. Matt Murray sice fantasticky vychytal obrovskou šanci Marinčina, ale poté měl velkou smůlu. Vyražený kotouč se dostal k MATÚŠI SUKEL'OVI, který neváhal s okamžitým zakončením. Puk by šel mimo bránu, ale to by si jej Severson nohou nesměl srazit do sítě.

53:24

Výborný zákrok teď musel předvést Čiliak. Turris totiž ke střele vybídl Nurse a slovenský gólman zasáhl pravým ramenem.

53:53

Na druhé straně si kanadská obrana nevěděla rady s napadáním. Využít toho hodlal Krištof, ale Murray zasáhl vyrážečkou.

54:11

Šance pro Slovensko. Anthony Mantha se provinil sekáním a odsedí si dvě trestné minuty.

54:56

Slovensko se zatím ne a ne dostat do velkého tlaku. Kanada se brání skvěle.

55:23

Kotouč jde až k Čiliakovi. Slovenská přesilovka zatím není podle představ.

56:11

Kanada v plném počtu.

57:12

Skvěle nyní situaci vyřešil Pánik. Rychlou kličkou si totiž najel do mezikruží a až fantastický zákrok Murrayho jej zastavil od vstřelení šesté slovenské branky.

58:01

Slováci teď mají jasnou převahu a vůbec neví, co na Slovensko hrát. Domácí jsou hnáni diváky.

58:46

Velká nepříjemnost pro Slovensko. Erik Černák se provinil podražením.

58:46

Oddechový čas pro Kanadu.

59:00

Kanada se drží v útočném pásmu, ale zatím se nedostala k přímému ohrožení Čiliaka.

59:17

Veledůležitý zákrok Marka Čiliaka. Marchessault pálil skvěle, ale proti gólu byla lapačky slovenského gólmana.

59:32

Dávid Buc vyvezl kotouč do útočného pásma, ale tam byl jen srolován u mantinelu.

59:59

Tak to je pro Slováky obrovská rána! Už už to vypadalo na prodloužení, ale těsně před koncem zápasu to vzal na sebe MARK STONE. Útočník Vegas Golden Knights vypálil švihem z pravého kruhu a trefil se přesně do horního rohu brány. Asistence: Thomas Chabot.

60.

KONEC ZÁPASU.

Dnešní neskutečné utkání je u konce a z vítězství se nakonec raduje Kanada. Slovensko odehrálo fantastický zápas, když proti favoritovi dvakrát vedli rozdílem dvou branek. Jenže ani jednou Slovákům toto vedení nevydrželo do konce třetiny a nakonec ještě museli dotahovat. Slovensko sice v 52. minutě srovnalo na 5:5, nicméně v závěru zápasu hrála Kanada obávanou přesilovou hru. Výsledkem byla střela Marka Stona, který natáhl k zakončení a v čase 59:59 se trefil přesně nad rameno slovenského gólmana. Vteřinu před koncem tak Slovensko přišlo o jakýkoliv bodový zisk z tohoto fantastického utkání.

 

Střely na bránu: 31 - 28

Ode mě je to pro dnešek vše. U dalších online reportáží na shledanou.

Právě se děje

Další zprávy