Motor lituje prohry. Olomouc nehrála dobře, řekl Straka

Adam Sušovský Adam Sušovský
25. 3. 2015 22:11
Hokejová baráž odstartovala a České Budějovice jako outsider sahaly po bodech v Olomouci, ale prohrály 2:4 a extraligový soupeř musel přiznat: Byli jsme nervózní.
Olomouc brání účast v extralize v baráži. Na úvod se hodně natrápila k výhře nad outsiderem z Českých Budějovic. | Foto: ČTK

Olomouc - Nebude to žádná sranda, už ví v Olomouci o tom, jak těžké je v baráži udržet hokejovou extraligu. Promarněná dlouhá přesilová hra pět na tři a z toho pramenící obrovská nervozita málem stály Hanáky hned první zápas, nakonec Mora přehrála České Budějovice velice šťastně 4:2.

O výsledek zápasu s outsiderem se Olomouc strachovala do posledních minut, diváci v jednu chvíli na své hráče hlasitě pískali. Nakonec rozhodl až šťastný gól z otočky a ještě z úhlu pouhých osm minut před koncem zápasu.

Straka: Olomouc nehrála dobře

"Škoda, že jsme nebyli ještě aktivnější. Olomouc dnes nehrála dobře, mohli jsme klidně nějaký bod odvést. Bohužel jsme dostali gól na 3:2 a ten to zlomil," litoval kapitán Motoru Josef Straka.

Po něm už totiž hosté odpadli a když Olomouc přidala i čtvrtou branku, rezignoval Motor úplně a nekonal se ani žádný závěrečný nápor.

"Ale když Budějovice vyrovnaly na 2:2, samozřejmě jsme znervózněli. Ono vám to nepřidá, byl to fakt důležitý zápas," přiznal po utkání útočník Mory Jan Knotek, který k vydřené výhře Olomouce přispěl dvěma góly, že se domácí o výhru nad outsiderem hodně strachovali.

Jsou v euforii. To se jim to hraje

"Oni jsou v euforii, zatímco my musíme, chceme extraligu udržet. Baráž je o hlavě, je třeba se oprostit od toho tlaku. Já to loni poznal taky, taky jsme byli loni z první ligy v euforii, to se to pak hraje, to je v pohodě," prohlásil Knotek.

Ze začátku to přitom vypadalo, že bude mít Olomouc zápas pod kontrolou. Minimálně prvních deset minut vůbec nenasvědčovalo nic tomu, že by to mohlo být jinak.

Domácí se po nádherné kombinaci a povedeném blafáku Mataie dostali už v páté minutě do vedení a měli hru pod kontrolou. Motor, který má za sebou těžké play off první ligy a v baráži je v konkurenci Olomouce, Slavie a Chomutova brán za největšího outsidera, působil hodně zataveným dojmem.

Diváci pískali a puk začal skákat

Jenže s přibývajícím časem to bylo jinak. České Budějovice si začaly více věřit na puku a tlačit se dopředu, dokázaly ve druhé třetině dokonce dvakrát vyrovnat a za stavu 2:2 suverénním způsobem ubránily i minutu a půl dlouhou přesilovku pět na tři. Domácí za tu dobu vůbec nevystřelili na bránu, což donutilo fanoušky v Olomouci na svůj tým dost hlasitě pískat.

"To jste viděli sami, co se dělo, když se to spustilo. Chyběl nám klid na hokejce, skákalo nám to. Naštěstí jsme pak diváky přetáhli zpět na naší stranu a doufám, že už to takhle bude pořád," přiznal Knotek, jak domácím bylo, když diváci pískali.

Nervózní zápas plný chyb, zkažených přihrávek a strachu nakonec favorit urval až v závěru. Poté, co skvělý gólman Motoru Bláha vychytal několik stoprocentních šancí, si osm minut před koncem vybral slabší chvilku.

Za svá záda pustil laciný puk z hole Jiřího Řípy, který se z otočky a ještě k tomu z brankové čáry pokusil odevzdat puk, aby získal alespoň vhazování.

Motor bude doma ještě silnější

I tak Motor neodjíždí z Olomouce moc zklamaný: Zatímco v Olomouci už dobře ví, jak náročné bude extraligu udržet, Budějovice větří šanci do extraligy postoupit.

"Je to jen první zápas, ale ty zápasy budou vyrovnané. Neudělali jsme žádnou ostudu, spousta kluků hrála první extraligový zápas, ještě se z toho oťukáme. Jedeme dál, zbývá jedenáct duelů," burcuje Straka a slibuje, že Motor bude hrozit zejména doma. České Budějovice zažívají dva roky po přesunu licence do Hradce Králové hokejovou horečku a všechny tamní barážové bitvy budou beznadějně vyprodané.

"Asi bude rozdíl, jestli budeme hrát doma, nebo venku. Teď se musíme připravit na pátek, bude plný dům a přijede Slavia. Musíme vyhrát," velí kapitán Motoru.