Měsíc do Hokejových her. Tribuny pro dvacet tisíc diváků jsou téměř hotové

Pojďte se s námi podívat, jak roste areál pro Hokejové hry v Brně...
Maximální výška tribun je čtrnáct metrů. Na Světovém poháru v biatlonu v Novém Městě na Moravě měly některé až o dva metry více. Celá konstrukce váží okolo šesti set tun.
Před čtyřmi lety v Pardubicích si někteří fanoušci stěžovali, že jsou daleko od ledu. To v Brně nehrozí. První řada je umístěna jen 1,5 metru nad ledovou plochou a pět až osm metrů od mantinelu.
Takto to vypadalo v areálu ještě na konci října...
...a poté se pustili stavaři do práce. Tribuny rostly závratnou rychlostí.
Foto: Lukáš Caha
Lukáš Caha Lukáš Caha
4. 12. 2015 6:06
Kometa s přípravami na lednové zápasy pod širým nebem nezahálí. Měsíc před prvním duelem jsou téměř hotové tribuny, brzy přijde na řadu montáž ledové plochy.

Brno - Přesně za měsíc bude brněnská Kometa hostit pod širým nebem v improvizované aréně za Lužánkami extraligový zápas s Plzní. Tribuny pro dvacet tisíc fanoušků jsou téměř hotové. Brzy přijde na řadu montáž ledové plochy. 

Pojďte se s námi podívat, jak přípravy na druhý český Open air probíhají. 

 

Právě se děje

před 13 minutami

Po střetech v Hongkongu je 18 lidí zraněných, tři z nich těžce

Nejméně 18 lidí bylo zraněno při nedělních násilných střetech, které se rozpoutaly mezi protivládními demonstranty a policisty v Hongkongu. Tři ze zraněných jsou ve vážném stavu. Protestující blokovali ulice a stanice metra, házeli zápalné láhve a kameny. Policie proti nim zasáhla vodními děly, slzným plynem a gumovými projektily. Zadrženo bylo 89 osob, informovala v pondělí agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Známý český výrobce hudebních nástrojů Amati Kraslice je v insolvenci

Krajský soud v Plzni vyhlásil insolvenční řízení nad výrobcem hudebních nástrojů Amati - Denak Kraslice. Firma s britskými vlastníky je zadlužená. Chce navrhnout vlastní reorganizaci, řekl jednatel firmy Jiří Štípek. Firma vyrábí žesťové a dřevěné hudební nástroje a nyní dluží mzdy zaměstnancům. Část už firmu opustila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy