Měsíc do Hokejových her. Tribuny pro dvacet tisíc diváků jsou téměř hotové

Pojďte se s námi podívat, jak roste areál pro Hokejové hry v Brně...
Maximální výška tribun je čtrnáct metrů. Na Světovém poháru v biatlonu v Novém Městě na Moravě měly některé až o dva metry více. Celá konstrukce váží okolo šesti set tun.
Před čtyřmi lety v Pardubicích si někteří fanoušci stěžovali, že jsou daleko od ledu. To v Brně nehrozí. První řada je umístěna jen 1,5 metru nad ledovou plochou a pět až osm metrů od mantinelu.
Takto to vypadalo v areálu ještě na konci října...
...a poté se pustili stavaři do práce. Tribuny rostly závratnou rychlostí.
Foto: Lukáš Caha
Lukáš Caha Lukáš Caha
4. 12. 2015 6:06
Kometa s přípravami na lednové zápasy pod širým nebem nezahálí. Měsíc před prvním duelem jsou téměř hotové tribuny, brzy přijde na řadu montáž ledové plochy.

Brno - Přesně za měsíc bude brněnská Kometa hostit pod širým nebem v improvizované aréně za Lužánkami extraligový zápas s Plzní. Tribuny pro dvacet tisíc fanoušků jsou téměř hotové. Brzy přijde na řadu montáž ledové plochy. 

Pojďte se s námi podívat, jak přípravy na druhý český Open air probíhají. 

 

Právě se děje

před 57 minutami

Tykač může převzít elektrárnu Počerady. Úřad neshledal narušení hospodářské soutěže

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil firmě Vršanská uhelná ze skupiny Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače nákup hnědouhelné elektrárny Počerady od společnosti ČEZ. "V rozhodnutí Úřad konstatuje, že předmětné spojení soutěžitelů povolil, neboť nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže v žádné z posuzovaných oblastí, v nichž působí spojující se soutěžitelé," uvedl ÚOHS v tiskové zprávě.

Vršanská uhelná kupuje elektrárnu od společnosti ČEZ za 2,5 miliardy korun. Původně ji měla převzít až v roce 2024, firmy se dohodly na urychlení prodeje s ohledem na nové emisní normy Evropské unie. ČEZ na konci minulého roku nevyužil opci, aby majitelem elektrárny zůstal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy