Maraton v Magnitogorsku. Omsk rozhodl ve 110. minutě

Aleš Vávra Aleš Vávra
15. 3. 2011 19:45
Magnitogorsk - Omsk 2:3 po prodl., stav série 2:2
Omsk - Magnitogorsk.

Magnitogorsk - Téměř dvě utkání hned za sebou odehráli ve čtvrtém duelu čtvrtfinále KHL hokejisté Metallurgu Magnitogorsk a Avangardu Omsk.

V základní hrací době skončilo utkání remízou 2:2, nekonečný zápas pak ukončil po 50 minutách prodloužení Pěrvišin. Omsk tak dokázal po dvou domácích porážkách dvakrát vyhrát v Magnitogorsku a srovnat stav série.

U dvou gólů Omsku v normální hrací době byli Češi. První gól zařídil Červenka po přihrávce Jágra, u druhé trefy Kuljaše asistoval Červenka.

Rachůnek vede Jaroslavl do semifinále a má další rekord
Omsk díky Červenkovi snížil stav série s Magnitogorskem

V prodloužení se ale střelecká forma obou týmů vytratila a zrodil se tak nejdelší zápas v historie ruského hokeje. Zápas překonal loňský maraton mezi Kazaní a Astanou, ve kterém Kazaň zvítězila 4:3 také ve třetím prodloužení, ale už ve 105. minutě.

Dramatický souboj v Magnitogorsku měl nepříjemnou zápletku v hledišti, kde na začátku druhého prodloužení zkolaboval jeden z fanoušků.

Čtvrtfinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 4. zápasy:

Magnitogorsk - Omsk 2:3 v třetím prodl. (za hosty Červenka 1+1, Jágr 0+1), stav série 2:2; Ufa - Kazaň 0:4, stav série 3:1.