13. 3. 2011 16:00
Magnitogorsk-Omsk 3:6/Červenka 1+0,Jágr,Škoula 0+1
Roman Červenka
Roman Červenka | Foto: Jaroslav Šindelář, hawk.ru

Magnitogorsk - Hokejisté Omsku vyhráli ve třetím duelu čtvrtfinále KHL 6:3 v Magnitogorsku a díky prvnímu vítězství v sérii snížili na 1:2 na zápasy.

Důležitý vyrovnávací gól ve třetí třetině dnes vstřelil Roman Červenka po přihrávce Jaromíra Jágra.

Omsk na ledě Metallurgu prohrával dvakrát o dvě branky a hrozilo mu, že ztratí i třetí duel série, což je stav, který se otáčí jen zřídka.

Magnitogorsk s českým reprezentačním kapitánem Tomášem Rolinkem vedl po první části 2:0 a ještě po polovině zápasu 3:1. Do druhé pauzy však Avangard snížil a ve třetím dějství otočil skóre čtyřmi brankami.

K vítězství Jaroslavli gólem přispěli všichni tři Češi

Obrat zahájil ve 49. minutě svou čtvrtou trefou v play off nejlepší střelec základní části Červenka, jenž dorazil brankářem vyraženou Jágrovu střelu.

Avangard mezi 53. a 58. minutou nastřílel další tři branky, přičemž na gólové tečce Alexandra Perežogina se podílel asistencí obránce Martin Škoula.

Série pokračuje v úterý čtvrtým zápasem opět v Magnitogorsku, stejně jako ta mezi Ufou a obhájci titulu z Kazaně. Ufa doma vyhrála 2:1 v prodloužení a díky třetímu vítězství může už v úterý rozhodnout o postupu.

Výsledek:

Magnitogorsk - Omsk 3:6 (za hosty Červenka 1+0, Jágr a Škoula oba 0+1), stav série 2:1; Ufa - Kazaň 2:1 v prodl., stav série 3:0.