2:3
Lev Praha
46. Letang, 56. Ellison
6. Matai (Cingel, Nakládal), 16. Mäenpää (Oystrick, Thörnberg), 49. Ullström

Hezký večer u sledování Kontinentální hokejové ligy. Lev Praha má sérii prvního kola play off rozehranou výborně: vede 3:0 na zápasy a dnes může v Záhřebu v případě vítězství sérii ukončit. Čtvrté utkání začíná v 19:30 stejně jako náš on-line přenos.

KHL Medveščak Zagreb: Dekanich (Brust) – Popovič, Martinovič, Švarný, Foster, Letang, Katič, O'Connor – Thomas, Murley, Ellison – Linglet, Vesce, Cheechoo – Ryan, Jessiman, Glumac – Kane, Murray, Bjorkstrand – Nyström.

Lev Praha: Vehanen (Engren) – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Jaakola, O'Byrne, Nakládal, Gragnani – Ullström, Novotný, Azevedo – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Zackrisson, Kapanen, Řepík – Ridderwall, Cingel, Matai.

Ještě jednou hezký večer u sledování play off KHL. V Záhřebu je dnes situace úplně jasná: pokud Lev porazí Medveščak i dnes, postoupí suverénním způsobem přes první kolo.

Medveščak zatím v sérii Lvu nestíhá. Po první vybojované výhře 4:3 Lev zvládl druhý domácí zápas 5:2 a úplně stejným poměrem uspěl i včera na hřišti soupeře. V Domově Sportu, jak se stařičkému záhřebskému zimáku pro 6 500 diváků, bude i dnes vyprodáno.

Trenér Kari Jalonen neporušil pravidlo o tom, že vítězná sestava se nemá měnit a pošle do medvědího brlohu naprosto stejnou sestavu jako v předešlých zápasech. Čtvrté utkání této osmifinálové série, které může být i poslední, začíná za zhruba deset minut.

Oba týmy už jsou srovnané na chorvatském ledě. Hrají státní hymny obou zemí, utkání za malou chvíli začne.

Ještě předtím jedna symbolická událost, která zvedla vyprodaný zimák ze sedadel. Úvodní buly vhodila ruská hokejová legenda s přezdívkou ruská raketa Pavel Bure.

Teď už se ale bude vhazovat naostro. Čtvrté utkání série začíná.

Utkání právě začalo.Jiří Novotný vyhrál úvodní buly, ale puk se hned po sedmi vteřinách dotkl hostující střídačky.

1

Na úzkém kluzišti, které je v celé ruské lize v Chorvatsku výjimkou, si zatím oba týmy nedávají ani metr prostoru. Gólmani jsou zatím bez práce.

3

Krátce po zakázaném uvolnění Záhřebu se hra opět kouskuje, tentokrát se puk dotkl domácí střídačky.

4

Lev je v první minutě aktivnější a tvoří hru, ale prostoru je v útočném pásmu skutečně málo. Azevedova rána přes clonícího beka k brankáři ani neprošla.

5

Teď si před bránu najížděl chvíli volný Vrána, ale ani k němu přihrávka přes val domácích obránců neprošla.

5

První ostřejší zákrok si nakonec připsal Vehanen po chorvatské akci. Cheechoo střílel zpoza obránce, ale finský gólman ve službách Lva vyrazil puk do ochranné sítě.

6

Cingel se protáhl podél levého mantinelu a pak rychle vypálil, také Dekanish si připsal první úspěšný zákrok.

6

GÓÓÓL! Lev Praha vede 1:0! Pražané jdou i ve čtvrtém utkání série do vedení krásnou akcí. Cingel zády k bráně nádherně ztečoval nahození od modré před prázdnou bránu a JAKUB CINGEL ho odvděčil úsměvem. Prázdnou bránu nemohl netrefit!

8

Lvu parádní nástup svědčí. Hned po gólové akci se do střelecké pozice z pravého kruhu dostal Azevedo. Tvrdý příklep ale končí jen na hrudi gólmana.

9

Medveščak zatím působí hodně ospalým dojmem. Lev hraje ve velké pohodě a nadále tvoří hru, teď ale pokus o rychlý přechod středního pásma nevyšel a puk míří přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

11

Je za námi deset minut a domácí hráči ještě v podstatě nebyli na puku. Nebezpečný je pouze Cheechoo, který to vzal znovu na sebe, nabral rychlost a zpoza modré pálil. Vedle.

11

Teď si ale Medveščak zahraje přesilovku. Michal Řepík dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

12

A zase Cheechoo a teď už to byla obrovská šance. Hvězdný Indián se dostal k dorážce po střele od modré, ale Vehanen ho vychytal betonem!

13

Vehanen drží Lva dál! Chorvatská přesilovka má grády, Cheechoo tentokrát nahazoval a Thomas dorážel. Vehanen nadvakrát chytá!

14

Řepík se vrátil na led, Lev s velkým štěstím ubránil první oslabení a velmi nebezpečnou přesilovku soupeře.

15

Lvu se po oslabení povedlo prostřídat a hra se zase trochu uklidnila.

16

Hned vzápětí si přesilovou hru zahraje Lev Praha. Charles Linglet dostává dvě minuty za hru vysokou holí a mobilizovat síly musí obrana Medveščaku.

16

GÓÓÓL! Lev Praha vede už 2:0! Tohle byla blesková záležitost! Mikko Mäenpää si na modré zastavil puk, napřáhl se až za hlavu a trefil zařízení přesně! Puk se od tyče odráží do sítě, gólman neměl proti téhle bombě nárok!

17

Bude se opět vylučovat. Dvě minuty za hákování dostává Ševc a šanci dostat se zpět do zápasu má tentokrát Záhřeb.

17

A hned na to přichází další problém. Dvě minuty dostává i Jaakola a Medveščak bude hrát minutu a 45 vteřin proti třem.

18

Jenže Medveščak nenaložil s přesilovou hrou dobře. Největší šanci měl Marley, jenže ideální možnost k ráně prováhal a Vehanen se pak stačil přemístit.

18

19

Hosté jsou kompletní, dlouhé dvojnásobné oslabení zvládli výborně.

20

Teď Vehanenovi pomohlo štěstí. Glumac využil zaváhání gólmana, který vyrazil za nahozením za bránu, jenže puk nezachytil. Glumac ovšem trefil z úhlu jen boční brankovou konstrukci!

20

První třetina skončila.

Je konec a Lev Praha je po dvaceti minutách na nejlepší cestě za bleskovým postupem do čtvrtfinále play off. Na ledě Medveščaku vede 2:0 zcela zaslouženě. Domácí při hře pět na pět nejsou schopni držet puk a hrozí v podstatě jen v přesilových hrách. Tu téměř dvouminutovou proti třem ale využít nedokázali a to je další plus po sebevědomí Lva Praha. Další třetina začne přibližně ve 20:20.

21

Druhá třetina začala.

22

Lev začíná stejně jako v první třetině aktivně, ale druhý útok zatlačila obrana Medveščaku k mantinelu, odtud se brána ohrožuje těžko.

24

Vehanen teď neměl úplně snadnou práci. Lingletovo nahození prošlo až k němu a finský gólman spatřil puk na poslední chvíli. Ale stačil betonem zasáhnout.

26

Tak přece jen Medveščak našel síly a v posledních vteřinách zatlačil pražský tým a má v tuto chvíli více ze hry.

27

Vehanen v drobných problémech. Nedokázal pod lapačkou udržet nahození, ale volný puk stihli odpálit obránci.

27

Teď si ovšem obrana Lva trošku odpočine. Cheechoo úplně hloupým zákrokem na koleno Nakládala v útočném pásmu oslabí na dvě minuty svůj tým. A může být rád, že jen na dvě minuty.

28

Jenže zatím to je ze strany Lva bída, naopak Medveščak mohl v polovině oslabení překvapivě udeřit! Bill Thomas výborně napadal, získal puk a natlačil se před bránu. Vehanen drží!

29

Vylučovat se teď bude na obou stranách po souboji Kapanen - Kane dostávají oba dvě minuty za hrubost.

30

Cheechoo už je zpátky na ledě, takže se hraje v plném počtu na obou stranách.

32

Hra se po domácím oslabení hodně rozkouskovala a Medveščak zatím nemůže najít tempo, se kterým na Lva vlétl ve druhé třetině.

33

Mohlo to být 3:0! Azevedo se těsně před bránou dostal k dorážce vlastní rány, Dekanish ještě teď neví, kde ho puk trefil!

34

Cheechoo teď zpětně dostal co proto za sprostý zákrok na Nakládala, Niko Kapanen ho u mantinelu tvrdě sestřelil k ledu a dostane dvě minuty. Nejlepší hráč Medveščaku každopádně odchází na střídačku za podpory dvou lékařů a míří nejspíš rovnou do kabin.

A pozor. Rozhodčí následně přehodnotil trest a Niko Kapanen dostává trest na pět minut plus do konce utkání!

34

Tohle budou pro Lva těžké chvíle. Časomíra už sice stihla ukrojit první minutu, ale Medvědi drápou po české obraně. Linglet střílel z pravého kruhu, trefil Vehanena a ten puk pevně drží.

35

Vehanen kryje další ránu z dálky a puk poté míří po hrazení do bezpečí. Dvě minuty z dlouhého oslabení jsou pryč.

37

Ne, Medveščaku to teď nejde. Lev výborně čistí prostor před bránou a Vehanen navíc střely nevyráží. Na jeho hrudi se teď pevně přichytila další rána od modré. Znovu napřáhl Linglet.

37

Tohle byla asi největší šance Medveščaku, ale rozhodně vyloženě gólová. Ryan by sice úplně sám u pravé tyče, jenže puk byl tak blízko chráničů Vehanena, že s ním šlo těžko něco dělat, nebo ho zkusit zvednout nahoru.

38

Jessiman po odpískání dojel Vehanena a ten upadl na zem. To se nemohlo líbit O'Byrnemu, oba shodili rukavice ale pak zjistili, že nemají dost sil na pěstní souboje a nakonec žádná rána nepadla. Oba každopádně dostávají menší trest.

38

Pětiminutová přesilovka Medveščaku končí. Lev hraje v plném počtu.

39

A rovných šedesát vteřin před koncem druhého dějství hosté vybojovali vhazování v útočném pásmu.

40

Druhá třetina skončila.

Už jen dvacet minut chybí Lvu Praha k vytouženému postupu do čtvrtfinále a kanadským hráčům Medveščaku už trošku tečou nervy. Ve druhé třetině nedokázali proměnit nástupní tlak a pak ani pětiminutovou přesilovku, které předcházel faul na jejich nejlepšího útočníka Cheechaa, který kvůli němu zápas nejspíš ani nedohraje.

41

Třetí třetina začala.

41

A Medveščak už musí vsadit všechno na útok: Švarný střílel od modré, Vehanenovi nikdo neclonil, takže měl docela snadnou práci.

43

Lev se nikam nežene a Záhřeb musí hrát do plných.

44

Ullström vyrazil do brejku, udělal kličku na střed a mířil mezi betony gólmana. Dekanich je zaklapl včas.

45

Lev bude hrát přesilovou hru. Dvě minuty sekání dostává Kane.

45

Oystrick krásnou přihrávkou vybídl Vránu k teči, ten ale gólmana nepřekonal. V cestě puku do brány stála jeho vyrážečka!

46

Švarný byl chvíli bez hole, ale Lev se sám připravil o pásmo a jeho přesilovka končí.

46

GÓÓÓL! Medveščak snižuje na 1:2! To je neuvěřitelná chyba Petri Vehanena, který pouští žabičku od červené čáry! Puk spadl půl metrů před ním z výšky na hranu a zvláštně změnil směr proti pohybu klečícího gólmana! Gól je připsán Alanu Letangovi a Medveščak je zpět ve hře!

48

Záhřeb je na koni a Vehanen musel dvakrát po sobě zachránit chybující obranu.

49

GÓÓÓL! Lev Praha vede 3:1! TOhle je ta nejlepší možná odpověď! David Ullström stejně jako včera ránou zpoza beka vymetl šibenici a vrací Lvu bleskově dvoubrankový náskok!

51

Medveščak je dole a kupí jednu chybu za druhou, teď končí rozehrávka zakázaným uvolněním.

51

Obrana Lva si ale nepřebrala hráče a Jessiman jel sám na bránu, Vehanen jeho bekhendový blafák přečetl a po obrovské chybě před malou chvílí si zase zvedá sebevědomí!

53

Čas utíká hodně rychle a zatím to na závěrečný drtivý nápor Záhřebu nevypadá.

55

Hra se hodně kouskuje a to je přesně to, co Lvu vyhovuje.

56

GÓÓÓL! Záhřeb snižuje na 2:3! A pozor, už to vypadalo, že se Medveščak na nic nezmůže, jenže pak rychle vypálil Matt Ellison z pravého puku a puk propadl po teči obránce Oystricka za záda Vehanena! Čtyři minuty před koncem se bude Lev ještě strachovat o výsledek.

58

Dvě a půl miuty do konce Lev pod tlakem vyhazuje puk na zakázané uvolnění.

59

Už běží poslední dvě minuty a Ellison v gólové šanci před bránou promáchl! Aréna je na nohou a žene Medveščak dopředu.

59

Minuta deset do konce, Záhřeb je v šesti a Martin Ševc navíc shodil soupeři helmu, takže dostává dvě minuty, takže bude Lev závěrečnému tlaku čelit jen ve čtyřech!

60

Thomasovo nahození míří mimo a Novotný odpaluje puk za bránu Záhřebu.

60

Foster střílí mimo a už to vypadá dobře!

Je konec! Lev Praha dramatický závěr a hlavně obrovský tlak Medveščaku ustál a má obrovskou radost. Podařilo se mu projít prvním kolem tou nejkratší možnou cestou. Medveščak Záhřeb vyprovází ze sezony vítězstvím 4:0 na zápasy a může čekat na soupeře pro čtvrtfinále!