Litvínov a Mladá Boleslav mohou hrát doma díky výjimce

ČTK ČTK
21. 8. 2014 13:45
Hokejisté Litvínova a Mladé Boleslavi budou hrát v nadcházející sezoně extraligu na svých stadionech na základě výjimky z licenčního řádu
Zimní stadion v Litvínově
Zimní stadion v Litvínově | Foto: Ondřej Besperát, Miloslav Lubas

Praha - Hokejisté Litvínova a Mladé Boleslavi budou hrát v nadcházející sezoně extraligu na svých stadionech na základě výjimky z licenčního řádu kvůli nedostatečné kapacitě. Stejně tak může pražská Slavia v případě kolize v O2 areně nastoupit v Edenu. Na doporučení vedení soutěže to schválil výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje.

Stadiony pro nejvyšší soutěž musejí mít podle licenčního řádu minimální diváckou kapacitu 5000 míst a z ní musí být alespoň 3500 k sezení. Všechny tři haly, kterých se výjimka týká, nemají dostatečný počet sedadel, v Mladé Boleslavi navíc neodpovídá ani celková kapacita.

V Litvínově na Zimním stadionu Ivana Hlinky se po rekonstrukci snížila kapacita na 6011 míst, ale z toho je jich stále jen 1711 k sezení. Ško-Energo Aréna v Mladé Boleslavi pojme 4200 diváků a z toho 2200 na sezení. V obou halách je zvýšení podle ředitele extraligy Josefa Řezníčka finančně nerealizovatelné a podobné to bude zřejmě i v dalších sezonách.

"Raději jsme se rozhodli dbát na to, aby kluby vytvořily odpovídající zázemí. Kapacita se proto řeší takto výjimkou," řekl ČTK Řezníček.

Slavia se může přesunout do Edenu, pokud se jí nepodaří vyřešit kolizi s případným jiným programem v O2 areně. "Stadion v Edenu splňuje všechny požadavky s výjimkou kapacity. Pokud by došlo ke kolizi a neměla by Slavia možnost vyměnit si pořadatelství se soupeřem, může tam zápas odehrát. Hledání termínů je čím dál složitější, přibyla například Liga mistrů," uvedl Řezníček.

Start Slavie v Edenu podléhá schválení od Řezníčka. "Já schvaluji všechny změny, tady je to ale zdůrazněno z toho důvodu, že kdyby chtěla Slavia odehrát třeba tři čtyři zápasy v Edenu za sebou, nemusím to povolit. Třeba v minulé sezoně k tomu nedošlo vůbec, teď se předpokládá, že by to mohl být třeba jeden zápas," dodal ředitel extraligy.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 17 minutami

Ministr spravedlnosti Blažek poslal Farskému analýzu, jak řešit rezignaci na poslanecký mandát, když je v cizině. Sám Blažek ji zveřejnit nechce.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Brankář Čiliak se po dvou letech vrací do Komety Brno

Slovenský hokejový brankář Marek Čiliak bude znovu po dvou letech chytat za Kometu Brno. Klub na svém webu oznámil, že jednatřicetiletý gólman začne ve středu s týmem trénovat. Čiliak naposledy působil v Popradu ve slovenské lize, v české nejvyšší soutěži má za sebou vedle Brna také angažmá ve Zlíně a Motoru České Budějovice.

V Brně ale působil dohromady deset let, chytal tam už v mládežnických kategoriích od roku 2005 a s Kometou vybojoval kompletní medailovou sbírku v extralize včetně titulů v letech 2017 a 2018. Spolu s play off za Kometu odchytal 276 z celkových 318 zápasů v nejvyšší soutěži.

"Pocity jsou neskutečné. Je to pro mě návrat domů. Když jsem míjel ceduli s názvem Brno, trochu jsem se v dobrém slova smyslu roztřepal," uvedl na webu Komety účastník dvou mistrovství světa. "Udělám všechno pro to, abych splatil důvěru, kterou jsem teď dostal," dodal brankář, který během kariéry také chytal za Znojmo v EBEL, Slovan Bratislava v KHL či za Nitru v nejvyšší slovenské soutěži.

Zdroj: ČTK
Další zprávy