Lev bude v Praze, v Popradu ale po něm měly zbýt dluhy

ČTK Zdeněk John, ČTK
29. 3. 2012 19:40
V pražské O2 areně už mají manuál na ruskou KHL
O2 arena v Praze při jednom z letošních zápasů Slavie v extralize. Příští sezonu bude halou znít i ruština.
O2 arena v Praze při jednom z letošních zápasů Slavie v extralize. Příští sezonu bude halou znít i ruština. | Foto: Eduard Erban

Praha - Kontinentální hokejová liga se bude hrát v Praze. HC Lev, tým, který v této sezoně patřil do Popradu, získal oficiální souhlas českého hokejového svazu (ČSLH) už jako klub registrovaný v Praze.

Jako kompenzaci dostane hokejový svaz 25 milionů korun, protože vlastník Lva, firma ČKD Group, se stane novým partnerem hokejového svazu a do pokladny pošle právě tuto částku.

"Ano, KHL se u nás bude hrát, jednali jsme i osobně s panem Medveděvem (prezidentem KHL)," potvrdil šéf svazu Tomáš Král rozhodnutí výkonného výboru.

Zároveň bude hrát juniorský klub z Karlových Varů mládežnickou MHL.

Čtěte také:

Lvu zbývá jediné - podepsat smlouvu s provozovatelem O2 areny, kdy by svá utkání hrál. I tady jednání mezi majiteli klubu a haly pokročila směrem kupředu.

"Jednání už jsou velmi konkrétní a velmi tvrdá," potvrdil Aktuálně.cz šéf Bestsportu (provozuje arénu) Richard Benýšek. "Z pohledu hokejových fanoušků už je na co se těšit," dodal.

HC Lev je pražský klub - do Prahy se ale z Popradu přestěhoval teprve nedávno. Proto svolení hokejového svazu potřebuje.

Když o něj žádal před více než rokem ještě v době, kdy chtěl hrát v Hradci Králové, nezískal ho. "Nevěděli jsme ani, kdo je majitelem, to už teď víme velmi dobře," uvedl Král.

Popradská radnice: Zbyly po nich dluhy

Primátor Popradu Anton Danko neskrývá zklamání a hořkost z přesunu hokejového klubu HC Lev do Prahy. Letošní nováček Kontinentální hokejové ligy podle něj nedodržel dohody a navíc má pod Tatrami dluhy.

"Co k tomu můžu říct, je to jejich rozhodnutí. Snad v kontextu toho, co se teď děje, zůstal HC Lev dlužit mnohým podnikatelům nemalou finanční částku. Věřím, že bude naplněn reglement KHL a nedovolí jim hrát soutěže, pokud do 30. června nezaplatí všechny dluhy," citoval Danka server sport.sk poté, co dnes výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje schválil působení HC Lev v Praze, kam se ho rozhodl přesunout vlastník klubu ČKD Group.

"Držím jim palce, i když jsem zklamaný, že odešli po roce. Byli jsme dohodnutí minimálně na pět let. Porušili všechny dohody. Nezbývá nám než zajistit si KHL prostřednictvím HK Poprad," uvedl Danko.

Extraligový popradský celek nyní usiluje o vstup do Kontinentální ligy stejně jako Slovan Bratislava.

Co bude se Slavií?

Majitelé Lva už vyřešili i otázku peněz. Pro KHL je potřeba minimálně deset milionů eur na sezonu. Majoritním vlastníkem Lva je podnikatelská skupina ČKD Group.

V O2 areně nastupovala v posledních letech jako v domácí hale Slavia Praha. Příchod Lva neznamená, že Slavia v aréně končí, uvedl Benýšek.

Slavia má s Bestsportem smlouvu až do roku 2024, a ačkoliv je pro ni nájem velkou finanční zátěží, oficiálně říká, že i v další sezoně bude hrát v největší hokejové hale v tuzemsku. "Slavia u nás zůstává," uvedl Benýšek.

Technicky je možné mít v O2 areně dva domácí hokejové týmy. "Víme, že režim KHL je specifický, už ale známe všechny detailní podmínky, takže se zvládnou i případné termínové kolize. Ale já myslím, že k nim nedojde," je přesvědčen Benýšek.

Slavia má podle uzavřené smlouvy přednost před případnými dalšími nájemci (například pokud jde o termínovou listinu), s tím se HC Lev bude muset vyrovnat. "Ano, i o tom jsou zmíněná jednání, Lev se v tomto ohledu musí přizpůsobit."

 

Právě se děje

před 16 minutami

Čtyři největší banky v Česku loni kvůli pandemii vydělaly o polovinu méně než v roce 2019

Čtveřice největších bank v Česku loni vydělala 31,7 miliardy Kč, což je proti předloňskému roku propad o 30,5 miliardy korun, tedy zhruba na polovinu. Vyplývá to z výsledků bank. Hlavním faktorem propadu je výrazný nárůst nákladů rizika v souvislosti s pandemií koronaviru. Komerční bance klesl čistý zisk o 45,3 procenta na 8,2 miliardy korun, ČSOB o 57 procent na 8,5 miliardy korun, České spořitelně o 43,6 procenta na deset miliard korun a UniCredit Bank v ČR a na Slovensku o 50,5 procenta na pět miliard korun.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 49 minutami

Hasiči v Chrastavě zasahují u požáru průmyslového objektu

V Chrastavě u Liberce zasahují hasiči u požáru průmyslového objektu. Vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu. Podle mluvčí policie Dagmar Sochorové hoří v průmyslové zóně.

"Na základě prvotního šetření bylo zjištěno, že v plamenech je budova skladu firmy vyrábějící díly do vozidel," uvedla Sochorová. Protože hrozí výbuch nádrže s plynem, byla podle mluvčí zastavena také železniční doprava na trati Liberec - Chrastava.

Na místě je 13 jednotek hasičů a další složky Integrovaného záchranného systému. "Jsme na místě, zatím je to bez zranění," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Michael Georgiev.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Uživatelům nejnovějších Windows hrozí útoky hackerů, varuje NÚKIB

Uživatelům operačního systému Windows včetně nejnovějších verzí hrozí útoky hackerů. Windows 10 a Windows Server 2019 obsahují vážné zranitelnosti, které již začaly zneužívat některé škodlivé programy. Na většinu zranitelností Microsoft vydal opravy. Na svém webu to uvedl Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Útočníci mohou podle expertů poradenské firmy BDO využít zranitelnosti systému například prostřednictvím phishingového útoku nebo odkazu ke stáhnutí externího obsahu zprávy, který bude obsahovat vyděračský ransomware.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Policie požádala o prodloužení lhůty v kauze farmy Čapí hnízdo

Policisté požádali o další prodloužení lhůty pro vyšetřování kauzy kolem dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo, v níž je obviněn premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jana Mayerová. Uvedla to v pátek mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Nový termín lhůty mluvčí neuvedla, s dalšími dotazy odkázala na pražské městské státní zastupitelství, jehož žalobce Jaroslav Šaroch případ dozoruje. Lhůta byla v minulosti prodloužena několikrát, naposledy byla stanovena do konce února.

Babiš dlouhodobě odmítá, že by se kolem farmy dělo cokoli nezákonného, Mayerová v minulosti uvedla, že je přesvědčena o tom, že zákon porušen nebyl.

"Mohu potvrdit, že kriminalisté požádali o prodloužení lhůty. Ve věci si vyhradilo právo na poskytování informací městské státní zastupitelství. V případě dalších dotazů se prosím obraťte přímo na státní zastupitelství," uvedla Kropáčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy