Kreps neví, co od extraligy čekat. Ale přišel vyhrát titul

Adam Sušovský Adam Sušovský
23. 7. 2014 12:02
Kdysi válel za Floridu, mihl se i Finskem, Ruskem či Švýcarskem. Až v devětaadvaceti letech si Kamil Kreps zahraje českou extraligu. Třinec ho zlákal na to, že vyhlásil útok na titul.
Kamil Kreps si v devětadvaceti letech poprvé v kariéře zahraje extraligu. Jde do Třince. Líbí se mu, že Oceláři chtějí vyhrát titul.
Kamil Kreps si v devětadvaceti letech poprvé v kariéře zahraje extraligu. Jde do Třince. Líbí se mu, že Oceláři chtějí vyhrát titul. | Foto: ČTK

Třinec - Kamil Kreps. Devětadvacetiletý útočník válel čtyři sezony za Floridu, poté se díky angažmá v KHL a Finsku mihl i v české reprezentaci. Teď ho uvidíme konečně i v domácí soutěži. Kreps bude hrát za Třinec.

"Měl jsem o Třinci jasno hned, co se manažer ozval a vůbec se nerozmýšlel. Líbily se mi podmínky i ambice," říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Vedení Třince má totiž prý jasno, chce titul. To je to, co vás láká?
Samozřejmě. Mít nejvyšší cíle je důležité. Bez nich by vůbec nemělo cenu hrát, a proto jsem se rozhodl jít do Třince. Moc se na to těším.

Třinec byl pro vás jasná volba, nebo jste uvažoval i o nabídkách z jiných soutěží?
Bral jsem to hned, nijak jsem neváhal. Líbily se mi podmínky i všechna očekávání, která Oceláři mají.

Co říkáte na tým, se kterým jste v pondělí poprvé vyjel na led?
Dobrý. Máme výborný vyvážený tým i věkově. Příští sezona bude dobrá.

Ještě než jste v roce 2001 odešel do zámoří, hrával jste v juniorce Litvínova. Tam vás nelákali?
Ne, s nimi jsem v kontaktu vůbec nebyl.

Sledujete je alespoň? Co říkáte na to, že tam Jiří Šlégr s Martinem Ručinským teď lanaří třetího veterána do své party Petra Nedvěda?
No jestli se dají všichni dohromady, budou hodně silný a nepříjemný tým. Asi všichni víme, jací to jsou hráči.

Co vůbec čekáte od extraligy, když jste jí nikdy nehrál?
Bude to asi kvalitní soutěž, ve které bude asi dost silných týmů. Nemůžu to soudit, když jsem tady nikdy nehrál. Počkám si na první kolo.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Ministři mají interpelace "na salámu", stěžuje si opozice. Vondráček se na ně kvůli docházce obrátí

Předseda sněmovny Radek Vondráček z vládního hnutí ANO se chce obrátit na vládu a jednat s ní o docházce ministrů na sněmovní interpelace. Řekl to při čtvrtečních interpelacích v reakci na stížnosti předsedkyně opoziční TOP 09 Markéty Pekarové Adamové. Adamové vadili chybějící ministři a prohlásila, že většina vlády má sněmovnu "na salámu".

"Chtěla bych vás tedy požádat pane předsedo sněmovny, aby, byť už se chýlíme ke konci volebního období a možná někteří ministři už si balí, tak aby opravdu nezanedbávali tuto svoji povinnost, abyste je k tomu vyzval jako jejich stranický kolega a aby se zkrátka nedělo to, že má většina vlády, ani ne polovina, ale většina vlády Poslaneckou sněmovnu na salámu," prohlásila předsedkyně TOP 09.

"Já těch stranických kolegů ve vládě moc nemám, možná jenom tak tři. Ale ujišťuji vás o tom, že se mi to taky nelíbí, že tady nejsou. Takže slibuji, že se obrátím na vládu, abychom ty interpelace nějakým způsobem řešili důstojnou formou," reagoval Vondráček.

Zdroj: ČTK
Další zprávy