Král odbyl Zachu: Devadesát procent toho, co říká, jsou lži

Šéf hokejového svazu v rozhovoru pro DVTV řekl, že devadesát procent tvrzení Pavla Zachy staršího jsou lži.
Miroslav Přerost je výbornej mládežnickej trenér, podíl na neúspěchu juniorů na MS ale nese. Je nemyslitelné, aby otec hráče mluvil do výběru hráčů, říká šéf Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král. | Video: DVTV

Praha - Šéf Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král v rozhovoru pro DVTV řekl, že devadesát procent tvrzení Pavla Zachy staršího jsou lži. "A je naprosto nemyslitelné, aby otec hráče mluvil trenérovi do nominace," řekl Král.

Král se kromě kontroverzního článku otce jednoho z nejlepších českých hráčů na letošním šampionátu dvacítek vyjádřil také k odpovědnosti trenéra Miroslava Přerosta či k diskutovanému tématu tabulkového odstupného za děti.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sadiq Khan obhájil mandát a bude nadále starostou Londýna

Starostou Londýna byl znovuzvolen labourista Sadiq Khan, britské hlavní město tak povede i příští čtyři roky. Podle oficiálních výsledků získal přes 55 procent hlasů a porazil svého konzervativního soupeře Shauna Baileyho, informovala v sobotu britská média. Khan se stal v roce 2016 prvním muslimem, který kdy stanul v čele západní metropole.

"Jsem pyšný, že jsem dnes získal velmi silný mandát," řekl Khan po oznámení výsledků. Slíbil rovněž, že si "natáhne každou šlachu při snaze vystavět lepší a zářnější budoucnost pro Londýn po temných dnech pandemie".

"Nebudu nikdy přehlížet vaše hlasy, vaše starosti a vaše obavy," vzkázal pak voličům, kteří ve volbách upřednostnili jednoho z jeho 19 soupeřů. "Jizvy po Brexitu stále přetrvávají a stále více nás rozděluje drsná kulturní válka," pokračoval s tím, že koronavirus nedbá na ideologické rozdíly. "Musíme využít této chvíle národního uzdravení k zacelení toho, co nás rozděluje," dodal. Slíbil rovněž, že bude usilovat o lepší komunikaci mezi londýnskou radnicí a britskou vládou, jíž nyní ovládají konzervativci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy