Kovář se v KHL vrací po roce do Jekatěrinburgu

ČTK ČTK
2. 5. 2017 13:09
S vedením Avtomobilistu, jehož barvy úspěšně hájil již v letech 2013 až 2016, uzavřel člen širšího reprezentačního kádru podle ruských médií dvouletý kontrakt.
Jakub Kovář
Jakub Kovář | Foto: Milan Kammermayer

Jekatěrinburg - Český hokejový gólman Jakub Kovář se v Kontinentální lize vrací po sezoně, kterou odchytal v dresu Čerepovce, do Jekatěrinburgu. S vedením Avtomobilistu, jehož barvy úspěšně hájil již v letech 2013 až 2016, uzavřel člen širšího reprezentačního kádru podle ruských médií dvouletý kontrakt.

Osmadvacetiletý Kovář odchytal uplynulý ročník v Čerepovci jako jasná týmová jednička. V průměru inkasoval 2,45 gólu na zápas při úspěšnosti zákroků 91,5 procenta, ale ani jeho spolehlivé výkony nepomohly mužstvu k účasti v play off. Za poslední postupovou příčkou zaostal Severstal o propastných 19 bodů.

V každé z předchozích tří sezon s Jekatěrinburgem si přitom držitel dvou bronzů z MS (2011 a 2012) vyřazovací bitvy o Gagarinův pohár zahrál. Bez píseckého rodáka, jehož v roce 2006 draftovala jako 109. v pořadí Philadelphia, ale slavnou NHL nikdy neokusil, musel i Avtomobilist letos na účast v play off zapomenout.

 

Právě se děje

Další zprávy